VYKASTROVANÉ KOČKY 3
kočky, které byly vykastrovány prostřednictvím kastračního programu FELITI kastruje

PŘIBĚH č. 448 - 449
Někdy k nám přijde žádost o pomoc s velmi smutným příběhem. Stará paní na vesnici a jedinými společníky jsou pes nádorem mléčné žlázy a několik nekastrovaných koček. Avšak vlastní rodina důchodkyně je lhostejná. Až sousedka, paní Zdeňka, hledala řešení, když zjistila jak to s paní je. Za své peníze nechala odoperovat nemocného psa, ale bohužel na kastraci těch kočiček už peníze nemá. Nabídla se, že je na své náklad odveze na veterinu a zajistí pooperační péči. Tak jsme společně s Feliti nechali vykastrovat zatím dvě kočičí slečny. Děkujeme, že nejste lhostejní. 

PŘIBĚH č. 446 - 447
Vesnice poblíž Nového Jičína. Sem se do domku nastěhovala paní Marie. Všude kolem bylo plno koček, které nikomu nepatří. Sousedka je sice krmí, ale jinak se o ně nestará. Kočky se mezi sebou množí a sousedka kotata topila. Paní...se jí podařilo přesvědčit, že kastrace je jediná možná cesta. Ale ani jedna na ně nemá peníze. Feliti podalo pomocnou ruku a další kočička a kocourek z této skupinky jsou vykastrováni.

PŘIBĚH č. 445
Ve Velké Biteši se kolem domu paní Marie potulovala krátkou chvilku kočička. Brzo na to porodila tři kotátka, která s pomocí paní Marie odchovala a ta jim našla nové domovy. Kočičí maminka už u domu zůstala. Paní Marie ale neměla prostředky na její kastraci. Proto se obrátila na Feliti. Kočička je již kastrovaná, zaléčená a bude žít spokojený život. 

PŘÍBĚH Č. 441 - 444
Další lokalitou, kvůli které se na Feliti obrálili lidé o pomoc, je ženská věznice ve Světlé nad Sázavou. Kočky, které tam žijí, jsou plaché a množí se mezi sebou, protože areál je uzavřený a není možné se z něj dostat ven. To samozřejmě způsobuje potíže, protože se kočičky občas dostanou do míst, kde to není žádoucí. Obrátili jsem se proto na místní spolek Mikeš HB, aby se společně s námi pokusili situaci vyřešit. Zatím byly odchyceny na kastraci dvě kočky a dva kocourci. Tři se vrátili po rekonvalescenci zpět, jednu kočičku, odrostlé kotě, si spolek Mikeš HB ponechal v péči a bude k adopci. 

PŘÍBĚH Č. 435 - 440
Světlá nad Sázavou. To je město, kde jsme řešili další kolonii koček. Krmí je tam už léta starší paní, která ale kastrace vůbec neřešila a koťata končila bůhví jak. Naštěstí se o kočkách dozvěděla jiná paní a začala pro ně shánět pomoc. A tak jsme se o této lokalitě dozvěděli my, protože přesně od toho tady Feliti je, abychom pomohl s úhradou kastrací tam, kde chybí finance. Uhradili jsme zatím kastrace tří kočiček a tří kocourků, na místě zůstal jeden chytrý kocourek, kterého se odchytit nepodařilo. Za spolupráci děkujeme spolku Mikeš HB z Havlílčkova Brodu, který po dohodě s námi zajistil odchyt a odvoz koček na veterinu.

PŘÍBĚH Č. 434
Kočka, která se přitoulala k jedné dílně v Havlíčkově Brodě a zůstala. Zůstala, protože ji nikdo nevyháněl a navíc dostala najíst. Víc si toulavé kočičky ani nepřejí, i to málo je pro ně splněný sen. Naštěstí se o kočičce dozvěděla zodpovědná paní, které bylo jasné, že by brzy u jedné kočky nezůstalo a proto jsme byli požádáni o úhradu kastrace. Rádi jsme pomohli. 

PŘIBĚH č. 433
Zahrádkářská kolonie na okraji Místku - Frýdku. Tady se kočičky hodně množí, místní je krmí, ale na kastrace už nemají peníze. Situace začala být kritická. Přesně pro tyto případy je tady FELITI. Zatím se podařilo vykastrovat kocourka. Další ho budou následovat.

PŘIBĚH č. 432
Aquacentru Šutka na Praze 8 - původně tam byla jedna kočička, ale letos se skupinka hodně rozrostla - k jedné kočičce přibylo 6 dospělých a 11 kotat. Paní Radka některým kotatům už našla domov. Ale aby se skupina dále nerozrůstala, bylo třeba jednat - kastrovat! První kočička ze skupiny byla díky FELTI vykastrována. Přeje spokojený život.

PŘIBĚH č. 431
Tento krátný bílo-černý kocourek se hodně dlouho toulal po Brně. Byl hladový, plný klíštat. Paní Martě se ho zželelo, odchytila ho, nechala spolu s Feliti vykastrovat a kocourek je vhodný k adopci, aby nemusel trávit zimu někde v brněnských ulicích.

PŘIBĚH č. 430
Díky projektu Feliti byla vykastrována krásná dlouhosrstá mourovatá kočička. Podle pana veterináře se jednalo o zaslouženou maminu několika koťat. Po rekonvalescenci bude kočička vrácena do původní lokality, kde bude vést spokojený život bez každoročních porodů. 

PŘIBĚH č. 429
Svatava u Sokolova - zde u ubytovny žije kočička se třemi koťaty. Těm se podařilo najít domov, ale starší kočičku už nikdo nechce. Proto byla vykastrovaná, aby nebyla sužovaná neustálými porody a starostmi o koťata. Obyvatelé ubytovny jí krmí a poskytnou jí i zázemí na zimu.

PŘIBĚH č. 428
Kočička ze zahrádkářské kolonie v Sokolově, která nyní v dočasné péči léčí  nemocná játra.

PŘIBĚH č. 427
V zahrádkářské kolonii v Mariánských Lázních žije, dle místních, cca 10 let kočička, která má co rok dvoje koťátka. Už bylo dost porodů, trápení s koťaty. Byl čas s za pomoci FELITI kočičku vykastrovat a dopřát jí spokojené stáří. 

PŘIBĚH č. 426
V pondělí 30. 10. kastrovaná třetí (a podle všeho poslední) kočka z pískovny Náklo u Olomouce, žijící s dalšími dvěma u vrátnice areálu a pod vrátnicí samotnou. Viz foto v komentu. Snad se tu holkám bude už žít dobře bez zbytečných porodů a starostí s koťaty. 

PŘIBĚH č. 425
U panelového sídliště v Zábřehu se zdržuje skupina koček. Všechny jsou vykastrované. Ale s příchodem zimy se sem potoulal kocourek, který ale kastrovaný nebyl. Paní Marta, která zde kočky krmí, kocourka nějakou dobu pozoroval, zda někomu nepatří, Když bylo jasné, že je opuštěný, s pomocí programu FELITI ho nechala vykastrovat. 

PŘIBĚH č. 424
Obec Červená Voda v okrese Ústí nad Orlicí. Zde žije 82 důchodkyně, která se stará o cca 9 koček. Ty se jí tady tak různě rozmnožují. Proto bylo třeba začít s kastracemi. Byla odchycena tato černobílá kráska a za pomoci programu FELITI byla vykastrovaná. 

PŘIBĚH č. 423
V lokalitě "Pod Lovošem" v Lovosicích, kde jsou zahrádky žila tato krásná mourovaná maminka. To je maminka se svými jarními koťátky. Při kastraci byla znovu březí. Ale to už byla poslední koťátka, která jí ztěžovala život. D9ky Markétě a jejímu kolegovi, kteří kočičku krmí, bude žít spokojený život kastrátky. 

PŘIBĚH č. 422
Tato mourovaná kráska je další z kolonie koček u Úřadu práce v Olomouci. Některé lokality se zdají být nekonečné. Ale prokousáváme se jimi a vidíme světlo na konci tunelu 

PŘIBĚH č. 421
Tato tříbarevná kočička je další ze sběrného dvora Havex ve Vrchlabí, která byla díky programu FELITI vykastrována. Dle zaměstnanců měla 2x ročně koťátka a tak jsou za kastraci rádi nejen zaměstnanci, ale hlavně kočičí dáma, která už se nebude muset starat o minia a bude si užívat sůj život ve zdraví a v pohodě. 

PŘIBĚH č. 420
I takovýto krasavec se může potulovat mezi paneláky. Hladový, vyčerpaný, ušní svrab, průjem a hodně vylézající třetí víčko. V tomto stavu byl kocourek nalezen. Nakonec se ještě zjistilo, že kocourek byl silně začervený. Trvalo 3 týdny, než se dal do takového stavu, aby mohl být kastrován. Snad ho v životě čekají už jen samé šťastné chvilky. 

PŘIBĚH č. 419
Bílomourovatá kočka z pískovny Náklo - v létě chodila mezi chaty u pískovny, kde kempaří lidi, v zimě se stahovala zpět k pískovně a tam také chodila rodit koťata. Tato už je tam prý několik let a takto pendluje. Už bude pendlovat sama. Bez přítěže koťat.

PŘIBĚH č. 416 - 418
Dvě březí kočičky a kocourek byli odchyceni u Úřadu práce v Olomouci. Na tuto lokalitu nás upozornila jedna hodná paní, která viděla ležet kočičku s malými koťaty přímo mezi auty na parkovišti. Kromě tří dospělých kočiček na kastraci bylo odchyceno také pět koťátek. Jednomu koťátku musela být amputována přední nožka, o jejíž část přišlo zřejmě po střetu s autem. Některá koťátka už našla svůj nový domov, zbývající byla umístěna do depozita. Další dospělé kočičky zde čekají na odchyt a kastraci.

PŘIBĚH č. 415
Asi dvouletá černobílá kočka z pískovny Náklo u Olomouce, žijící u vrátnice (schovávají se v prostoru pod unimo buňkou) firmy s hromádkou koťat, která už byla, až na jedno, odchycena a umístěna. 

PŘIBĚH č. 414
Tříbarevná kočka z Prostějova z centra, žila na prostranství mezi kostelem a letní zahrádkou restaurace, kde žebrala o jídlo a spát chodila patrně do kostelní zahrady. Byla sužována neustálými porody. Alespoň s tímto jsme jí mohli pomoci 

ŘIBĚH č. 413
Malý soukromý hospic v Senici na Hané, kde je několik divokých koček. Majitelka si tam ale kočky nepřeje. Bylo tedy nutné je odchytit a nechat vykastrovat, aby se tam dále nemnožili. Tato kráska byla první. Přejme jí do života hodně štěstí. 

PŘIBĚH č. 410 - 412
Dvě překrásné želvy a zrzavý kocourek - paní Lucie se natrvalo přestěhovala na polosamotu na svojí chatku u Vráže u Berouna. Zanedlouho se k ní přistěhovala kočička, která k ní chodila na jídlo a dostala jméno Rossum. Potom přibyl i kocourek Primus, kterého tam zanechala divoká kočka, ještě jako malé podzimní kotě. Na jaře Lucie pozorovala Rossum jak tloustne. Pak se oba ztratili a zanedlouho přinesla k Lucce do chaty Rossum 5 koťátek. Po odstavení jí Lucka nechala vykastrovat. Ale na 5 koťat, která tam docházejí na stravu a Primuse peníze nemá. Proto jsme s kastrací pomohli. Zatím se podařilo odchytit 2 kočičky a Primuse. Zbytek čeká kastrace později.

PŘIBĚH č. 406 - 409
Starší manželé koupili před pár lety zahradu v okrajové části Vyškova. Po předchozí majitelce tam zůstaly dvě kočky, o které se začali starat. Postupně koček přibylo a pár se tam i narodilo. V současné době je tam asi 16 koček o které se snaží postarat. Udělali jim zateplené boudy a pravidelně je krmí. Protože je to pro ně finančně náročné, požádali paní, která má ve Vyškově depozitum, o jejich přijetí. Vzhledem k divokosti a plachosti koček jim byla doporučena kastrace s tím, že se kočky vrátí zpět a oni se budou o ně dál starat. S tím souhlasili. Protože kastrace tolika koček je zcela mimo finanční možnosti všech zúčastněných, byli jsme požádání o pomoc. Rádi jsme se na dobré věci podíleli a kastrace uhradili. Zatím třem kočkám a jednou kocourkovi, s odchyty se bude dál pokračovat.

PŘIBĚH č. 405
Paní Monika jezdí za babičkou do domova důchodců v Radkove Lhotě na Přerovsku. Zde žije větší kolonie koček. Senioři je mají rádi, starají se o ně, krmí je. Ale kočky se neustále množí. Po domluvě se začala tato kolonie kastrovat. Toto je jedna z místní krásek. Už jí nebudou sužovat neustálé porody. Už si bude užívat život s milujícími seniory. 

PŘIBĚH č. 404

Oslovila nás paní, která na Městské policii v Nymburku našla u nich na služebně v krabici malé, zablešené kotě, se zhnisaným zalepeným očičkem a syčící na vše kolem sebe. Kočičku prý našli nv neobydlené části u Labe. Bála se o ni, tak se ji ujala a vypiplala (byla tak malá, že ji krmila i v noci). Na léčbu paní měla, ale na kastraci už bohužel ne s ohledem na její tíživou životní situaci. Proto jsme tady pomohli kastraci uhradit. Přejeme oběma spokojený život.

PŘIBĚH č. 403
V nalíčeném sklopci se tentokrát uchytil krásný velký bílý kocour s mourovatými flíčky. Kocour žije ve velké kolonii koček v Holešovicích. Bylo velké štěstí, že se podařilo kocourka na kastraci odchytit. Při prohlídce se zjistilo, že má problém se zubem a způsobuje mu to bolest. Byla otázka času, kdy kocour přestane žrát. Během kastrace se rovnou zub vytrhl a kocour je už zpátky ve své původní lokalitě a pochutnává si na masíčku od zdejších krmiček. 

PŘIBĚH č. 401 - 402
V Lubné nedaleko Kroměříže se u potoka rozrostla tlupa divokých koček. Lidé z okolí je tam krmí. Ale kočky se tam nekontrolovatelně množily. Paní Martě bylo jasné, že se nemůžou množit donekonečna, jinak se někomu v okolí znelíbí a otráví je. Proto požádala Feliti o pomoc s kastracemi. Po kastraci a zaléčení byly kočky vráceny zpět do lokality, kde mají zázemí a jsou krmeny. U misek paní dala cedulku, že se jedná o kastrované kočky. Přejeme kočičkám dlouhý a spokojený život.

PŘIBĚH č. 400
Další odrostlé kotě z areálu sběrného dvora Havexu ve Vrchlabí. Letošní holčička, která naštěstí březí nebyla, ale další koťata v této firmě nejsou žádoucí. Zaměstnanci je krmí granulemi, poskytnou přístřeší, ale rozrůstat se už nechtějí. Díky programu FELITI kastruje bude tato kočička žít spokojený život. Hodně štěstí zlatíčko.

PŘÍBĚH 399

(1) Feliti kastruje - kastrační program v ČR - Hlavní stránka

"Poslední mlaďounká krásná kočička z kočičí kolonie malého města kousek od Prahy. Také ona jako její kolegyně je polodivoškou a nevěřila jsem, co takový hubeňourek dovede navyvádět u odchytu a v přepravce. Bojovala o svobodu, stejně jako předchozí, prostě učiněná tygřice. Kočičce ještě není ani rok a už měla koťátka. Ta co přežila jsou v nových rodinách. Ona je poslední kočička na kterou jsme měli spadeno a doufáme,... že to neskutečné množství zde narozených koťat tímto končí. Kocoury se nám tu asi vykastrovat nepodaří. Celý tento příběh trval téměř tři měsíce a množství živých a mrtvých koťat za toto jaro a léto, o kterých zde vím, bylo kolem 50...... přežilo jich 13!!!! Možná se tomu nedá ani věřit, já tomu, i když jsem to viděla, také věřit nemohu. To je jen jeden příběh a jedno místo. Lidi prosím kastrujme. Feliti moc děkuji za tuto možnost a za potřebnou podporu. Této Mindě přejme také brzkou rekonvalescenci a spokojený život." Toto je poslední zachráněná kočička z kolonie, kterou nechala paní Hanka vykastrovat (s nasazením vlastního zdraví). MOC děkujeme

PŘIBĚH č. 398
"Tato kráska z malého města kousek od Prahy. I ona zde rodila velké množství koťat a nemohla si žít bezstarostný život, který si určitě zaslouží. Je to polodivoška a tak při odchytu bojovala jako tygřice. Její koťátka, která přežila, našla nový domov u hodných lidí. Bohužel jak už zde bylo psáno, přežilo zde pouze malé procento koťat. Kočindy jsou zde množením značně vysílené a kotěcí hřbitov rozsáhlý. Věřím, že jsme to zde spolu s Feliti zvládli a teď už budou kastrátky žít jen spokojený život a tloustnout. Přejme jí brzkou rekonvalescenci a Feliti patří veliký dík!" napsala paní Hanka, děkujeme za úsilí, které vynaložila na záchranu této krásky.

PŘIBĚH č. 396 - 397
Paní Marie bydlí v rodinném domku u Uničova. Za 7 let, co tam bydlí, se k ní přitoulala velká skupina koček. Jsou divoké a stále se tam množí. Paní Marie je krmí, ale prostředky na jejich kastraci už nemá. Proto nás požádala o pomoc. Jsme rádi, že už první dvě kočičky z této kolonie jsou vykastrované. V dalších odchytech se pokračuje.

PŘIBĚH č. 395
Pokračujeme s kastrací koček v kolonii v Holešovicích. Kočička byla odchycena a vykastrována díky Feliti. Jedná se o plaché zvíře, které bylo po kastraci a následné rekonvalescenci vypuštěno zpátky do své lokality, kde bylo přivítáno zbytkem kočičí smečky. Kočička si pomalu zvyká na pravidelnou stravu od zdejších krmiček. 

PŘIBĚH č. 394
Další kočičku, bílou s mourovatými skvrnami, která žije na Olšanských hřbitovech, se podařilo chytit a s pomocí programu FELITI nechat vykastrovat. Kočička jménem Edynka je jednou z kočiček žijících ve velké kočko-kolonii v Praze. Všechny kočky jsou pravidelně krmeny a mezi hroby mají vyrobeny boudičky na zimu. Staly se nedílnou součástí hřbitova a dělají tak společnost všem návštěvníkům.

PŘIBĚH č. 393
Tato krásná kočička pochází z Pelhřimovska, kde se usídlila na jedné chalupě na půdě v seně a ujídala ježkům, kteří jsou zde pravidelně krmeni. Bohužel chalupu paní Adéla zazimovává a odjíždí do Prahy. Nebyl zde nikdo, kdo by se o kočičku postaral. Zůstala by na zimu napospas osudu. Co s kočičkou, která má už mírně zakulacené bříško. Po dohodě s námi byla převezena do Prahy, vykastrovaná a snad najde své "doma". Držíme kočičce palce. 

PŘIBĚH č. 392
Kočička, která se toulala u ubytovny v Brně - Líšni byla konečně odchycena a vykastrovaná. Tato lokalita je již prozatím zcela prokastrovaná díky neúnavné práci paní Veronice. Děkujeme za skvělou práci, kterou jste odvedla.

PŘIBĚH č. 390 - 391
V Bílovci na dvorku školy se potulují venkovní kočičky. Údržbáři je tam krmí a již některé vykastrovali. Jednu si vzal pán domů. Zůstala tam kočička a dvě odrostlá koťata. Kočičku již také vykastrovali. Zbyla tam kočička Jája a kocourek Pája. Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na jejich kastraci. Po zotavení se kočičky vrátily zpět, kde je budou údržbáři krmit. Už žádná další kotátka.

PŘIBĚH č. 389
Poslední vykastrovaná kočička důchodkyně z Kňovic (z celkové počtu 4 nekastrovaných koček), kde už jsou jen samé dospělé kastrované kočky. Už žádná koťátka !

PŘIBĚH č. 387 - 388
Kačka nám napsala, že se na ní obrátily paní z Hustopečí, že četly můj článek o kastracích ve Starovičském věstníku. Sdělily mi, že v Hustopečích v centru u hlavní silnice žije kočička s kotátkem , asi měsíčním. Lidé je tam sice krmí ale není to tam bezpečné. Kočičku jsem po kastraci přijala a bude se jí hledat domov, koťátko je do očkování u jedné paní v dočasné péči.
Druhá mourovatá kočička byla ze stejné obce, jen z jiného okrajového konce obce a po kastraci byla vrácena zpět do místa odchytu, kde již žije více kastrovaných koček. Zde bude žít spokojený život kastrátky s kočičími kamarádkami.

PŘIBĚH č. 386
Paní Dagmar žije v mikroobci u Mladé Boleslavi. Sama se potýká se zdravotními potížemi po autonehodě, ale není lhostejná vůči dění kolem sebe. Proto jí nenechala lhostejnou ani kočička, která k nim do dřeva přišla porodit svoje kotátka. Kočička je bez ocásku a špatně chodí, možná nějaký dřívější úraz. Proto se na nás obrátila s žádostí o pomoc s kastrací. Pro koťátka našla nové domovy a kočičku po kastraci si nechají u baráku, kde jí poskytnou zázemí a stravu. Děkujeme za kočičku.

PŘIBĚH č. 383 - 385
Je těžké se přistěhovat na vesnici, kde vaše sousedka má kočky, které se neustále množí a jí je to jedno a svěří se vám, že narozená koťátka topí. To milovníka koček nemůže nechat lhostejným. Proto se na nás paní Radka obrátila o pomoc. S pomocí Feliti byly vykastrovány první tři kočičky. Snad budeme brzo pokračovat s dalšími (cca 10ti).

PŘIBĚH č. 382
Děda, co má u baráku kočky, které se tam nekontrolovatelně množí. Kastraci neřeší. Jinak se na to dívá ale jeho vnučka, která nás požádala o pomoc s kastrací jedné kočičky, která zbývá vykastrovat. Napsala nám: "Ráda bych je dala kastrovat, aby už další koťata nebyla (nehledě na to, že je koček všude moc podle toho kočky vypadají, neustálé mrouskání a porody jim v ničem neprospějí), ale je toho naráz moc a než bych se k tomu mohla dostat, nechci, aby ty kočky opět běhaly s pupkem (byť mám podezření, že ta jedna už je zase v tom). " Pomohli jsme a přejeme kočičce spokojený život.

PŘIBĚH č. 379 - 381
Kočička Šíša - ze záchytného parkoviště u pardubického nádraží. Je to kočička mladá, podle paní, která tam chodí krmit, jí ještě není ani rok.
Kočička Máša (také jí říkají Ponožka). Už přes rok žije v Polabinách l., ul. Nová, kde se krmí bezprizorní kočičky.
Kočička Klárka - žijící u parkoviště u Club 310 na Karlovině.
Všechny tyto kočičky spojuje jedno jméno - paní Rut, která nechává neúnavně po celém pardubicku kastrovat toulavé a opuštěné kočky. Jsme rádi, že se s ní na této potřebné aktivitě můžeme podílet.

PŘIBĚH č. 376 - 378
Hnědočernobíla je Masha, černá s hnědým náhrdelníkem je Caramelka a bíločerná kočka je matka Milunda. V obci Oldřichov se tyhle tři krásky objevily na terase jednoho domku zuřivý štěkot teriérů, kteří jsou tam doma. Majitelku to dojalo natolik, že se rozhodla poskytnout jim domov. Ale na kastraci tolika koček neměla prostředky - sama invalidní důchodkyně. Rádi jsme s kastrací těchto krásek pomohli. Hodně štěstí kočičky a vybrali jste si správný domov.

PŘIBĚH č. 375
V téže obci byla u cesty za vesnicí nalezena, ne v moc dobrém stavu, asi cca 6-ti měsíční kočička, vyhublá a promočená na kost, šíleně hladová (asi i díky tomu ji chytli, nevypadala, že by lidem zrovna věřila). Po vyšetření a po krátké adaptaci byla kočička za naší pomoci vykastrována a bude jí hledán "domov". Přejeme jí do života více štěstí, než měla dosud.

PŘIBĚH č. 374
Dnes je to příběh kocourka žijícího u domku v obci Svébohov u jedné invalidní důchodkyně. Paní bydlí v takové malé "chajdě" a je ráda, že je ráda. Dá kočičkám papání a zázemí, ale na kastrace nemá finance. Rádi jsme pomohli a z programu FELIT kastruje finančně kastraci zajistili.

PŘIBĚH č. 373
Zorka, která žila v domově pro seniory v Radkově Lhotě. Je to loňské kotě, které patřilo do skupiny koček, které se tu nekontrolovatelně množily. I díky kastraci se pro ní podařilo najít lásku a domov, kde bude žít hezký kočičí život.

PŘIBĚH č. 372
Tato tříbarevná kráska žije na Olšanských hřbitovech. Dostala krásné jméno Karolínka. Je to další z mnoha kastrovaných koček v této lokalitě. Po rekonvalescenci byla vypuštěna zpět kde bude žít bezpečný a spokojený život kastrátky. Hodně štěstí krásko.

PŘIBĚH č. 371
Kocourek, který se přitoulal k jedné hodné paní od ní dostal jméno Tulák, denně plnou mističku a když se jí přestal po pár měsících bát a nechal se odchytit, tak i možnost prožít spokojený život jako kastrovaný kocourek. K tomu poslednímu jsme mohli přispět i my, a to právě úhradou ceny kastrace, protože bohužel ne každý si může dovolit kastrovat cizí kočky. A právě od toho jsme tady my. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí dalšího příběhu s dobrým koncem.

PŘIBĚH č. 368 - 370
Další kastrované kočičky ze Strahova. Tentokrát Báře neunikly dvě kočičky a jeden kocourek.

PŘIBĚH č. 366 - 367
Další kastrované kočičky ze Strahova. Bára tam krásně "řádí" a nebude to dlouho trvat, a budou tam už jen samé kastrované kočky. Hurá.

PŘIBĚH č. 365
Jedna z posledních kočiček odchycených v Holešovicích byla také zaslouženou maminkou. Po odchycení jejích koťátek a předání do dočasné péče, byla také vykastrována. Kočička je velmi chytrá a dlouho se odchytu bránila, ale své oblíbenému krmení neodolala. Vzhledem k tomu, že je kočička plachá, tak byla vypuštěna do své původní lokality, kde se o ní nadále budou starat její krmičky.

PŘIBĚH č. 364
Další z koček kastrovaných v rámci programu Feliti se objevila ze dne na den na zahradě u domku v Havlíčkově Brodě. Majitelka zahrady se neúspěšně snažila najít majitele kočky a když neuspěla, chtěla kočičku dát do útulku, protože si její kastraci nemohla finančně dovolit a její případná budoucí koťata už vůbec ne. Po zjištění, že existuje možnost požádat o úhradu kastrační program se rozhodla to vyzkoušet. A my jsme samozřejmě souhlasili, protože vykastrovaných koček není nikdy dost. O kastrovanou kočičku se paní nadále postará, když nebude hrozit problém s nechtěnými koťaty. Přejeme kočičce dlouhý krásný bezstarostný život.

PŘIBĚH č. 363
Kocourek je také z kočičí kolonie ve sběrném dvoře ve Vrchlabí. Je to další kocourek, co nechala Lucka vykastrovat z této lokality. Jsme rádi, že jsme se na tom mohli podílet. Děkujeme a kočičce přejeme spokojený a bezpečný život.

PŘIBĚH č. 362
Další příběh kočičky ze stejné lokality od paní Hanky: "Je opět další kočinda z kočičí kolonie malého města kousek od Prahy. Je to mlaďounká kočička maximálně jeden rok stará. Také ona už měla koťátka a pravděpodobně je maminkou malého Mourka, který se našel po dlouhé době mňoukání v obrovské haldě nepořádku z ktré byl vyhrabán. K jiným koťátkům se nepřidal ...a tato kočička o něj trošku chaoticky pečovala a jiná si dospělá kočka si ho zase nevšímala. Popravdě musím říct, že si tady vůbec nejsem jistá, byl to takový zvláštní vztah. Nicméně i malý Moureček udělal svoji kariéru a už je v novém skvělém domově. Ostatní koťátka až na něj měla všechny možné neduhy a byla velmi velmi nemocná. Podle slov paní veterinářky jsou tu kočky v hodně špatné kondici vzhledem neskutečně častému množení, parazitům, herpes a mykoplasmatickým virům. Jen pro připomenutí jedna z prvních kastrovaných kočiček z této kolonie, během osmi měsíců porodila tři vrhy a čtvrtý, který byl na cestě se vyřešil kastrací. Koťata měla už v děloze deformovaná a ty co se narodila vždy zemřela. I tato mlaďoulinká kočička zde bude žít mnohem lepší život po kastraci a nebude vysilována všemi porody a péčí o později nikým nechtěná koťátka. Moc děkuji Feliti i za ní."

PŘIBĚH č. 361
Tento příběh nám poslala paní Hanka: "Je další kočinda z kočičí kolonie malého města kousek od Prahy. Stále tady ještě není situace stabilizovaná a před čtrnácti dny jsme zde odebrali dalších pět koťátek do nových rodin. Tato asi rok a půl stará kočička, už zde porodila několik svých vrhů. Její poslední dvě koťátka mají snad nejhorší za sebou a podařilo se ...je umístit společně v novém domově. Byla však velmi nemocná, kromě obrovského množství blech, svrabu, měla ještě herpetický vir a velkou kočičí rýmu. Byla dlouhou dobu na antibiotikách a dusila se vlastním sekretem, který se z nich doslova řinul. Nyní se ještě řeší plíseň v kožíšku a pak už snad budou miminka zdravá a budou žít krásný život u úžasných lidiček. Já jsem zde stále překvapována pravdivostí rčení o kočkách a jejich množství životů. Po kastraci však jejich situace bude výrazně lepší a moc děkuji Feliti za tuto možnost."