vykastrované kočky 4
Sem vložte podnadpis

PŘIBĚH č. 699 - 700
Další kočičky kastrované prostřednictvím Feliti pocházejí z kočičí kolonie poblíž romské ubytovny v Orlové. Dozvěděla se o nich náhodou paní, která v Orlové už dlouhodobě pomáhá venkovním kočkám. Podařilo se odchytit několik kočiček, celkem jich tam žije kolem dvaceti. Kromě toho že všechny byly vyhladovělé, většina z nich má zdravotní problémy. Zatím tedy byly vykastrovány první dvě, jejichž zdravotní stav to dovoloval.

PŘIBĚH č. 698
V obci Mikulášovice a u rodinného domků důchodců začal objevovat bílý kocourek. Ti začali krmit a on se jim odvděčil tím, že jim začal "stříkat" kolem dveří. Současně si uvědomili, že se asi postará o všechny kočky v okolí. Jako penzisti se ale o jeho kastraci nemohli dovolit. Jsme rádi, že mohlo pomoci FELITI. 

PŘIBĚH č. 697
Další kočička toulající se po sídliště. Je to asi 7mi měsíční dorostenec. Bohužel zase to zajímá jen důchodkyni, které nezbývají peníze na kastraci. Proto jsme pomohli.

 PŘIBĚH č. 696
Plachá kočička, která se v lednu přitoulala k jednomu domku, kde jí začali krmit a udělali boudičku na přespávání. Víc ale, než jednu kočičku nechtějí, proto bylo nutné před jarním množením kočičku vykastrovat. 

 PŘIBĚH č. 695
Další kočička ze sídliště. 

PŘIBĚH č. 693 - 694
Paní je invalidní důchodce, přesto se stará o bezprizorní kočky na jednom sídlišti. Kočičky zde skončili poté, co s jejich majitel odstěhoval a nový majitel domku tento nechal zbourat. Co bude s kočkama, bylo každému jedno. Ted už alespoň nebudou muset rodit nechtěná kotátka.

PŘIBĚH č. 692
Další kastrovaná kočička od pana Radka. 

PŘIBĚH č. 691
V zimě se u domku objevila mladá kočička s kocourkem. Dostali zde najíst a přístřeší, tak zůstali. Ale nebylo žádoucí, aby se zde rozmnožili. Proto byla nejprve vykastrovaná kočička, kocourek bude následovat. 

PŘIBĚH č. 687 - 690
Litoměřicko - další kolonie 8mi koček. Pán, který je krmí je již delší dobu důchodce a z důchodu vykastrovat 8 koček není možné. Proto jsem pomohli, První 4 kočky jsou již po zákroku

PŘIBĚH č. 686
Nová Role u Karlových Varů, kde je početná kolonie bezprizorních koček. Stále do ní přibývají nekastrovaná zvířata. Nejinak tomu je i letos. Proto zde probíhají odchyty a kastrace. Toto je první kráska z této kolonie. 

PŘIBĚH č. 685
Pokračujeme v kastracích u romské ubytovny v Orlové. 

PŘIBĚH č. 683 - 684
Pokračujeme v kastracích u romské ubytovny v Orlové, a to opět díky paní Jarce, které není situace přemnožených koček v tomto místě lhostejná. Cílem je kolonii stabilizovat, aby se nerodila další koťátka, která tam nečeká nic hezkého. V kastracích v tomto místě budeme dále pokračovat. 

PŘIBĚH č. 682
Zanedbaná, asi roční kočka, toulající se nějakou dobu v obci kolem rybníka. Nejdříve kočičku bylo třeba odčervit a fyzicky připravit na zákrok. Váza 1,8 kg, kost a kůže. Dostala krásné jméno Helenka. Dnes už je kastrovaná a spokojená. 

PŘIBĚH č. 680 - 681
Ostrava - Kunčičky - i zde pokračují plošné kastrace. Na řadu přišli dva kocourci - jeden potřeboval nejdříve zaléčit silný zánět dásní, nemá již žádné zoubky, měl stále průjem a velké kožní problémy. Druhý kocourek byl zbaven střevních parazitů a tasemnice, ušního svrabu a přetrvávajícího průjmu. Po tomto mohlo dojít ke kastraci obou těchto kočičích chlapců.

PŘIBĚH č. 679
Ostrava Poruba - zde je velmi špatná situace a bezprizorních koček je zde nepočítaně. Tato, asi roční, kočička již byla březí, stejně jako hodně kočiček kastrovaných v této době. Ale už bude dobře.

 PŘIBĚH č. 678
Příběh tohohle kocourka začal v létě, kdy si děti přivezou sebou na chatu kotě, které je ale brzo přestane bavit a s příchodem konce prázdnit se z tohoto miláčka stal bezdomovec. V okolí si vyhlídl Pavlínu, a když zjistil, že u jejího domku dostane najíst, tak se tam stále vracel. Ale byl opatrný. Až když měl velké zranění, nechal se dobrovolně chytit a ošetřit. Po vyléčení byl čas na kastraci. S tou jsme rádi pomohli. 

PŘIBĚH č. 677
Krásný zrzounek, který se toulal na olomoucku v místech, kde mu šlo o život. Byl proto odchycen a vykastrován. Vzhledem k jeho milé povaze mu bude hledán nový bezpečný domov s plnou miskou. 

PŘIBĚH č. 676
Velmi přítulný odrostenec, mouratý kocourek, který se toulal po sídlišti na Olomoucku. Dlouho se hledal majitel, bezvýsledně. Tak byl kocourek odchycen, ošetřena a vykastrován. Vzhledem k jeho velmi milé povaze se mu hledá nový domov.

PŘIBĚH č. 674 - 675
Příběh koček, které nám napsal pan Radek: "Celý příběh začíná na podzim 2016, kdy se u nás na zahradě objevila neznámá kočka s kotětem. Občasně jsme jim přihodili něco do misky, ony si na to zvykly a nějak se nám tam usídlily. Zvláštní bylo, že starší kočka byla vlastně kocourem, který pečoval o zřejmě své kotě (kočka). V té době na zahradě v domku nikdo trvale nepobýval, pouze o víkendech jsme zde jezdili a dávali jim konzervy a granule. Tak zde přežily zimu a na jaře se opět rozprchly do okolních lesů a polí. Tak jsme měli za to, že situace se vyřešila. Nicméně kolem května 2017 jsme si všimli, že se nám na zahradě usídlila ona kočka, nyní již se svými koťaty. Těch bylo 5. A protože od srpna 2018 jsem začal poměrně pravidelně pobývat v domku a pracoval zde, a později jsem sem přesídlil úplně, koťata i s jejich matičkou si zvykly více na člověka. A protože mám zde i svou kočku, začaly jí likvidovat veškeré jídlo, které jsem jí venku nechával. Z těch pěti koťat přežilo, nebo zde u mě zůstaly tři. A to jsou ony, které bych nyní potřeboval vykastrovat - 3 koťata a jejich kočičí matka. Nemám v současné době stabilní zaměstnání a proto nemám dostatek financí na kastraci jich všech. Hodně mě i přes tuto zimu stály konzervy a granule pro ně. Nemohl jsem je nechat jen tak na pospas.... " Zatím vykastrovaná jedna kočička a jeden kocourek. Další dvě kočičky mají již termín kastrace.

PŘIBĚH č. 673
Další kastrovaná kočka z garážové kolonie v Karlových Varech. 

PŘIBĚH č. 671 - 672
Jsme zpátky na Ruzyni. Tentokrát ve sklopcích uvízli dva kocourci.

PŘIBĚH č. 669 - 670
Počátky - v loňském roce jsem se ujala březí kočičky u místní restaurace. Porodila 6 koťat, 4 koťata našla nový domov. koťata Ale vzhledem k tomu, že paní Jarmila je sama a stará se o dalších 17 koček bez domova, požádala nás o úhradu kastrace matky a její dcery. Kocourka si bude kastrovat sama. Rádi jsme pomohli. 

PŘIBĚH č. 668
Garážová kolonie - v Karlových Varech žije cca 12 koček u garáží, kde to není lehké živobytí. To nejmenší, co pro ně můžeme udělat, je vykastrovat. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

PŘIBĚH č. 667
Labiště Polabiny IV, kde probíhají odchyty toulavých a divokých koček, které se zdržují a neustále se tu množí. Ve sklopci skončila tato krásná bílo mouratá kočička, která dostala jméno Malá. 

PŘIBĚH č. 666
V Úštěku se pohybuje kočička bez domova. Krmí jí stará paní, která ale na její kastraci nemá prostředky. Pomohli jsme nejen kočičce, ale i staré paní. Už žádná další kotata bez domova. 

PŘIBĚH č. 662 - 665
Pokračujeme v kastracích přemnožené lokality Ruzyně. 

PŘIBĚH č. 658 - 661
Na Moravě, v polorozpadlém domě, bez elektřiny a vody žije paní s kočkama. Kočiček tam bylo zhruba 15. Pomohli jsme vykastrovat 4. Kočičky se měly vrátit zpět, ale vzhledem k tomu, že jsou mazlivé, jsou umístěné do dočasné péče a bude si jim hledat nový bezpečný domov

PŘIBĚH č. 656 - 657
Pokračujeme v kastracích početné skupiny ve Zruči nad Sázavou. Dnes přišli na radu dva kocouři, ostřileni vesničti pardálove, Oskarek a Fanoušek, kteři běhaji za každou kočkou a také se dokážou s jinými kocoury pořádně servat. Doufám, ze teď budou klidnějši a ubyde bitek, škrabanců a kousanců. 

PŘIBĚH č. 654 - 655
Starší romský pán, který se stará v Hrdlořezech o 4 kočičky, krmí je a má je rád. Kočičky si pána sami našly, samozřejmě nejsou kastrované a pan bohužel nemá finance, aby je vykastroval. A nechce mít žádnou smečku, o kterou by se nezvládl postarat. Aby se nemnožili, ve spolupráci s FELITI byli vykastrováni a všichni společně budou žít spokojený život

PŘIBĚH č. 653
Koňské stáje jsou často místem, kde se zdržují kolonie koček. Nejinak je tomu i ve stájích v Havlíčkově Brodě, ze kterých se na nás obrátili o pomoc s kastracemi lidé, kterým není situace lhostejná. Kastraci má za sebou kočička, která už nebude rozšiřovat řady koťat bez domova. Kočička se má jinak v místě velice dobře, přejeme ji proto dlouhý a bezstarostný život.

PŘIBĚH č. 651 - 652
Přemnožená kočičí kolonie v Havlíčkově Brodě. Kastrovalo se zde loni, zůstalo zde však osm plachých koťat, které je nutné vykastrovat nyní, aby se populace v místě stabilizovala a dále se nemnožila. Jako první byly vykastrovány dvě plaché kočičí slečny, obě už byly na začátku březosti. Po rekonvalescenci se vrátily zpět, mají zajištěno krmení a zateplené boudičky. V kastracích v místě se bude pokračovat. Rádi jsme pomohli. 

PŘIBĚH č. 650
V pondělí jsem reagovala na facebooku na výzvu jedné paní, že někdo vyhodil z auta kocourka a nechal jej napospas osudu u JZD v obci Hrabišín, kocourek moc plakal a byl zmatený, bylo vidět, že venku není zvyklý a vůbec to tam nezná. Obec Hrabišín se nachází asi 15 km od našeho města - Zábřeh na Moravě a tak mi to nedalo a večer po práci jsem pro kocourka jela, s tím, že jej necháme ošetřit, natestovat, vykastrovat?? a poté, že poputuje do dočasky a bude se mu hledat nový zodpovědný domov.

PŘIBĚH č. 645 - 649
Feliti bylo požádáno o pomoc s kastracemi v areálu stavebnin v Ruzyni, kde se kočky přemnožily a v současné době jich tam je cca 30 !!!. O kočky je v rámci možností postaráno, mají denně krmení a v areálu plno přístřešků. V dalších odchytech budeme pokračovat v následujících dnech, abychom tak předešly narození dalších nechtěných koťat. Prvních 5 koček bylo odchyceno a vykastrováno. Jednalo se o 2 kocoury a 3 kočky, z nichž jedna byla už v počátku březosti.

PŘIBĚH č. 644
Kočička je od paní, co se stara o cca 12 venkovek na Praze 9, bohužel nekastrovaných (paní žije z invalidního duchodu a na kastaci kocicek nemá), ale paní má dobré srdce a osud kocicek a kotat jí není lhostejný. O kočičky se stará vzorně, jen na kastraci už peníze nezbývají. Rádi jsem pomohli, kde je nás potřeba. 

PŘIBĚH č. 642 - 643
Paní Dana je důchodkyně, která miluje zvířata. Proto v obci Černochov začala krmit kočku s koťaty. Postupně u nich zůstala na zahradě a zde se zabydlela. Ale aby tento počet zůstal stejný, bylo třeba kastrovat. Maminka byl už před měsícem, ted přišla řada na její dvě dcery. Na této zahradě zůstane stav koček nezměněn. 

PŘIBĚH č. 640 - 641
Sídliště ve Frenštátě pod Radhoště krmí hodný pán spolu s paní Evou partu cca 6 ti koček. Osud těchto kočiček jim není lhostejný, tak aby se situace nevymkla kontrole, požádali nás o úhradu kastrací. Společnými silami se podařilo vykastrovat jednu kočičku. Druhá (v modré přepravce, musela být bohužel pro rozsáhlé nádorové onemocnění, zjištěné při kastraci, uspána).

PŘIBĚH č. 638 - 639
V obci Solany, okr. Litoměřice se nekotrolovatelně množí opuštěné kočky. Rodiče paní Vladimíry ( 82 a 84 let) zde bydlí, mají svého vykastrovaného kocoura, ale krmí tyto další kočky. Aby se tento stav udržel na stejném počtu, bylo třeba kastrovat. První dvě kočičí slečny už rodit nebudou. 

PŘIBĚH č. 636 - 637
I v Brandýse nad Labem jsou toulavé kočky. Dominiku to nenechalo lhostejnou a spolu s pánem, který kočky krmí, zorganizovala odchyt a kastrace. Zatím pro jednu kočičku a jednoho kocourka. Ale přijde řada na všech 8 koček, které se zde volně pohybují a nemají své doma.

PŘIBĚH č. 635
Paní Alena žije na okraji Prahy, kde krmí smečku 6 ti toulavých koček. Aby se nerozmnožili, požádala nás o pomoc s kastrací. První kočička z této tlupy je již vykastrovaná. 

PŘIBĚH č. 634
Pokračujeme s kastracemi na Vlkavu. Další kočička už nebude strádat neustálými porody. 

PŘIBĚH č. 633
Paní, které je 87 let se stará o přitoulané kočky v Rudníku. Celkem tam krmí 8 koček a to je velmi náročné, není divu, že už na kastrace nezbývá. Ve spolupráci s FELITI byly vykastrována první kočička. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. 

PŘIBĚH č. 630 - 632
V Nymburku se vloni k domku přitoulala kočička, která před dveřmi potratila svoje kotátka. Do podzimu se k ní přidaly další dvě toulavé kočičky. Tahle tři krásny potřebovaly vykastrovat, aby se z nich nestala nezvladatelná smečka. 

PŘIBĚH č. 628 - 629
Zruč nad Sázavou je početná skupina bezprizorních koček, které krmí paní Petra. Hodně jich je již kastrovaných, ale 6 kočiček to teprve čeká. Feliti pomohla s kastrací prvních dvou.

PŘIBĚH č. 627
Zase jedna kočička, která je plachá, ale zdržuje se domku, kde dostává najíst a má zde kryté místo pro spaní. Loňského roku porodila koťátko, ale neuměla se starat, tak umřelo. To se už nesmí opakovat. 

PŘIBĚH č. 626
Poslední toulavá, polodivoká kočka, kterou krmí pán na samotě ve Vrchlabí, je vykastrovaná, toto místo se už o další koťata nerozroste. 

PŘIBĚH č. 624 - 625
Minulý rok se prostřednictvím Feliti kastrovaly kočky v obci Malčín na Vysočině. Zůstaly tam tenkrát dvě koťata, která kastraci podstoupila nyní, a to opět díky našemu kastračnímu programu. Obě poloplaché holky jsou v pořádku a byly vráceny zpět do lokality, kde je hodní lidé krmí. Kastrace v této lokalitě jsou tedy vyřešeny a my jsme rádi pomohli dobré věci.

PŘIBĚH č. 622 - 623
Zahrada v Trnovanech u Litoměřic, kam někdo hodil na podzim malá koťata. Majitelé se o kočičky postarali, krmí je, udělali jim zateplené boudičky. Jelikož se jedná o důchodce, peněz na kastrace nezbývá. Prosbu o pomoc jsme vyslyšeli a kastrace uhradili. Přejeme všem spokojený společný život. 

PŘIBĚH č. 620 - 621
další kočička a kocourek z aquacentra Šutka, snad se už blížíme ke konci a i tato lokalita bude prokastrovaná.

PŘIBĚH č. 619
Na Vlkavu se přestěhoval pan Ramos se svými třemi kastrovanými kočkami. Zanedlouho se tam začala ukazovat mouro-bílá fešanda. Začali jí přikrmovat Od konce léta začala vodit i tříčlenou partičku do té doby dobře utajovaných divokých výrostků. Výrostci se od té doby vyčouhli, sezóna dalších koťat se blíží a proto bylo třeba situaci vyřešit kastracemi. Maminka má už kastrací zdárně za sebou.

PŘIBĚH č. 617 - 618
Karlovarsko ze žijí u bezdomovců tyto kočičky, kde jim hodná paní zajištuje krmení a ošetření. Na kastraci jí už ale nezbývají finance a bezdomovci prostředky na kastraci také nemají.

PŘIBĚH č. 616
V rámci kastrací v Holešovicích byla odchycena kočka, která se roky zdržovala u místní restaurace. Nedávno začala demolice tohoto místa, na kterém se plánuje výstavba bytového komplexu. Pro kočičku místo nebylo nadále bezpečné. Díky Feliti byla vykastrována, při zákroku se zjistilo, že měla velký zánět dělohy postupující až k močovým cestám. Pomoc pro ni přišla za 5 minut 12. Po rekonvalescenci pro ni budeme hledat klidné místo na žití. 

PŘIBĚH č. 615
Polabiny lll., kde se u popelnic pohybovala mladá, asi roční,kočička, která dostala jméno Žanda. Zde jí krmila hodná paní. Život nekastrované kočičky by zde byl velmi nebezpečný. Proto po ochytu byla vykastrovaná a hledá s její "doma". 

PŘIBĚH č. 613 - 614
Anielka a Charlotka, tak krásná jména dostaly kočičky, které se toulaly v okolí Sezemic. Pak je paní Jana začala krmit, tak už zůstaly u ní u domku. Ale aby se z toho nestala časem nezvladatelná kolonie koček, bylo třeba kočičky vykastrovat. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 612
Ostrava - Kovářská ulice, kam se nastěhovala Katka a začala zde krmit bezprizorní kočky. Je tu parta asi 10 ti nekastrovaných koček. Pokud se nevykastrují, hrozí zde po jarním kotěcím boomu katastrofa. První kočička to má za sebou. Nadále může žít v klidné lokalitě, kde bude krmena, ale už se nebude rozmnožovat. 

PŘIBĚH č. 611
Ostrava-Michálkovice - a hned po nich i kocourek

PŘIBĚH č. 608 - 610
Ostrava-Michálkovice, tam se v šopě usídlila partička koček - kočička s kotaty a kocour. Pro jedno kotě se našel domov. Ale ostatní bylo třeba vykastrovat, aby se z této rodinky nestala kolonie množících se koček. Nejprve přišly na řadu 3 kočičky

PŘIBĚH č. 606 - 607
Lucie z Ostravy nám napsala příběh dvou mladých, asi ročních, kocourků. Před krutými mrazy jim našli dočasku a hledali nový domov, ale nekastrované je do světa pustiti nechtěli. Už jsou z nich krásní kastráti, kteří budou dělat někomu na gauči ozdobu.

PŘIBĚH č. 605
Michalkovice, tj. Slezska Ostrava kde krmi pan Ivo bezprizorní kočky. Bohužel je tu také pán, který chtěl kočky zastřelit. Proto byly kočky z lokality odebrány, vykastrovány a hledá se jim nové místo pro bezpečný život. První na řadu přišla kočička. 

PŘIBĚH č. 604
Ostrava Kunčičky, přes desetiletou práci s kastracemi v této lokalitě, každoročně nějaká nekastrovaná kráska přibude. Pokud by se to nepodchytilo, rozjela by se spirála dalších nechtěných kotat. Proto jsme kočičku vykastrovali a vyřešili starost krmičky.

PŘIBĚH č. 603
V Polance a Staré Bělé se pohybovala bezprizorní podvyživená kočička, kterou už místní kocouři začali nahánět a ubližovat jí. Proto byla odchycena a po řádném odčervení (byla plná parazitu) byla vykastrovaná. Je to zasloužilá matka, která měla vloni 8 koťat. To je na jednu kočku víc než dost. 

PŘIBĚH č. 602
Bertička - koťátko, které žilo nějakou dobu na ulici, chodilo od člověka k člověku a pláčem se dožadovalo pozornosti a nějakého jídla. Veronika jí nosila jídlo a postupně se z plaché kočičky stala kamarádka, která se nechala chytit, z programu FELITI vykastrovat a teď v dočasce tato kráska čeká na svého člověka a své "doma".

PŘIBĚH č. 599 - 601
Pokračujeme v Rohli, kde bydlí v chátrajícím baráčku sociálně slabá rodina a i přes jejich možnosti nakrmí všechny kočky, které k nim přijdou a MNOŽÍ SE. Mají kočky rádi, jen nemají peníze na kastrace, sotva stačí na krmení pro kočky. Teď byli na řadě tři kocourci. 

PŘIBĚH č. 597 - 598
Koťátka pochází z opuštěného domu, kde ještě s dalšími sourozenci vyrůstala. Dohromady byly čtyři. Panička opustila svou kočku, která následně zabřezla. Po jejím porodu a odkojení koťátek s pomocí Feliti byla kastrována, asi v době kdy koťátkům byly dva měsíce. Dvě z koťátek našli nový milující domov, další dva kočičáci však už takové štěstí neměli, proto jsme, i když plašší, byli odchyceni a z programu FELITI vykastrováni.

PŘIBĚH č. 596
V Rohli bydlí v chátrajícím baráčku sociálně slabá rodina a i přes jejich možnosti nakrmí všechny kočky, které k nim přijdou a MNOŽÍ SE. Mají kočky rádi, jen nemají peníze na kastrace, sotva stačí na krmení pro kočky. Proto jsme pomohli a nechali jednu holčičku vykastrovat. Další budou následovat. 

PŘIBĚH č. 592 - 595
Letiště v Olomouci Neředíně, kde se nachází na dvou lokalitách větší kolonie zatím nekastrovaných koček. Jednu menší lokalitu se již podařilo vyřešit, kočičky byly odchyceny a vykastrovány s pomocí Feliti. Další lokalita přišla na řadu nyní. Díky Feliti mají kočičky šanci na lepší život. 

PŘIBĚH č. 591
Olomouc - Neředín, zde jsou dvě plaché opuštěné kočky, které krmí hodná stará paní. Ta ale nemá přístup k internetu. Proto se toho ujala paní Soňa, která nás požádala o finanční pomoc. Bohužel se zatím podařilo odchytit jen jednu kočičku. Snad se to podaří brzo i u té druhé. Rádi jsme této krásce uhradili kastraci a zjednodušili ji už tak těžký život.

PŘIBĚH č. 590
Vesnici Dolany u Olomouce, kde místní pes pokousal toulavou kočku. Paní Helena kočku odchytla do krabice a odvezla k naší smluvní veterinářce. Ta si jí tam nechala a nechala v ordinaci na léčení. Ve spolupráci s paní veterinářkou jsme domluvili a uhradili kastraci. 

PŘIBĚH č. 588 - 589
Internát Střední zemědělské školy v Olomouci, kde se zdržuje skupina černých koček. Krmeny jsou zbytky z jídelny a občas jim zaměstnanci koupí něco na přilepšenou. Ale kastrace nikoho nenapadla. Díky paní Janě jsou první dvě již vykastrované. Ostatní budou následovat a pak mohou žit všichni v bezpečí školního areálu. 

PŘIBĚH č. 586 - 587
Obec Solany, okr.Litoměřice. Bydlí zde staří rodiče paní Vlaďky. Nejsou lhostejní k hladovým toulavým kočkám ve vsi, tak je dle svých možností krmí. Ale bylo potřeba kastrovat, aby se tu kočky nekontrolovatelně nerozmnožily. Útulek v okolí zapůjčil odchytovou klec, ale jinak pomoci nemohl. Jsem ráda, že díky kastračnímu programu FELITI bylo možné vykastrovat první dvě kočky

PŘIBĚH č. 584 - 585
Dvě letní koťata, která si lidi pořídili pro potěšení na chalupu, pak odjeli a kočky nechali napospas osudu. Kočky našly útočiště na hřbitově v Hradiště Lštění, kde je hodní lidé krmily. Ale bez kastrace by se zde za krátkou chvilku vytvořila kolonie. Proto nás paní Lucie požádala o pomoc a jsem ráda, že jsme mohli kastraci kocourka a kočičky uhradit. 

PŘIBĚH č. 581 - 583
Hucul Club na Zmrzliku. I zde je několik koček, které jsou sice krmeny, ale ne kastrovány a nekontrolovatelně se tu množí. Bylo třeba vykastrovat alespoň kočky - byly tři. Teď už tu počet koček díky koťatům stoupat nebude.

PŘIBĚH č. 580
Matýsek je teď 10měsíční kocourek, neměl své "doma", Tento překrásný kocourek nenašel místo v žádném lidském srdíčku. Je to miláček a velký mazlík bílozrzaveček, který ráno svojí depozitářku budí tím, že na ni sahá pacičkou, dokud se mu nezačne věnovat. Teď, jako kastrovaný, má větší najít si svůj pelíšek u laskavých lidí. Držíme mu palce. 

PŘIBĚH č. 579
Další příběh jako přes kopírák. Vesnice a kočky, o které se nikdo nestará, koťata se topí, kočky ať si naloví. Z toho by se milovník koček zbláznil. Stejně jako paní Jana, které to trhá srdce. Odchytila jednu kočičku a tu nechala ve spolupráci s FELITI vykastrovat. Ještě jsou tam další adepti, tak se bude v kastracích pokračovat. 

PŘIBĚH č. 574 - 578
Dokastrovali jsme - Litoměřice a zahrádkářská kolonie, kde žije důchodce, který se moc hezky stará o kočky, ale z důchodu už nemá na kastrace.

PŘIBĚH č. 572 - 573
Vesnička u Písku - zde žije zachraňovačka Marcelka. Od podzimu se kolem jejího domu potulovali dva kocouři, Dávala jím najíst a získala jejich důvěru. Ale s příchodem jara se kluci začali toulat a rvát. Bylo třeba zasáhnout a kastrovat. Už to budou jen spokojení kastráti.

PŘIBĚH č. 571
Orlová - další lokalita bezprizorních koček, kde už se podařila většina koček již vykastrovaná. Ale podařilo se chytit jedno odrostlé loňské kotě. Jsme rádi, že se daří udržet skupinu, aniž by se dále rozšiřovala o nechtěná koťata. 

PŘIBĚH č. 570
Slezská Ostrava - vykastrovaná kočička, která žila u alkoholicky nepřizpůsobivých lidí v domě, který byl exekučně zabaven. Bylo třeba jí z těchto podmínek odebrat, vykastrovat a najít jí lepší podmínky pro život.

PŘIBĚH č. 569
V areálu Domova pro seniory v Radkově Lhotě žije stabilně několik bezprizorních koček. Už vloni jsme tam nechali již nějaké kočičky vykastrovat. Je zde stabilní skupina vykastrovaných koček a poslední plachá kočička, kterou se na podzim nepodařilo odchytit je již také vykastrované. Bude zde žít spokojená, nerozrůstající se skupina. 

PŘIBĚH č. 567 - 568
Tento kočičí příběh se odehrává v obci Ctiboř na Vysočině a od těch ostatních se téměř neliší. Toulavá kočička porodí koťata, o která se začne starat stará paní, která je krmí, bohužel financovat kastrace si dovolit nemůže. A od toho jsme tady my, Feliti. Uhradili jsme kastraci kočičky a kocourka, díky čemu paní může pokračovat v krmení, aniž by musela mít strach z nechtěné nadílky koťat. Přejeme hodně štěstí.

PŘIBĚH č. 565 - 566
Divoké kočky, které hodný pán krmí ve Vrchlabí na samotě u lesa. Udělal jim boudičky, krmí je, jen už nemá peníze na kastrace. Po dohodě s veterinářkou jsme domluvili kastraci zatím dvou koček ze smečky. Zbytek bude vykastrován po zaléčení těchto prvních dvou. 

PŘIBĚH č. 562 - 564
Ostrava Poruba - další kočky kastrované z velké kolonie cca 25 koček. Proto je před námi velký úkol - vykastrovat celou tuto velkou skupinu.

PŘIBĚH č. 561
Ostrovská sportovní aréna - byla zde uvězněna plachá kočička, bez jídla, pití, kdy už pro ní chtěli nastražit jed. Byla vidět na kamerách, jak tam v noci šmejdí a hledá jídlo. Díky zaměstnanci se tam podařilo nastražit sklopec a kočičku do něj odchytit a ihned vykastrovat. Kočičce se hledá nový domov, není ji kam vrátit.

PŘIBĚH č. 560
Opět Ostrava - Nová Ves, kam přišla kočička a porodila koťátka. Ta našla nový domov, ale mamina zůstala a zdálo se, že je znovu březí. Bylo třeba rychle jednat a bez kastrace by se rozjela množící spirála. Kočička má už vše za sebou a už bude zít spokojený život kastrátky. 

PŘIBĚH č. 559
Ostrava Poruba - zde žije kolonie cca 25 koček. V okolí lokality je MŠ a lidem kočky vadí. Ale jsou ochotni je respektovat, pokud se tam kočky nebudou množit. Proto je před námi velký úkol - vykastrovat celou tuto velkou skupinu.

PŘIBĚH č. 558
Kočička, která na podzim přišla v Holoubkově k jedné důchodkyni a přinesla s sebou i 4 koťata. Kočička je malá, velmi hubená, bázlivá a má useknutý ocas. O kočku i s koťaty se paní postarala a koťátkům se snaží najít nový domov. Kočička po kastraci už nebude muset strádat porody. 

PŘIBĚH č. 557
Kocourek Matýsek, který se v létě začala krmit u paní Lilian, byl hrozně vyhublý, a tak se zabydlel u plné misky. Ale aby nedělal neplechu a v okolí neplodil koťata, bylo třeba ho zbavit kuliček. Už to bude jen spokojený a klidný kocourek. 

PŘIBĚH č. 556
Havlíčků Brod, to je místo, kde jsme kastrovali další venkovní kočičku. Loni měla koťata, letos toho bude ušetřena a bude si žít spokojený život bez mateřských starostí. A lidé, kteří ji dávají najíst, nebudou muset řešit, kam s nechtěnými koťaty. Rádi jsme dobré věci pomohli. 

PŘIBĚH č. 554 - 555
Poslední dvě kočičky z lokality čistírny odpadních vod v Uničově. Uý si v této lokalitě, které FELITI prokastrovalo, budou kočičky užívat spokojený život kastrátů.

PŘIBĚH č. 553
Kočička Packa žije v areálu závodu Synthesia Pardubice už asi pět let a opakovaně tam rodí koťátka. Lidé kočičky sice tajně krmí, ale žádnou jinou péči nemají. V součastné době je tam ještě asi osm dalších loňských koťat nejasného pohlaví. Kočička Packa je na provoze, kde jsou místní zaměstnanci ochotní kočičku odchytit a tajně přenést přes vrátnici ven tak, aby jí bylo možné vykastrovat. Vše dobře dopadlo a Pacička už nebude rodit nechtěná kotátka

PŘIBĚH č. 552
Kočička potulující se po pražském sídlišti. Zpočátku jí paní Radka krmila, ale s příchodem zimy jí bylo kočičky líto, tak jí vzala domů. A jak to bývá, už zůstala. Jen ta kastrace chyběla. 

PŘIBĚH č. 551
Luhačovice krásné lázně, ale i kolonie bezprizorních koček. Paní Katce a její kamarádce to není jedno, proto na vlastní náklady začaly kočky odchytávat a kastrovat. Jsme rádi, že jsme se do procesu zapojili a uhradili nějaké kastrace 

PŘIBĚH č. 549 - 550
Dobrý den, bydlím na vesnici poblíž kravína, kam lidé klasicky odkládají koťata a každý rok se mi něco přitoulá ... rozdávám, něco adoptuji sama, něco alespoň přikrmuji ... v současnosti se mi přitoulala kočka s třemi podzimními koťaty a jedním zřejmě letním kotětem. Vykrmila jsem je z kostřiček, odčervila, koťata nabízím na internetu... ale to není řešení, protože až skončí zima, kočka a zřejmě i to její letní kotě bude mít další vrh... paní Renata nás požádala o pomoc. Jsme rádi, že se nám společně podařilo dvě zvířata vykastrovat.