VYKASTROVANÉ KOČKY 2
kočky, které byly vykastrovány prostřednictvím kastračního programu FELITI kastruje

PŘIBĚH č. 360
Kočička je z kočičí kolonie ve sběrném dvoře ve Vrchlabí. Zaměstnanec je tam sice krmí granulemi, ale jsou to plašani, kastrace nikdo neřeší, takže nezkušená koťata tam občan někdo přejede, nebo je slisují do balíku. Dospělé kočky už nebezpečí znají a umějí se v prostředí pohybovat. Je třeba zabránit množení koček v tomto objektu. Proto Lucie za naší pomoci nechala vykastrovat první kočičku z této kolonie. Děkujeme a kočičce přejeme spokojený a bezpečný život.

PŘIBĚH č. 359
Tato mladá hubená kočička se už nějakou dobu toulala po Bělském lese. Na to, jak je mladá, měla už na jaře koťata. Paní Dominika koťátka pomohla kočičce odchovat a najít jim nový domov, Ale maminku nikdo nechtěl. Nechala jí tedy za naší pomoci vykatrovat, aby už se netrápila kotátky a mohla žít spokojený život kastrátky. Přejme jí spokojený život.

PŘIBĚH č. 358
Podařilo se nám odchytit kočičku žijící ve velké kočičí kolonii v Holešovicích. Letos už měla koťátka a bylo nutné s odchytem počkat, dokud nepřestane kojit. Koťátka jsou na kastraci ještě malá, jakmile to bude možné, tak se bude v kastracích pokračovat. O kočičky je dobře postaráno, mají zajištěné denně krmení a přístřešky. Vzhledem k tomu, že je kočička plachá, byla vypuštěna zpátky do lokality, ve které již nějakou dobu žije.

PŘIBĚH č. 357
Černá kočička žije v kolonii koček v Holešovicích, kde se snažíme vykastrovat všechny kočky, aby se zabránilo jejich nekontrolovatelnému množení. Její letošní koťátka jsou umístěná v dočasné péči a některá již v nových domovech. Kočička se po kastraci vrátila na krmné místo, kde ji krmičky vítaly jejími oblíbenými kuřecími srdíčky

PŘIBĚH č. 356
V březnu letošního roku jsme kastrovali kočky u jedné firmy v Havlíčkově Brodě, podařilo se jich tenkrát vykastrovat více než deset. Bohužel jak to bývá, v objektu se nedávno objevil další nekastrovaný kocour, který tam začal dělat neplechu. Aby se předešlo zbytečným problémům, protože nekastrovaní značkující kocouři lidem obecně vadí, byl i tento nový kocourek odchycen a na náklady Feliti vykastrován. Rádi jsme mu pomohli ke spokojenějšímu životu.

PŘIBĚH č. 355
Starovičky - Katce se podařilo odchytit zrzavého kocourka z odchytů u krmení, který odolával odchytu. Ale už má kastraci za sebou a bude žít spokojený život kastráta bez toulání, rvaček a množení.

PŘIBĚH č. 352 - 354
Jsme v Kňovicích u Benešova, na pozemku domku paní Magdaleny, 75 leté důchodkyně. K jejím devíti kastrovaným kočkám se přitoulaly na jaře další čtyři a všechny zde porodily. Paní kotata rozdala a požádala o pomoc s kastrací těchto čtyř matek. Uživit je jako kastrátky paní Magdalena zvládne, ale další koťata - to už by byl problém. Rádi jsme pomohli. Bohužel, jedna kočička, jak slyšela o kastraci, šla hledat domov někam jinam. Proto se vykastrovali tři kočičky, které zde získaly své "DOMA"

PŘIBĚH č. 351
Opět Morava - kocourek byl odchycený u stavebního bytového družstva u frekventované silnice, velmi vyhublý a špinavý. Naskytla se možnost umístit pár kočiček na statek s koňmi, kde mají aspoň pořád plno jídla a čerstvé kozí mléko, spoustu míst, kde se můžou schovat před nepříznivým počasím a zimou, jako jsou například seníky a vytápěná klubovna. Kočky a kocoury mi tam berou pod podmínkou, že musejí být kastrovaní. Na tohoto zrzounka se usmálo štěstí, za naší pomoci byl vykastrován a bude žít krásný svobodný a bezpečný život na statku. Hodně štěstí červeňáčku.

PŘIBĚH č. 350
Zábřeh na Moravě a tato krásná černá březí kočička. Kočička byla odchycena na jednom krmném místě poblíž místního JZD. Ti se o kočky nestarají. Krmiči jsou ochotni se dál o ně postarat, krmit, na zimu pořídit boudičky, ale koťata v žádném případě nechtějí. Kastrace byla jediné rozumné řešení.

PŘIBĚH č. 348 - 349
Jedny z posledních (zatím) nekastrovaných kočiček se objevili při pravidelném krmení toulavek ve Starovičkách. Když je Katka uviděla, začala líčit pasti, ale trvalo 3 týdny, než se plaché kočičky nechaly chytit. Teď už jsou po kastraci a zatím zůstávají v dočasce u Katky. Zbývá ke kastraci ještě jejich bráška, který zatím odchytu odolává.

PŘIBĚH č. 347
Záchytné parkoviště u pardubického nádraží. To není dobré místo pro kočku, natož pro kočku - matku. V minulosti jí nějaké koťata nepozorní řidiči přejeli. Kočička dostala jméno Donna. Díky požadavku na naše smluvní veterináře, kdy požadujeme kontrolu dutiny ústní a případnou extrakci zkažených zubů, bylo zjištěno, že pod jazykem má nádor. Ten byl v narkoze odstraněn. Bude to lehčí živobytí bez přítěže nechtěných koťat. Snad si někdo i kastrovanou kočičku vezme a dá jí opravdový domov.

PŘIBĚH č. 346
"Pirátka", takové jméno dostala tato kočička díky své černé skrvně přes očko. Žije u domku slečny... Je stále plachá, ale za dva roky, co jí slečna krmí, přece jen uvěřila v lidskou dobrotu. Proto bylo snažší ji odchytit a nechat vykastrovat. S jejím bráškou (asi), to bude horší. Ten má s lidmi asi velmi špatné zkušenosti a nedůvěra je tam stále velká. Tato kastrace mě obzvlášť potěšila, neboť ji zajistila studentka bez příjmu i proti vůli svých rodičů. Na kastraci své domácí kočky si našetřila z brigád. Roste tu osvícená nová generace. Hurá.

PŘIBĚH č. 345
Paní Katka je samoživitelka s minimální mzdou a dvěma dětmi. Přesto našla v rozpočtu peníze na krmení přitoulané kočičky. Ta porodila 4 kotátka, která už ale našla nový domov. Paní Katka chápe význam kastrací, ale nemá na ně dostatek finančních prostředků. Proto úhradu kastrace této krásné kočičky uhradilo FELITI. Přejeme krásný a spokojený život kočičce - kastrátce.

PŘIBĚH č. 344
Pan Olda žije v Litoměřicích a zde našel kočičku těsně před porodem. Vzal jí k sobě a kočička porodila 4 kotátka. Pan Olda je bez pracovního poměru a bez stálého příjmu. Požádal místní útulek o pomoc s kastrací, ale nebylo mu vyhověno. Obrátil se tedy na nás. S pomocí kastračního programu FELITI je již vykastrovaná kočička - maminka. U koťátek se čeká, až trochu odrostou.

PŘIBĚH č. 343
V Oboře v Poděbradech, kam paní Jana chodím na jízdárnu, žije jedna sociálně slabší paní. Má zvířata, stará se jak nejlépe to jde, ale má kočku a ta má teď čtyři koťata. Stará se o ně moc hezky, ale na kastrace nemá finanční prostředky. Paní Jana kočičku odvezla na kastraci, spolu s paní zajistila pokastrační péči a FELITI kastraci uhradil. Na konci této spolupráce je spokojená kastrovaná kočička. O to nám všem jde. 

PŘIBĚH č. 342
Obec Charvát u Olomouce - zde bydlí rodina, která se stará o velký počet bezprizorních kočiček. Všechny je nechala vykastrovat, léčí jejich neduhy, krmí je a poskytují teplé boudičky. Na jaře se přitoulal další kocourek. Kastrace však byla už nad jejich možnosti. Proto za pomoci projektu FELITI byl kocourek vykastrován a může se zapojit do party strávníků.

PŘIBĚH č. 341
Paní Jana má v sousedství rozpadlý dům, odkud se sociálně slabí majitelé odstěhovali a nechali v domě kocourka napospas osudu. Bez pravidelné dodávky potravy a vody, bez veterinární péče. Bylo vidět, že kocourek strádá a navíc bylo zřejmé, že trpí i nemocí očí a kýchá. Paní Janě se ho zželelo, vyhladovělého kocourka odchytla, nechala přeléčit a za finanční pomoci FELITI vykastrovat. Nadále bude kocourkovi zajišněna strava a přístřeší. 

PŘIBĚH č. 340
V Dašicích u bytovky žije kočička, která už dvakrát rodila. A vždy o kotata nějakým způsobem přišla. Paní Hanka zde bydlí a přikrmuje jí. Bylo jí rodící kočičky líto. Sama je na mateřské dovolené a nemá prostředky na kastraci toulavé kočičky. Proto ve spolupráci s FELITI kočičku nechala vykastrovat a tím uchránila kočičku od dalšího rození kotat. 

PŘÍBĚH 338 - 339
Další kočičí příběh se odehrál blízko Havlíčkova Brodu a moc se neliší od příběhů tisíců dalších koček bez domova. Kočka se toulá po vesnici a pokud u někoho narazí na plnou misku, zůstává. Bohužel ne každého napadne, že pokud včas nevyřeší její kastraci, kočka se za krmení odmění nechtěnými přírůstky. To se stalo i lidem, kteří se postarali o dvě postupně příchozí kočičky. Obě měly nedávno koťata, která se podařilo rozdat. Aby se situace už neopakovala, hledali pomoc s kastracemi a tak jsme se o nich dozvěděli my. A kastrace rádi uhradili. Kočičkám přejeme už jen krásný bezstarostný život.

PŘÍBĚH 337
Paní Zdena se ujala kocourka, se kterým si nějaký čas hráli děti na sídlišti. Kocourek se pohyboval často u velmi frekventované silnice, tak ho paní Zdena nechala spolu s námi vykastrovat, aby se netoulal za holkama. Ale při rekonvalescenci přeskočila jiskra a kocourek u Zdenky našel nový domov. mu něco nestalo. 

PŘÍBĚH 335 - 336
Pokračujeme v kastracích v zahradní kolonii v městě Horní Planá-okres Český Krumlov. Bylo zde cca 12 nekastrovaných koček, o které se stará starší paní. Další dvě kočičky z této kolonie jsou již vykstravané a budou žít pohodlný život kastrátek

PŘÍBĚH 334
Některé kočky mají šestý smysl a ví, na jakou zahradu se přitoulat, aby se měly v životě lépe. Stejně tak to vychytal kocourek, který dostal jméno Vašek. Plachý tuláček, který začal chodit na jídlo k jedněm lidem na vesnici blízko Havlíčkova Brodu. Jak šel čas, Vašek se u nich začal objevovat čím dál častěji a nakonec zůstal. Jídlo dostával a bylo jasné, že potřebuje i kastraci. S její úhradou jsme rádi pomohli a je tak o jednoho ploditele nechtěných koťátek méně. 

PŘÍBĚH 328 - 333
K paní, která bydlí v Bohdalicích u Vyškova, chodí už pár let na zahradu kočičky, které v dobré víře v rámci možností začala krmit. Kočičky samozřejmě nebyly kastrované, některé už tam dříve porodily, některá koťátka zemřela, některá zmizela. Když k paní nedávno přišly další dvě kočky, jedna z nich březí, paní došlo, že tolik kočiček nezvládne a začala hledat pomoc. O její situaci se dozvěděla jiná paní, která se ve Vyškově stará o kočky a nabídla jí, že se pokusí zařídit kastrace, s tím, že kočičky se po kastraci vrátí a paní se o ně dál bude starat. Paní s touto nabídkou souhlasila. Proto jsme za Feliti rádi souhlasili s tím, že s úhradou kastrací pomůžeme. Celkem se zatím vykastrovaly 3 kočky, všechny už byly březí a 3 kocouři. Další se na kastraci chystají. Děkujeme za kočičky, že je o ně postaráno a jsme rádi, že už je čeká život bez rození nechtěných koťat.

PŘÍBĚH 327
Tato kráska je poslední kočička z kastrací v Drnholci. Je to asi rok stará kočička, velmi kontaktní a milá. Už bude žít jen spokojený život kastrátky. 

PŘÍBĚH 325 - 326
Újezd u svatého kříže, okres Rokycany - zde žije v boudě (bez vody a elektřiny) na okraji sadu bezdomovec spolu s 5ti kočkama. Bohužel žádná není kastrovaná, a tak se táhne nekonečný boj s rozením koťat. Pán se o čičiny snaží postarat, jak jen to jde. Ale kastrace jsou nad jeho možnosti. Do celé situace se zapojila paní Š8rka, kterou tato situace trápila a ve spolupráci s FELITI kastruje nechala vykastrovat 2 kočičky. Další kastrace budou pokračovat.

PŘÍBĚH 323 - 324
Horní Planá okres Český Krumlov - zahrádkářská kolonie. Je zde asi 12 koček, které si sem lidi přinesli a pak nechali napospas osudu. O kočky se tam stará starší pán a paní Stáňa. Kastrace je už ale nad jejich možnosti. Proto jsme společně nechali vykastrovat z této lokality jednu roční kočičku a ročního kocourka. Kastrace v této lokalitě budou pokračovat.

PŘÍBĚH 322
Další kočička z lokality Strahov, již sedmá. Tato kočička se tam objevila nově, a jelikož se chytla do sklopce, byla zařazena do kastračního plánu. Kočička byla březí. 

PŘÍBĚH 321
Veronika již 6 let se svojí rodinou v Litoměřicích zachraňuje opuštěné kočky, nechává je kastrovat a hledám jim nový domov. Za tu dobu jich nechala cca 40 vykastrovat a z nich 8 se vypustilo zpět do místa odchytu. Veronika jim pořídila boudičky a pravidelně je chodí krmit. Bohužel k nim letos přibyly další - nekastrované. Jako první se podařilo odchytit černou krásku, která dostala jméno Jasmínka. Ta už nebude sužována neustálými porody. Děkujeme, že jsme mohli pomoci s úhradou kastrace.

 PŘÍBĚH 320
Kočka III.
pokračujeme v lokalitě malého městečka kousíček od Prahy. Tato fešanda je už starší kočička ze stejného místa jako předchozí dvě. V době kastrace byla březí a koťata, která měla v děloze, byla deformována. Tato kočička byla letos březí potřetí a všechna její koťátka po porodu během pár dní umírala! Počet jejich letošních koťat, která to nezvládla je obrovský, že se tomu ani nechce věřit. Tyto by pravděpodobně čekal stejný osud spojený s rizikem, že by kočinda letošní třetí porod nezvládla. V minulých letech to s množstvím vrhů během roku nebylo jinak. Možná je to věkem, nebo už je kočička natolik vyčerpána, že není schopná porodit zdravá koťata. Na ní jsme nejvíce čekali a ona se nejhůř chytala. Jsme rádi, že se to povedlo a ona si povede spokojenější život. 

PŘÍBĚH 319
Kočka II.
další velmi mladá kočička z malého města kousíček od Prahy. I tato Krasavice byla díky tomuto programu zachráněna od neustálého množení. Bylo to jen taktak, protože začínala jít znovu do říje a tak by stačila před zimou ještě jeden vrh nechtěných koťátek. Těch je v této lokalitě stále dost. Tato je tedy připravená na nový, lepší život. Ostatní kočičky budou doufám následovat a koťátkům hledáme domov. 

PŘÍBĚH 318
Je první vykastrovaná kočička z náměstí malého města kousíček za Prahou, kde žije společně s asi dalšími deseti kočičkami a kocourky. Kočičky se tu nemají úplně špatně, bydlí vedle restaurace, tak hlady netrpí a mají kde spát. Sužuje je však velký počet narozených koťat. Letos jich bylo extrémní množství a některé kočky zde porodily už svůj letošní třetí vrh! Koťata mají situaci mnohem horší a nedokáží přežít. Nejhorší je pro ně střet s některými lidmi, kteří dokáží vzít malá koťata od mámy a vyhodit je do popelnice. Je to hnusná realita a kastrace těchto koček je jejich jediná šance. Tahle kráska měla štěstí. Je loňské podzimní kotě a v době kastrace byla čerstvě březí. 

310 - 317
Nový Vestec u Staré Boleslavi, kde žijí důchodci, co milují kočky. A jelikož si to kočky mezi sebou řeknou, tak už jich mají na zahradě na krmení více než 10. Spousty jich nechali i vykastrovat, ale ted v důchodu už na kastrace nezbývá. Problém je též v tom, že některé kočky jsou divoké a těžko se dají chytit. Proto se na nás paní Zuzana a Standa obrátili e žádosti o pomoc. Bojí se geometrické řady rodících se koťat. Sami si sehnali pomoc při odchytu a my jsme pomohli s úhradou kastrací osmi koček. Děkujeme, že jste pomohli kočičkám od neustálého rození nechtěný kotat.

PŘÍBĚH 306 - 309
Mazlivku s hořčicováma očima, Mourinku a Mourinku II. a Mourka krmí důchodkyně v jedné malé vesnici u svého domku, kam se kočky za jídlem stahují. Kočky se jinak zdržují v chatové oblasti. Bohužel kočky každoročně vodí svá nová kotata a nikdo neví, co se s nimi pak děje. Podařilo se odchytit 3 kočky a jednoho kocourka a těm zajistit kastrací spokojený život. 

PŘÍBĚH 300 - 305
Obec Blatec blízko Olomouce. Zde živoří skupina divokých koček, které se permanentně množily. Do odchytu se pustila Katka, která plaché 2 kočky a 4 kocourky pochytala a nechala vykastrovat. Vzhledem k neumistitelnosti, byly po kastraci a rekonvalescenci vypuštěny zpět do lokality, kde se budou nadále přikrmovat. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci úhradou kastrací 6ti kočkám, které budou žít lepší život kastrátů bez množení a bitek.

PŘÍBĚH 299
V Uničově na čistírně odpadních vod se po velkém úsilí podařila odchytit i druhá kočka. Již je po kastraci a vše proběhlo v pořádku. Už bude žít jen spokojený život kastrátky. V místě zbývá odchytit už jen kocourka. Snad se to brzo podaří. 

PŘÍBĚH 298
Jsme na Moravě, kde někdo vyhodil z projíždějícího auta v jedné malé vesnici asi 4 měsíční černé kotě. Kocourek měl kýlu, proto možná byl nechtěný. Viděla to slečna, která ho tam nemohla nechat, vzala ho domů a dala jméno Deny. Je už po kastraci, i kýla při tom byla ošetřena a vzhledem k tomu, jak je malý, bude mu slečna hledat nový domov, když si ho sama nechat nemůže. Díky za záchranu tohoto malého kocourka, který by jinak asi u silnice bez zkušeností špatně skončil. 

PŘÍBĚH 297
Ve Frýdku-Místku žije na ulici již od jara tato neuvěřitelná kouřová kočička. Nejen že je krásná, ale i kontaktní. Paní Michaela jí tam krmila. Přesto, že má doma malou 3letou holčičku a teď čerstvé miminko, nezůstala lhostejná k této toulavce a ve spolupráci s námi jí nechala vykastrovat a posléze jí našla i nový teplý domov a plné mističky.

294 - 296
Poblíž Vodňan žije stará paní, která má u domku tři kočičky, které se jí tam neustále množí. Všimla si toho paní, které bylo koček líto, starou paní přemluvila ke kastracím a pak hledala někoho, kdo by jí pomohl s úhradou. Jsme rádi, že lidi nejsou lhostejní a vynaloží úsilí, aby zlepšily život kočičkám. Rádi jsme kastrace uhradili.

PŘÍBĚH 293
Napsala nám slečna - "Můj děda má kočky, má je, krmí je, ale to je asi vše. Jednu kočku jsem mu už nechala vykastrovat. Ráda bych je dala kastrovat, aby už další koťata nebyla (nehledě na to, že je koček všude moc podle toho kočky vypadají, neustálé mrouskání a porody jim v ničem neprospějí), ale je toho naráz moc a než bych se k tomu mohla dostat, nechci, aby ty kočky opět běhaly s pupkem (byť mám podezření, že ta jedna už je zase v tom). " Pomohli jsme a jednu kočku jsme již společně vykastrovali 

PŘÍBĚH 292
Zahrádky v Mariánských Lázních - kočky, které zde lidi krmí, ale nikdo nekastruje. Mezi nimi je i jedna cca 10ti letá kočka, která má pravidelně 2x ročně koťata. Letos přivedla 4 mimina. Dvě jsou už v nových domovech, dvě jsou stále k adopci. Ale maminka si zaslouží už klid a tak podstoupila kastraci a už si bude užívat klidného "důchodového "věku.

PŘÍBĚH 291
Tohle je druhá kočička v areálu ZKL a okolí ubytovny. Je asi rok stará. Bude po kastraci vypuštěna zpět. 

PŘÍBĚH 290
V Uničově na čistírně odpadních vod se před cca rokem objevila vyhublá kočka. Na této čističce pracuje pán, který vedle bydlí a miluje zvířata. Začal kočku krmit. Zanedlouho se tam objevila i 5 koťat a jedna odrostlá kočička, které kočka přivedla. Na tolik kastrací ale pán neměl prostředky. Proto jsme se domluvili, že s kastracemi pomůžeme. První kočička už má kastraci za sebou a daří se jí dobře. 

PŘÍBĚH 289
jak to tak bývá, na zahradu k vám přijde kočička a porodí. Koťata tam s Vaší pomocí odchová, ale v tu chvíli už kolem brousí kocour. Je tedy nejvyšší čas tu "cizí" kočku vykastrovat. Ale když sama nemáte práci a staráte se o dceru a 6 dalších koček, potřebujete pomoc. A když si o ní řeknete tak FELITI pomůže. 

PŘÍBĚH 285 - 288
Přemnožené kočky u kolejích Strahov - to je situace, která nedá spát dvěma dívkám - Báře a Nině. Bára nám o situaci napsala - jsou tam malá koťátka cca 2 měsíční, odrostlejší koťata a dospělé kočky. Přesné číslo nevím, ale minimálně 10 se jich tam bude nacházet. Vrátní se o ně starají, dávají jim pod schody plno krmení, nějaké improvizované přístřešky jso...u tam také. Vzhledem k poměrně dobrým podmínkám se kočky rychle množí. Tyto dvě dívky začaly situaci řešit a podařilo se jim odchytit první 4 zvířata - dvě kočičky a dva kocourky, které se spolupráci s FELITI byly vykastrovány a po rekonvalescenci vráceny zpět do lokality. Další odchyty a kastrace budou následovat.

 PŘÍBĚH 282 - 284
Neodmyslitelnou součástí 'obydlí' lidí bez domova jsou kočky. Někde je jejich počet pod kontrolou, jinde dojde k jejich velkému přemnožení a situace se stane neúnosnou. Tak tomu bylo i u bezdomovců žijících v lese v Praze Hostivaři. Rozhodli jsme se pomoci i zde a uhradili jsme zatím kastraci dvou odchycených koček a jednoho kocourka. Všichni se budou vracet zpět tam, kde jsou zvyklí. Díky kastracím se bude kočičí kolonie stabilizovat a nebudou tam přibývat řady dalších koťat, která se ztrácí či jsou věnována neznámo komu. Přejeme kočičkám v rámci možností co nejhezčí a nejdelší život.

PŘÍBĚH 281
Olšanské hřbitovy v Praze - krásné místo. Není divu, že zde nacházejí útočiště opuštěné kočky. Bohužel se zde nekontrolovatelně množí. Od roku 2011 je zde odchytává a nechává kastrovat paní Adélka se svojí maminkou. Za šest let vykastrovali a vrátily zpět 18 koček a 1 kocourka, dalších 16 zvířat se jim podařilo odchytit a umístit (šlo hlavně o koťata a "odložené" přítulné kočky). Protože mají doma dalších 14 nalezenců, peníze na kastrace divokých koček došly. Rádi kastrace uhradíme a přispějeme ke spokojenému životu kastrovaných kočiček na tomto krásném hřbitově. Jako první skončil v odchytové kleci kocourek Ledňáček.

PŘÍBĚH 280
"Jsme ústav sociální péče v Čížkovicích a loni na konci léta u naší brány někdo odložil březí kočičku, porodila 2 zdravá koťata (kocoury), společnými silami jsme se se zaměstnanci snažili alespoň dodávat stravu. Koťata si zaměstnanci rozebrali. Naše vedení kastraci odmítá uhradit ze svých zdrojů, jelikož kočka není náš "majetek". Letos kočička opět porodila, t...entokrát 4 koťata (1 kočička, 3 kocouři). Koťata se opět udala, ale pokud by měl být další vrh, myslím, že by to již byl velký problém. Se zaměstnanci se skládáme na potravu, ale částku na kastraci nejsme nějak schopni složit. Proto bychom byli moc rádi, kdyby jste nám finanční výpomoc schválili". Rádi jsem kastraci uhradili a kočičce přejme šťastný a bezpečný domov

PŘÍBĚH 279
Tato kráska žila i se svými kotaty u prostějovského divadla. Že to není to nejlepší místo k výchově svých dětí je všem jasné. Mohli jsme pomoci s kastrací a dopřát jí tak lepší živo bez zátěže neustálého rození a starostí s koťaty.

PŘÍBĚH 278
Tato kráska žije v zahrádkářské kolonii, kde také porodila svá kotátka. Jsou stejně divoká, jako jejich matka. Kočička po odchytu byla kastrovaná a po zotavení se vrátila zpět do zahrádkářské kolonie. Zde je krmena místními zahrádkáři. Koťata budou postupně odchycena a také kastrována.

PŘÍBĚH 277
V obci Drnholce krmí jedna důchodkyně kočky, které se jí stahují k domku, kde bydlí. V současnosti tam krmí 5 kocourků a 3 kočičky (jedna je kastrovaná, druhá po koťatech a třetí jsem vykastrovali za pomoci kastračního programu FELITI).

PŘÍBĚH 276
Ve Starovičkách porodila toulavá kočička svá koťátka jedné rodině na zahradě v dřevníku. Po odstavení si kotátka vzala do péče paní do depozita. Majitelka domku moc stála o to, aby se kočička k ní vrátila, tak jsme jí za pomoci kastračního programu FELITI nechali vykastrovali v vrátili do místa odchytu, kde jí budou krmit a poskytnou jí zázemí při nepřízni počasí

PŘÍBĚH 275
Kastrace u firmy ZKL v Brně Líšni pokračují, ve sklopci a na kastraci skončil tento krásný černý mladý kocourek.

PŘÍBĚH 274
Paní Rut nám napsala, že se na ní obrátila paní z Chrudimi, že se u nich v okolí po zahradách potuluje už delší dobu bezprizorní bílé kotě. Dala jí jméno Violka. Poptávali se sousedů, dávali i plakáty, ale nikdo se neozval. Včera se jim podařilo zjistit, že je to kočička, nejspíš loňské kotě. Ráda by ji dala vykastrovat, ale nemá na to prostředky. Rádi jsme pomohli a zabránili tak dalšímu množení kočiček na ulici.

 PŘÍBĚH 273
Tuhle modrou krásku někdo vyhodil z auta i s jejími třemi koťaty. Díky pomoci dobrých lidí se kočička do stala do dočasky k Daně a společnými silami jsme jí nechali vykastrovat. Už bude žít spokojený život kastrátky v novém domově.Přejeme jí hodně lásky u nových majitelů.

PŘÍBĚH 272
Kočka byla odchycena v Olomouci, městská část Bělidla, kde se začaly bezprizorní kočky stahovat do zpustle zahrady neobývaného rodinného domku ve starší husté zástavbě. Kočky začaly vadit sousedům z důvodu mrouskání a několika vrhu koťat ročně (kotata se snažili likvidovat topením ve vodě). S jedním ze sousedů se podařilo navázat spolupráci, kdy nás vpustil na zahradu svého domu a nechal nás nainstalovat odchytové klece. Zatím se podařilo vykastrovat již třetí kočku z této lokality. Na lokalitě bohužel zbývá k odchytu asi ještě 5 koček, jejich odchyt a kastrace budou pokračovat. 

PŘÍBĚH 271
Dnešní příběh je o mladé kočičce, která žila a byla krmena s dalšími čtyřmi kocoury starým, opuštěným 94 letým milovníkem koček. Starý pán bohužel zemřel a kočky zůstaly odkázány na milosrdenství ulice. Panu Jaromírovi to nebylo lhostejné, proto nám napsal a požádal o úhradu kastrace této kočičky. Dále se domlouváme na odchytu a kastraci i zbylých kocourků. 

PŘÍBĚH 268 až 270
Jedna veterinářka, jedna odchytávačka - ale dva příběhy:
Vesnice poblíž Olomouce, kde kočičky chodí k jedné důchodkyni jíst se slepicemi (slepice dostávají i kočičí granulky). Zůstaly po vloni zemřelém hospodském. Potulují se v okolí, bydlí v polorozbořené hospodě, spí v senících, kde také rodí koťata, která pak následně místní zabíjejí. Tomu bylo třeba udělat konec. Proto jsme rádi, že se podařilo dvě kočičky (ze tří) odchytit a vykastrovat. Na odchytu třetí se intenzivně pracuje.
Druhý příběh je z obce Kosov u Zábřeha. Zde sociálně slabí občané mají dvě kočičky. Jedna je vykastrované, ale druhá porodila koťátka, kterým se podařilo najít nové domovy. Aby se to neopakovalo, bylo třeba kočičku vykastrovat. Na to ale majitelé peníze nemají, najíst jim dají, ale za kastrace už nezbývá. Kočka by tu rodila jak na běžícím páse. Jsme rádi, že jsme jí mohli pomoci ke spokojenému životu kastráta.

PŘÍBĚH 267
Podzimní kotě, které si s sebou přivedla kočka, která se objevila ze dne na den u jedné paní v Jihlavě. To je další z koček kastrovaných díky našemu projektu Feliti kastruje. Jsme rádi, že kočička bude díky tomu moci u paní na zahradě zůstat jako venkovní kočička. Paní má díky kastraci jistotu, že se u ní na zahradě nebudou rodit řady dalších koťat. Rádi jsme kočičce pomohli k lepšímu životu. 

PŘÍBĚH 266
"Jmenuji se Šedivka, přišla jsem k dvounožce, která už má několik kočiček. Byla jsem plachá, jenom jsem se napapala, trošku pomazlila a šup pryč, třeba i na 4 dny. Jednou si všimli, že mi roste bříško. Vzali mě k doktorce a ta mi ty 4 malý miminka vzala. Sice už nikdy nebudu mít miminka, ale budu žít šťastný domov u mé dvojnožky. Teď už od nich nepůjdu, jsem tu celý dny a celý noci. Mám kde spinkat, papání mi strkají až pod nos a jsem spokojená. A asi mě i milujou" napsala Petra za Šedivku 

PŘÍBĚH 264 až 265
Paní Hana žije v obci Štěpánov v Ústeckém kraji. Přistěhovala se sem před cca 3 mi lety a pořídila si svou kočičku, kterou nechala vykastrovat. Od té doby se tam začalo stahovat několik koček z okolí na krmení. V loni přišla jedna i s koťaty. Jsou plaché, ale díky krmení se je občas podaří pohladit. Dvě se podařilo odchytit a vykastrovat. Paní Hanka je bude nadále krmit a pokusí se odchytit i ty zbývající tak, aby se jejich počet nezvyšoval a bylo pro ni únosné je uživit. 

PŘÍBĚH 263
Vesnice kousek od Sokolova - i zde se po vesnici toulaví bezprizorní kočky, které nekontrolovatelně rodí koťata. Nikoho to nezajímá - vlastně ano, jednu mladou studentku Mirku - milovnici koček, která nás požádala o pomoc s úhradou kastrace jedné mladé kočičin maminky. Ve vesnici bude o jednu, neustále rodící kočku, méně. Děkujeme

PŘÍBĚH 259 až 262
O pomoc nás požádala paní z Dolní Řasnice u Frýdlantu, která se stará o 17 kočiček. Uživit je zvládá, ale na kastrace už peníze nezbývají. A také se kastrací kocourků bále, neboť jí bylo řečeno, že budou mít ledvinové problémy. Celou situaci jsme spolu probrali a domluvili se na kastracích. První čtyři kocourci jsou již vykastrovaní. Další budou následovat. 

PŘÍBĚH 250 až 258
Areál bývalé panelárny na konci ulice Balcárkova v Olomouci - další místo s výskytem početné kolonie bezprizorních nekastrovaných koček. V tomto areálu sídlí několik firem a zaměstnanci zde krmí celkem asi 9 kočiček. Jde o kočky bez majitele, které se na toto místo přitoulaly, nebo je zde někdo úmyslně vypustil. Ani jedna z koček není zatím vykastrovaná, pohlaví koček není známo, krmí je zde dva pánové a ti nerozeznají kočičku od kocourka. Dvě z koček již porodily. Ve spolupráci se zaměstnanci byl proveden odchyt a následná kastrace celkem 9 zvířat. V této lokalitě se již nebudou nekontrolovatelně kočky množit.

PŘÍBĚH 247 až 249
Přišlo volání o pomoc : "Jsme menší bytový dům nacházející se mimo obec v průmyslové zóně (Kralický Háj, Kralice na Hané). Kolem domu se nám postupně usadilo několik koček a protože je krmíme, tak se tu zdržují - nikomu však nepatří. Pochopitelně to mezi nájemníky vyvolává řadu sporů, protože někteří jsou "kočkomilové" a někteří by kočky nejraději otrávili a jsou jim trnem v oku. Celkem je tu 6 koček (4 kočky, 2 kocouři). Starší manželé, kteří se o ně nejvíce starají, nemají dostatek prostředků na zajištění kastrace a lékařského ošetření." Rádi jsme pomohli s kastrací tří kočiček.

PŘÍBĚH 245 až 246
Kočky byly odchyceny v Olomouci, městská část Bělidla, kdy se začaly bezprizorní kočky stahovat do zpustle zahrady neobývaného domku ve starší zástavbě. Kočky začaly vadit sousedům z důvodu mrouskání a několika vrhu kotat ročne (kotata se snažili likvidovat topenim ve vodě). S jednim ze sousedů se podařilo navázat spolupráci, kdy nás vpustil na zahradu svého domu a nechal nás nainstalovat odchytové klece. Zatim se podařilo odchytit jednu kočičku a jednoho kocourka. Na lokalitě zbývá k odchytu asi ještě 5 - 6 koček.

PŘÍBĚH 241 až 244

Oslovila nás paní, která hledala pomoc pro svou tetu, která před několika lety ke své jedné kočičce přinesla domů z ulice koťátko... po dalším měsíci ji kamarádka přinesla další dvě kočičky...dnes ze čtyř kočiček je 23...teta je v invalidním důchodu a situace s kočkami je zoufalá. Teta je miluje, ale zvládá je jen krmit, na kastrace už peníze nemá. Kočky se množí mezi sebou a situace je neúnosná i přes pomoc příbuzných. Jediné řešení této situace je kastrace. Pomohli jsme vykastrovat první čtyři kocourky.

PŘÍBĚH 240
Jsme v překrásném městě Poděbrady. I zde jsou opuštěné kočky, které potřebují naší pomoc. U místního konzumu žila kočička se svým potomkem. Prodavačky je krmily. Obchod ale zavřeli. Pak ho převzali vietnamci a ti kočky vyhnali. Naštěstí si kočky našly domov ve vedlejší zahradě, kde jsou trpěné. Ale starají se o ně dvě staré pani. Nakrmit kočičky, na to peníze mají, ale kastrace byla nad jejich možnosti. Zatím se podařilo chytit kočičku, která už byla březí, tu vykastrovat. Kocourek zatím uniká. Ale je na něj už políčeno.

PŘÍBĚH 239

BABETKA - kočička byla nalezené v jedné zahradě s koťátky. Kočička naštěstí nebyla plachá, podařilo se jí Elišce Kameníkové odchytnout a přivézt mi až do Staroviček do depozita. Ale byl problém, že kotatka u mě byla o tři dny dříve , kočička se chytla až později. Kotátka už nepřijala.
Kotátka nadále zůstavají v naší dočasné péči. Je jim už asi 7týdnu.
Kočička Babetka má po kastraci a bude dále nabízená k adopci. Je to hodná a milá kočička, ale opatrná.

PŘÍBĚH 235 až 238

Paní Věra se v Dolní Řasnici u Frýdlantu stará o 17 toulavých a opuštěných koček. Požádala Feliti o pomoc s kastracemi, aby se kočičky dále nemnožili a její, už tak dost velká smečka, dále nenarůstala. Uhradili jsme kastraci čtyř kocourků. Přejeme jim krásný a spokojený život.

PŘÍBĚH 234
Mazlivý krasavec Špagetka – to je jeho příběh, tak, jak nám ho napsala paní Soňa: „Špagetka se narodil loni v létě ve vokovickém zahradnictví u lidí bez domova. Tenkrát ještě měli sedmnáct dalších koček a kocourů, přes zimu jim jich zbylo jenom devět. Koťat se zbavovali všelijak. Špagetka smrti utopením unikl jen o vlásek. Vyškrábal se z kbelíku, po druhé už ho tam nehodili. Naštěstí jsme se o lokalitě dozvěděli ještě před jarní dávkou koťat, všech šest mazlivých koček a jednu plašanku (ostatní plaché kočky se nám stále nedaří ani spatřit) jsme dali veterinárně ošetřit a vykastrovat. Tři kočky už našly nové domovy, ostatní bohužel zůstávají v lokalitě.“ T9mto jí děkujeme za obětavou práci při vykastrování této lokality.

PŘÍBĚH 233
Paní Veronika odchytila a nechala vykastrovat posledního kocourka z areálu firmy v Brně Líšni. Tady se už kočičky nebudou nekontrolovatelně množit. Děkujeme a kočičkám přejeme dlouhý, spokojený život.

PŘÍBĚH 231 až 232
Dnes nás paní Denisa zavedla do obce Svébohov, kde v zahrádkářské kolonii žijí bezprizorní kočky. Kočičky zde mají své úkryty před nepřízní počasí a své krmiče (starší hodní lidé), kteří ale nechápou význam kastrací, hlásí, že nemají peníze a kočky nejsou jejich. Děkujeme, že se Denisa postarala od kastrace a rádi jsme je uhradili.

 PŘÍBĚH 228 až 230

„Bydlím ve vesnici Zápy 2 km od Brandýsa nad Labem“ napsala nám paní Lenka. „Za poslední rok se (netuším proč") lidi naučili házet mi kočky a koťata za vrata. Zajímavý přírůstek byl minulý rok, seděla jsem na schodech, koukám a letí kočka, rozplácla se na zemi, ani nedopadla na nohy. Běžím k ní a začala mi v náručí rodit. Porodila 4 kotata,všechny jsme odchovali a našli jim vhodné nové domovy. Řikají mi kočičí mám, což je sice asi roztomilé, ale krmení ani kastraci mi to nezaplatí. Máme hodně zvířat, všechna zachráněna, většina jich má i hendikep, ale to nikdy neřeším, naopak jim můžu poskytovat peci a lásku,sice každému jinak, ale jsou naši. Klidně a ráda poskytnu přechodný domov jakékoliv kočce či kotěti. Svých mám osm a další se ztratí :)“ Tak jsem rádi uhradili kastraci třem toulaným kočkám

PŘÍBĚH 224 až 227
O pomoc paní Katku požádala paní, která pracuje v zemědělském družstvu v Nemčičkách a není jí lhostejný osud, zde žijících kočiček. Jsou polodivoké, nenechají se chytit a tak bylo třeba použít sklopce pro jejich odchyt a následnou kastraci. A jelikož je to pro ně zde bezpečné, budou se po rekonvalescenci vypouštět zpět. Mají zde teplo a krmení od hodné paní a už se nebudou dále nekontrolovatelně množit.

PŘÍBĚH 222
Při pohledu na tyto fotky uvidíte, jak těžký je život nekastrovaného kocourka na ulici. Ale měl štěstí, potkal paní Lešanskou. Ta nám poslal jeho příběh a požádala o pomoc s kastrací. Léčbu a ošetření zajistila sama. Ale úhrada kastrace byla již nad její možnosti. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

PŘÍBĚH 217 až 221 Jde o kočky bez majitele, které se přesunuly na zahradu jednoho rodinného domu z areálu blízké firmy, kde proběhly úpravy venkovního prostředí s vykácením keřů a dalších porostů. Z původního počtu asi tří kočiček se časem počet navýšil na dvanáct. Během dubna již bylo z tohoto místa šest koček odchyceno a vykastrováno díky podpoře FELITI. Odchyty a kastrace zajistila paní Lucie Klajblová. V „druhé vlně“ bylo odchyceno a vykastrováno 5 koček, tři kočičky a dva kocourci. Ke kastraci ještě zbývá jedna kočka, která již porodila koťátka. Přejeme kočičkám šťastný život.

PŘÍBĚH 212 až 216
V chatové oblasti Zloukovice na berounsku žije skupina asi 20ti bezprizorních koček. Paní Jana je tam 3x týdně jezdí krmit, i když to má z domu 15 km. Pořídila jim tam polystyrenové boudičky vystlané senem. Na podzim dala paní Jana vykastrovat na své náklady 5 koček. Ale krmit je a všechny kastrovat, to už bylo nad její finanční síly. Pak ale objevila kastrační program FELITI a nebyl problém se domluvit na postupné kastraci zbylých koček ve skupině. Takže prvních 5 kočiček ze Zloukovice je již vykastrováno. Přejeme jim krásný, dlouhý a spokojený život. 

Kastraci provedla v průběhu května MVDr. Jitka Tesaříková, Olomouc

PŘÍBĚH 211
Když se malé kotě ocitne opuštěné na ulici a neví, co si počít, musí zažívat nepopsatelnou hrůzu. Někdy má štěstí v neštěstí a narazí na člověka, který neodvrátí zrak, ale naopak takovému kotěti pomůže, poskytne mu zázemí a něco do misky. To je případ i kočičky od Jihlavy, kterou jsme nechali kastrovat jako kočičku č. 211 v rámci našeho kastračního programu. Jelikož úhrada kastrace už byla nad rámec možností zachránců, byli jsme požádáni o pomoc. Neodmítli jsme a díky tomu může další kočička prožít spokojený život kastráta, bez kolotoče rození dalších a dalších nechtěných koťat. Přejeme ji krásný a spokojený život. 

Kastraci provedla 3.5.2017 Veterina Na slunci, Jihlava

PŘÍBĚH 209 a 210
Bílý kocourek a černo bílá kočka z menší chatařské osady Záborov poblíž Lanžova u Dvora Králové n. L. Těmto dvě šťastlivců paní Iva a FELITI kastrační program změnili navždy životy - už budou žít spokojený život kastrátů (pro mě i tak dost těžký) bez zbytečných říjí, porodů a toulání.

Kastraci provedla dne 11.5.2017 MVDr. Vilma Kaierová, Mobilní veterinární ordinace Daktari, Dvůr Králové nad Labem

PŘÍBĚH 207 a 208
Na Vysočině, kousek od Počátek, je několik plachých vesnických koček, o které se nikdo nestará. Nejsou ničí a nekontrolovatelně se zde množí. Paní Kateřina je odchytla a za pomoci FELITI je nechala vykastrovat. Jedna z nich už byla březí. Bohužel ve vesnici je zvykem narozená koťátka topit. Tak tyto dvě krásky budou žít svobodný život bez toho, aby někdo zabíjel jejich miminka. 

Kastraci provedla 5.5.2017 MVDr. Lenka Padrtová, Jindřichův Hradec

 PŘÍBĚH 206
Lojzíček, jehož domovem je Zájezd u Kladna byl při odchytu hubený, zablešený, plný klíšťat, zánět dásní od zkaženého zubu, výtok z očí. Po ošetření, odblešení, vytrhnutí zubu, odčervení a po kůře atb bylo možné ho nechat na náklady FELITI vykastrovat. Toto vše nám napsala paní Irena a Petra, které se o kocourka postaraly (za což jim děkujeme) a doufají, že kocourek se zcela uzdraví a bude jim ještě dlouho dělat radost. Kazdopádně už se nebude podilet na kotěcim boomu v nedaleké vesnici 

PŘÍBĚH 205
Julinka je jednou ze 7mi kočiček, které patři jedne moc hodne pani na Praze 10. Ta žije v polorozpadlem staveni sama s malou holčičkou a je samoživitelkou. Obratila se na Markétu o pomoc s kastrací kočiček, o kterych si, dle jeji finančni situaci, mohla jen nechat zdát. Pani začinala pouze s jednou kočičkou, ale ta nebyla kastrovana a tak se jí kočičky namnožily. Situace se stala pro pani neunosnou a již dalsi kočičky si nemuže dovolit. Začala hledat pomoc kolem sebe. Diky projektu Feliti, si pani bude moci udržet tento počet koček a spokojenost bude na všech stranách, bez obav, že by se kočičky mezi sebou dale nekontrolovaně množily.

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 204
,,Brňáček,, je jedním ze tří bezprizorních odchycených koťat z areálu firmy v Želešicích u Brna. Své netradiční jméno dostal tento krásný kocourek podle místa odkud k nám, do našeho malého domácí azylu ve Stašově u Poličky, přijel. Ze svého původního venkovního živoření v aréálu nějaké firmy, kde byly opuštěné kočky a koťata denně ohrožovány psy a jinými nástrahami. Odtud si také přivezl ušní svrab, který bylo nutné léčit. Je to velmi milý, úžasně mazlivý kocourek s výrazně vytřeštěnýma očima, který láskyplně opečovává ostatní kočičky. Teď už si bude užívat spokojený a šťastný život. 

Kastraci provedl dne 25.4.2017 MVDr. Lukáš Rambousek

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 203
Garfild - nádherný kocourek se "připletl" k odchytům jiných koček a tím si v silných mrazech zachránil život. V malém rodinném depozitu si počkal na kastraci a teď si už užívám život spokojeného kastráta a společnost mu dělá kamarád - zakrslý králíček. "Garfík pro své pohodlí volí nejraději sdílení chlupatého pelíšku spolu se zakrslým králíkem, který s kočkami volně žije. ♥ Garfek je neskutečný mazlíček, vrnidlo a vlezlík, kterého si oblíbili nejen naši přátelé a návštěvy, ale hlavně spolubydlící - ostatní kočičky " - toto nám o něm napsala jeho nová majitelka.

Kastraci provedl dne 25.4.2017 MVDr. Lukáš Rambousek

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 201 a 202
Vrátili jsme se do Líšně , kde paní Veronika chytá a kastruje kočky v areálu místní firmy. Podařilo se odchytit další kočičku a kocourka, kteří už nebudou plodit nechtěná koťátka a budou žít život spokojených kastrátů. Kastraci provedl dne 3.5.2017 MVDr. Tomáš Pelikán, Brno

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 200
kocourek žije na Praze 10 s jedním bezdomovcem, který se sice o svoje kočky poměrně dobře stará, ale kastraci, očkování ani odčervení si nemohl dovolit a tak Markéta toto vše zařídila. Kastrace byla uhrazena z programu FELITI kastruje. Kocourek se jmenuje Kraťas, kvůli krátkému ocásku, který má. Stáří cca 3 roky a jen při odčervení vyzvracel tolik škrkavek, kolik je jeho poloviční váha, hospitalizován musel být tudíž pro jistotu ještě přes noc, kvůli sledování. Kocourek je nyní v max. pořádku a navrácen původnímu majiteli. 

Kastraci provedla dne 26.4.2017 MVDr. Klára Kunčičká, Veterina Nusle, Praha 4

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 198 a 199
Některé kočky se přímo na ulici narodí, jiné tam skončí proto, že z nějakého důvodu o domov přijdou. Toto je osud i dvou kocourků z Orlové. Patřili sociálně slabší paní, která byla nuceně se svými kočkami vystěhovaná z bytu. Kočičky se ocitly společně s majitelkou na ulici a neměly kam jít. Naštěstí se o jejich situaci dozvěděla paní Jarka, která se na to nedokázala dívat a zasáhla, kočičky, které nestihly utéct, u sebe na chvíli ubytovala. Jako první podstoupili kastraci dva kocourci, tu jsme rádi uhradili, abychom alespoň takto v rámci našich možností pomohli lidem v těžké životní situaci. Kocourkům přejeme nalezení nových domovů, pokud by jim někdo domov, trvalý či dočasný, mohl poskytnout, rádi předáme kontakt, situace v místě je opravdu urgentní. 

Kocourky vykastroval dne 21.4.2017 MVDr. Petr Vrána, Šenov 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 197
Přerov III.
Paní Markéta pokračuje v kastracích u staršího pána v chatové oblasti. Tento kocourek je už devátý. Teď už to jde pomalu, zbývají poslední čtyři a ty jsou tak mazané, že se nedaří je odchytávat. Držíme palce, ať se odchytí co nejdříve. 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 196
Sokolov a příběh dvou manželů v důchodovém věku, kteří bydlí v domečku u hřbitova, dům je ovšem obecní. Vždy měli kočky a starali se po svém. Teplo, jídlo, ale bez kastrací. Staříci však dostali z domu výpověď Do bytu 1+kk si nemůžou vzít žádnou kočku. Chtěli je odnést do lesa a tam je tajně chodit krmit. Obec situaci odmítá řešit. Tento příběh nám napsala paní Anna s tím, že by se o kočky postarala, jen nemá peníze na kastrace. Rádi jsme zatím poskytli finance na kastraci jedné kočičky. 

Kastraci provedla MVDr Vendula Molcarová, Sokolov.  https://www.veterinarka.estranky.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 192 až 195

Paní Miluška se z Prahy odstěhovala na chalupu na Litoměřicku se dvěmi kastrovanými kočkami. Že má Miluška dobré srdce a vždy něco dobrého pro každou kočičku v okolí, se rozkřiklo hodně brzo. Za 10 let se stav zvýšil na 22 "domácích" a 6 docházejících na krmení. Mezi podzimními příchozími byly i dvě březí, které nedlouho po příchodu porodily (jedna císařem), celkem 7 koťat. Některé paní udala, pro 4 kočičky se ale domov nenašel. Maminky byly kastrované ještě před zimou, teď přišel čas kastrovat odrostlé podzimní holčičky. A jelikož je Miluška v plném invalidním důchodu, požádala nás o pomoc. Rádi jsme kastrace uhradili.

Kastraci provedl dne 27.3.2017 MVDr. Jiří Vomáčka, Litoměřice https://www.veterina-live.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 190 až 191
Sídlišti v obci Příšovice u Turnova. O kočky se stará, jak nejlépe umí, jedna starší paní, která chodí o francouzských holích. Je ze situace nešťastná a nemá internet. Paní Alena si nemohla nevšimnout této situace a chtěla pomoci. Oslovila Obecní úřad s žádostí o pomoci při kastraci, dostaly skvělou radu - nekrmit kočky, tím se situace vyřeší. Zatím se podařilo odchytit dvě kočičky, které jsou již vykastrované. Ostatní budou následovat.

Kastraci provedla MVDr. Miluše Zemánková, Lažany. https://www.veterinalazany.unas.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 187 až 189
Tyto tři kočičí slečny se usídlily na statku v Horních Beřkovicích. Byly opuštěné a zbědované. Dostali od paní Borky teplé místo i jídlo a už se jim vede mnohem lépe. Ale chyběla jim kastrace, která je důležitá, aby se už dál nerodila nová kotátka a neměla stejný, nebo horší osud než stávající kočičky. Je pro nás radost, že jsme mohli pomoci a kastrace uhradit. Kočičky už budou jen spokojené a šťastné kastrátky. 

Kastraci provedla MVDr. Blanka Tešnarová, Roudnice nad Labem, https://www.vetroudnice.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 180 až 186
Nedávno se na nás obrátila paní Jana a Mirka s žádostí pomoc při kastracích. Jednalo se o areál firmy v Hněvotíně u Olomouce. Zde se nachází 7 koček a kocourků, kteří sem přišli, nikdo neví odkud a již loňský rok se pomnožili. Situace zde začínala být neúnosná. Jediné řešení byla kastrace. Tak za pomoci paní Jany i Mirky byly všechny kočky odchyceny a vykastrovány a již se zde množit nebudou a budou žít spokojený život kastrátů. 

Kastraci provedla dne 24. 3. 2017 MVDr. Jitka Tesaříková, https://www.veterina-online.cz/mvdr-jitka-tesarikova/