Vykastrované kočky 6
Sem vložte podnadpis

PŘIBĚH č. 1179-1180
Kočka nemá majitele a letos přivedla již několik koťat na stravu mezi kočky paní Petry. Vykastrovali jsme matku a jedno koťátko.

.

PŘIBĚH č. 1178
Jedná se o kočičku, která se pohybuje kolem několika chalup v okolí a čeká co kde zůstane k jídlu po domácích kočkách. Nikdo se k ní nehlásí, pravděpodobně je z polodivoké kočky, které se pohybují kolem zemědělských objektů. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 1177
Divoká kočka u paní Jany porodila koťátka. Zatím byla vykastrována matka a koťátka přijdou na řadu později.


PŘIBĚH č. 1175-1176
V obci Mackovice krmí jedna velmi hodná seniorka kočičky, které se tam potulují, některé nemají oko, nebo mají stará zranění. Paní se je snaží ze svého skromného důchodu živit. Bohužel na kastrace nemá peníze, nemá ani auto. Paní Bára jí touto cestou pomohla a szajistila přepravu kočiček a dohled nad jejich rekonvalescencí a FELITI zaplatilo kastrace.

PŘIBĚH č. 1173-1174
Paní Jarmila se stará o kolonii bezprizorních koček, Rádi jsme pomohli..

PŘIBĚH č. 1171-1172
V Novém Městě je smečka divokých koček. Pravděpodobný vznik.. majitelé prodali barák odstěhovali se a na lokalitě nechali kočku... ta se namnožila. Kočky nikomu nepatří..občas je chalupáři nakrmí..když nepřijedou kočky strádají a nekontrolovatelně se množí. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č. 1170
Jedná se o kočičku Jůlinku, která byla nalezena a odchycena v obci Drozdov na Zábřežsku.
Kočičku nalezla jedna moc hodná paní a kontaktovala paní Denisu, protože ví, že se snaží bezprizorním kočičkám na zábřežsku pomáhat. Pro kočičku jela a převzala ji. Je to hodná malá mourinka, stará asi 6 měsíců. Už nechala udělat testy na FIV/FeLV s výsledkem negativním a byla 1x odčervena/odblešena. Kočičku nechala vykastrovat, a bude jí hledat vhodný domov, nejlépe v bytových podmínkách.


PŘIBĚH č. 1169
Pokračujeme s kastracemi v Cerekvi.


PŘIBĚH č. 1168
Venkovní kočička od Humpolce nebude už muset rodit koťata, která vyrůstají bez člověka a zůstávají plachá a nakonec se vždy někde ztratí. Na místě ještě žije poslední hodně plaché kotě této kočičky, které bude kastrované později

PŘIBĚH č. 1167
Paní Valerie nás požádala o kastraci další kočičky ze sociální oblasti.


PŘIBĚH č. 1162-1166
Kočky se nachází v zahrádkářské oblasti, kde se již víc než 12 let nekontrolovaně množí. Koťata se mnohdy stávají objetí dětí z řad nepřizpůsobivých občanů žijících v blízkém okolí. Je po nich stříleno a jsou zde kladeny pasti. Několik z nich bohužel bylo takto zraněno a bohužel byla zde i úmrtí následkem otravy olovem.
Paní v důchodu, která je zde krmí a poskytuje jim zázemí ve svém folióvníku dlouho o kastracích nechtěla slyšet.... Situace se však pro ní stává nezvladatelnou. Byla na zdejším obecním úřadě s prosbou o pomoc. Zdejší úředník jí však pouze poradil nekrmit a nechat na mraze na jaře již s kočkami problém nebude. Paní Lada osobně kolonii sleduje již mnoho let a snaží se vypomáhat s jejím krmením nás požádala o úhradu kastrací. Některé kočky, které se zde nachází jsou opuštěny majiteli domů z okolí, kteří se odstěhovali a kočky nechali svému osudu případně jejich potomky. Rádi jsme pomohli.

.

PŘIBĚH č. 1159-1161
V Sokolove v ulici "neprizpusobivych" ziji a nekontrolovaně se množí kočky. Dobří lidé jim postavili boudičky a paní Mirka nás požádala o úhradu kastrací. 2 nemocná kotatka, ktera má v docasne peci, budou kastrována až se vyléčí.


PŘIBĚH č. 1158
Pokračujeme s kastracemi v Brandýse nad Labem.


PŘIBĚH č. 1156-1157
Březí kočička kde zůstala v domě, o který majitelka přišla a kočičku nechala osudu. Paní Renata se jí ujala. Druhá kočička začala chodit na jídlo s tou březí a paní Renata ná požádala o kastraci obou. MVDr. Peter Lizoň FELITI věnoval tyto dvě kastrace jako sponzorský dar.


PŘIBĚH č. 1155
Další kočička na Vysočině nebude muset rodit koťata, která jsou nechtěná a nemají budoucnost. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 1154
Paní Anna se ujala páru (kocour a kočka) od majitele, kterému se už dvakrát narodila koťata a není schopný se o ně sám postarat. Chtěli předejít dalšímu množení. Dnes se povedlo vykastrovat kocourka.


PŘIBĚH č. 1152 - 1153
U paní Václavy se objevila krásná bílá kočka a najednou si přivedla jedno koťátko. Nicméně nekastrovaná kočka porodila celkem jedenáct koťat, dvěma paní našla rodiny, ale ostatní jí zůstala. Jsme rádi, že můžeme s kastracemi pomoci.


PŘIBĚH č. 1151
Pokračujeme s paní Martou v kastracích poblíž ulice Tovární. Tentokráte přišla na řadu kočička.

PŘIBĚH č. 1150
Kočička asi rok stará a její kotě. Jsou bez domova a drží se v areálu.Ochotní pracovníci je krmí,ale nejsou kastrované. Pomohli jsme s kastrací matky. Koťátko přijde na řadu až vyroste.


PŘIBĚH č. 1148-1149
U domu paní Andrey se nedávno objevila kočička a jejích 5 potomků. Dnes přišla na řadu kočička a kocourek. S dalšími budeme pokračovat po rekonvalescenci těchto dvou.


PŘIBĚH č. 1146-1147
Pokračujm s kastracemi v chatové osadě Oseček okres Nymburk. Nyní přišli na řadu dva kocourci.


PŘIBĚH č. 1144-1145
Kočky se nachází v chatové osadě Oseček okres Nymburk. Nekontrolovatelně se množily, díky kastracím bude jejich počet byl alespoň regulovaný a další kočky nebudou muset trpět .


PŘIBĚH č. 1143
Další vykastrovaný kocourek z hloubětínské kolonie. Děkujeme paní Adéle.


PŘIBĚH č. 1142
Paní Adéla nechala vykastrovat dalšího kocourka z hloubětínské kolonie.

PŘIBĚH č. 1141
Další vykastrovaný kocourek v lokalitě v Brně Líšni.


PŘIBĚH č. 1139-1140
Pokračujeme s kastracemi v lokalitě v Brně Líšni.


PŘIBĚH č. 1138
Paní Anna se ujala kočičky, Vendulky a požádala nás o pomoc s kastrací, na kterou v současné době, vzhledem k tíživé situaci rodiny, nemá.


PŘIBĚH č. 1137
U diakonie v Libici nad Cidlinou žije kolonie koček. Klienti žijící v diakonii kočky krmí, mají je jako zpestření. Paní Jana nás požádala o úhradu kastrací, aby kočičky mohly žít spokojený život.


PŘIBĚH č. 1136
K paní Marcele na chatu začala chodit kočička, zubožená, hubená. Začala jí krmit a zjistila, že je březí. Uvelebila se u paní na půdě a porodila tam čtyři koťata. Koťátkům našla domov. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci.


PŘIBĚH č. 1135
Opět nás kontaktovala paní Julie s prosbou o pomoc. Na konci července jí vběhla před auto mezi vesnicemi v polích poblíž Chotutic malá Emilka velikostí do dlaně, vyhublá jen potažená kůží, špinavá, zanícené očičko. Paní Julie ji ozdravila a FELITI uhradilo kastraci. Kočička bude mít klid od opětovného mrouskání.


PŘIBĚH č. 1131 - 1134
Obec Zdešov, kde se majitel koček odstěhoval a nechal je svému osudu. Maminka paní Jiřiny se jich ujala, a aby je uživila, tak si ke svému důchodu našla práci. To na krmení cca 10ti koček stačí, ale na kastrace už nezbývá. Rádi jsme kočičkam i hodné paní pomohli.


PŘIBĚH č. 1128 -1130
U obce Hrobce našla paní Iveta kočku se třemi kotaty. Kočka mimina později opustila, tak je Iveta vypiplala, koťata si nechala ale potřeboval pomoci s kastrací. Rádi jsem kočičkám pomohli k lepšímu životu.


PŘIBĚH č. 1127
Tato kráska je další úlovek ze zahrádkářská kolonie v Praze v Hloubětíně, kde letos zemřel pán, který se zde staral o cca 10 - 12 koček a kocourů, nyní krmení převzala paní v důchodu, s kastracemi ji ale nikdo nechce pomoct. Tak jsme to spolu s paní Adélou začali řešit.


PŘIBĚH č. 1126
Asi před měsícem se na zahradě paní Dáši začala objevovat tato krásná plachá kočička. Aby kočička nepřišla k dalším nechtěným potomků, společně jsem kočičku z programu Feliti nechali vykastrovat.


1124 - 1125
V Brandýse nad Labem jsme již půlku kolonie toulavých koček v Heřmánkové ulici vykastrovali. Zbývají ještě letošní jarní koťata. Pak už to bude lokalita bez dalších nechtěných kotat.

PŘIBĚH č.1123
Tato kastrovaná půlroční kočička je z areálu Domova pro seniory v Radkově Lhotě.


PŘIBĚH č. 1121 - 1122
V obci Hrabětice v okrese Znojmo se v létě během krátké doby objevily tři cizí kočičky. Dvě z nich začaly být poměrně brzy docela kontaktní, třetí je stále bojácná. Jedné paní se jich zželelo a začala jim dávat krmení. Kočky se za to odměnily koťaty. Těm se, kromě jednoho kotěte, podařilo najít nové domovy. Bylo ale potřeba pořešit kastrace u koček, aby se neopakoval problém s dalšími koťaty. Prozatím se podařilo odchytit a vykastrovat dvě z nich.

PŘIBĚH č. 1120
Paní Anna se ujala podvýživené, zanedbané a plaché kočičky, kterou měla paní a po rozvodu pro kočičku neměla ani na jídlo. Když jí pana Anna dala do kupy, požádala nás o pomoc s kastrací, na kterou v současné době, vzhledem k tíživé situaci rodiny, nemá. Rádi jsme to pro kočičku udělali.


PŘIBĚH č. 1119
Mníšek pod Brdy, zde paní Bára přikrmuje venkovní očičku. Domů si jí vzít nemůže, ale nechtěla, aby kočička měla nechtěná kotátka. Proto požádala Feliti o pomoc. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č. 1115 - 1118
Velká Veleň - zde se na statku, kde se chovají koně, neustále rodí další a další nechtěná koťata. Majitelé kočky kastrovat nechtějí nechat. Ale jsou ochotni je tam přikrmovat a zajistit teplo a přístřeší. Ve spolupráci s paní Alenou se tyto krásky podařilo vykastrovat. Už žádná další nechtěná koťata.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi.

Ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla.

 PŘIBĚH č. 1111 - 1112
Další dvě kočičky z lokality Orlová, kterou se podařilo odchytit a vykastrovat. Zase o dvě rodičky v lokalitě méně.

PŘIBĚH č. 1110
Natálka nám napsala: "Přeji krásný den a chci Vám nejprve poděkovat za takovýto projekt.
Našla jsem si jako studentka brigádu na hotelu, kam pravidelně dochází několik toulavých koček. Kolegyně jim kupují granule a kapsičky, jsou většinou krotké. Jedna kočka, spíše odrostlé kotě se u nás zabydlela tak, že spí na terase a nechá se mazlit. Majitel, zřejmě ne ...velký milovník zvířat to však zjistil, zakázal nám kočky krmit a nařídil nám odchyt. Já bych jí rada pomohla a zajistila ji raději nějaký domov, ovšem nejprve si myslím je třeba kastrace, aby na svět nepřivedla další koťátka bez domova. Posléze snad bude i lehčí sehnat kočičce nějakého majitele, nebo alespoň plniče misky." Rádi jsme pomohli a držíme kočičce palce, aby našla své "doma".


PŘIBĚH č. 1109
Ponětovice - v této malé obci bydlí paní Štěpánka, ke které se nastěhovali za jídlem tři kočičky. Stačily porodit kotátka a tak jelikož je všude kotat milion, zastavit toto rození nechtěných mimin může jen kastrace. První kráska ze tří už je vykastrovaná.


PŘIBĚH č. 1107 - 1108
V chatové osadě na Vranovské přehradě se potuluje větší počet nekastrovaných koček, které se tu nekontrolovatelně množí. Paní Veronika je majitelkou zdejší chaty, a když jede na kontrolu chatu, tak kočky vždy nakrmí. Ale více už jich tu být nemůžu. Kastrace situaci vyřeší.


PŘIBĚH č. 1106
Sloup v Čechách - zde má chalupu pan Jiří. Začala k němu chodit kočka, která prokazatelně někde kojila kotata. Později přivedla na krmení i svého synka. Pan Jiří je osvícený muž a bylo mu jasné, že je třeba kočičku vykastrovat, aby se situace neopakovala. Proto s naší pomocí kočičku nechal vykastrovat a kocourkovi našel nový, bezpečný domov.


PŘIBĚH č. 1104 - 1105
Napsala nám o pomoc paní Tereza, která pracuje ve firmě Labská, s. r. o., v jejímž areálu se za dva roky co tam pracuje, nashromáždilo několik toulavých koček. Tyto kočky krmí starší pán na vrátnici, má je rád a kočky jsou na něj zvyklé. Bohužel, jak to už to tak bývá, tyto 3 kočky vyvedly v areálu firmy svá koťátka. Pro některá kotata se našel nový domov, ale stále tu zbývá 7 koček, které je nutné kastrovat. V první várce se vykastrovali dvě starší kočky.


PŘIBĚH č. 1103
Slavonice - zde se u památníků obětem zdržují kočičky, které zde zanechali majitelé, poté co se odstěhovali. Paní Marie kočičky krmí, ale z důchodu už jí na kastrace nezbývá. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č. 1102
Paní Valerie už s FELITI vykastrovala dvě toulavé kočky, které žijí na dvoře, kde bydlí sociální lidé. Koček bylo celkem 15. Čtyři koťata udala do rodin, jedno jí zůstalo doma. Zbyli tam tři nekastrované kočky. Tato je jedna z nich.


PŘIBĚH č. 1101
V Horní Cerekvi žije nezodpovědný pán, který má kočku, o kterou se vůbec nestará. Kočička měla kotátka, ale ta umřela. Jeho sousedka, paní Ladislava, se na to nemohla dívat a proto požádala FELITI o pomoc s kastrací. Už žádná umírající koťátka.


PŘIBĚH č. 1100
Čelákovice - zde se odstěhovali lidé z domku a nechali tu svému osudu kocourka. Ten se tu potuloval po okolí a za sebou nechával březí kočičky. Paní Soňa nabídla pomoc s odchytem a péči, Feliti kastraci uhradilo.


PŘIBĚH č. 1099
Zpátky do areálu Domova pro seniory v Radkově Lhotě. Další opuštěná nekastrovaná kočička. Projekt FELITI a paní Marta jí zajistí lepší život.
PŘIBĚH č. 1098
Kočička Sofie bydlela původně u starého pána v domku ve Svítkově v Pardubicích. Bohužel pán těžce onemocněl, byl převezen do nemocnice a už se nevrátil. Sofie zůstala v domku opuštěná. Na opuštěnou kočičku mne upozornili sousedi, že je nějaká hubená a nemocná. Při odchytu přivedla k jídlu i dvě vyhublá a nemocná koťátka, která byla také odchycena. Jsem ráda, že kočička mohla být díky Feliti Kastruje vykastrovaná, a už nebude rodit nechtěná koťátka. Teď ji čeká lepší a důstojnější život. Moc děkuji.


PŘIBĚH č. 1096 - 1097
Paní Hanka našla začátkem května v chrošti kočičku se třemi kotatky. Pomohla kočičce s odchovem. Vykastrovat všechny bylo nad její možnosti. Proto požádala o pomoc. Rádi jsem to pro kočičí odrostence udělali.


PŘIBĚH č. 1095
Tahle divoká kočička žila poblíž statku v kurníku u sousedů, kde přivedla na svět svá dvě kotátka (jedno bohužel nepřežilo). Zde se kočička živila zbytkama od slepic. Paní Sylva nezůstala lhostejná a za pomoci FELITI kočičku odchytila a nechala vykastrovat. Už žádná další zubožená kotátka.
PŘIBĚH č. 1093 - 1094
Praha 12, Cholupice, zahrádkářská oblast - zde hodný pán krmí cca 20 koček, které mu tam naházeli "hodní" lidé. Na jídlo peníze má, ale na kastrace už nezbývá. Rádi pomůžeme. Začali jsme jednou kočičkou a jedním kocourkem.


PŘIBĚH č. 1092
Řadové domky na okraji Brna, kde starší lidé mají kočičky, které ale nekastrují a tak se tu nekontrolovatelně množí. Paní Dáša začala toulavá kočky odchytávat a s pomocí FELITI kastrovat. Tato kočička už nebude rodit nechtěná koťátka.


PŘIBĚH č. 1090 - 1091
Další kočičky přibyly v krmením místě v Brno Líšni. Paní Veronika lokalitu monitoruje a tak nebylo těžké identifikovat nové strávníky a ty ještě před jarem vykastrovat.


PŘIBĚH č. 1088 - 1089
Slečna Iva objevila v bývalé zahrádkářské kolonii na Zbraslavi několik opuštěných koček, které se tam mezi sebou páří a neustále množí. Požádala nás o pomoc s kastracemi těchto koček z tohoto místa. Rádi jsme pomohli a zatím se podařilo odchytit a vykastrovat tyto dvě kočičky.


PŘIBĚH č. 1086 - 1087
Dva jarní kocourci, kteří se toulali v Novém Strašecí, bylo třeba vykastrovat, aby s příchodem jara za sebou nenechávali březí kočičky. Ve spolupráci s paní Radkou se to podařilo.


PŘIBĚH č. 1085
Pokračujeme intenzivně v kastracích v lokalitě zahrádek poblíž ulice Tovární v Brně, kde se nachází početná skupina koček s koťaty, které se zde nekontrolovaně množí. Podařilo se odchytiti dvě kočičky.


PŘIBĚH č. 1084
Jedná se o další kastrace kočičí kolonie v Brandýse nad Labem. Teď se nám sem přitoulala kočička, kterou nejspíš někdo vyhodil z domova i s kotětem. Dominika nejen ve svém okolí kočičky kastruje, ale vydatně nám pomáhá i ve FELITI. Moc děkujeme za vše, co pro kočky dělá.


PŘIBĚH č. 1082 - 1083
Ostrava - pokračování kastrací pro paní ve fin. tísni, kdy má v bytě cca 40 kočiček. Někdy se to tak přihodí a jsme rádi, že paní je ochotná spolupracovat a kočičky vykastrovat.
PŘIBĚH č. 1081
Díky Feliti byla vykastrována kočička, která žije ve sklepení jednoho domu v Havlíčkově Brodu. Dříve se podařilo odchytit a najít domov jejímu koťátku, kočička je však velice plachá a proto se po kastraci vrátila zpět tam, kde je zvyklá a nikomu nevadí. Jsme rádi, že i díky nám nebude muset rodit koťata, jejichž budoucnost by byla velice nejistá.
PŘIBĚH č. 1079 - 1080
Tyto mouraté krásky pocházejí z kolonie cca 30ti koček, které žijí ve vinohradské nemocnici. Každý den mají zajištěno krmení. Ale kastrované nejsou, tak se tu neustále množí. Paní Kateřina tam kočky odchytává a na své náklady se je snaží kastrovat. Ale příroda je rychlejší a tak koček neustále přibývá. Rádi s regulací tohoto místa pomůžeme.


PŘIBĚH č. 1077 - 1078
Pokračujeme v kastracích u paní, ke které se postupně nastěhovaly kočky a začaly rodit koťata. Situace se začala řešit díky paní, která obcí projížděla na kole, na zahradě jednoho domku uviděla mnoho koťat a začala situaci řešit. Na řadu tentokrát přišla kočička a kocourek. Tímto je v místě vykastrováno všech šest dospělých koček. Koťata, pokud se jim nepodaří najít domov, přijdou na řadu později. Rádi jsme pomohli i těmto kočičkách a věříme, že v místě už se žádná další nechtěná koťata nenarodí.
PŘIBĚH č. 1076
Kastrovaná v rámci programu Feliti byla černá kočička z Prahy 10, letošní březnové kotě. Pochází z kolonie, o kterou se stará starší paní a pokud se do této kolonie nepřitoulá nová kočka, už by se tam žádná další koťata rodit neměla. Jsme rádi, že je i díky nám o jednu problematickou lokalitu v Praze méně.


PŘIBĚH č. 1075
Další kastrovanou kočkou je plachá kočka ze zahrádkářské kolonie v Praze Hrdlořezích, která odchytům odolávala dlouho. V místě bylo celkem devět koček, o které se tam stará 80 letá paní - majitelka jedné ze zahrádek. Tato kočka měla být na kastraci poslední. Radost však netrvala dlouho, jen dva dny poté byla na její zahrádku vyhozena další, takže v kastracích budeme pokračovat.


PŘIBĚH č. 1074
CHotoviny - zde někdo hodil oknem dvě odrostlá koťata do stáje a tím si myslel, že svojí situaci s přemnoženými kočkami vyřešil. Bohužel přidělal starosti paní Táně. Ta náš požádala o pomoc.
Rádi jsme pomohli s kastrací a první kastrovaná kočička bude žít spokojený život koček ve stájích, kde bude krmena a v teple.


PŘIBĚH č. 1072 - 1073
Tyto kočky se nacházejí v objektu sběrných surovin v Tišicích. Nekontrolovatelně se množí pod kontejnery a stavební buňkou. V současné době je tam již věší množství kastrovaných koček, ale současně i cca 30 koťat. Za pomoci paní Jolanty začaly kastrace této lokality. Za zajištění pokastrační péče budou kočičky vráceny zpět do místa odchytu. Ale už bez dalšího množení.


PŘIBĚH č. 1068 - 1069
Zdešov - i odsud se před časem odstěhoval člověk a svoje kočky tu nechal svému osudu. Kočičky jsou už polodivoké, ale přesto je paní Jiřinka začala krmit, i když je sama důchodce a peněz nemá nazbyt. V současné době je zde cca 15 koček. Bez kastrací to nepůjde. Paní veterinářka nám nabídla zde pomoc s tím, že kocoury vykastruje na své náklady, Feliti bude hradit pouze kastrace koček. Tímto paní doktorce děkujeme za super pomoc.
PŘIBĚH č. 1068 - 1069
Zdešov - i odsud se před časem odstěhoval člověk a svoje kočky tu nechal svému osudu. Kočičky jsou už polodivoké, ale přesto je paní Jiřinka začala krmit, i když je sama důchodce a peněz nemá nazbyt. V současné době je zde cca 15 koček. Bez kastrací to nepůjde. Paní veterinářka nám nabídla zde pomoc s tím, že kocoury vykastruje na své náklady, Feliti bude hradit pouze kastrace koček. Tímto paní doktorce děkujeme za super pomoc.


PŘIBĚH č. 1067
Čelákovice - zde před 5ti lety nechal člověk, který se odstěhovat a kočku nechal svému osudu. Ta se tu vesele množila. Má zde své děti, které se tu množí mezi sebou. Slečně Soně to nebylo jedno a požádala nás o pomoc s kastrací. Jako první se chytil tento kocourek. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č. 1065 - 1066
Dva zbídačené malinké kocourky našla před časem paní Radka v papírové krabici. Vypiplala je bohužel jeden kocourek přišel o jedno zraněné očičko. Nešlo už přes veškerou snahu zachránit. Rádi jsme chlapečků dopomohli ke šťastnějšímu životu spokojených kastrátů.


PŘIBĚH č. 1064
Okolí Stodůlek bylo odpozorováno kolem 6ti toulavých koček, které prokazatelně nikomu nepatří a nikdo se o ně nestará (ani formou venkovního krmení apod.). V oblasti byla viděna i koťata. Kočky jsou velmi plaché, pomocí sklopce se podařilo odchytit prvního kocourka, který byl kastrován. Další odchyty budou pokračovat.

PŘIBĚH č. 1063
Obec nedaleko Čerčan paní Lucie objevila skupinu opuštěných koček. Požádala nás o pomoc a jednoho letošního chlapečka (zrzavo bílý) jsme už vykastrovali. Další budou následovat.

PŘIBĚH č. 1062
Čičin je starší bílý kocourek s rezavými skvrnami, který se,toulal se po Tursku, hladový a špinavý. Paní Evě to nebylo jedno, kocourka odchytila, nakrmila, poskytla mu veterinární ošetření a za naší pomoci nechala vykastrovat. Snad už bude kocourkovi lépe v její péči.


PŘIBĚH č. 1061
Další z kočiček v areálu firmy Vítkovice Steel, kde se před časem, naštěstí neúspěšně, pokusili kočky vyhladit deratizační firmou a nakonec dovolili odchyt a kastrace dobrovolníky. Teď přišla řada na "miminku", která už odstavila svá letošní koťátka. Díky programu Feliti už neporodí žádná nechtěná koťátka.

PŘIBĚH č. 1060
Paní Veronika nám napsala: "Dobrý den, již dlouho dobu kastruji opuštěné kočičky v lokalitě Brno Líšeň - ul Zaoralova, Zetor a ul. Trnkova. Bohužel, stále objevuji další nekastrované kočičky, které chodí na krmné místo, kam chodím každý den včetně sobot a nedělí. Hladem je nikdy nenechám. Ted jsou tam další a chtěla bych je vykastrovat do zimy, aby na jaře nebyly další kotátka. Tímto bych ráda požádala o schválení tří kastarací kočiček/kocourků v těchto lokalitách." Zatím ve sklopci uvízla tato kráska.

PŘIBĚH č. 1059
Tato kočička byla odebrána ze špatných podmínek spolu se čtyřmi koťaty. Vážila sotva 1300g a neměla ani mléko pro svá koťata. I ta byla podvyživená a všichni masivně zablešeni. Paní Ivana se kočičky ujala, dnes má kočička skoro tři kg a kojená koťata krásně prospívají. Děkujeme za záchranu této krásky.

.

PŘIBĚH č. 1058
Poslední toulavý, polodivoký kocourek (z dálky se tvářil jako kočička), kterého krmí pán na samotě ve Vrchlabí, je vykastrovaná, toto místo se už o další koťata nerozroste.


PŘIBĚH č. 1057
Valinka byla zachráněná v jedné kolonii v Karlových Varech, kde dokolečka rodila a koťata jí byla vždy utopená. Valerie má tedy velmi podražený vývoj a vypadá jako kotě. Kastrace jí pomůže žít spokojený život a už žádné nechtěné porody.


PŘIBĚH č. 1056
Ve Františkových Lázních žije skupina 7 až 8 černých koček, o které se stará paní Zdeňka. Kočička jménem Gorda měla jít již na kastraci v srpnu, ale zjistilo se, že je již za půlkou březosti, a tak jsem ji sehnala místo, kde v klidu porodí a koťata odchová. Nicméně z nepochopitelného důvodu svá koťátka zakousla. Už žádné stresy z nechtěných koťátek. Po kastraci a zotavení bude navrácena do lokality, kde mají všechny kočky zajištěné krmné místo.


PŘIBĚH č. 1055
Statek Dnešická zemědělská, a.s. - zde jsme už kastrovali. Toto je snad už opravu poslední !!! kočička z této lokality. Děkujeme paní Kristýně za skvělou práci.


PŘIBĚH č. 1053 - 1054
Jedná se o další kastrace kočičí kolonie v Brandýse nad Labem. Teď se nám sem přitoulala kočička, kterou nejspíš někdo vyhodil z domova i s kotětem. Kočičky bylo třeba co nejdříve vykastrovat, protože už mohla být zase březí. Tak kočičí maminka i se svojí kočičí dcerou budou už žít spokojený život.


PŘIBĚH č. 1052
Kočička, pravděpodobně mladá, snad i letošní kotě, byla odchycená i se dvěma cca 6-ti týdenními koťátky v Blansku, kde živořili v křoví před bytovkou na Křížkovského ulici. Snad už bule žít lepší život bez neustálého rození nechtěných kotat.


PŘIBĚH č. 1050 - 1051
Kočky (tři dospělé a nově i koťata) se volně pohybují v lokalitě okolo cyklostezky v ulici Za Vodou v Lipníku nad Bečvou. Pohybují se i v přírodní rezervaci ŠKRABALKA. Při výletech do těchto míst pan Radek od místních zjistil, že kočky žijí mimo obydlí divoce, od lidí ale často vyzískají nějaký pamlsek či lidskou svačinu, Dospělé kočky jde nalákat na jídlo a je možné je pohladit. Pravděpodobně je tam někdy někdo přespolní vyhodil. Požádal nás o pomoc s kastrací. Rádi jsem těmto dvěma kráskám (želvovinovým - moje srdeční záležitost) pomohli k lepšímu životu.
PŘIBĚH č. 1049
Zahrádkářská oblast Herzovka, Praha Libeň - i zde žijí opuštěné kočky. Tato kráska na jaře porodila 4 koťátka. Porodů a nechtěných mimin bylo už dost! Kastrace pomůže nejen kočičce, ale i paní Martině, která se o ní v kolonii stará.


PŘIBĚH č. 1048
Kočička se jednoho dne objevila na chatě na Jihlavsku. Doslova vyskočila lidem na stůl a pustila se hladová do jídla a pak utekla. Den na to se vrátila zpět k chatě a už od ní nechtěla odcházet. Dostávala pravidelně jídlo, nicméně lidé budou chatu brzy zazimovávat a kočička by tam zůstala opuštěna. Bohužel si jí nemohou vzít s sebou. Pro kočičku se alespoň domluvila kastrace přes Feliti a někdo ji na facebooku nabídnul domov. Na veterinární klinice se bohužel při kastraci zjistilo, že kočička má frakturu a bude nutná náročná ortopedická operace, proto ji převzal do péče místní útulek. Rádi jsme kočičce pomohli alespoň s kastrací.


PŘIBĚH č. 1045 - 1047
Praha 10 - další kočky od 85 leté důchodkyně, která shromažďuje všechny opuštěné kočky z okolí, ale na kastrace nemá peníze. Pomáháme udělat konec nekontrolovatelnému množení.


PŘIBĚH č. 1044
Paní Drahuška, sama invalidní důchodce, se postarala o kočku své 94 leté sousedky, která se o tuto kočičku moc nestará a nechávala jí stále rodit. Kočička je hodná a přítulná a zaslouží si lepší život. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci.


PŘIBĚH č. 1043
U diakonie v Libici nad Cidlinou žije kolonie koček. Klienti žijící v diakonii kočky krmí, jsou na ně hodný. Stařečkové je mají jako zpestření. Dvě kočičky jsme již společně s paní Janou vykastrovali. Teď přišla na řadu tato kráska.


PŘIBĚH č. 1041 - 1042
V Olomouc v Lazcích nechal někdo v zahrádkářské kolonii tři koťata. Paní Monika se jich ujala a hledá jim nový domov. Ale aby se jí to doma nepomnožilo, bylo třeba kastrovat. Dva kluci to mají už za sebou.


PŘIBĚH č. 1040
Restaurace Racek v Luhačovicích, kde se pohybovala tato nekastrovaná kočička. Její letošní kotátka se podařilo odchytit a umístit do rodin. Ale kočičku bylo třeba vykastrovat, aby už netrpěla neustálými porody nechtěných kotátek. Děkujeme Katce za odchyt a pokastrační péči.


PŘIBĚH č. 1039
U domu se nám pod auty zdržovala kočička, která na jaře přivedla i koťátka. Vzhledem k okolní dopravě už zůstal jen jeden kocourek, který bydlí v keři před domem. Kočička byla v létě opět březí po porodu se tu zdržovala dál, ted už tu není. Všechny kočičky údajně patří paní o pár domů dál. Ta se ovšem nestará a o kastraci nechce ani slyšet. Kocourek tu zůstal sám. Paní Magda požádala o pomoc s kastrací. Rádi jsme kocourkovi pomohli alespoň s tímto.


PŘIBĚH č. 1038
Toulavé kočky se usadily u jedné paní důchodkyně z Kravska, která tam žije s dalšími sociálními rodinami a dvorek mají společný. Kočky jsou však nekastrované a hrozí kotěcí boom. Pomáháme s kastracemi a bráníme v rození nechtěných koček.


PŘIBĚH č. 1035 - 1037
Spálené Poříčí - zde se důchodkyně paní Jarka stará o skupinu cca 26 opuštěných koček. Že je to velmi časově a finančně náročné není třeba debatovat. Proto jsem rádi, že můžeme pomoci alespoň s kastrací. Část skupiny je již prokastrovaná od paní Jarky, zbytek prokastrujeme společně.


PŘIBĚH č. 1033 - 1034
Sezemice u Teplic - zde se o bezprizorní kočky stará hodná důchodkyně. Je tu na to sama a koček neustále přibývá. Peníze na jídlo sežene, ale na kastraci už nezbývá. Proto je tu Feliti, které pomůže s úhradou.


PŘIBĚH č. 1031 - 1032
Další dvě vykastrované kočičky ze zahrádek poblíž ulice Tovární v Brně.


PŘIBĚH č. 1030
Další kočky ze Slavonic. Je to kauza, kdy se majitelka odstěhovala z domu a kočky tam nechala napospas svému osudu. Již jsme jich několik vykastrovali, toto je další z této skupiny.


PŘIBĚH č. 1029
Zhruba ke konci února na zahradu pana Martina zavítala kočka s obojkem proti parazitům. Přes veškerou snahu nenašel jejího majitele a už u něj zůstala. Důvod byl jídlo, které tam občas zanechal jeho pes. Ze stejného důvodu se tam nedlouho potom usídlilo odrostlé kotě. Pan Martin nechce, aby se mu tam kočky množily, proto požádal o pomoc. Rádi jsme to pro kočky udělali.


PŘIBĚH č. 1028
Horoušany, Praha-východ - zde žije na rozestavěném domě kočička, kde se s ní dělníci dělí o své svačiny. Bylo třeba kočičku vykastrovat, aby na tomto nehostinném místě nepřibyly další koťata. Paní Olga nás požádala o pomoc - rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č. 1026 - 1027
Obec u Jindřichova Hradce, kde žije cca 10 koček v okolí ohrady s ovcemi u rozpadlé kůlny. Hodní lidé je přikrmují, ale na kastrace nikdo neslyší. Zabránili jsme nekontrolovatelnému množení.

PŘIBĚH č. 1024 - 1025
Ostrava - zde žije paní bez internetu, ale přesto s dobrým srdcem, co pomáhá nejen kočkám. V současné době se stará asi o 40 toulavých koček. Paní Pavla pomohla a se za pomoci Feliti se podařilo vykastrovat všechny 4 nekastrovaná zvířata.
PŘIBĚH č. 1023
Další kastrační akce na Olšanském hřbitově. Všechny kočky zde mají stejný osud - někdo je sem odloží, nebo se sami přitoulají. Jsou zvyklé jen na své krmiče, adopce není možná. Zbývá pouze kastrace, aby se zdejší kolonie nerozrůstala.
PŘIBĚH č. 1022
Paní Alena nás požádala o pomoc s kastrací čtyř kočiček, které má na své zahradě její soused. Kočky se neustále množí. Sama na úhradu nemá peníze a soused o tom nechce slyšet. První - želvička je již vykastrovaná. Feliti ráda pomohla a zabránila tak nechtěnému množení koček.


PŘIBĚH č. 1020 - 1021
U Tišnova byly odložené v bývalém areálu JZD dvě kočky. Stará se o ně sociálně slabá paní, která v areálu bydlí. Není to bezdomovkyně, pracuje, ale má ještě své 2 kočky, o které se stará a nejméně 5 dalších odložených koťat. Rádi jsme pomohli s kastrací.


PŘIBĚH č. 1014 - 1019
V lokalitě zahrádek poblíž ulice Tovární v Brně se nachází početná skupina koček s koťaty, které se nekontrolovaně množí. Jedná se o přibližně 5 dospělých koček a cca 12 koťat různého stáří. O kočičky se stará pán, jemuž patří jedna ze zahrádek. Péčí je myšleno zejména krmení (i když nepříliš kvalitní). Při tomto množství a jeho fin. možnostech už nezbývají peníze na kastrace. Rádi jsme tu pomohli.
PŘIBĚH č. 1012 - 1013
V Ostravě žije paní, která nedokázala říci NE, lidem co jí nosili kočky z venku. Dnes má v bytě cca 40 koček. Zpočátku je kastrovala, ale se vzrůstajícím počtem zbývají peníze už jen na krmení a podestýlku. Bylo třeba pomoci. V současné době je tam aktuálně 8 nekastrovaných zvířat. První dvě se již podařilo vykastrovat. Další budou následovat.


PŘIBĚH č. 1007 - 1011
Dalších pět koček ze zahradní kolonie poblíž Tovární ulice v Brně. Je to nekonečný příběh, ale každá vykastrovaná kočička z této kolonie je dobrá. Jedna byla už zase březí.


PŘIBĚH č. 1005 - 1006
Obec u Brna, kam se nastěhovali na zahradu rod. Domku tři kočičky. Štěpánce jich bylo líto, začala je krmit a jak to bývá, kočičky zůstaly. Ale nikdo nechtěl další kotátka, proto ve spolupráci s Feliti byly i poslední dvě kočičky vykastrované.


PŘIBĚH č. 1003 - 1004
Vsetín - v jedné firmě se zde pohybují nekastrované kočičky, které se stále množí. Paní Simona k této situaci není lhostejná a s pomocí FELITI obě kočičky vykastrovala. Děkujeme, už žádná nechtěná koťátka.


PŘIBĚH č. 1002
Poslední vykastrovaná kočička z papírové krabice s koťaty, pohozená v trávě. Děkujeme paní Nině, že je vypiplala a s pomocí Feliti zabránila dalšímu nechtěnému množení


PŘIBĚH č. 998 - 1001
Nezvládnutá situace s kočkami, které se postupně nastěhovali k jedné paní a začaly rodit koťata, nyní jich je v místě téměř dvacet. Díky tomu, že obcí projížděla na kole paní, která kočičky na její zahradě viděla a nebyly ji lhostejné, se o situaci dozvěděli lidé, kteří začali situaci řešit. Feliti bylo požádáno o pomoc s úhradou kastrací a rádi jsme pomohli. Zatím byly kastrovány tři kočky a jeden kocour, všichni byli vráceni zpět, mají tam zázemí. V kastracích se bude pokračovat.


PŘIBĚH č. 996 - 997
V Libici nad Cidlinou, v diakonii krmí toulavé kočky. Jsou tam dvě kočky, z nichž jedna má dvě koťata a kocourek, který na tom není zdravotně asi úplně nejlépe. Vypadá to na nějakou kožní chorobu. Kočičky mohou zůstat, nikomu tam nevadí, pokud se nebudou dál množit. O koťata a nemocného kocourka se postaráme.


PŘIBĚH č. 994 - 995
Jedná se o kočky, které se potulují po vesnici Třebívlice a prosí o jídlo. Nikdo se o ně nestará a stále rodí nechtěná koťata. S pomocí FELITI byl vykastrován první kocourek a kočička.


PŘIBĚH č. 993
Kousek od centra Pardubic, na Karlovině, žije kolonie bezprizorních kočiček. Místní lidé je krmí a starají se o ně. Také jsou pro, aby se kočičky postupně vykastrovaly. Peníze na kastrace však nemají. Jsou to vesměs starší důchodkyně, které mají sami doma už pár zachráněných kočiček a peněz se jim nedostává. Proto hledali, kdo jim pomůže. S pomocí projektu Felitikastruje se podařilo vykastrovat první kočičku z Karloviny - Jindřišská. Už nebude muset rodit nechtěná koťátka a prožije tak důstojný a šťastnější život.


Vložte svůj text...