VYKASTROVANÉ KOČKY 3
kočky, které byly vykastrovány prostřednictvím kastračního programu FELITI kastruje

PŘIBĚH č. 546 - 548
Obrátila se na nás slečna s příběhem babičky jejího partnera, která má v současné době na zahradě čtyři nevykastrované kočky. Přitoulaly se v průběhu let a babička je krmí a přijala je za své. Povedlo se ji přesvědčit, že by bylo dobré je vykastrovat (vždy někde odrodí koťata a pak se vrátí, ale je jasné, že zase ty koťata lítají po okolí). Bohužel zafinancovat kastrace je pro babičku nereálné. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 545
Všechno začalo tak, že se k jedné starší paní v chatové oblasti na Kudlově u Zlína přitoulala kočička. Objevovala se tam často a paní ji krmila. Jenže kočička se začala množit a paní neměla peníze na kastraci. Proto jsme se obrátili na Feliti a díky nim už máme vykastrované 3 kočičky. Poslední z nich je právě tato žíhaná kočička. Jsme rádi, že jsme zabránili dalšímu množení. Kočičky zůstavají u paní, bude je i nadále krmit a postará se, aby měly kde spát. 

PŘIBĚH č. 544
Paní Iva nám napsala na doporučení naší smluvní veterinářky. U manžela v práci někdo vyhodil dvě asi 5 měsíční kočičky. Manžel je přijal do stáje, kde pracuje. Ale nebylo v jeho finančních možnostech je nechat vykastrovat. Společně s FELITI se to podařilo. 

PŘIBĚH č. 543
Paní Dana - další důchodkyně z obce Černochov, které není osud koček lhostejný. Potulujícím se kočkám po vesnici dělá boudičky, krmí každou, která se přitoulá a snaží se kastrovat, co se dá. Ale z důchodu toho moc nepořídíte. Krmení má přednost, tak pak už na kastrace peníze nejsou. Proto FELITI vyslyšelo její žádost a s kastrací pomohlo. 

PŘIBĚH č. 542
Odolená Voda - tady se potuloval kocourek, který občas přišel na jídlo. Zalíbilo se mu u paní Evy, a když chodil pravidelně, odchytila ho a nechala s Feliti vykastrovat. Tenhle krasavec už žádná koťátka nezplodí.

PŘIBĚH č. 541
Mlékojedy a paní, která bydlí sama v pečovatelském domě a stará se o kočičky. Finančně je pro ní kastrace ale nedostupná. Koťata likviduje a tak bylo třeba zasáhnout a kočku vykastrovat. Feliti pomohlo kočičce k spokojenému životu. 

PŘIBĚH č. 540
Babetka - krásné jméno pro krásnou mladou kočičku, která chodí na krmné místo u MŠ Pardubice - Polabiny lll.. Byla zraněná (poraněný ocásek - třetina chyběla) a plakala. Po odchytu byla zaléčena a poté vykastrována. Snad jí čeká lepší život.

PŘIBĚH č. 535 - 539
Litoměřice a zahrádkářská kolonie, kde žije důchodce, který se moc hezky stará o kočky, ale z důchodu už nemá na kastrace. Bylo třeba mu pomoci, aby se mu tam kočky nepřemnožily a byl je schopen z důchodu uživit. Feliti zatím uhradilo kastrace 5ti koček. Dalších pět bude následovat. 

PŘIBĚH č. 532 - 534
Černá kočička dostala jméno Jůlinka, přinesly mi ji děti z baráku, našli ji na vlakovém nádraží. Jůlinka byla asi 3měsíční kočička, která byla plná parazitů a měla neutuchající průjem. Julinka byla zaléčená a na vánoce již mněla první říji. Byl nejvyšší čas domluvit kastraci.
Malé mouraté kočičky dostaly jména Bobinka a Terezka a přijely do Velkého Meziříčí v motoru auta...jejich hlasitý křik se v sídlišti opravdu nedal přeslechnout a díky hodným a chápajícím lidem ze sídliště Čechovy sady jsme obě kočičky z motoru auta dostali k Marušce, která se o ně postarala, zaléčila jejich popáleniny (asi od motoru) a pak teprve mohlo přijít na řadu FELITI s kastracemi těch malých krásek.

PŘIBĚH č. 531
Jasmínka - venkovská kočička nalezena v Polance nad Odrou, jedna z mála, která se dala bez problému odchytit, patrně se ji někdo zbavil, do kolektivu ostatních venkovských koček moc nezapadla (na stejném místě se jich zdržuje ještě 7), spíše samotářská, venkovské prostředí snášela velmi špatně. Kočičku jsme odchytili, v dočasné péči čekala na kastraci a díky Feliti byla vykastrována a po zotavení na ni čeká úžasná rodinka, která se už nemůže dočkat.

PŘIBĚH č. 530
Tento klučičí krasavec byl odchycen krmičkou v problémové a zvlášť nebezpečné lokalitě, kde byl opakovaně vystavován útokům problémových adolescentů, pro které býval živým terčem. Aktuálně je po kastraci hledá se mu nová rodina s domečkem, klidné a bezpečné místo, už si ve svém životě zkusil dost. 

PŘIBĚH č. 528 - 529
Pokračujeme v kastracích nádražní kočičky v malé obci v okrese Znojmo. Zanechali je tu nezodpovědní lidé a kočičky se tu nekontrolovatelně množí. Vykastrovány byly zbylé dvě kočičky a po zaléčení budou vráceny do původní lokality, kde se o ně budou dál paní Míša s kamarádkou starat. Skvělé řešení neustále se množících bezprizorních koček. 

PŘIBĚH č. 526 - 527
Už před pár lety k jedné paní na Kudlovských pasekách (kousek od Zlína) přišla kočička. Jedná se o chatovou oblast. Paní neměla to srdce nechat kočičku na pospas osudu a tak ji krmila. Jenže kočička se začala množit a množit. Paní už je v důchodu a na kastraci nemá peníze. Některé koťátka se bohužel ztratily, jiným našla domovy. Ale situace už začala být neúnosná. A proto sem se paní snažila aspoň nějak pomoct a obrátily jsme se na Feliti. Nyní už jsou díky FELITI 2 kočičky vykastrované. A je to maminka s dcerou, jsou si hodně podobné.

PŘIBĚH č. 524 - 525
Nádražní kočičky v malé obci v okrese Znojmo. Zanechali je tu nezodpovědní lidé a kočičky se tu nekontrolovatelně množí. Dvěma kamarádkám to nebylo jedno a tak požádali FELITI o pomoc s kastrací těch bezprizorních kočiček. Zatím na kastraci skončil kocourek a kočička. Zbylé dvě kočičky budou vykastrovány v co nejbližší době a po zaléčení budou všichni vráceny do původní lokality, kde se o ně budou dál paní Míša s kamarádkou starat. Skvělé řešení neustále se množících bezprizorních koček. 

PŘIBĚH č. 523
Kočička Mína žije na zahradách za domy na křižovatce Pichlova a Rokycanova 2553, Pardubice - Višňovka. Zde jí lidé krmí, ale kastrovat jí nechala spolu s FELITI kastruje paní Rut. Teď už bude kočička bez zátěže nechtěných koťátek.

PŘIBĚH č. 522
Kočička Panenka žije v kolonii poloplachých kočiček kousek od Rosického nádraží. Kočičky tam lidé krmí, mají se kde schovat, ale žádná jiná péče jim poskytována není. Kočička se po kastraci vracela na původní lokalitu. 

PŘIBĚH č. 520 - 521
Pokračují kastrace v sociálně slabé rodině, kde kočky milují, ale zcela nezvládají kastraci a množení koček. Byl tomu třeba udělat konec. Další dvě kočičky tam již rodit nebudou.

PŘIBĚH č. 519
V Chýňavě pokračujeme spolu s panem Radkem v kastracích toulavých koček. Podařilo se odchytit a vykastrovat další toulavku. 

PŘIBĚH č. 518
Na Praze 6 je lokalita, kde o opuštěné kočky starají důchodkyně. Ale kastrace jsou již nad jejich možnosti. Požádali FELITI o pomoc s řešením této situace. Jsme rádi, že jsme pomohli těmto kočičím k lepšímu životu. 

PŘIBĚH č. 516 - 517
Poslední kastrovaný kocourek a kočička od staré důchodkyně, která se o kočičky moc hezky stará, ale z důchodu jí už peníze na kastraci opuštěných koček nezbývají. 

PŘIBĚH č. 514 - 515
Orlová - Poruba - další lokalita asi 15ti koček, které se tu nekontrolovatelně množily. Paní Radku to trápilo a tak se sama pustila do kastrací bezprizorních koček. Ale peníze na všechny kastrace neměla. Tak nás požádala a společně jsme vykastrovali první dvě kočičky. Už žádné další utrpení kotat.

PŘIBĚH č. 513
Paní Jitka bydlí ve vesničce Sekeřice, kde už za své náklady vykastrovala, odblešila a odčervila 17 koček! Ale když jde člověk do důchodu, tak mu už na žádné kastrace většinou nezbude. Proto se obrátila o pomoc k nám a spolu s FELITI nechala vykastrovat dalšího kocourka, který se přidal k této skupině. 

PŘIBĚH č. 511 - 512
Kočičky z romské kolonie ze Slezské Ostravy, kde se jim nevede zas až tak dobře. Hlavně pořád rodí, Gábina s kolegyní tam denně chodí a krmí je. Získali si důvěru koček a tak se je podařilo odchytit a vykastrovat první dvě z velké kolonie. Stále jsou sice úzkostné, ale už oceňují lidskou lásku a péči.

PŘIBĚH č. 510
Do kolonie koček v Polance nad Odrou se přitloukala tato krásná, ale vylínaná kočička. Nebyla kastrovaná a její kožíšek utrpěl škody. Ale našla se tam hodná paní, která kočičce poskytla dočasku, tak bylo možné jí zaléčit a hned potom s pomocí programu FELITI vykastrovat. 

PŘIBĚH č. 508 - 509
V Kroměříži žije rodina s dětmi, která má doma 12 nekastrovaných koček. Ty se mezi sebou množí. Rodina žije v bytě bez elektřiny, pod hranicí bídy. Paní Renatě bylo líto nejen koček ale i dětí. Proto se snaží všemožně pomáhat, ale na vše prostředky nemá. Proto s naší pomocí byly vykastrovány první dvě kočky. Snad se vztahy s rodinou nepokazí a bude možné vykastrovat další kočky. 

PŘIBĚH č. 507
Skanska Ostrava - Svinov. Zde zůstal opuštěný kocourek, kterého místi krmili, ale jelikož jeho rodiče zde zemřely u dálnice, nebylo to pro tohoto kluka bezpečné. Po odchytu a kastraci mu bylo třeba hledat nový domov. Jel dost daleko - do Berouna, ale když se člověk zamiluje, nic není daleko.

PŘIBĚH č. 506
Asi 4 letý kocourek / bílomourek/, který je nějakou dobu tulákem z Ostravy Svinova (vilová čtvrť) kousek od Poruby. Je po zemřelém pánovi - nechtěné dědictví. Po kastraci vypuštěn zpět do bezpečné lokality, kde ho krmí hodná důchodkyně.

PŘIBĚH č. 504 - 505
Tito dva krásní kocourci byli zachráněni z nevhodné lokality romského sídliště v Ostravě. Mourovaný kocourek Honzíček je kotě narozené na jaře 2017. Černobílý kocourek, kterému říkají Fousek podle jeho pěkné masky, vydržel živořit mezi bytovkami několik let. Je to životem ošlehaný kliďas.

PŘIBĚH č. 503
Domov pro seniory v Radkově Lhotě na Přerovsku žije kolonie koček, které mají místní senioři rádi a krmí je. Na kastraci ale neslyší. Ujala se toho paní Monika a s naší pomocí nechala zatím vykastrovat první kočičku, která si už bude jen užívat pozornosti a péče místní seniorů. 

PŘIBĚH č. 502
Kočička z Havlíčkova Brodu byla objevena náhodou v souvislosti s nálezem vážně zraněného kocourka. O toho se postaral místní útulek, Feliti bylo požádáno o pomoc s úhradou kastrací v místě žijících kočiček. Jako první se vykastrovala černá kráska, která se vracela zpět do lokality a my jsme rádi, že tam bude o jednu rodičku méně. 

PŘIBĚH č. 500 - 501
I to jsou příběhy, kde pomáháme. Umře soused a zůstanou po něm kočky- nechtěné dědictví. Pan Jan nezůstal lhostejný, začal kočičky krmit, ale na kastraci už mu nezbývají peníze. Jsme rádi, že jsme pomohli a kočičky můžou zůstat v místě, kde jsou zvyklé

PŘIBĚH č. 499
Další vykastrovaný kocourek z lokality Holešovic, kde už FELITI vykastrovalo několik koček. Jedná se o odrostlejší kotě. Kocourka krmičky pojmenovaly Garfield podle známého zrzavého kocoura. 

PŘIBĚH č. 497 - 498
Kastrace toulavých koček v obci Přílepy úspěšně pokračují. Další dvě kočičky se podařilo odchytit a vykastrovat. Zbývají poslední dvě, na ty je políčeno mezi vánočními svátky

PŘIBĚH č. 496
V říjnu byl v Litoměřicích u Pokratického potoka nalezen zubožený kocourek. Kocourek se nemohl ani postavit na nohy, nezvedl ani hlavu, kterou měl z půlky plnou hnisu. Kocourek byl podchlazený a podvyživený. Z rtg plic byl zřejmý silný zápal plic a z krve silný zánět v těle. Nejspíše ho někdo nakopl, měl silný zánět čelisti, hnis mu vytékal až z ucha, které bylo nutné několikrát denně čistit. Začal boj o jeho život. Boj kocourek vyhrál jen díky vzorné a obětavé práci paní Stáni. Jsme rádi, že jsme se alespoň malou částí mohli podílet na záchraně kocourka a uhradit jeho kastraci, která proběhla po jeho uzdravení. 

PŘIBĚH č. 495
Poslední kastrovaná kočička z lokality Újezd u Uničova. Zde už budou žít spokojený život samé kastrované kočičky a kocourci. Už žádná další nechtěná koťátka. 

PŘIBĚH č. 494
Paní Jana nám poslala otřesný příběh této želvovinové kočičky ze Lhoty. Krmí ji nějací starší lidé již 8 let (!) a kočička celou dobu rodí  Koťata jí topí v kýblu (údajně, aby nikdo ve vesnici nenadával na přemnožené kočky) a proto hned zabřezne znova - údajně i čtyřikrát za rok. Navíc jí už zase roste bříško a krmiči se za měsíc stěhují pryč. Byl nejvyšší čas, aby kočička přestala být sužována neustálými porody a ztrátou svých koťat. Díky FELITI kastruje už žádné takové hrůzy tuto kočičku nečekají.

PŘIBĚH č. 493
Kočička z lokality Slezská Ostrava. Je to letošní kotě narozené někdy na jaře. Jsme rádi, že jsme mohli kočičce pomoci, aby jí s příchodem jara nesužovaly porody a starost o kotata. už tak je těžké postarat se sama o sebe. 

PŘIBĚH č. 492
Další místo, kde kočky cítí, že jim vždy bude pomoženo je u paní Marcelky. Tentokrát k ní začala chodit viditelně březí kočička. Byla ale plachá, sáhnout na sebe nenechala. Ale na jídlo chodila pravidelně. Pak několik dní nepřišla, a když se objevila, byla bez bříška. Paní Marcela prohledala okolí domu a v zahradním domku našla prokřehlé kotě. Vzala ho domu a kočička ho dobrovolně následovala. Na konec z ní byla vzorná máma. Ale mrouskání na sebe nenechalo dlouho čekat, byla kočička vykastrovaná, aby si mohla užívat bezpečné zahrady a okolí, kde byla zvyklá. 

PŘIBĚH č. 489 - 491
Pokračujeme s kastracemi v Újezdu u Rokycan, kde v na okraji sadu žije bezdomovec, který se stará o několik koček. Podařilo se odchytit a vykastrovat další tři kočky.

PŘIBĚH č. 488
Půlroční vyhublý a hladový kocourek, který se toulal na náměstí v Olomouci. Díky hodným lidem byl odchycen, vykastrován a byl mu nalezen nový domov na statku, kde mu dělají společnost další kastrované kočky. Teď už ho čeká jen spokojený život. 

PŘIBĚH č. 487
Po vesnici Dolany u Olomouce se potulovala tato krásná kočička, která byla pravděpodobně pokousána psem. Paní Helena jí pozorovala a rozhodla se, že jí na své náklady odveze na veterinu a nechá zaléčit. Při té příležitosti jí paní doktorka řekla o našem kastračním programu, ze kterého byla kočička v době své hospitalizace, vykastrována. Po doléčení jí bude hledán nový domov. 

485 - 486
Na doporučení veterinářky jsme pomohli vykastrovat paní Lucii kočky, které se zdržují u ní u domku a které krmí. Jelikož kočky si řeknou, kde se o ně postarají, tak v tom místě už je cca 7 přitoulaných koček, ale dvě letošní nekastrované, Rádi jsme pomohli udržet už tak početnou skupinu, aby se nemnožila. 

PŘIBĚH č. 480 - 484

V rámci kastračního programu Feliti bylo vykastrováno dalších pět koček, tentokrát z obce Malčín na Vysočině. O kastraci se postarali manželé, ke kterým začaly chodit po úmrtí souseda hladové kočky. Ti je začali krmit a kočky se jim odměnily několika koťaty. Protože na kastrace všech neměli finance, obrátili se se žádostí o pomoc na nás. A my jsme rádi pomohli. Zatím úhradou kastrace pěti dospělých koček, na jaře se bude pokračovat s letošními koťaty. Kočičky se po kastraci vrátily zpět, mají zajištěno krmení i zázemí. Děkujeme za ně..

PŘIBĚH č. 478 - 479
Zahrádkářská kolonie v Brně - zde bydlí paní Ivana a jak to tak bývá, lidi si pořídí kočičku na léto, ale pak jí tam klidně nechají napospas svému osudu a odstěhují se s příchodem zimy do teplých paneláků. Tak se stalo, že kočky se stahují k paní Ivaně, která je tam pak krmí. Ale na kastraci už jí peníze nezbývají. Proto jsme pomohli a kastrace uhradily. První dvě kočičky už nebudou muset rodit nechtěná kotátka.

PŘIBĚH č. 472-477
Další sousedka u Dvora Králové, která nechává svým kočkám volnou ruku při množení se mezi sebou. Ted už je tam 10 koček a bylo třeba zakročit. Paní je více než 70 let, na kastrace nemá peníze a ani nemá potřebu to řešit. Paní Zuzka nás oslovila se žádostí o pomoc. Sama uhradila odblešení, odčervení a pokastrační péči. Feliti uhradilo kastrace. Po vykastrování 6 zvířat je už situace optimističtější. V kastracích se bude pokračovat.

PŘIBĚH č. 471
Kocourek Šikulka z Černošína. Po vesnici toulající se kocourek už nebude soupeřit s jinými kocoury a ani ho nebudou lákat mrouskající kočky. Bude žít spokojený život kastráta.

PŘIBĚH č. 470
Další odrostlá kočička (zde jsme již nějaké kočky kastrovali) z areálu sběrného dvora Havexu z Vrchlabí.

PŘIBĚH č. 469
Další kočička vykastrovaná z lokality aquacentrun Šutka.

PŘIBĚH č. 467 - 468
Jsou i situace, kdy u sousedů je několik koček, které nikoho nezajímají, nikdo je nekrmí a pak se kočky mezi sebou nekontrolovatelně množí. Pokud nejste lhostejní, tak jako paní Lucie, snažíte se situaci řešit. Nejdříve krmíte, ale jak koček přibývá, je vám jasné, že nic než kastrace nepomůže. Podařilo se ve spolupráci s FELITI vykastrovat první dvě kočky. S dalšími se bude pokračovat asi až na jaře.

(4) Feliti kastruje - kastrační program v ČR - Hlavní stránka PŘIBĚH č. 465 - 466
V Chýňavě již s námi spolupracuje veterinář, který doporučuje náš kastrační program a pomáhá tak řešit situaci přemnožených koček ve svém okolí. Do kastračního programu doporučil pan Radka, který se tam stará o kolonii 6ti toulavých koček. Již dvě kočičky z této party se podařilo odchytit a ještě před příchodem zimy vykastrovat.

PŘIBĚH č. 462 - 463
I v okolí Ratiboře jsou toulavé a opuštěné kočky. Pár mladých koček - kočička a kocourek se přitoulal k domku paní Silvy a té jich bylo líto a začala je krmit. Sama bez dostatku finančních prostředků, ale se zodpovědným přístupem, nás požádala o pomoc s kastrací tohoto páru. Jsme rádi, že tady se už kočky množit nebudou.

PŘIBĚH č. 461
Mazlivá mourovatá kočička byla nejspíše vyhozena do lokality v Holešovicích, kde momentálně kastrujeme. Bylo podezření, že je kočička březí, které se naštěstí nepotvrdilo a mohla být díky Feliti vykastrována. Vzhledem k tomu, že je kočička mazlivá, tak by byl pro ní pobyt venku nebezpečný. Zatím je v dočasné péči a jakmile bude v pořádku, bude se jí hledat nový domov

PŘIBĚH č. 460
Zahrádkářská oblasti v Hranicích, kde se zdržuje větší skupina toulavých koček. Povedlo se odchytit jednu kočičku. Byla to zhruba roční slečna černé barvy, která dostala jméno Anička. Po rekonvalescenci byla vypuštěna zpět do lokality. Zde již bude žít život spokojené kastrátky.

PŘIBĚH č. 456 - 459
Další dvě kastrované kočky a dva kocourky nespojuje stejná lokalita, ale stejné město, Vyškov u Brna. Kočičky jsou ze zahrady u letiště, kde se o ně vzorně stará starší manželský pár, zde už bylo několik koček přes Feliti kastrováno dřívě. Kocourci pocházejí z rušného sídliště, kde bydleli v křoví a pod auty. Kočičky už jsou ve své zahradě zpátky. S k...ocourky to bylo složitější, protože jejich lokalita je opravdu nebezpečná. Nakonec to dopadlo skvěle. Jeden z kocourků se ukázal jako klidný a vymazlitelný a našel domov. Druhý, který je plachý, našel útočiště na stejné zahradě jako kočičky. Děkujeme všem, kteří kočičkám dali šanci na lepší život a jsme rádi, že jsme k tomu mohli přispět.

PŘIBĚH č. 455
Zahrádkářská kolonie na okraji Místku - Frýdku. Tady se kočičky hodně množí, místní je krmí, ale na kastrace už nemají peníze. Situace začala být kritická. Přesně pro tyto případy je tady FELITI. Po již kastrovaném kocourkovi byla odchycena a vykastrována tato krásná kočička.

PŘIBĚH č. 452 - 454
Příběh těchto koček začal někdy loni, kdy se do rozpadlého domu na návsi nastěhovala mourovatá čičina. Kočka je komunikativní a přítulná - pravděpodobně vyhozená nějakým dobrákem - a tak začala chodit ke krámku naproti, kde jí vietnamský prodavač sem tam něco hodil. Když vietnamec loni v prosinci skončil, převzala krámek paní Petra a s ním i jakous ta...kous péči o kočku. Letos před prázdninami přivedla i tři koťata, dvě černé kočičky a zrzavého kocourka. Jednu kočičku se mi podařilo udat, ta už si své lidi omotala kolem packy a kastraci má zdárně pár týdnů za sebou, ale ostatní koťata a hlavně mamina tam zůstala. Aby se předešlo nekontrolovatelnému množení, bylo třeba skupinku vykastrovat.

PŘIBĚH č. 450 - 451
Jessinka - kočička byla těsně před říjí. Proto přišla kastrace právě včas. Už žádná další koťátka. Druhá kočička měla cysty na vaječnících, takže také akorát včas. Kastrované kočičky jsou v péči Dany Kubištové, které jsme uhradili náklady kastrací.

PŘIBĚH č. 448 - 449
Někdy k nám přijde žádost o pomoc s velmi smutným příběhem. Stará paní na vesnici a jedinými společníky jsou pes nádorem mléčné žlázy a několik nekastrovaných koček. Avšak vlastní rodina důchodkyně je lhostejná. Až sousedka, paní Zdeňka, hledala řešení, když zjistila jak to s paní je. Za své peníze nechala odoperovat nemocného psa, ale bohužel na kastraci těch kočiček už peníze nemá. Nabídla se, že je na své náklad odveze na veterinu a zajistí pooperační péči. Tak jsme společně s Feliti nechali vykastrovat zatím dvě kočičí slečny. Děkujeme, že nejste lhostejní. 

PŘIBĚH č. 446 - 447
Vesnice poblíž Nového Jičína. Sem se do domku nastěhovala paní Marie. Všude kolem bylo plno koček, které nikomu nepatří. Sousedka je sice krmí, ale jinak se o ně nestará. Kočky se mezi sebou množí a sousedka kotata topila. Paní...se jí podařilo přesvědčit, že kastrace je jediná možná cesta. Ale ani jedna na ně nemá peníze. Feliti podalo pomocnou ruku a další kočička a kocourek z této skupinky jsou vykastrováni.

PŘIBĚH č. 445
Ve Velké Biteši se kolem domu paní Marie potulovala krátkou chvilku kočička. Brzo na to porodila tři kotátka, která s pomocí paní Marie odchovala a ta jim našla nové domovy. Kočičí maminka už u domu zůstala. Paní Marie ale neměla prostředky na její kastraci. Proto se obrátila na Feliti. Kočička je již kastrovaná, zaléčená a bude žít spokojený život. 

PŘÍBĚH Č. 441 - 444
Další lokalitou, kvůli které se na Feliti obrálili lidé o pomoc, je ženská věznice ve Světlé nad Sázavou. Kočky, které tam žijí, jsou plaché a množí se mezi sebou, protože areál je uzavřený a není možné se z něj dostat ven. To samozřejmě způsobuje potíže, protože se kočičky občas dostanou do míst, kde to není žádoucí. Obrátili jsem se proto na místní spolek Mikeš HB, aby se společně s námi pokusili situaci vyřešit. Zatím byly odchyceny na kastraci dvě kočky a dva kocourci. Tři se vrátili po rekonvalescenci zpět, jednu kočičku, odrostlé kotě, si spolek Mikeš HB ponechal v péči a bude k adopci. 

PŘÍBĚH Č. 435 - 440
Světlá nad Sázavou. To je město, kde jsme řešili další kolonii koček. Krmí je tam už léta starší paní, která ale kastrace vůbec neřešila a koťata končila bůhví jak. Naštěstí se o kočkách dozvěděla jiná paní a začala pro ně shánět pomoc. A tak jsme se o této lokalitě dozvěděli my, protože přesně od toho tady Feliti je, abychom pomohl s úhradou kastrací tam, kde chybí finance. Uhradili jsme zatím kastrace tří kočiček a tří kocourků, na místě zůstal jeden chytrý kocourek, kterého se odchytit nepodařilo. Za spolupráci děkujeme spolku Mikeš HB z Havlílčkova Brodu, který po dohodě s námi zajistil odchyt a odvoz koček na veterinu.

PŘÍBĚH Č. 434
Kočka, která se přitoulala k jedné dílně v Havlíčkově Brodě a zůstala. Zůstala, protože ji nikdo nevyháněl a navíc dostala najíst. Víc si toulavé kočičky ani nepřejí, i to málo je pro ně splněný sen. Naštěstí se o kočičce dozvěděla zodpovědná paní, které bylo jasné, že by brzy u jedné kočky nezůstalo a proto jsme byli požádáni o úhradu kastrace. Rádi jsme pomohli. 

PŘIBĚH č. 433
Zahrádkářská kolonie na okraji Místku - Frýdku. Tady se kočičky hodně množí, místní je krmí, ale na kastrace už nemají peníze. Situace začala být kritická. Přesně pro tyto případy je tady FELITI. Zatím se podařilo vykastrovat kocourka. Další ho budou následovat.

PŘIBĚH č. 432
Aquacentru Šutka na Praze 8 - původně tam byla jedna kočička, ale letos se skupinka hodně rozrostla - k jedné kočičce přibylo 6 dospělých a 11 kotat. Paní Radka některým kotatům už našla domov. Ale aby se skupina dále nerozrůstala, bylo třeba jednat - kastrovat! První kočička ze skupiny byla díky FELTI vykastrována. Přeje spokojený život.

PŘIBĚH č. 431
Tento krátný bílo-černý kocourek se hodně dlouho toulal po Brně. Byl hladový, plný klíštat. Paní Martě se ho zželelo, odchytila ho, nechala spolu s Feliti vykastrovat a kocourek je vhodný k adopci, aby nemusel trávit zimu někde v brněnských ulicích.

PŘIBĚH č. 430
Díky projektu Feliti byla vykastrována krásná dlouhosrstá mourovatá kočička. Podle pana veterináře se jednalo o zaslouženou maminu několika koťat. Po rekonvalescenci bude kočička vrácena do původní lokality, kde bude vést spokojený život bez každoročních porodů. 

PŘIBĚH č. 429
Svatava u Sokolova - zde u ubytovny žije kočička se třemi koťaty. Těm se podařilo najít domov, ale starší kočičku už nikdo nechce. Proto byla vykastrovaná, aby nebyla sužovaná neustálými porody a starostmi o koťata. Obyvatelé ubytovny jí krmí a poskytnou jí i zázemí na zimu.

PŘIBĚH č. 428
Kočička ze zahrádkářské kolonie v Sokolově, která nyní v dočasné péči léčí  nemocná játra.

PŘIBĚH č. 427
V zahrádkářské kolonii v Mariánských Lázních žije, dle místních, cca 10 let kočička, která má co rok dvoje koťátka. Už bylo dost porodů, trápení s koťaty. Byl čas s za pomoci FELITI kočičku vykastrovat a dopřát jí spokojené stáří. 

PŘIBĚH č. 426
V pondělí 30. 10. kastrovaná třetí (a podle všeho poslední) kočka z pískovny Náklo u Olomouce, žijící s dalšími dvěma u vrátnice areálu a pod vrátnicí samotnou. Viz foto v komentu. Snad se tu holkám bude už žít dobře bez zbytečných porodů a starostí s koťaty. 

PŘIBĚH č. 425
U panelového sídliště v Zábřehu se zdržuje skupina koček. Všechny jsou vykastrované. Ale s příchodem zimy se sem potoulal kocourek, který ale kastrovaný nebyl. Paní Marta, která zde kočky krmí, kocourka nějakou dobu pozoroval, zda někomu nepatří, Když bylo jasné, že je opuštěný, s pomocí programu FELITI ho nechala vykastrovat. 

PŘIBĚH č. 424
Obec Červená Voda v okrese Ústí nad Orlicí. Zde žije 82 důchodkyně, která se stará o cca 9 koček. Ty se jí tady tak různě rozmnožují. Proto bylo třeba začít s kastracemi. Byla odchycena tato černobílá kráska a za pomoci programu FELITI byla vykastrovaná. 

PŘIBĚH č. 423
V lokalitě "Pod Lovošem" v Lovosicích, kde jsou zahrádky žila tato krásná mourovaná maminka. To je maminka se svými jarními koťátky. Při kastraci byla znovu březí. Ale to už byla poslední koťátka, která jí ztěžovala život. D9ky Markétě a jejímu kolegovi, kteří kočičku krmí, bude žít spokojený život kastrátky. 

PŘIBĚH č. 422
Tato mourovaná kráska je další z kolonie koček u Úřadu práce v Olomouci. Některé lokality se zdají být nekonečné. Ale prokousáváme se jimi a vidíme světlo na konci tunelu 

PŘIBĚH č. 421
Tato tříbarevná kočička je další ze sběrného dvora Havex ve Vrchlabí, která byla díky programu FELITI vykastrována. Dle zaměstnanců měla 2x ročně koťátka a tak jsou za kastraci rádi nejen zaměstnanci, ale hlavně kočičí dáma, která už se nebude muset starat o minia a bude si užívat sůj život ve zdraví a v pohodě. 

PŘIBĚH č. 420
I takovýto krasavec se může potulovat mezi paneláky. Hladový, vyčerpaný, ušní svrab, průjem a hodně vylézající třetí víčko. V tomto stavu byl kocourek nalezen. Nakonec se ještě zjistilo, že kocourek byl silně začervený. Trvalo 3 týdny, než se dal do takového stavu, aby mohl být kastrován. Snad ho v životě čekají už jen samé šťastné chvilky. 

PŘIBĚH č. 419
Bílomourovatá kočka z pískovny Náklo - v létě chodila mezi chaty u pískovny, kde kempaří lidi, v zimě se stahovala zpět k pískovně a tam také chodila rodit koťata. Tato už je tam prý několik let a takto pendluje. Už bude pendlovat sama. Bez přítěže koťat.

PŘIBĚH č. 416 - 418
Dvě březí kočičky a kocourek byli odchyceni u Úřadu práce v Olomouci. Na tuto lokalitu nás upozornila jedna hodná paní, která viděla ležet kočičku s malými koťaty přímo mezi auty na parkovišti. Kromě tří dospělých kočiček na kastraci bylo odchyceno také pět koťátek. Jednomu koťátku musela být amputována přední nožka, o jejíž část přišlo zřejmě po střetu s autem. Některá koťátka už našla svůj nový domov, zbývající byla umístěna do depozita. Další dospělé kočičky zde čekají na odchyt a kastraci.

PŘIBĚH č. 415
Asi dvouletá černobílá kočka z pískovny Náklo u Olomouce, žijící u vrátnice (schovávají se v prostoru pod unimo buňkou) firmy s hromádkou koťat, která už byla, až na jedno, odchycena a umístěna. 

PŘIBĚH č. 414
Tříbarevná kočka z Prostějova z centra, žila na prostranství mezi kostelem a letní zahrádkou restaurace, kde žebrala o jídlo a spát chodila patrně do kostelní zahrady. Byla sužována neustálými porody. Alespoň s tímto jsme jí mohli pomoci 

ŘIBĚH č. 413
Malý soukromý hospic v Senici na Hané, kde je několik divokých koček. Majitelka si tam ale kočky nepřeje. Bylo tedy nutné je odchytit a nechat vykastrovat, aby se tam dále nemnožili. Tato kráska byla první. Přejme jí do života hodně štěstí. 

PŘIBĚH č. 410 - 412
Dvě překrásné želvy a zrzavý kocourek - paní Lucie se natrvalo přestěhovala na polosamotu na svojí chatku u Vráže u Berouna. Zanedlouho se k ní přistěhovala kočička, která k ní chodila na jídlo a dostala jméno Rossum. Potom přibyl i kocourek Primus, kterého tam zanechala divoká kočka, ještě jako malé podzimní kotě. Na jaře Lucie pozorovala Rossum jak tloustne. Pak se oba ztratili a zanedlouho přinesla k Lucce do chaty Rossum 5 koťátek. Po odstavení jí Lucka nechala vykastrovat. Ale na 5 koťat, která tam docházejí na stravu a Primuse peníze nemá. Proto jsme s kastrací pomohli. Zatím se podařilo odchytit 2 kočičky a Primuse. Zbytek čeká kastrace později.

PŘIBĚH č. 406 - 409
Starší manželé koupili před pár lety zahradu v okrajové části Vyškova. Po předchozí majitelce tam zůstaly dvě kočky, o které se začali starat. Postupně koček přibylo a pár se tam i narodilo. V současné době je tam asi 16 koček o které se snaží postarat. Udělali jim zateplené boudy a pravidelně je krmí. Protože je to pro ně finančně náročné, požádali paní, která má ve Vyškově depozitum, o jejich přijetí. Vzhledem k divokosti a plachosti koček jim byla doporučena kastrace s tím, že se kočky vrátí zpět a oni se budou o ně dál starat. S tím souhlasili. Protože kastrace tolika koček je zcela mimo finanční možnosti všech zúčastněných, byli jsme požádání o pomoc. Rádi jsme se na dobré věci podíleli a kastrace uhradili. Zatím třem kočkám a jednou kocourkovi, s odchyty se bude dál pokračovat.

PŘIBĚH č. 405
Paní Monika jezdí za babičkou do domova důchodců v Radkove Lhotě na Přerovsku. Zde žije větší kolonie koček. Senioři je mají rádi, starají se o ně, krmí je. Ale kočky se neustále množí. Po domluvě se začala tato kolonie kastrovat. Toto je jedna z místní krásek. Už jí nebudou sužovat neustálé porody. Už si bude užívat život s milujícími seniory. 

PŘIBĚH č. 404

Oslovila nás paní, která na Městské policii v Nymburku našla u nich na služebně v krabici malé, zablešené kotě, se zhnisaným zalepeným očičkem a syčící na vše kolem sebe. Kočičku prý našli nv neobydlené části u Labe. Bála se o ni, tak se ji ujala a vypiplala (byla tak malá, že ji krmila i v noci). Na léčbu paní měla, ale na kastraci už bohužel ne s ohledem na její tíživou životní situaci. Proto jsme tady pomohli kastraci uhradit. Přejeme oběma spokojený život.

PŘIBĚH č. 403
V nalíčeném sklopci se tentokrát uchytil krásný velký bílý kocour s mourovatými flíčky. Kocour žije ve velké kolonii koček v Holešovicích. Bylo velké štěstí, že se podařilo kocourka na kastraci odchytit. Při prohlídce se zjistilo, že má problém se zubem a způsobuje mu to bolest. Byla otázka času, kdy kocour přestane žrát. Během kastrace se rovnou zub vytrhl a kocour je už zpátky ve své původní lokalitě a pochutnává si na masíčku od zdejších krmiček. 

PŘIBĚH č. 401 - 402
V Lubné nedaleko Kroměříže se u potoka rozrostla tlupa divokých koček. Lidé z okolí je tam krmí. Ale kočky se tam nekontrolovatelně množily. Paní Martě bylo jasné, že se nemůžou množit donekonečna, jinak se někomu v okolí znelíbí a otráví je. Proto požádala Feliti o pomoc s kastracemi. Po kastraci a zaléčení byly kočky vráceny zpět do lokality, kde mají zázemí a jsou krmeny. U misek paní dala cedulku, že se jedná o kastrované kočky. Přejeme kočičkám dlouhý a spokojený život.

PŘIBĚH č. 400
Další odrostlé kotě z areálu sběrného dvora Havexu ve Vrchlabí. Letošní holčička, která naštěstí březí nebyla, ale další koťata v této firmě nejsou žádoucí. Zaměstnanci je krmí granulemi, poskytnou přístřeší, ale rozrůstat se už nechtějí. Díky programu FELITI kastruje bude tato kočička žít spokojený život. Hodně štěstí zlatíčko.

PŘÍBĚH 399

(1) Feliti kastruje - kastrační program v ČR - Hlavní stránka

"Poslední mlaďounká krásná kočička z kočičí kolonie malého města kousek od Prahy. Také ona jako její kolegyně je polodivoškou a nevěřila jsem, co takový hubeňourek dovede navyvádět u odchytu a v přepravce. Bojovala o svobodu, stejně jako předchozí, prostě učiněná tygřice. Kočičce ještě není ani rok a už měla koťátka. Ta co přežila jsou v nových rodinách. Ona je poslední kočička na kterou jsme měli spadeno a doufáme,... že to neskutečné množství zde narozených koťat tímto končí. Kocoury se nám tu asi vykastrovat nepodaří. Celý tento příběh trval téměř tři měsíce a množství živých a mrtvých koťat za toto jaro a léto, o kterých zde vím, bylo kolem 50...... přežilo jich 13!!!! Možná se tomu nedá ani věřit, já tomu, i když jsem to viděla, také věřit nemohu. To je jen jeden příběh a jedno místo. Lidi prosím kastrujme. Feliti moc děkuji za tuto možnost a za potřebnou podporu. Této Mindě přejme také brzkou rekonvalescenci a spokojený život." Toto je poslední zachráněná kočička z kolonie, kterou nechala paní Hanka vykastrovat (s nasazením vlastního zdraví). MOC děkujeme

PŘIBĚH č. 398
"Tato kráska z malého města kousek od Prahy. I ona zde rodila velké množství koťat a nemohla si žít bezstarostný život, který si určitě zaslouží. Je to polodivoška a tak při odchytu bojovala jako tygřice. Její koťátka, která přežila, našla nový domov u hodných lidí. Bohužel jak už zde bylo psáno, přežilo zde pouze malé procento koťat. Kočindy jsou zde množením značně vysílené a kotěcí hřbitov rozsáhlý. Věřím, že jsme to zde spolu s Feliti zvládli a teď už budou kastrátky žít jen spokojený život a tloustnout. Přejme jí brzkou rekonvalescenci a Feliti patří veliký dík!" napsala paní Hanka, děkujeme za úsilí, které vynaložila na záchranu této krásky.

PŘIBĚH č. 396 - 397
Paní Marie bydlí v rodinném domku u Uničova. Za 7 let, co tam bydlí, se k ní přitoulala velká skupina koček. Jsou divoké a stále se tam množí. Paní Marie je krmí, ale prostředky na jejich kastraci už nemá. Proto nás požádala o pomoc. Jsme rádi, že už první dvě kočičky z této kolonie jsou vykastrované. V dalších odchytech se pokračuje.

PŘIBĚH č. 395
Pokračujeme s kastrací koček v kolonii v Holešovicích. Kočička byla odchycena a vykastrována díky Feliti. Jedná se o plaché zvíře, které bylo po kastraci a následné rekonvalescenci vypuštěno zpátky do své lokality, kde bylo přivítáno zbytkem kočičí smečky. Kočička si pomalu zvyká na pravidelnou stravu od zdejších krmiček. 

PŘIBĚH č. 394
Další kočičku, bílou s mourovatými skvrnami, která žije na Olšanských hřbitovech, se podařilo chytit a s pomocí programu FELITI nechat vykastrovat. Kočička jménem Edynka je jednou z kočiček žijících ve velké kočko-kolonii v Praze. Všechny kočky jsou pravidelně krmeny a mezi hroby mají vyrobeny boudičky na zimu. Staly se nedílnou součástí hřbitova a dělají tak společnost všem návštěvníkům.

PŘIBĚH č. 393
Tato krásná kočička pochází z Pelhřimovska, kde se usídlila na jedné chalupě na půdě v seně a ujídala ježkům, kteří jsou zde pravidelně krmeni. Bohužel chalupu paní Adéla zazimovává a odjíždí do Prahy. Nebyl zde nikdo, kdo by se o kočičku postaral. Zůstala by na zimu napospas osudu. Co s kočičkou, která má už mírně zakulacené bříško. Po dohodě s námi byla převezena do Prahy, vykastrovaná a snad najde své "doma". Držíme kočičce palce. 

PŘIBĚH č. 392
Kočička, která se toulala u ubytovny v Brně - Líšni byla konečně odchycena a vykastrovaná. Tato lokalita je již prozatím zcela prokastrovaná díky neúnavné práci paní Veronice. Děkujeme za skvělou práci, kterou jste odvedla.

PŘIBĚH č. 390 - 391
V Bílovci na dvorku školy se potulují venkovní kočičky. Údržbáři je tam krmí a již některé vykastrovali. Jednu si vzal pán domů. Zůstala tam kočička a dvě odrostlá koťata. Kočičku již také vykastrovali. Zbyla tam kočička Jája a kocourek Pája. Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na jejich kastraci. Po zotavení se kočičky vrátily zpět, kde je budou údržbáři krmit. Už žádná další kotátka.

PŘIBĚH č. 389
Poslední vykastrovaná kočička důchodkyně z Kňovic (z celkové počtu 4 nekastrovaných koček), kde už jsou jen samé dospělé kastrované kočky. Už žádná koťátka !

PŘIBĚH č. 387 - 388
Kačka nám napsala, že se na ní obrátily paní z Hustopečí, že četly můj článek o kastracích ve Starovičském věstníku. Sdělily mi, že v Hustopečích v centru u hlavní silnice žije kočička s kotátkem , asi měsíčním. Lidé je tam sice krmí ale není to tam bezpečné. Kočičku jsem po kastraci přijala a bude se jí hledat domov, koťátko je do očkování u jedné paní v dočasné péči.
Druhá mourovatá kočička byla ze stejné obce, jen z jiného okrajového konce obce a po kastraci byla vrácena zpět do místa odchytu, kde již žije více kastrovaných koček. Zde bude žít spokojený život kastrátky s kočičími kamarádkami.

PŘIBĚH č. 386
Paní Dagmar žije v mikroobci u Mladé Boleslavi. Sama se potýká se zdravotními potížemi po autonehodě, ale není lhostejná vůči dění kolem sebe. Proto jí nenechala lhostejnou ani kočička, která k nim do dřeva přišla porodit svoje kotátka. Kočička je bez ocásku a špatně chodí, možná nějaký dřívější úraz. Proto se na nás obrátila s žádostí o pomoc s kastrací. Pro koťátka našla nové domovy a kočičku po kastraci si nechají u baráku, kde jí poskytnou zázemí a stravu. Děkujeme za kočičku.

PŘIBĚH č. 383 - 385
Je těžké se přistěhovat na vesnici, kde vaše sousedka má kočky, které se neustále množí a jí je to jedno a svěří se vám, že narozená koťátka topí. To milovníka koček nemůže nechat lhostejným. Proto se na nás paní Radka obrátila o pomoc. S pomocí Feliti byly vykastrovány první tři kočičky. Snad budeme brzo pokračovat s dalšími (cca 10ti).

PŘIBĚH č. 382
Děda, co má u baráku kočky, které se tam nekontrolovatelně množí. Kastraci neřeší. Jinak se na to dívá ale jeho vnučka, která nás požádala o pomoc s kastrací jedné kočičky, která zbývá vykastrovat. Napsala nám: "Ráda bych je dala kastrovat, aby už další koťata nebyla (nehledě na to, že je koček všude moc podle toho kočky vypadají, neustálé mrouskání a porody jim v ničem neprospějí), ale je toho naráz moc a než bych se k tomu mohla dostat, nechci, aby ty kočky opět běhaly s pupkem (byť mám podezření, že ta jedna už je zase v tom). " Pomohli jsme a přejeme kočičce spokojený život.

PŘIBĚH č. 379 - 381
Kočička Šíša - ze záchytného parkoviště u pardubického nádraží. Je to kočička mladá, podle paní, která tam chodí krmit, jí ještě není ani rok.
Kočička Máša (také jí říkají Ponožka). Už přes rok žije v Polabinách l., ul. Nová, kde se krmí bezprizorní kočičky.
Kočička Klárka - žijící u parkoviště u Club 310 na Karlovině.
Všechny tyto kočičky spojuje jedno jméno - paní Rut, která nechává neúnavně po celém pardubicku kastrovat toulavé a opuštěné kočky. Jsme rádi, že se s ní na této potřebné aktivitě můžeme podílet.

PŘIBĚH č. 376 - 378
Hnědočernobíla je Masha, černá s hnědým náhrdelníkem je Caramelka a bíločerná kočka je matka Milunda. V obci Oldřichov se tyhle tři krásky objevily na terase jednoho domku zuřivý štěkot teriérů, kteří jsou tam doma. Majitelku to dojalo natolik, že se rozhodla poskytnout jim domov. Ale na kastraci tolika koček neměla prostředky - sama invalidní důchodkyně. Rádi jsme s kastrací těchto krásek pomohli. Hodně štěstí kočičky a vybrali jste si správný domov.

PŘIBĚH č. 375
V téže obci byla u cesty za vesnicí nalezena, ne v moc dobrém stavu, asi cca 6-ti měsíční kočička, vyhublá a promočená na kost, šíleně hladová (asi i díky tomu ji chytli, nevypadala, že by lidem zrovna věřila). Po vyšetření a po krátké adaptaci byla kočička za naší pomoci vykastrována a bude jí hledán "domov". Přejeme jí do života více štěstí, než měla dosud.

PŘIBĚH č. 374
Dnes je to příběh kocourka žijícího u domku v obci Svébohov u jedné invalidní důchodkyně. Paní bydlí v takové malé "chajdě" a je ráda, že je ráda. Dá kočičkám papání a zázemí, ale na kastrace nemá finance. Rádi jsme pomohli a z programu FELIT kastruje finančně kastraci zajistili.

PŘIBĚH č. 373
Zorka, která žila v domově pro seniory v Radkově Lhotě. Je to loňské kotě, které patřilo do skupiny koček, které se tu nekontrolovatelně množily. I díky kastraci se pro ní podařilo najít lásku a domov, kde bude žít hezký kočičí život.

PŘIBĚH č. 372
Tato tříbarevná kráska žije na Olšanských hřbitovech. Dostala krásné jméno Karolínka. Je to další z mnoha kastrovaných koček v této lokalitě. Po rekonvalescenci byla vypuštěna zpět kde bude žít bezpečný a spokojený život kastrátky. Hodně štěstí krásko.

PŘIBĚH č. 371
Kocourek, který se přitoulal k jedné hodné paní od ní dostal jméno Tulák, denně plnou mističku a když se jí přestal po pár měsících bát a nechal se odchytit, tak i možnost prožít spokojený život jako kastrovaný kocourek. K tomu poslednímu jsme mohli přispět i my, a to právě úhradou ceny kastrace, protože bohužel ne každý si může dovolit kastrovat cizí kočky. A právě od toho jsme tady my. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí dalšího příběhu s dobrým koncem.

PŘIBĚH č. 368 - 370
Další kastrované kočičky ze Strahova. Tentokrát Báře neunikly dvě kočičky a jeden kocourek.

PŘIBĚH č. 366 - 367
Další kastrované kočičky ze Strahova. Bára tam krásně "řádí" a nebude to dlouho trvat, a budou tam už jen samé kastrované kočky. Hurá.

PŘIBĚH č. 365
Jedna z posledních kočiček odchycených v Holešovicích byla také zaslouženou maminkou. Po odchycení jejích koťátek a předání do dočasné péče, byla také vykastrována. Kočička je velmi chytrá a dlouho se odchytu bránila, ale své oblíbenému krmení neodolala. Vzhledem k tomu, že je kočička plachá, tak byla vypuštěna do své původní lokality, kde se o ní nadále budou starat její krmičky.

PŘIBĚH č. 364
Další z koček kastrovaných v rámci programu Feliti se objevila ze dne na den na zahradě u domku v Havlíčkově Brodě. Majitelka zahrady se neúspěšně snažila najít majitele kočky a když neuspěla, chtěla kočičku dát do útulku, protože si její kastraci nemohla finančně dovolit a její případná budoucí koťata už vůbec ne. Po zjištění, že existuje možnost požádat o úhradu kastrační program se rozhodla to vyzkoušet. A my jsme samozřejmě souhlasili, protože vykastrovaných koček není nikdy dost. O kastrovanou kočičku se paní nadále postará, když nebude hrozit problém s nechtěnými koťaty. Přejeme kočičce dlouhý krásný bezstarostný život.

PŘIBĚH č. 363
Kocourek je také z kočičí kolonie ve sběrném dvoře ve Vrchlabí. Je to další kocourek, co nechala Lucka vykastrovat z této lokality. Jsme rádi, že jsme se na tom mohli podílet. Děkujeme a kočičce přejeme spokojený a bezpečný život.

PŘIBĚH č. 362
Další příběh kočičky ze stejné lokality od paní Hanky: "Je opět další kočinda z kočičí kolonie malého města kousek od Prahy. Je to mlaďounká kočička maximálně jeden rok stará. Také ona už měla koťátka a pravděpodobně je maminkou malého Mourka, který se našel po dlouhé době mňoukání v obrovské haldě nepořádku z ktré byl vyhrabán. K jiným koťátkům se nepřidal ...a tato kočička o něj trošku chaoticky pečovala a jiná si dospělá kočka si ho zase nevšímala. Popravdě musím říct, že si tady vůbec nejsem jistá, byl to takový zvláštní vztah. Nicméně i malý Moureček udělal svoji kariéru a už je v novém skvělém domově. Ostatní koťátka až na něj měla všechny možné neduhy a byla velmi velmi nemocná. Podle slov paní veterinářky jsou tu kočky v hodně špatné kondici vzhledem neskutečně častému množení, parazitům, herpes a mykoplasmatickým virům. Jen pro připomenutí jedna z prvních kastrovaných kočiček z této kolonie, během osmi měsíců porodila tři vrhy a čtvrtý, který byl na cestě se vyřešil kastrací. Koťata měla už v děloze deformovaná a ty co se narodila vždy zemřela. I tato mlaďoulinká kočička zde bude žít mnohem lepší život po kastraci a nebude vysilována všemi porody a péčí o později nikým nechtěná koťátka. Moc děkuji Feliti i za ní."

PŘIBĚH č. 361
Tento příběh nám poslala paní Hanka: "Je další kočinda z kočičí kolonie malého města kousek od Prahy. Stále tady ještě není situace stabilizovaná a před čtrnácti dny jsme zde odebrali dalších pět koťátek do nových rodin. Tato asi rok a půl stará kočička, už zde porodila několik svých vrhů. Její poslední dvě koťátka mají snad nejhorší za sebou a podařilo se ...je umístit společně v novém domově. Byla však velmi nemocná, kromě obrovského množství blech, svrabu, měla ještě herpetický vir a velkou kočičí rýmu. Byla dlouhou dobu na antibiotikách a dusila se vlastním sekretem, který se z nich doslova řinul. Nyní se ještě řeší plíseň v kožíšku a pak už snad budou miminka zdravá a budou žít krásný život u úžasných lidiček. Já jsem zde stále překvapována pravdivostí rčení o kočkách a jejich množství životů. Po kastraci však jejich situace bude výrazně lepší a moc děkuji Feliti za tuto možnost."