Vykastrované kočky 7
Sem vložte podnadpis

PŘIBĚH č.1332-1333
Cca 20-25 různě starých koček, které známý paní Lucie krmí na chalupě. Chalupa leží na samotě poblíž malé vesnice. Původně mu začaly chodit na krmení od psů, ale pak se začaly mezi sebou množit. Lidé z vesnice se k nim nehlásí a kočky se množí a pán už si neví rady. Na odchytu se bude podílet, umožní vstup na pozemek


PŘIBĚH č.1330-1331
Paní Radka nás požádala o pomoc s kastracemi: všechny kočky a kocouři se množí nekontrolovatelně nikdo se o ně nestará, krmím je již rok. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č.1329
Příběh kočky Micky je obyčejný příběh typické venkovské kočky. V zimě k babičce paní Anety přišlo na kost vyhublé odrostlé koťátko. Babička mu dala párkrát najíst a ono začalo chodit pravidelně, když byly velké zimy, tak ho pouštěla ohřát do kotelny, kde mu vyrobila i pelíšek a dala bedýnku s pískem. Zima přešla do jara a s kotěte vyrostla mladá kočičí slečna, která se začala toulat. A tak se stalo, že v dubnu Micka porodila dva kocourky. Oba dva půjdou za týden k hodným lidem do bytu, kteří je nechají i vykastrovat a Micka zůstane s babičkou.


PŘIBĚH č.1328
U paní Lucie se přemnožily venkovní kočky. Vloni jim venkovní donesla na zahradu koťata. Obě si nechali, mají je doma, jsou to 2 kočky, vykastrované. Letos jim další přinesla na zahradu 3 koťata. A další kočky jsou nad jejich možnosti, krmivo a pelíšky zajistlili. Ráda jsme pomohli s kastrací.


PŘIBĚH č.1326-1327
U sousedky paní Kateřiny se nekontrolovaně množí kočky. Paní je stará a má starosti hlavně sama se sebou a svým zdravotním stavem. Jedna kočka se rozmnožila na 6 dalších. Kočky žijí spíš divoce, sice je krmí zbytkama, ale za člověkem moc nechodí. Paní Kateřině se podařilo se štěstím 2 kočičí holky odchytit, má je doma a po měsíci jsou jakž takž kontaktní a jakž takž mazlivé. Kočičky už nebudou muset procházet opakovanou říjí.

PŘIBĚH č.1323-1325
Paní Adrea se ujala třech kočiček, které se toulaly a nikdo se k nim nehlásil. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1321-1322
Manžel paní Petry s dětmi přinesl dvě zrzavé kočičky, bydlely v místní zahrádkářské kolonii (Velké Žernoseky, u CS Betonu, pod autem). Bylo jich tam cca 6, ale podařilo se jim nalákat jen tyto dvě. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1319-1320
Jedná se o dvě odrostlá koťata, černé kocourky.Věkem asi 7-8 měsícu.Byly nalezeni paní Ivetou asi cca před měsícem u ní ve vsi u silnice.Vzala si je domů,bohužel se jí nedaří je umístnit nikam,proto je pořád má v péči a už mi začali očúravat, asi značkovat. Rádi jsme pomohli, snad nyní paní Iveta snáz najde kocourkům rodiny


PŘIBĚH č.1317-1318
Pokračujeme s kastracemi v Kravsku.


PŘIBĚH č.1316
V campu se začal objevovat kocorurek, paní Alžběta si jej vzala na zimu domů, jenže ouvej na byt tedy není rozhodně zvyklý, chystá se ho hned po zimě vypustit, ale chtěla zabránit dalšímu množení koťat. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1314-1315
Kočky žijí poblíž nebo v areálu bývalé tiskárny, občas se toulají po zahrádkách, sem tam spí u někoho na půdě nebo v kůlnách. V zimě jsou zvyklé chodit se přikrmovat do zahrádek v okolí. Děkujeme paní Janě za to, že se o kočičky postará.


PŘIBĚH č.1312-1313
ačali jsme s paní Janou kastrovat lokalitu ve Výšovicicích, bývalý areál zemědělského družstva. Kočičky už nebudou muset mít opakovaně koťata.


PŘIBĚH č.1311
Pokračujeme s kastracemi kotěte z Nezlů. Teď už je z kotěte kočka, které je víc jak půl roku. Žije u baráku s přístupem do domu a majitelé (důchodci) jsou ochotni nechat ji doma po dobu hojení jizvy, resp. i přes zimu


PŘIBĚH č.1308-1310
Pokračujeme s kastracemi v Olomouci s paní Hankou.


PŘIBĚH č.1305-1307
Divoké kočičky, které se zabydlely v obci Zaloňov poblíž Jaroměře. Již se nemusí trápit nechtěným březostem a porodům.


PŘIBĚH č.1303-1304
Pokračujeme s kastracemi v OLÚ Paseka.

PŘIBĚH č.1301-1302
Toulavky našly rodinu, kde budou bydlet. Rádi jsme pomohli s kastracemi.


PŘIBĚH č.1299-1300
Jedná se o mladou kočičku a starší kočičku, které se zdržují na zahradě u rodinného domu. Kočičky krmí paní Martina a poskytla jim základní péče.


PŘIBĚH č.1297-1298
Koťata odchycená společně s matkou v polovině září v Blansku. Máma už je, díky Feliti, vykastrovaná a protože jí musely být vytrhány téměř všechny zuby, zůstane u paní Alči. Koťatům po kastraci budu hledat nový domov.


PŘIBĚH č.1296
Kočička byla bohužel nekastrované a několikrát do roka měla koťata, některá se behěm těchto let podařilo umístit a zachránit, ale bohužel některá byla usmrcena nehumánním způsobem a to místnimi obyvateli. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1294-1295
Pokračujeme s kastracemi v OLÚ Paseka. Nyní přišli na řadu dva kocourci.


PŘIBĚH č.1293
Bezprizorní březí kočička odchycená na nádraží na Ostravici. Kočičku paní Radka odtamtud vzala v létě, protože byla březí. U ní v Orlové porodila a postarala se o koťátka. Těm našla domov. Kočičce Milly momentálně taky hledám domov.


PŘIBĚH č.1291-1292
Paní Adéla má zahradě tři toulavé kočky, které jsme nechala vykastrovat. Přitoulala se další dvě, kočka a kocour. Podařilo se nám je ochočit a jelikož u nás na zahradě všech pět zůstane (denně krmeny, odčerveny, přístřešky mají) chceme je nechat vykastrovat. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1288-1290
Paní Eva se na Vás obrátila s prosbou o vykastrovaní tři koťat, která žijí ve Velké Bystřici na parkovišti.
Jejich matku se podařilo již vykastrovat. Hledá jim domov, protože jsou na nebezpečném místě a jejich osud jí není lhostejný.


PŘIBĚH č.1287
Paní Jana stále řeší kočky starého pána, který umírá na rakovinu.Většinu již vykastrovala a našla nový domov. Nyní jsme uhradili kastraci kocourkovi.


PŘIBĚH č.1285-1286
V obci Bulhary se nachází zahrádkářská kolonie,kde se asi před 3 lety objevilo kotě. Kočičku zahrádkáři krmí a tak kočka 2x za rok rodí. Zatím se koťata dařilo darovat,ale letos 1 kotě-kočka zůstala. Asi nebudou mít problém je nakrmit, ale nikdo z nich nemyslí na to, že se teď budou množit rychleji. Díky Feliti už nebudou další nechtěná koťata.


PŘIBĚH č.1283-1284
Dvě kastrované kočičky od Humpolce, které nikomu nepatří. Starší kočička a tříbarevné jarní kotě, jehož máma byla kastrovaná už dříve. Díky Feliti už nebudou další nechtěná koťata od těchto kočiček, rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1280-1282
Paní Monika poskytla dočasný domov 3 koťatům, která měla být utopena. V případě, že se jim domov nepodaří najít, koťata si nechá. Nacházela se na pozemku pána, kam se přistěhovaly 2 kočky, které on krmí, ale to je veškerá péče, kterou jim poskytne, narozená koťata topí, což ale nemá jak dokázat.


PŘIBĚH č.1276-1279
Na chalupě u paní Vlaďky se objevily kočky. První dvě holky už mají rok a jedna měla koťata, která teď mají týden. Paní Vlaďka jezdí na chalupu pouze o víkendu a dovolené. Rádi jsme kočičkám pomohli.


PŘIBĚH č.1273-1275
V Olomouci-Týnečku se nacházejí 3 dospělé kočky (zřejmě loňská koťata), která u svého domu začala krmit jeddna milá důchodkyně. 2 kočky již porodily, ale koťata se nepodařilo najít, třetí kočka je také březí, ale je tu ještě šance, že by se kastrace mohla stihnout před porodem. Jsme rádi, že kočičky už nebudou muset rodit.


PŘIBĚH č.1271-1272
Další kočičky z Neředína u letiště.


PŘIBĚH č.1269-1270
Pokračujeme s kastracemi v Olomouc Neředín, u letiště.


PŘIBĚH č.1267-1268
Kolonie nekastrovaných koček, která se nachází v Neředíně u letiště. Celkem je zde na dvou různých místech asi třináct koček, které se množí mezi sebou. Městská policie z této lokality už opakovaně odvážela koťata a proto jsme pátrali odkud by koťátka mohla pocházet. Zjistili jsme, že paní, která zde kočky krmí, není příliš
kastracím nakloněná a proto tento problém neřešila. Prý to zařídí příroda .....


PŘIBĚH č.1266
Babička na okraji města, tam kde lišky dávaj dobrou noc, začala minulé léto krmit potulné kočky, protože byly nemocné a vychrtlé. Kocouři se nám na dvoře točí asi 4, ale jsou stále plaší.Kočičky byly 2, jedna se ztratila a zůstala jedna, která měla letos koťátka, která jsme našli roztrhaná po zahradě. Kočička je nyní nebojácná a motá se nám pod nohama. Z loňskéhu vrhu koťat zůstal jeden kocourek(další nepřežila), kterého jsme si rozmazlili a nechali. Babička má dobré srdce, ale kočičky se neustále množí a nacházíme mrtvá koťátka.

PŘIBĚH č.1265
Kočičky se začaly toulat před domem, paní Míša je začala krmit. Každý den ve stejný čas chodily pravidelně skoro 4 měsíce. Po dalších dvou měsících došly až domů k paní Míše a ihned se zabydlely. Bylo jí strašně líto je vrátit na ulici tak si je nechala doma. Základní ošetření dostaly, obě měly svrab v uších toho se zbavily. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1264
Kocourek se objevil asi před 3 měsíci u obchodního domu, kde byla krmena kočička, která tam žije už od narození a je vykastrovaná . Byl plašší a neobjevil se vždy, ale pravidelně každý den díky jedné hodné paní dostával jídlo. Zdálo se, že je hluchý. Před auty vůbec neuhýbal, ani se nebál hluku. Odchyt byl náročný, protože je to místo rušné a nevědělo se, kde se umístí. Ale díky další dobré duši se našel domov a podařil se odchyt. Tak se kocourek dostal díky FELITI na kastraci a zase k hodnému panu doktorovi a už je v novém domově.

.

PŘIBĚH č.1262-1263
V březnových mrazech se k paní Mirce nastěhovala do sklepa kočka s koťaty. Když bylo koťatům něco málo přes měsíc, zmizela s nimi a později je přivedla jen na krmení. Nyní je "koťatům" 8 měsíců, nechají se chytit, pomazlit, dát prášek na odčervení,ale do domu se jim nechce, jsou to čistě venkovky, které se nám toulají kolem domu. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1260-1261
V této lokalitě Solany se pohybuje větší množství koček bez domova ( po odstěhovaných majitelích, kočky které zde zůstaly v areálu bývalého zemědělského družstva), nemají kde se ukrýt a prosí o jakékoliv jídlo .


PŘIBĚH č.1258-1259
Příbuzní paní Ilony (důchodci 80+), se starají asi o10 toulavých kočiček, které se dále množí. Kočičky mají rádi, krmí je z důchodu, ale na kastrace už nezbývá. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1257
Mladý asi 6 měsíců starý kocourek(mourek) se několik týdnů snažil dobývat do rodinných domů na okraji města Mohelnice, kde ho všichni vyháněli pryč. A přitom chtěl kocourek jen do tepla se ohřát. Jedni lidé hledali alespoň pomoc, tak se obrátili na paní Denisu, protože ona na zábřežsku kočičky zachraňuje, co je v jejích silách a snaží se suplovat útulky(alespoň částečně). Moc děkujeme paní Denise.


PŘIBĚH č.1256
U bývalého zaměstnání paní Šárky v zahrádkách bylo sedm dospělých koček, žačala je s kolegyní krmit, odčervovat a dávat pipety proti klíšťatům. Všechny byly nemocné, hubené, plné klíšťat, strupů a svrabu. Kolegyně řešila s údajnou majitelkou, která se ale nechtěla starat. Daly inzeráty, tři koťátka udala, dvě si vzal kamarád, kocourek zemřel na kapačkách u veterináře a kočička ho stála deset tisíc nocméně to zvládla. S kastrací musí počkat, dle doktora, až nabere sílu, byla dlouho nemocná. Paní Šárka si vzala poslední koťátko, je to holčička Tygřinka, taky byla nemocná,ale už je zdravá a vykastrovaná a se jí daří dobře.


PŘIBĚH č.1254-1255
Kočky žijící v zahrádkářské kolonii na Praze 10/ Na Slatinách (pražská chudinská čtvrť), kam pravidelně dochází paní Ivana krmit a zároveň jí ochotně pomáhají i místní obyvatelé, vetšinou tedy bezdomovci žijící pouze v plechových/dřevěných boudách, u kterých kočky mají zázemí (misky a boudičky), ale rozhodně sami nedosáhnou finančně na jejich kastrace.

PŘIBĚH č.1252-1253
Pokračování s kastracemi u důchodkyně, která má u sebe asi 13 zvířat (z toho je část nově narozených koťat). Když tuto situaci viděla paní Alena, požádala nás o pomoci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1250-1251
Claudia a Carlie jsou sestřičky, které našla paní Karolína poblíž svého zaměstnání v Praze 5 - Radotíně, pobíhaly zmateně u frekventované silnice a srdceryvně mňoukaly... Nemělato srdce je tam nechat. Po prolomení nedůvěry to byla láska na první pohled... nechala si je, mají domov a péči a oplácejí to svou vděčností. Když je našla, už nepotřebovaly svou kočičí maminku, papaly samostatně. Holky už jsou správná nerozlučná trojka a rády se chodí ven potulovat...


PŘIBĚH č.1249
Paní Monika má dočasném domově mourovanou kočičku Žany a její mámu Anču ze zahrádek v Olomouci Lazcích.
Starala se o ně paní, co tam má zahrádku, ale jak začli maloši pobíhat po jiných zahrádkách, přestalo tam pro ně být bezpečno, proto jim přes facebook našla dočasku u nás. Dva kocourci, bráchové od Žany, po kastraci přes Feliti našli rychle společný domov, nyní přišla na řadu Žany.


PŘIBĚH č.1245-1248
Kočičí rodina 7-8 koček a koťat, koťata jsou 4-5 měsíců stará, jedno je s pohmožděnou zadní tlapou. Jsou opuštěné v polorozpadlém domku u lesa, bez vody a jídla. Denně projde hodně lidí, ale jen pár jim přinese něco k jídlu. Potulují se v lese, aby se uživili. Město věc nechce řešit. Děkujeme paní Blance, že jí kočičky nejsou lhostejné.


PŘIBĚH č.1243-1244
Paní Alena nás požádala o pomoc s kastracemi koček ve Velké Veleni, kočky jsou u statku, kde se množí a nikdo se nestará, koťata pak mizí záhadně..


PŘIBĚH č.1241-1242
Pokračujeme s kastracemi s paní Martinou, které nejsou kočičky lhostejné. Kočičky jsou od sousedky paní Martiny, která o ně nemá žádný zájem a kastrace je pro ní cizí slovo. Paní Martina poslala i zábavnou fotografii


PŘIBĚH č.1240
Kočička se toulá kolem domu, kde bydlí pan Standa, na střídačku jí krmí s jednou důchodkyní. Rádi jsme pomohli..

PŘIBĚH č.1239
Kocourek pochází z Prahy - Hostivaře, kde bydlel na parkovišti pod auty. Místní krmičky mu nosily jídlo téměř celý rok, bohužel kocour i jeho krmení bylo trnem v oku mnohým obytavelům sídliště. Když se začalo ochlazovat, bylo vidět, že starší kocourek začíná být nemocný. Proto se odchytil, díky Feliti vykastroval a minimálně na zimu zůstane v teple. Je hodně plachý a zatím dost ostrý, takže co bude dál se uvidí.


PŘIBĚH č.1238
Vesnická kočka matka přivedla na zahradu 4 koťata, jedno kotě se ztratilo, ale tři zůstala. Kočička, 2 kocourci. Jsou v místě chalupy paní Dany, kde se snaží o pravidelné krmení. O starou kočku nikdo nejeví zájem, prý není ničí, koťata zůstala na dvoře, ale toulají se po celé vesnici.Stará kočka se přijde jen nažrat.Nechala ji očkovat, odčervit a FELITI uhradilo kastraci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1236-1237
U zaměstnavatele paní Terezy je mnoho koček, rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1234-1235
Pan Pavel nás požádal o kastrace dvou kocourků, kteří nemají majitele a chodí na zahradu a žebrají něco k jídlu. Starší kocour je dva roky starý a mladší kocour stáří cca 6 měsíců, otec a syn. Sousedé se o kočky nikterak nestarají a pokud ano, tak koťata budou topit. Je to prostě vesnice. Jde o lokalitu Poučník Karlštejn.


PŘIBĚH č.1233
Kocour chodí k panu Jaroslavovi již několik měsíců chodí na zahradu, spí v kůlně. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1232
Pokračujeme s kastracemi s paní Veronikou v ul. Zaoralová v Brně Líšni, u ubytovny. Tentokráte přišla na řadu tato černá kráska.


PŘIBĚH č.1231
Pan Aleš se ujal kocourka, který začal značkovat. Vzhledem k tomu, že je v ID požádal nás o pomoc. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1230
Jedná se o kočky ze zahrádkářské kolonie v Ostravě Třebovicích,u firmy Pikant.


PŘIBĚH č.1224- 1229
Tyhle kočičky a kocouři jsou další várka z ohromné skupiny cca 40 ti, většinou plachých koček včetně koťat, které žijí/žili v areálu bývalých kasáren ve Strašicích. Většinu koťat se podařilo odchytit, socializovat, umístit, některé ještě na svůj domov čekají. Celá akce byla velké sousto i finančně a posbírala se na něj malá skupinka dobrovolníků, kteří se před tím vůbec neznali. Moc děkujeme Feliti kastruje za podporu a úhradu kastrací. Děkujeme za kastrované kočičky, které se tam dále nebudou množit. Ten šedobílý kocourek, co je vyfocen u misky, velké štěstí neměl. Zemřel před na Felv. Kastrovaný.

PŘIBĚH č.1222- 1223
Paní Helena má ustájeného koně na jednom malebném místě nedaleko Brna, jsme u lesa, blízko obce Veverská Bítýška. Provozní stáje je dobrosrdečná ženská, objevila se letos během léta na stáji 4 koťata. K jejím stávajícím dvěma stájovým kočkám je to docela nadlimitní stav. Snaží se jim, dopřát kvalitní stravu a základní veterinární péči. Kočky se chodí,... najíst, mají kam hlavu složit, ale kastrace je momentálně nad její finanční možnosti. Léčila je opakovaně na chlamydie, které si mezi sebou předávali. Teď se na stáji začala objevovat další (sedmá) kočka, přichází z lesa, zatím je velmi plachá, dáváme jí granule do seníku. Situace začíná být kritická. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1222- 1223
Paní Helena má ustájeného koně na jednom malebném místě nedaleko Brna, jsme u lesa, blízko obce Veverská Bítýška. Provozní stáje je dobrosrdečná ženská, objevila se letos během léta na stáji 4 koťata. K jejím stávajícím dvěma stájovým kočkám je to docela nadlimitní stav. Snaží se jim, dopřát kvalitní stravu a základní veterinární péči. Kočky se chodí, najíst, mají kam hlavu složit, ale kastrace je momentálně nad její finanční možnosti. Léčila je opakovaně na chlamydie, které si mezi sebou předávali. Teď se na stáji začala objevovat další (sedmá) kočka, přichází z lesa, zatím je velmi plachá, dáváme jí granule do seníku. Situace začíná být kritická. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1220- 1221
Pokračujeme s kastracemi v okolí drůbežárny, kde jsme již kastrovali dvě kočky.


PŘIBĚH č.1218- 1219
Důchodkyně se stará o volně žijící zvířata. Z jejího důchodu si nemůže dovolit kočky vykastrovat. Aktuálně má u sebe asi 13 zvířat (z toho je část nově narozených koťat). Když tuto situaci viděla paní Alena, požádala nás o pomoci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1217
Paní Petra našla na poli toulavou kočičku. Další den ji přinesla jídlo a vodu, několik dní jsme ji takto chodila krmit až začala s nimi chodit domů a nyní přichází na až dvůr, je plachá, ale je potřeba ji/jeho kastrovat. Díky kastraci jsme zjistili, že je to kočička, která nebude muset procházet opětovným mrouskáním.


PŘIBĚH č.1215-1216
Pokračujeme s kastracemi v OLÚ Paseka. Již několik let je to neřešitelný problém, který nechce řešit ani ústav, ani obec. Kočičky se zde nekontrolovatelně množí a narozená mláďata buďto umírají hlady a nebo je s nimi naprosto nelidsky zacházeno. Množství přejetých nebo ubitých zvířat je již delší dobu alarmující!!! Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1214
Kočička se potuluje kolem zahrádek u řeky Labe a občas se zatoulaji k paní Kateřině na zahradu. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1213
Koncem srpna k paní Nadě přišla na zahradu na chalupě v Jincích černá kočička v naprosto zbědovaném stavu. Totálně vyzáblá, v očích krvavé skvrny a začala na mne zoufale mňoukat. Bylo vidět, že by se ráda nechala pohladit, ale zároveň měla z toho šílenou hrůzu a utíkala. Kočičku začala krmit a ona se začala zdržovat na její zahradě. Protože dostala rýmu a prskala, vzala jí k veterináři kde jí dali antibiotika a samozřejmě doporučili kastraci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1211 - 1212
Dvě kočičky, které zůstaly po zemřelé babičce a maminka paní Vlasty se rozhodla zůstat v domě a starat se o ně. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1209 - 1210
Pokračujeme s kastracemi u Vranovské přehrady, děkujeme paní Ivaně, že jí osud kočiček není lhostejný.


PŘIBĚH č.1207 - 1208
Pod chatkou na nařadí se rodičů paní Daniely na chatě v zahrádkářské kolonii usadila kočička se dvěma odrostlými koťaty. Paní Daniela chce zabránit dalšímu množení kočiček a bohužel je jediná, která je ochotná to řešit. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1206
Pokračujeme s kastracemi s paní Andreou, kočičky jsou zahojené a nyní přišel na řadu kocourek.

PŘIBĚH č.1204-1205 Jedná se o skupinu asi sedmi koček a kocourů v lokalitě OLÚ Paseka. Již několik let je to neřešitelný problém, který nechce řešit ani ústav, ani obec. Kočičky se zde nekontrolovatelně množí a narozená mláďata buďto umírají hlady a nebo je s nimi naprosto nelidsky zacházeno. Množství přejetých nebo ubitých zvířat je již delší dobu alarmující!!! Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1200-1203
V okolí Znojma je několik velkých kočičích kolonií, které sice hodní lidé krmí, ale nikdo nekastruje. Po domluvě s veterinářkou jsme se pustili do odchytů a kastrací těchto lokalit. Paní doktorka chápe, jak je situace zoufalá a že je třeba s tím společně něco udělat. První se podařilo odchytit letošního kocourka a kočičku, staršího kocoura, který asi celé skupině velí a vícenásobnou rodičku. Postupně budeme v prokastrování této početné skupiny pokračovat.


PŘIBĚH č.1198-1199
Kočička se potulovala již dlouho v parku v centru Ostravy, paní Broňa se snažila o odchyt již dříve, nepodařilo se. Opět porodila koťátka a nyní se jí podařilo kočičku odchytit i s koťaty. Koťátka nabídne k adopci, kočička je plachá, zvyklá žít venku. Kocourek je také z kolonie. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č.1196-1197
V zahrádkářské kolonii volně žijí kočky, zřejmě je tam někdo vyhodil jako koťata. A samozřejmě se dále množí.... Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1194-1195
Ve vesnici se v areálu drůbežárny zdržuje kolonie koček. Každé jaro rodí koťata o která se nikdo nestará. Kočky jsou převážně plaché. Krmeny jsou především sousedy v okolí. Na vesnici kočky nikdo neřeší a kastrace je téměř sprosté slovo a člověk co to chce řešit blázen. Děkujeme paní Tereze, že jí nejsou kočičky lhostejné.


PŘIBĚH č.1193
Když obecním úřadě zdejší úředník pouze poradil nekrmit a nechat na mraze na jaře již s kočkami problém nebude, přijde na řadu FELITI a my pokračujeme s paní Ladou s kastracemi v zahrádkářské kolonii.


PŘIBĚH č.1192
Před měsícem někdo vyhodil na bytovkach kočičku s dvěma koťátky. Koťata našla své nové domovy, ale maminu nikdo nechtěl a tak zůstala sama v neznámém prostředí, díky tomu že ji paní Alena chodila krmit a dost se na ní nafixovala. Dcera kočky miluje a chtěli by si ji nechat. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a kočička má svůj domov.


PŘIBĚH č.1191
Paní Nina našla při sekání trávy pro králíčky u silnice papírovou krabici, která se hýbala...Byla v ní tři koťátka, kočičky...doma je vypiplala a domlouvala s veterinářem kastraci... Bohužel onemocněla s páteří a neměla nikoho kdo by jí pomohl odvézt kočičky na kastraci. Kočičky zmizely a vrátily se s koťaty. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1189-1190
Paní Martina náš požádala o kastraci kočiček své sousedky ,která nemá žádné finanční prostředky a ani nijak velký zájem o kočky. Paní Martina je typ člověka, který nenechá nic ležet bez pomoci . Děkujeme, že můžeme být tohoto součástí.


PŘIBĚH č.1188
Příběh kočiček začal začátkem letošního roku kdy se u paní Míši začaly toulat před domem, tak je alespoň krmila. Každý den ve stejný čas chodily pravidelně skoro 4 měsíce. Po dalších dvou měsících došly s paní až domů a ihned se zabydlely. A už u paní Míši zůstaly.


PŘIBĚH č.1187
Na zahradu paní Lucie se zatoulal kocourk, o kterém myslela, že je to nové sousedovo kotě. Byl trochu zablešený, ale jinak v pořádku. Nebyl zvyklý na lidské pohlazení a trvalo dlouho, než se nechal vzít do náruče. Podle veterináře ale nějaký domov měl. Byl asi zvyklý na chleba, protože klidně roztrhal sáček, aby se na chleba dostal :-) Přes léto se toulal, ale teď už si celkem pravidelně přijde pro pohlazení a granule, tak ho mohla snadno odchytit a nechat vykastrovat.


PŘIBĚH č.1185-1186
Asi pred 2 týždňami sa k paní Kristině na záhradu pritúlal kocúrik (Mikeš) keď ho priviezol z vrakoviska jeden sused (majiteľ vrakoviska ho chcel zabiť a aj s jeho sestrou, ktorá je plachá a na 1x sa ju nepodarilo odchytiť). Po pár dňoch sused doviezol aj jeho sestru (Lízu), ktorá je na brata naviazaná. Paní Kristina poskytla oběma dočasnou péči. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1183-1184
Paní Jana stále řeší kočky starého pána, který umírá na rakovinu.Většinu jsme již vykastrovala a našla nový domov. Nyní jsme uhradili kastrace dalším dvěma.

PŘIBĚH č.1181-1182
Toulavé kočky žijí v chatové osadě Oseček u kontejneru. Jejich kastrací chce paní Míša snížit další množení divokých koček


Vložte svůj text...