VYKASTROVANÉ KOČKY 5
Sem vložte podnadpis

PŘIBĚH č. 992
Lízinka je asi půlroční kočičku, která se přistěhovala letos v dubnu na zahrádku u rodinného domku v Pardubicích - Pardubičky. Majitelé jsou milí lidé a kočičku nechali u nich bydlet. Poskytli již kočičce potřebné veterinární ošetření a také zázemí na dvorku. Díky Feliti prožije kočička Lízinka šťastnější život bez opakovaného vysilujícího mroukání, gravidity a rození nechtěných koťátek. Moc děkujeme.

PŘIBĚH č. 991
Toulavé kočky se usadily u jedné paní důchodkyně na Znojemsku, která tam žije s dalšími sociálními rodinami a dvorek mají společný. Paní se bála o život koček, které se tam neustále množí a hrozí jim otrava od nesnášenlivých lidí ve vesnici. Jedna kočička již rodit nechtěná kotátka nebude


PŘIBĚH č. 990
Hezká zrzavá kočička, která se dlouhodobě toulá ve vnitrobloku ve volném prostranství v naší třinecké části Lyžbice. Už měla koťátka, které se mi podařilo předat do dobrých rukou sousedů nebo známých. Už jí nebudou trápit nechtěná koťátka. Feliti uhradilo kastraci.


PŘIBĚH č. 989
Ve Fulneku za romskou ubytovnou. Se nachází velké množství nekastrovaných toulavých koček. Živoří tam ve špině mezi odpadky a množí se. Paní Martině to není jedno, a proto začala ve spolupráci s FELITI tyto kočky kastrovat. První kocourek byl již odchycen a vykastrován.


PŘIBĚH č. 988
Rozarka byla nalezená v zimě u benziny v Klinkovicich. Byla malé 3 měsíční koťátko, které někdo vyhodil z auta. Rozárka se držela u benzinky a byla vystrašená, nevěděla co se děje lidí ji tam házeli jídlo, ale nikdo si ji nevzal domů. Paní Veronika přijela a vzala kotě do dočasky. Po kastraci pro ní hledá nový, bezpečný domov.

PŘIBĚH č. 987
Nový Jičín - další potulující se bezprizorní kocourek, který kudy chodí, tudy rozsévá. Bylo na čase udělat tomu přítrž. Již je kastrovaný a bude žít život spokojeného kastráta.


PŘIBĚH č. 986
Na statku Dnešická zemědělská jsme již kastrovali. Zbývají zde vykastrovat poslední dvě kočičky. Jednu se již podařilo chytit a vykastrovat. Poslední potvůrka stále uniká. Ale nevzdáváme to.


PŘIBĚH č. 979
Další kočička kastrovaná v lokalitě Ostrava Dubina. Ostravsko je velmi zamořené území opuštěnými a nechtěnými kočkami. Snad i tady se jednou dobereme konce.


PŘIBĚH č. 980 - 983
Obec Osečná, kde se na samotu k Milanovi zatoulala parta koček. Začal je krmit tak zůstali. Ale bylo třeba zabránit nekontrolovatelnému množení. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Těmito čtyřmi jsme vykastrovali celou partu koček v této lokalitě


 PŘIBĚH č. 979
Další kočička kastrovaná v lokalitě Ostrava Dubina. Ostravsko je velmi zamořené území opuštěnými a nechtěnými kočkami. Snad i tady se jednou dobereme konce.

PŘIBĚH č. 978
Kastraci má za sebou i tříbarevná kočička z České Bělé, kterou tam zanechali lidé, kteří se z místa odstěhovali. Má zajištěno krmení, ale na kastraci nikdo neměl finance. Proto jsme rádi pomohli, aby kočička už nadále nemusela rodit koťata, která stejně nikdo nechtěl. Přejeme ji dlouhý spokojený život.


PŘIBĚH č. 976 - 977
Obec Osečná, kde se na samotu k Milanovi zatoulala parta koček. Začal je krmit tak zůstali. Ale bylo třeba zabránit nekontrolovatelnému množení. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. První dvě kočičky jsou již vykastrované.
PŘIBĚH č. 975
Jsme zpátky v kolonii koček na Olšanech. Která je už z velké části prokastrovaná. Z holčiček zbývá odchytit Bereniku (3 roky stará) a její dceru Lojzičku (2 letá), obě jsou bohužel maximálně obezřetné. Dále se zde vyskytuje cca 12 nekastrovaných kocourů. Většina zvířat se na Olšanech narodila, některá se přitoulala z okolních parků a přilehlých neobydlených areálů (Parukářka, Nákl. nádraží). Tady bude ještě hodně práce pro Kastrační program FELITI.
PŘIBĚH č. 974
"Kocicka je velmi drobna, vypada spis jak prerostle kote a ma za sebou uz nekolik vrhu.Zacla mi postupne duverovat,az jednoho dne prinesla v zubech mrtve kote,ktere mi polozila k noham a strasne narikala, bohuzel, nejsem na tom financne slavne a tak se stalo,ze kocicka porodila znovu,tentokrat jiz u me doma 3 kotatka. A vim,ze takto to dal nejde. Nikdo povolany to tady na vesnici neresi,az na par dobrych srdci." To je žádost od paní Zdenky, rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č. 972 - 973
Kočky + 4 plachá koťata. Nacházejí se v zahrádkářské kolonii v Dolních Počernicích. Majitel zahrádky se odstěhovat a kočky nechal tam, ostatní majitelé zahrádek a lidé, kteří chodí kolem je krmí. Zahrádka je nyní opuštěná. Podařilo se odchytit dvě kočky, které jsou již z programu FELIT vykastrované.


PŘIBĚH č. 971
Kočička přitoulaná do Kočičího údolí u Úval, která se rozhodla bydlet na jedné zahradě, kde každý rok rodí koťátka. Nyní je pravděpodobně po odchodu koťat znovu březí. Byl nejvyšší čas na kastraci. Již žádná další nechtěná kotátka.
PŘIBĚH č. 969 - 970
"Liza je roční kočička, Punťa její půlroční bratr. Oba vrhla jejich matka na půdě zchatraleho statku, ktery obyvam. Momentálně je jejich matka opět brezi. O zvířata se snažím pečovat, krmit je, odcervovat, v případě, že se nechají chytit i odblesuji. V soucasnosti se jedna zhruba o 12 kocek, ktere me navstevuji. Jejich rozmnozovani je jiz nekontrolovatelne. Liza a Punta se mnou odchytit nechaji, proto bych rada pozadala o jejich kastraci." Rádi jsme pomohli.
PŘIBĚH č. 968
Obec Březová - sem na chalupu jezdí pán, který tu krmí kočku, která má každoročně kotátka. Paní Milada se na to nemohla dívat a proto nás požádala o pomoc. Přemluvila souseda, zajistila odvoz na kastraci. Jen díky ní je na světě zase o jednu spokojenou kočičku více.
PŘIBĚH č. 966 - 967
Vyhublá kočka Pitipačka přišla na zahradu k paní v důchodu -březí. Brzy porodila 3 kočky. Dvě koťátka si vzali a odvezli noví majitelé . Paní zůstala Pitipačka a její dcera Kašparka. Z finančních důvodů ale paní nezajistila kastraci a nyní má od Pitipačky nová koťata. Proto bylo třeba Pitipačku a její dceru Kašparku vykastrovat,. Aby se situace už neopakovala.


PŘIBĚH č. 964 - 965
Firma v Bílině - zde se také stahují kočky, které zaměstnanci krmí a nekontrovatelně se tu množí.
Začalo to jednou toulavou kočkou, která převedla 4 koťata. Celkem je zde tedy 5 koček. První dvě jsme z programu FELITI již vykastrovali. Další kočičky to čeká.


PŘIBĚH č. 962 - 963
Vesnice v okrese Nymburk - zde se schází a nekontrolovatelně množí toulavé kočky. Zde jsme již nechali za pomoci programu FELTI vykastrovat na jaře 5 koček. Ted přišla řada na další - kočičku a kocourka. V místě zbývá jedna kočička - snad se nepřitoulají další.


PŘIBĚH č. 961
Paní Helena se starala o toulavou kočičku u svého domku. Ale koncem srpna odchází do domova důchodců, kam si ale kočičku nemůže vzít. Její sousedka se snaží těmto kočičce najít nový domov. Kastrace hledání ulehčí. Rádi jsme pomohli a držíme palce, aby kočička měla "své doma".


PŘIBĚH č. 960
Další kocourek z kauzy Praha 9 Vysočany je již také vykastrovaný. Je to již bezpečné místo pro toulavé kočky.


PŘIBĚH č. 958 - 959
V Chudčicích se pohybovali poslední dva nekastrované kocouři. Tímto je v této obci vykastrováno vše - dokud se neobjeví další potřebná kočička.
PŘIBĚH č. 957
Veverská Bítýška, kde žije Katka a dívá se na velmi smutný život nekastrovaných koček u sousedů. Neustálé porody, mrtvá koťata a bohužel na kastraci NIKDO neslyší. Rozhodla se s naší pomocí vzít to do svých rukou. První kočička už bude žít život spokojené kastrátky.


PŘIBĚH č. 956
Další kocourek z kauzy Praha 9 Vysočany je již také vykastrovaný. Je to již bezpečné místo pro toulavé kočky.


PŘIBĚH č. 950 - 955
Praha 9 - Vysočany - zde v areálu firmy žije skupina nekastrovaných koček. Celkem se jedná o 7 zvířat. Zaměstnanci je krmí, ale na kastrace peníze dohromady nedají. Požádali nás o pomoc. Kromě jednoho kocourka se podařilo všechny - 4 kočky a 2 kocourky vykastrovat. V této firmě se už kočičky nebudou množit. Společně jsme zajistili důstojný život kočkám na ulici.


PŘIBĚH č. 949
V Kopřivnici v centru u polikliniky žije kocourek s kočičkou. Letos měli tři kotatka, kterým se podařilo najít domov. Ale bylo třeba vykastrovat rodiče, aby se to již neopakovalo. Paní Anička se toho ujala a kocourek je už bez mužské ozdoby. Kocourek už bude žít spokojený život na bezpečné zahradě polikliniky.
PŘIBĚH č. 948
Františkovy Lázně sídliště - jako všude se i zde pohybují kočky, které prokazatelně nikomu nepatří. Přesto jsou zde dobré duše, které je krmí, odčervují, léčí.....ale na kastraci už peníze nejsou. Paní Zdenka se ujala organizace a začala ve spolupráci s FELITI kočičky kastrovat. Jsou zde samé černé kočky, o které není zájem, a po kastraci se budou vracet do lokality. První už bude žít spokojený život kastrátky.
PŘIBĚH č. 946 - 947
Loni v srpnu našla Nina při sekání trávy pro králíčky u silnice papírovou krabici, která se hýbala...Byla v ní tři koťátka, kočičky...doma je vypiplala. I když sama důchodkyně, od malička pořád zachraňuje zvířátka, koťata, štěňata, veverky, ježky...ale finančně je ráda, že zvládá krmení...na kastrace už nezbývá. Proto FELITI rádo pomohlo.


PŘIBĚH č. 945
Paní Lenka krmí kočky ve svém širokém okolí. Přitoulal se do této skupiny nekastrovaný kocour, který si navíc začal vše přivlastňovat a značkovat. Byl nejvyšší čas ho s pomocí FELITI nechat vykastrovat. Už žádné značkování a žádná nechtěná kotátka.


PŘIBĚH č. 943 - 944
Lokalita Radlík, zde se bude postupně stavět a kočky se tu množí. Bylo třeba zastavit plodící řadu a kočky vykastrovat. Díky programu FELITI se to daří, jako první kocourek a vysoce březí kočka. 

PŘIBĚH č. 941 - 942
Kanice u Brna - i zde se pohybují bezprizorní kočky. Díky kastračnímu programu se podařilo první dvě vykastrovat.

PŘIBĚH č. 940
Tato kočička je přibližně rok a půl stará a přišla na základě telefonátu místních lidí, u kterých začala přebývat s jejich silným nesouhlasem. Přitoulala se k nim sama, odkud pochází, nevíme, nikdo ji tu nezná, lidí tu žije málo a ptali jsme se většiny. Lidé, ke kterým se dostala do stodoly, ji nekrmili, protože nechtěli, aby k nim přilnula. K tomu nám paní oznámila, že pokud si ji nevezmeme, tak zakročí její manžela a kočce usekne hlavu. Dle našich odhadů byla spíše někým, kdo projížděl, vyhozena z auta a vypadá to, že již měla koťata. 

PŘIBĚH č. 939
Kočička neobvykle malého vzrůstu, tak trochu autistka, do jiné rodiny se již nedostala kvůli komplikacím s chováním a kýle. Byla posledním kotětem z vrhu, které její máma kočka odvrhla. Ostatní koťátka byla hluchým majitelem utopena. Toto kotě našli příbuzní v hromadě odpadků, které měl hluchý majitel na chodbě, kde kočka přebývala, pískalo a hluchota majitele mu tak zachránila život. Kotě bylo krátce odkojeno jezevčicí příbuzných, kteří si jej vzali k sobě, protože jezevčici zemřelo její jediné štěně a kotě přijala. Poté toto kotě přišlo k nám. Je to prakticky neumistitelná kočička, vyžadující péči, jakákoliv komplikace se u ní projevuje kálením po celém bytě. Zkoušeli si ji vzít jedni případní majitelé a po týdnu ji vrátili. Kočička si špatně zvyká na jakékoliv jiné lidi, bezproblémový kontakt kočičky funguje pouze s mojí dvanáctiletou dcerou, na kterou se plně navázala. Ani u této kočičky nevíme, zda nyní nezabřezla, protože při hlídání depozita naším pomocníkem, když jsme museli odcestovat, se jí podařilo dostat z jednoho dne na druhý ven. Kočičce je dva a půl roku. 

PŘIBĚH č. 938
Byla přivezena z množírny, kde byla posledním kotětem, které vyhrožovali, že nechají utratit. Původně ji nabízeli jako dceru perské kočky omylem nakřížené s krátkosrstým kocourem. Navzdory nakažení panleukopenií přežila a byla zachráněna. Zůstala již u nás a drží ledvinovou dietu, protože prodělala zánět ledvin. Kočičce jsou dva roky. 

PŘIBĚH č. 936 - 937
Nedaleko bydliště paní Lenky v Mochově se nachází firma, kde se zdržuje nezjištěný - větší počet koček, které se mezi sebou neustále množí. Paní Lenka se chytila iniciativy a s pomocí FELITI programu začala kočky chytat a kastrovat. První dvě již budou žít život spokojených kastrátek.

PŘIBĚH č. 934
Kočička, která každoročně porodí min. 3 vrhy, a jelikož jsou jí koťata ihned po porodu odebrána a zlikvidována, zabřezne hned znovu. Na to se nemohla dívat paní Martina. Souseda přemluvila a s pomocí FELITI programu kočičku nechala vykastrovat. Tak snad tento hrůzný příběh bude mít šťastný konec a kočička spokojený život kastráta. Děkujeme Martině a všem, kteří nejsou lhostejní k dění ve svém okolí. 

PŘIBĚH č. 932 - 933
Příběh z jednoho statku ve Stodě. Jako všude se zde zdržuje parta koček a kocourů. Jasně že nekastrovaných. A veselé se mezi sebou množí. Zaměstnanci je krmí, někdy je i odčerví. Ale na kastraci už peníze nemají a narozená koťata likvidují.. Paní Kristýna nás požádala o pomoc. První dvě kočičky už nebudou rodit nechtěná kotátka.

PŘIBĚH č. 930 - 931
Nové Strašecí - zde narazila na tlupu koček paní Radka. Je zde asi 7 koček a asi 6 kotat. Krmit a hradit ošetření paní Radka zvládne, ale na kastrace už peníze nezbývají. Rádi jsme pomohli a první dvě kočičky jsou již vykastrované. 

PŘIBĚH č. 918 - 929
Další velká skupina vykastrovaných koček z kauzy Strašice - 4 kocouři a 8 koček

PŘIBĚH č. 917
Veselíčko - zde se nacházela kočička, která potřebovala kastraci, ale nebyl nikdo, kdo by jí uhradil. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 916
V Brandýse nad Labem se po ulici potuluje několik bezprizorních koček. Slečna Dominika k tomu není lhostejná 

PŘIBĚH č. 915
Ve firmě Vítkovice Steel v Ostravě se zdržuje hodně přemnožených koček. Paní Martina nás požádala o pomoc s kastrací. Město tam začalo dělat deratizaci, některé kočky odvezli a už je nevrátili. Naštěstí si zaměstnanci stěžovali a akce byla zastavena. Díky Feliti mohla být kastrovaná první kočička. 

PŘIBĚH č. 913 - 914
Při návštěvě zahrádkářské kolonie u firmy Pikant v Ostravě Třebovicích, jsem narazila na krmné místo toulavých koček. O kočky se starala krmička, důchodkyně, která bohužel - ze zdravotních důvodů, už do kolonie nedochází a o kočky se teď stará její známý, pan Eda, rovněž důchodce, který má v kolonii také zahrádku a kočky krmí ...bohužel kastraci ani on ,ani bývalá krmička z finančních důvodů neřešili...to nám napsala paní Eva. Rádi jsme pomohli a vykastrovali první dvě kočičky.

PŘIBĚH č. 912
Někdy lidi mají dobrou vůli pomoci kočkám bez domova, ale vymkne se jim situace z rukou. Starý pán důchodce zachránil cca 10 koček z ulice ale pak vážně onemocněl rakovinou a o kočky se nezvládá starat. Kočky se mu mezi sebou množí, byl nejvyšší čas pomoci. Díky FELITI programu je vykastrovaná další kočka. 

PŘIBĚH č. 908 - 911
Paní Růženka, byť sama důchodkyně, pomáhá opuštěným kočkám, kde může. Krmí, poskytuje zázemí. Ale nějak už nezbývá na kastrace. Po vzájemné domluvě jsme rádi pomohli a vykastrovali první 4 kočičky. Děkujeme, že nejste lhostejní o bezprizorním kočkám.

PŘIBĚH č. 907
První březí kočička z kauzy Strašnice. Kočička již byla březí. 

PŘIBĚH č. 906
Nezvěstice - obec plná toulavých bezprizorních koček. Paní Jarmile to není jedno. Sama má však pouze na krmení. Na kastrace jí už peníze nezbývají. Rádi jsme s kastrací pomohli.

PŘIBĚH č. 905
Obec u Plzně, kde je obci několik koček, ke kterým se nikdo nehlásí a ty se tu nekontrolovatelně množí. Paní Jaruška nás požádala o pomoc s regulací této kočičí party. Podařilo se odchytit a vykastrovat první kočičku. 

PŘIBĚH č. 904
Představujeme Vám Cipíska, jedno z pěti koťat, které se narodily loni v dubnu kočičce, která se ke mě po přestěhování na chatu paní Lucie. Matka a sourozenci jsou již díky programu FELITI vykastrování, zbýval už je Cipísek. Podařilo se, hodně štěstí do života Cipísku. 

PŘIBĚH č. 903
Pražské vodárny - sklad , tady je najednou objevila hubená kočka s půleným obličejem. Ženy jí začnou krmit. Tahle kočena brzy přivede světlou kámošku, která se nenechá pohladit, ale bříško si naplní ráda. K všeobecné nelibosti kočičky porodily. Ženy napadlo kotata utopit. Naštěstí zasáhl dobrý anděl - dvě studentky, kterým osud koťat nebyl lhostejný. Koťátka našla nový domov a matku se podařilo vykastrovat.

PŘIBĚH č. 902
Veronika byla odchycena březí na autobusové zastávce, kde jí lidé ze vsi krmili chleby a zbytky jídel. Odrodila svá koťátka a o ty se postarala žadatelka. Nebylo ale v jejich možnostech kastraci uhradit. Proto jsme rádi pomohli. Držíme palce, aby si Verunku vybrala "její" rodina a už měla jen hezké časy. 

PŘIBĚH č. 900 - 901
Nadále pokračujeme v odchytech v lokalitě Radotín, kde se o kočky stará paní v důchodu. Podařilo se nám odchytit kočku a kocoura a díky kastračnímu programu Feliti jsme je mohli nechat vykastrovat.

PŘIBĚH č. 898 - 899
Kastrační program u romské ubytovny v Orlové za pomoci Feliti kastruje pokračuje Tentokrát přišla na řadu kočička a kocourek. Je to lokalita, ve které žije obrovský počet bezprizorních koček, tak alespoń o jednu rodičku a jednoho ploditele koťat tam bude méně. Poděkování zaslouží také paní Jarka za svou neúnavnou snahu zlepšit situaci koček v Orlové. 

PŘIBĚH č. 897
Karlovy Vary - zahradní kolonie Dvory. Zde se potuloval tento krásný kocourek a za sebou nechával nechtěná kotátka. Tomu udělalo FELITI konec.

PŘIBĚH č. 895 - 896
Kozolupy - z nedalekého kravína k paní Věře začali chodit kočičky a rodit tu svoje nechtěná kotátka. Situace se zdála zoufalá a jelikož nejvíce pomáhají děvčata na MD (jako tady) a důchodkyně, peněz na kastraci není nikdy dost. Rádi jsme pomohli s kastracemi těchto dvou krásek.

PŘIBĚH č. 893 - 894
Brno - Vinohrady, zde na sídliště se potuluje několik koček a kocourů, které mají každoročně nechtěná koťátka. Paní Veronika se rozhodla tuto situaci s místní paní vyřešit. Zatím se podařil odchyt kocourka a kočičky. Ti už zde budou žít život spokojených kastrátů. 

PŘIBĚH č. 892
U Trutnova se k paní Lence stahují kočky - ví, že u ní najdou krmení a zázemí. Ale poté, co jich nechala už hodně vykastrovat, všechny krmí, odčervuje a odblešuje, na další kastrace už nezbývají peníze. Jsme rádi, ž jsme mohli vypomoci a kastraci uhradit.

PŘIBĚH č. 890 - 891
Velké Heřmanice - pan Jiří není lhostejný osudu těchto puštěných koček a požádal nás o pomoc s kastrací. Rádi jsme přispěli k spokojenému životu těchto dvou mouratých krásek. Děkujeme za muže, který má srdce na pravém místě.

PŘIBĚH č. 889
Během dubna 2018 se na zahradu k chatě důchodců poblíž Luže přistěhovali čtyři odrostlá koťata. Tři kočičky a kocourek. Ti hodní lidé je krmili, ale na kastrace kočiček jim nezbývalo dost energie ani financí. Kocourka si nakonec odnesli jedni místní,lidé domů. Ale co kočičky? Pokud zabřeznou a porodí zase koťata, kdo se o ně postará? pomohla Feliti. Všem třem kočičkám zaplatila kastraci a nyní budou žít spokojený život bez nechtěných koťátek. Tato kráska je poslední. Děkujeme! 

 PŘIBĚH č. 888
U popelnic na sídlišti Dubina, v ulici Spojilská, se potuloval zrzavý kocourek a hledal, co by dal do tlamky. Na jeho těžký osud upozornili všímaví občané. Kocourek se na tomto místě údajně zdržoval už od jara. Kocourek byl odchycen, ošetřen a díky Feliti i vykastrován. Teď už ho čeká spokojenější život kastráta. Děkujeme 

PŘIBĚH č. 885 - 887
Pokračujeme s kastracemi v parku u Lázní Bohdaneč. Další 3 kočičky zde budou žit spokojený život.

PŘIBĚH č. 884
Malé Přílepy - tady se k panu Josefovi nastěhovaly na pozemek dvě kočky. Kastrace byla nevyhnutelná, aby zde nedošlo ke kočičí explozi. Toto je druhá kočička, kde zde bude žít spokojený život.

PŘIBĚH č. 883
K Hance se přitoulala březí kočka. Bohužel hned porodila. Hanka čekala, až kotátka povyrostou, aby mohla kočičku vykastrovat. Bohužel, když bylo koťátům 11 týdnů, kočička byla znovu březí. Ale rození nechtěných kotat skončilo, kastrace byla úspěšná. 

PŘIBĚH č. 882
Tato mourovaná kočička byla odchycena do sklopce v Ostravě Dubině. Je velmi plachá, ze strachu se ohání a seká a tak se po doléčení a vytažení stehů vrátí ke krmnému místu, kde bude žít spokojený život kastrátky.. 

PŘIBĚH č. 881
Další kocourek, odchycený v Ostravě Třebovicích. Tato kolonie se zdá být nekonečná. 

PŘIBĚH č. 880
Překrásná tříbarevná kočička, která se toulala v Ostravě Třebovicích, nikomu nepatří. Zachránili jsme jí od neustálého rození nechtěných kotat. Přejeme jí hodně štěstí a pohodový život. 

PŘIBĚH č. 878 - 879
Statek Polance n..Odrou. .Dříve se zde nacházelo 13 koček..10 z nich jsme již vykastrovali a našli domovy. Na statku zůstaly jen 3 kocourci. Jednoho však přejelo auto, než se podařil odchyt. Poslední dva kocourci byli odchyceni a po kastraci se jim bude hledat nový bezpečnější domov. 

PŘIBĚH č. 876 - 877
Maličká vesnice Chrast na Vysočině, i tam se dá najít spousta nekastrovaných koček. K jedné paní se přitoulaly postupně hned tři, nejprve se podařilo odchytit dvě z nich. Obě měly letos koťata, jedna je ani neukázala, druhá se o ně odmítla starat a ačkoliv se paní snažila, zachránit se jí je nepodařilo. Nyní už mají obě kočičky po kastraci, takže se takové smutné příběhy v jejich případě opakovat nebudou. Kočičky jsou v pořádku zpátky a budou žít život spokojených kastrátů. Děkujeme za ně a rádi jsme přispěli k dobrému konci.

PŘIBĚH č. 875
Vesnička Chrast na Vysočině, podařilo se odchytit poslední kočičku přitoulanou k jedné paní na zahradu. Tímto je pro tuto chvíli situace v místě vyřešena, všem kočičkám i hodné paní, která se jich ujala, přejeme hodně štěstí.

PŘIBĚH č. 874
Další kočička z lokality Orlová, kterou se podařilo odchytit a vykastrovat. Zase o jednu rodičku v lokalitě méně. 

PŘIBĚH č. 873
Opět jedna z toulavých kočiček z romské kolonie v lokalitě Ostrava Kunčičky, která byla pomocí programu "Feliti kastruje" vykastrována a přeléčena, podařila se i adopce. Nyní bude o kočičku již postaráno. V lokalitě zůstávají nadále kočičky, které také potřebují kastraci. 

PŘIBĚH č. 870 - 872
Nezvládnutá situace s kočkami a spousta koťat bez budoucnosti. Takto to vypadalo v jednom místě blízko Humpolce na Vysočině. Lidí, kteří se snažili situaci vyřešit, se na nás obrátili s žádostí o pomoc s kastracemi tří dospělých koček. S tím jsme rádi pomohli. Některá koťátka našla domov a několik jich převzal blízký útulek. Dospělé kočky budou dál žít tam, kde jsou zvyklé, nyní už bez rození dalších nechtěných potomků. Přejeme jim hezký život. 

PŘIBĚH č. 869
Ubytovna v Brně Líšni - další odchycená kočka je vykastrovaná. Někdy se zdá, že příběh toulavých koček nemá konce.

PŘIBĚH č. 863 - 868
Tento příběh nám napsal pán se srdcem na správném místě. "Dobrý den, obracím se na vás s prosbou. Bydlím v Krhové u Valašského Meziříčí v rodinném domě. Mám velkou stodolu, kde se mi začaly srocovat ve velkém kočky. Letos již mám dva vrhy koťat. Sousedům to vyhovuje, že jejich kočky porodily u mě a na prosbu ohledně kastrace nereagují. Doufám že většinu koťat zvládnu udat, ale jde mi o kastraci koček. Nechci jich mít ve stodole desítky. Kočky jsou celkem krotké a od dcery se chytit nechají.Je mi koček líto, ale nemám na to, abych cizím nezodpovědným lidem kastroval kočky za své. Jedná se 5 koček a 1 kocoura." Rádi jsme pomohli

PŘIBĚH č. 862
Jazykového gymnázia v Ostravě-Porubě, kde paní ředitelka dovolila zateplené boudičky pro kočky a nechává je tam krmit. Podmínka je kastrace a žádná koťata. Bylo tedy nutné vykastrovat nově příchozí. Kočičku se již podařilo odchytit a vykastrovat. 

PŘIBĚH č. 861
Do Petrovic na rozestavenou stavbu paní Evy se přitoulala kočička a vrhla zde tři koťátka. A jelikož dostávala najíst a zázemí - zůstala. Kotátkům Eva našla nový domov mezi přáteli, ale bylo třeba vykastrovat kočku matku, aby se příběh už neopakoval. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 860
Nalezená kočička v Ostravě - Dubině, na ulici Jiřikovského (sídliště) byla již časně březí. Podařilo se jí odchytit a vykastrovat - již žádná další nechtěná kotátka.

PŘIBĚH č. 859
Vítkovické slévárny - i zde žijí bezprizorní kočky. Odchycený kocourek dostal jméno Tobi a kastrace mu určitě život zjednoduší.

PŘIBĚH č. 858
Co s kočkou, který se zabydlí ve Vaší stodole. Nejdříve jí jen krmíte, později uděláte příbytek a pak se začnete bát dalších nechtěných koťat. Rádi odpovědným lidem pomůžeme s kastrací a uchráníme kočičku od nechtěných kotátek. 

PŘIBĚH č. 856 - 857
Paní Iveta se dostala do svízelné situace, z ulice si vzala 2 kočky, které porodily koťátka. Bylo nutné matky vykastrovat, aby se situace již neopakovala. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 855
Další kočka vykastrovaná díky Feliti pochází z Chotěboře. Jako kotě se přitoulala k jedněm lidem, kteří dle vlastních slov udělali tu chybu, že ji začali krmit. Když vyrostla, už ji tam nechtěli a krmit přestali, ale kočička k jejich nelibosti samozřejmě zůstala, neměla kam by šla. Naštěstí ve městě funguje hodná paní krmička, která pro kočičku hledala pomoc. Nyní už je kočička, která byla už březí, kastrovaná a v místě nebudou další nechtěná koťata, které nebude nikdo chtít krmit. Kočička je sama kotě a má před sebou celý život, tak ji přejeme, aby byl co nejhezčí. 

PŘIBĚH č. 854
Ostravsko - jeden z velmi problémových lokalit s přemnoženými kočkami. Tuto krásku také někdo vyhodil a nechal svému osudu. Feliti pomohlo alespoň s kastrací.

PŘIBĚH č. 852 - 853
V Lednici už několik let žije kočička, která neustále rodila koťata a s ní kocourek. Díky paní ,která jim dala jméno Arnold a Julča se za pomoci FELITI kočičky podařilo vykastrovat a už zde nebudou další nechtěná koťátka.

PŘIBĚH č. 851
Cipísek je jedno z pěti koťat, které se narodily loni v dubnu kočičce, která se přitoulala k Lucii na chatu. Kočička je již kastrovaná a díky FELITI i některé z jejich dětí. Teď přišla řada na Cipíska. 

PŘIBĚH č. 849 - 850
Starší pán, invalidní důchodce, který žije sám a má lehké psychické problémy. Okolo bytovky, kde bydlí, pobíhalo několik koček, které všechny postupně pochytal, ošetřil a už je nepustil zpět na ulici. O kočky se stará moc dobře. Jsou z nich domácí mazlíčci a jak říká pan Rybka, léčí jeho duši. Ale jedno si bohužel neuvědomil. Že chovat kočky a kocoury pohromadě bez kastrace nejde, ale ty už jsou nad jeho možnosti. Díky osvětě a pomoci nás požádal o pomoc. Moc rádi jsme pomohli nejen jemu, ale hlavně jeho kočičkám. .

PŘIBĚH č. 848
Jsme zpátky v Brně Líšni, kde se zdržuje skupina toulavých koček. Jako třetí přišel na řadu tento krásný kocourek. Ještě jedna kočka a zde bude také prokastrováno. 

PŘIBĚH č. 847
Tato krásná dostala jméno Sofie a čeká už jen spokojený život kastrátky. 

PŘIBĚH č. 845 - 846
Pokračujeme s kastracemi v Karlových Varech - Drahovicích v zahrádkářské kolonii. Teď zde přišla řada na jednu kočičku a jednoho kocourka. Už žádná další nechtěná koťátka.

PŘIBĚH č. 844
V Přerově se potloukal tento krásný kocourek a za sebou zanechával svoje nechtěné děti. S tím už je konec. Čeká ho spokojený život kastráta.

PŘIBĚH č. 842 - 843
Další zahrádkářská kolonie - tentokrát Praha 8 a další nekastrované kočky. Díky pomoci paní Jany se podařilo vykastrovat první dvě. Další budou následovat.

PŘIBĚH č. 840 - 841
Chatová oblast v Lužci - další nekastrované kočky, které rodí další a další nechtěná koťata. Díky programu Feliti jsme vykastrovali dvě kočičí slečny, které nebudou rodit !

PŘIBĚH č. 838 - 839
Karlovy Vary - Drahovice. Velká zahrádkářská kolonie se spoustou nevykastrovaných koček. Ve spolupráci s paní Dominikou jsme to začali prokastrovávat. Na řadu přišly první dvě kočičky.

PŘIBĚH č. 835 - 837
Pokračujeme s kastracemi v lokalitě Radotín. Tentokrát jsme odchytili dvě kočky a kocoura. Díky Feliti se je podařilo vykastrovat. Oběma bylo nutné vytrhat pár zoubků, které byly ve špatném stavu.

PŘIBĚH č. 832 - 834
Přišly na řadu poslední nekastrované kočky z obce Nezly. U těch se to bohužel nestihlo a porodily kotátka, Ale ta jsou už odstavená, tak se mohlo kastrovat. Tady už žádná další nechtěná kotátka. 

PŘIBĚH č. 830 - 831
Bydlíme na vesnici Nezvěstice u Plzně. Je zde spousta nekastrovaných koček. Paní Jarmila se sousedem chtěla pomoci s řešením toulavých a přemnožených koček v její obci. Rádi jsme pomohli (i když by pomocnou ruku měla nabídnout obec) a již dva kocouři jsou kastrovaní.

PŘIBĚH č. 829
Kočičky u 87 let staré paní v Rudníku, která jich má celkem 8. Dvě nebyly kastrované. Jednu jsme uhradili před nedávnem, toto je poslední nekastrovaná kočička u této paní. Už tam budou žít všichni spokojený život bez zatěžujících kotátek. 

PŘIBĚH č. 824 - 825
Kastrační program u romské ubytovny v Orlové za pomoci Feliti kastrujej stále běží. Tentokrát přišli na řadu dva kocourci. Celkem už v místě bylo vykastrováno osm koček, ale stále pokračujeme. Děkujeme paní Jarce za její neúnavnou práci.

PŘIBĚH č. 823
Díky Feliti je nyní vykastrována další kočička, nalezenec z Jihlavy. Jejím osudem se měl stát kravín, kde by jako nekastrovaná rodila další koťata bez budoucnosti. Když se o tom dozvěděla jedna paní, požádala nás alespoň o úhradu kastrace. Tu jsme rádi zaplatili. A aby toho nebylo málo, kočička se ukázala jako super mazel, takže nakonec bylo rozhodnuto pokusit se jí najít lepší domov. Rádi jsme přispěli k dobrému konci. 

PŘIBĚH č. 822
Ubytovna v Brně Líšni - i zde je už tato menší skupina 4 koček dokastrována. Už žádná další nechtěná kotátka.

PŘIBĚH č. 818 - 821
Pokračujeme s kastracemi v kauze karlovarská garsonka, kde ne nacházelo, mezi sebou se množících, 23 koček a kocourů. Další čtyři kočky z této skupiny jsou již vykastrovány.

PŘIBĚH č. 817
kočička po zemřelém majiteli, která se stala nechtěným dědictvím. 

PŘIBĚH č. 816
Napsala nám krmička Markéta z Litoměřic, že se jí do skupiny přitoulala malá, asi podzimní kočička (dle vete 6-7 měsíců), která vykazuje znaky březosti. Bylo třeba jednat rychle. Byla by škoda, kdyby do již prokastrované skupiny (díky FELITI) přibyla další nechtěná kotátka. Kastrace potvrdila 3 plody.

PŘIBĚH č. 815
Obec Janově u Hřenska. I zde jsou kolonie toulavých koček, o které se starala onkologicky nemocná paní. Krmila je, ale na kastraci už prostředky neměla. Paní Monika nabídla pomoc s odvozem a pokastrační péčí. Feliti nabídlo uhrazení těchto kastrací. Podařilo se odchytit první kočičku z mnoha. Jsou velmi plaché, odchyt bude náročnější. 

PŘIBĚH č. 812 - 814
Chatová oblast Zloukovice u Berouna - zde je dokastrováno.

PŘIBĚH č. 811
V Polabinách - Na Krétě žije více kočiček. Pohybují se na parkovišti v okolí restaurace a kolem popelnic. Přichází až po setmění a shání něco k jídlu. Občas jim někdo něco dá, ale žádnou potřebnou péči tam nemají. Jejich život tam neni jednoduchý, zvláště pro kočičí maminky. Proto je snaha všechny kočičky postupně odchytit a díky Feliti také vykastrovat. Máme radost, že už i čtvrtá kočička byla odchycena a vykastrována. Teď bude žít spokojenější život bez nechtěných koťátek.

PŘIBĚH č. 807 - 810
Kauza - karlovarská garsonka. Garsonka je v jedné z ubytoven v Karlových Varech, kde žije sociálně slabá paní se svojí starou maminkou. Situaci nezvládly a posbírali několik kočiček, aniž by si uvědomily riziko množení. Kočičky se mezi sebou namnožili do počtu 23 koček. Pokud by FELITI neposkytlo pomoc, už tak složitá situace by se zcela vymkla kontrole.

PŘIBĚH č. 805 - 806
Paní Helena požádala o kastraci kočičky a kocoura, kteří se se svojí matkou nastěhovali s příchodem zimy do jejich chléva. Maminka kotátek podstoupila kastraci ještě před zimou, nyní přišel čas pro její děti. V zázemí chléva mohou žít dlouhý a spokojený život. 

PŘIBĚH č. 804
Ubytovna v Brně Líšni - zde se zdržují 4 kočky - nekastrované. Dle místních dělníků, kteří je krmí, jde o tři kočky a jednoho kocourka. Paní Veronika nechce, aby se tato skupina rozrostla. Proto požádala o pomoc s kastrací. Tato kráska už rodit koťata nebude.

PŘIBĚH č. 801 - 803
Chatová oblast Zloukovice u Berouna. Zde paní Jana neúnavně ve spolupráci s Feliti kastruje toulavé kočky. Po zimě přibyli tyto tři krásky - už tak velká smečka se nemůže rozšiřovat. Díky kastracím se to nestane.

PŘIBĚH č. 799 - 800
U lidí bez domova žije velké množství koček, které u nich nachází své útočiště. Zpravidla se u nich také nekontrolovatelně množí. To se ale nestane u bezdomovců žijících na okraji Havlíčkova Brodu. Jejich dvě kočičky mají kastraci za sebou, takže na svět nepřijdou žádná další koťata, která by už ani nedokázali uživit. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 798
Poslední kastrovaná kočička po zemřeném majiteli v Chudčicích. 

PŘIBĚH č. 797
Obec v okrese Nymburk, kde je toulavých koček nepočítaně. Postupně je paní Lucie za pomoci programu FELITI kastruje. Toto je další kočička, která se už v této obci množit nebude. 

PŘIBĚH č. 795 - 796
Pokračujeme v kastracích u romské ubytovny v Orlové. Tentokrát přišla řada na kočičku a kocourka. Ačkoliv se díky kastracím situace pomaličku zlepšuje, je tam stále řada nevykastrovaných koček, proto budeme s odchyty pokračovat.

PŘIBĚH č. 794
Kravín plný koček, které se toulají po okolí. Jeden takový kocourek často chodil do přilehlé chatové oblasti. Celý zdevastovaný z neustálého běhání za kočičími děvčaty. Paní Lucie jí ho bylo líto, proto nás oslovila a požádala o pomoc s kastrací. Rádi jsme pomohli. 

PŘIBĚH č. 792 - 793
Pražské Vokovice - zde pravidelně "svoje" toulavky" krmí paní Eva. K této partě se přidali dva hoši a zůstali na stravu. Ale bylo třeba kastrace, aby zapadli do této pohodové skupiny. Rádi jsme pomohli a jsme rádi, že budou žít spokojený život v této skupině kastrovaných koček.

PŘIBĚH č. 786 - 791
Po zemřelém majiteli v Chudčicích zůstalo 7 koček. Těmito čtyřmi se podařilo celou tuto smečku prokastrovat. Děkujeme empatickému panu Tomášovi, že se toho ujal a s jeho pomocí se to podařilo. 

PŘIBĚH č. 784 - 785
Mořkov - vesnice, kde se neustále množí toulavé kočky. Tyto venkovky tu rodí jak o závod a "majitelé" jim koťata topí. S tím se nechtěla smířit Eva, trápilo jí to a tak začala kočky nechávat s naší pomocí kastrovat. Pro začátek tyto dvě krásky.

PŘIBĚH č. 781 - 783
Opět z obce Dolní Nezly. Tady se velmi daří paní Míše osvěta mezi starousedlíky. Nejdříve nechtěli o kastracích ani slyšet, ale postupně jí dávají za pravdu a s podporou FELITI nechávají kočky v této vesnici kastrovat. Toto je již pátá kastrační akce. Máme z toho radost.

PŘIBĚH č. 780
V Hucul Clubu na Zmrzliku jsme již kastrovali. S příchodem jara přišla do skupiny další kočička. Bylo jí třeba okamžitě kastrovat. Bohužel už byla krátce březí. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a skupina si více nerozrostla. 

PŘIBĚH č. 779
V Polabinách - Na Krétě žije více kočiček. Jsou vesměs mouraté, některé více a některé méně plaché. Pohybují se na parkovišti v okolí restaurace a kolem popelnic. Přichází až po setmění a shání něco k jídlu. Jejich život tam neni jednoduchý, zvláště pro kočičí maminky. Proto je snaha všechny kočičky postupně odchytit a díky Feliti také vykastrovat. Máme radost, že už i třetí kočička (říkáme jí Majka) byla odchycena a vykastrována. Teď bude žít spokojenější život bez nechtěných koťátek. 

PŘIBĚH č. 777 - 778
Ostrava Kunčičky - i tady jsem již kastrovali několik koček. Je zde ale stále několik nekastrovaných. Proto pokračujeme - teď přišly na řadu tyto dvě krásky.

PŘIBĚH č. 776
Ostrava - koňské stáje, kde jsme už vše vykastrovali - ale jelikož je to nekonečný příběh, s jarem se tam objevila další, odhadem půlroční, zablešená, hladová a vyhublá kočička. Po ošetření mohla být provedena kastrace. Kočička nebyla vyjmečně březí.

PŘIBĚH č. 775
Další moravská kocourek, který díky programu FELITI už nebude plodit další nechtěná koťátka.

Vložte svůj text...