Vykastrované kočky 7
Sem vložte podnadpis

PŘIBĚH č.1549-1550
Tři kočičky, žijící ve staré slévárně, kolem dokola jsou jen firmy žádný dům. Paní Zuzana se ptala po okolí, zda několomu nepatří. Kousek od slévárny má firmu a kočky se nám stahují k popelnici začala jim přes zimu dávat jídlo. vypada to na tři kočky, protože se tu potuloval i kocour který se o ně"pokoušel" ten se ale už 2týden neukázal. Nedaleko od toho jejich místa jsem nalezla i zraněné asi jejich lonské kotě. Mělo přejetou pánev je u ní v léčení už měsíc a má se k světu. Jen výlohy za něj nebyly malé. Kotě už má slíbený domov. Ale kočky zatím nikdo nechce, nejsou mazlivé (ani kotě nebylo). Nyní přisly na řadu dvě kočky a poslední půjde na konci března.

PŘIBĚH č.1547
Kocour pochází ze zahrádkářské kolonie v Praze 10, kde paní Markéta pomáha krmit kočky převážně squatujícím bezdomovcům, kteří již bohužel ale finančně nedosáhnou na kastrace koček. Již v minulosti díkyFELITI tuto oblast nechala prokastrovat, bohužel to bude běh na delší trať.

PŘIBĚH č.1546
V areálu firem, kde pan Jaroslav pracuje, byl skadník který plnil funkci krmiče lokálních toulavek. Tento pan skladník odešel na přelomu roku do důchodu, kočky si odvezl s sebou a na jednu zapomněl. Bohužel se nepodařilo dohledat na něj kontakt. Kočičku krmí zaměstnanci jiné firmy, boudičku na zimu jí dodali, ale stále nebyla kastrovaná a bude žít spokojený život kastrátky.


PŘIBĚH č.1540-1545
Na zahradě pana Petra z Karlových Varů se objevila divoká kočička, nedala se chytit. Do dvou měsícu porodila 5 koťat. Dnes už je to přes 7 měsíců. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1538-1539
Paní Brigita nás požádala o pomoc s kastracemi v lokalitě Hostivař v Praze, kde žijí bezdomovci.


PŘIBĚH č.1537
Azem se našel pár dní po narození před veterinární ordinací, kde ho někdo odložil v krabici. Vážil pouhých 100g i přesto, že byl již víc jak týden starý. Tělíčko měl pokryté mušími larvami a některé se mu i vylíhly v zadečku. Valerie (kočka matka jiných koťat) ho přijala za své kotě a dnes je z něj krásný 9ti měsíční chlapák. Děkujeme paní Janě z Karlových Varů, že jí osud koťatka nebyl lhostejný.

.

PŘIBĚH č.1529-1536
O kastraci větší kolonie koček v Heřmanci nás požádala paní, které je pře 80 let, tuto kolonii krmí ze svého důchodu, ale na kastraci už jí peníze nezbývají. Ve spolupráci s místním naším smluvním veterináře, který pomůže s odchytem a transportem koček jsme vykastrovali 6 koček a 2 kocourů. Zde už se rodit nechtěná kotata nebudou.


PŘIBĚH č.1528
Vloni se paní Magda přistěhovala do domečku v Praze a k ní s nastěhovala kočička, po ochočení již byla možná kastrace a kočička bude docházet dál na papání. Jsme rádi, že kočička bude žít život bez opakovaných porodů... Jedná se o druhou kočičku z této lokality.
PŘIBĚH č.1525-1527
Paní Marie se již dlouho snažila předsvědčit souseda důchodce (Strakonice), že kastrace pro kočičky, o které pečuje, je důležitá. Naštěstí se povedlo a byly vykastrováné 3 kočičky.


PŘIBĚH č.1523-1524
Další 2 kocourci od paní Marie z Mrklesů.


PŘIBĚH č.1522
Pokračujeme s paní Milenou s kastami v lokalitě Cítov.


PŘIBĚH č.1519-1521
Paní Eva požádala FELITI o pomoc s kastracemi kočiček, které se toulají na občas chodí na její zahradu na papání.


PŘIBĚH č.1518
Paní Veronika koupila s manželem starý dům nedaleko Ostravy, určený ke kompletní rekonstrukci, na jehož pozemku se zdržuje 6 polodivokých koček. Kočičky jsou tam zvyklé a nyní už i vykastrované. Čtvrtá kočička přišla na řadu nyní.


PŘIBĚH č.1514-1517
Pokračujeme s paní Janou s kastracemi v lokalitě Štetí, nyní přišli na řadu 2 kočičky a 2 kocourci.


PŘIBĚH č.1513
Kočička, stáří asi 7 měsíců, která se objevila se čtyřmi sourozenci v předzahrádce domu na poměrně rušné ulici. Majitelé domu se o ně nestarali, koťata běhala po ulici a na místě zůstala jen tato kočička a kocourek, paní Iveta z Podivína se jich a FELITI pomohlo s kastracemi.
PŘIBĚH č.1511-1512
V areálu Povodí Labe - Pardubice, je kolonie bezprizorních koček. Zaměstnanci, hlavně vrátní, je krmí a též jim umožňují skrýt se před nepřízní počasí do skladových prostor v areálu. Kočičky se tam bohužel nekontrolovaně množí. Koťátka často hynou pod koly projíždějících aut, smrtelně onemocní nebo se zkrátka jen tak, beze stopy ztratí.
Jsme rádi, že byly vykastrovány další dvě kočičky z Povodí Labe a budou žít důstojný život bez zbytečnému utrpení. Po zotavení se budou vracet na původní lokalitu.


PŘIBĚH č.1510
Pokračujeme s kastrami s panem Martinem v lokalitě Ústí nad Orlicí.


PŘIBĚH č.1509
Pokračujeme s paní Jitkou z Nymburka s kastracemi. Nyní už je vykastrováno vše.


PŘIBĚH č.1504-1508
Kolonie bezprizornich koček v oblasti švýcarské zátoky na vranovské přehradě. Množí se a zbytečně rodí koťátka, které lidí zabíjí. Už jsme na podzim vykastrovaní dva kočku a kocourka. Nyní přišlo na řadu 5 kočiček.


PŘIBĚH č.1503
Koťátko jménem Čertík, jak mu říká náš syn paní Evy, se k nim připojilo jako jediné ze skupiny dalších, které tráví čas v okolí jejich zahrady. Tráví s nimii veškeré volné chvíle na zahradě, spřátelilo se se synem a je velmi přítulné. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1502
Pokračujeme s paní Janou s kastracemi v Praze v Bohnicích.

PŘIBĚH č.1501
Vloni, se paní Magda přistěhovala do domečku v Praze a k ní s nastěhovala kočička, po ochočení již byla možná kastrace a kočička bude docházet dál na papání. Jsme rádi, že kočička bude žít život bez opakovaných porodů...


PŘIBĚH č.1499-1500
Paní Monika nás požádala o pomoc s kastrací kočičky, která se začala objevovat na její zahradě nedaleko Pardubic.


PŘIBĚH č.1497-1498
Paní Eva bydlí na samotě nedaleko Zábřehu. Momentálně ve stodole krmí 12 koček, některé kočky přijdou jen na jídlo, některé zůstávají. Chodí do kotelny, kočičími dvířky, kde mají pelíšky. Po kastraci mohou zůstat jak dlouho budou chtít, pokud budou chtít. Zatím byly vykastrovány dvě kočičky.


PŘIBĚH č.1495-1496
Na zahradě paní Šárky z Brna se zabydlely tři kočičky. Paní Šárka chce tuto situaci vyřešit co nejdříve, aby se nenarodila další nechtěná koťata. Už těmto kočičkám hledali domovy, bohužel bez úspěchu.


PŘIBĚH č.1492-1494
Paní Veronika koupila s manželem starý dům nedaleko Ostravy, určený ke kompletní rekonstrukci, na jehož pozemku se zdržuje 6 polodivokých koček. Kočičky jsou tam zvyklé a nyní už i vykastrované. Zatím tři.


PŘIBĚH č.1491
Paní Pavlína nás požádala o pomoc s kastrací toulavé kočičky se pohybuje v okolí jejího bydliště nedaleko Petřvaldu. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1489-1490
Na zahradu paní Jitky z Nymburka se zatoulaly kočičky, o kočičky se začali starat. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1486-1488
Poprosila nás o pomoc paní, co krmí kočky v okolí místního kravína v Lidečku. Je tady kolonie několika koček (cca 5) které se zde namnožily a občas tu i někdo nějaké kotě vyhodí. Jsou zde krmeny a mají se kde schovat, ale kastrace by nikdo neřešil a množily by se dál. Jsme rádi, že panu Danielovi není situace kočiček lhostejná.


PŘIBĚH č.1484-1485
Minulý rok si dvě kočičky (kočička a kocourek ) zvykly chodit na zahrádku ve Frýdku - Místku paní nechat se i pohladit. Jednoho dne se kočička dostala až do domu a porodila nám doma tři koťátka. Z narozených koťátek jsou dvě holčičky a jeden kocourek...samozřejmě se zdržují kolem kůlny a nebo jsou schované ve sklepě. Děti je pojmenovali, do útulku je nechtějí dát a situaci musíme řešit vykastrováním kocoura a kočičky + tři narozené půlroční koťata(dvě kočičky +kocourek). Díky Feliti programu je maminka a jedno koťátko (kočička) již vykastrované
PŘIBĚH č.1483
Kočička se objevila na podzim u v paneláku v Ostravě. Jedna kočička byla již vykastrována náklady paní Marie. Druhá kočička přežila zimu s ostatními u sklepů u vchodu.


PŘIBĚH č.1482
Jedná se o odchycenou kočku žijící na parkovišti v Ostravě - Dubina, kde ji krmili hlídači. Na parkovišti jsou ještě další 3 kočky, které zatím nejsou odchycené, budou se odchytávat.


PŘIBĚH č.1481
Na jaře přišla kočička a pět svých koťat na zahradu paní Veroniky ze Strakonic, ze kterých j si dva kocourky nechali, jeden dokonce potřeboval operaci, kterou jsme mu hradili, ostaním našli rodiny. Jsme rádi, že kočička již nebude muset procházet opakovanými říjemi.


PŘIBĚH č.1480
Kocourek se pohybuje roky v Loděnicích. Podařilo se zjistit, že je to tuláček a pečují zaměstnanci firmy Jež. Má tam boudičku a dávají mu krmení. Bohužel se nedařilo ho ochočit natolik, aby byl schopen kastrace. Před týdnem se ozvala paní z vrátnice, že z klesající teplotou kocourek zjistil, že ve vrátnici je teplo a tudíž nadešel ten správný čas ho vykastrovat. Kocourek bude žít spokojený život.
PŘIBĚH č.1478-1479
2 koťata byla odložena u vrat paní Ilony ve Strachovicích. Paní Ilona o ně pěčovala, ale na kastraci již peníze nezbývají. Rádi jsme pomohli


PŘIBĚH č.1474-1477
Pokračujeme s kastracemi v lokalitě Cítov.


PŘIBĚH č.1473
Pokračujeme s panem FIlipem s kastracemi nedaleko Černěvsi.


PŘIBĚH č.1472
Další kočička od paní Marie z Mrklesů.


PŘIBĚH č.1471
Na dvorku paní Marie se začala objevovat koťata. Nyní přišla na řadu kočička.


PŘIBĚH č.1468-1470
Pokračujeme s kastracemi v lokalitě Cítov.


PŘIBĚH č.1466-1467
K paní Evě chodí na zahrádku asi 6 koček, které se narodily minulé jaro za plotem na pozemku s SOŠ ve Znojmě. Jsou divoké, ale i tak se jim rozhodla je v zimě krmit a dát jim teplý pelíšek.. Nyní přišli na řadu dva kocourci.


PŘIBĚH č.1465
90 letá paní, která zachránila z ulice kocourka ve zbídačeném stavu. Vypiplala jej, vyléčila silný ušní svrab, odčervila a odblešila. Kocourek bude žít jako spokojený kastrát.


PŘIBĚH č.1464
V chatové oblasti nedaleko Soběslavi se začaly objevovat kočičky a paní Ilona nás požádala o pomoc s kastracemi.


PŘIBĚH č.1460-1463
K paní Jarmile začalo chodit 9 koček na zimu. Jedná se o divoké a toulavé kočky. Nyní přišly na řadu 4 kočičky. Jsme rádi, že se nám daří prokastrovat okolí Bučovic.


PŘIBĚH č.1458-1459
Feliti uhradilo kastraci kočičce a kocourkovi z areálu jedné firmy na Vysočině. Rádi jsem pomohli.


PŘIBĚH č.1456-1457
Pokračujeme v kastracích koček nacházejících se v místě blízko obce Okrouhlice. Tentokrát přišly na řadu dva kocourci.


PŘIBĚH č.1454-1455
Město Chotěboř na Vysočině je plné bezprizorních nekastrovaných koček. Ve městě se o ně snaží starat jedna hodná starší paní, která je chodí na různá místa krmit. Když se o tom dozvěděli lidé, kterým není osud bezprizorních koček lhostejný, domluvili se s paní na pomoci se zajištěním kastrací. Jako první kastraci podstoupily dvě kočky.


PŘIBĚH č.1451-1453
Kočičí kolonie u bezdomovců v Praze na Jarově čítá nejméně 20 koček, spíše více. Přesné počty se zatím nepodařilo zjistit. Kolonie byla objevena více méně náhodou a tak se s kastracemi začalo až nyní. Jako první byly vykastrovány tři kočky a v kastracích se bude pokračovat.


PŘIBĚH č.1450
Kočička se přitoulala na pozemek jedné staré paní, kde rodila koťata. Ta se nějak rozdala. Naštěstí situace kočičky nabyla lhostejná sousedce paní a zařídila ji kastraci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1445-1449
V zahráskářské kolonii v Brně nekontrolovatelně množí kočky. S paní Ivou již řešíme delší dobu kastrace, nyní přišla na řadu koťata / kocourky již vykastrovaných koče


PŘIBĚH č.1443-1444
Paní Nicollete našla roční kočičky v Kunovicich, ptala se, zda někomu patří, ale nikdo se k nim nehlásil. Našla jim domov, kam půjdou ihned po kastraci. Rádi jsme pomohli


PŘIBĚH č.1441-1442
Pokračujeme s paní Rut s kastracemi v Pardubicích.


PŘIBĚH č.1439-1440
Jsme dvě kočky, co nemají pána, ale máme se velice dobře u hospodářských zvířat a bydlíme nedaleko Valaššského Meziříčí.

PŘIBĚH č.1437-1438
V obci Opočnice u Nymburka jsou tři toulavé kočky, matka byla již vykastrována dříve a teď přišly na řadu 2 její koťata, kočičky. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1433-1436
Pokračujeme s paní Janou s kastracemi ve Štětí.


PŘIBĚH č.1431-1432
Pokračujeme s kastracemi v lokalitě Pískovna Dobříň - Cemex ČR.


PŘIBĚH č.1430
Paní Marcela se přistěhovala do Vysoké u Mělníka a začaly jí na zahradu chodit kočiky. Teď už jich krmí 6.
Nikdo ve vesnici se ke kočkám nehlásí. Čtyři jsem již nechali vykastrovat na své náklady, ale začíná to být finančně neúnosné. Navíc volně žijící kočky vodí koťata ke mně. Rádi jsme pomohli kočičce, kterou už nebudou trápit opakované říje a porody.


PŘIBĚH č.1429
Kočička k přišla k paní Jarmile na podzim a už zůstala. Nejdřív byla plachá a chodila jejich kočce na jídlo, když nebyli na dvoře. Ale nakonec jí ochočili a zůstane v rodině. Jedná se lokalitu nedaleko Olomouce.


PŘIBĚH č.1428
Jsem mourovatý kocourek, žiji venku už mnoho let a mám to štěstí, že k domu, kam chodím na jídlo mě krmili jak předchozí, tak noví majitelé. Bohužel ne všude mě vidí u misek rádi a tak se mi stane, že po mě letí například šutry, když to zkouším u sousedů. Naštěstí mí krmiči jsou hodně štědří a já si vždy nadlábnu do syta bříško a už nevypadám jako bych byl na pokraji svých sil. Jedná se lokalitu nedaleko Olomouce.


PŘIBĚH č.1427
Jsem bíločerná kočička, můj osud nebyl nikterak hezký. Jsem velmi drobná, jelikož se mi v mládí nedostávalo kvalitní stravy. Taktéž jsem měla koťátka. Nejspíše dvě z nich skončila v olomouckém depozitu o což se postarali moji krmiči, kteří se nám snaží pomoci. Nyní mě pravidelně krmí, ale blíží se jaro a já stále nejsem kastrovaná. Naštěstí díky FELITI už je a už se nebude muset trápit opakovanými porody. Jedná se lokalitu nedaleko Olomouce.


PŘIBĚH č.1426
Kočičku našla paní Andrea na okraji Olomouce, tím ji zachránila před přejetím auty. Bylo jí sděleno místním obyvatelem, že kočička je toulavá, že chodí k němu na pozemek a jestli nechce, aby ji tam něco přejelo, ať si ji vezme. V té lokalitě, kde ji našla, je docela frekventovaná silnice. Byla hrozně hubená a sešlá.

PŘIBĚH č.1425
Kočka je loňské podzimní kotě a pochází z Olomouce z oblasti ul. Čapka Choda - Tererovo náměstí (část Neředín).
Se svojí rodinkou žila v díře v domě, pravděpodobně vedoucí do sklepa, vycházeli až za soumraku na místo, kde je jedna paní krmí. Tato chodila vždy poslední, nadskakovala, ulevovala si noze a původně jsem si myslela, že má nožky jen tři. Nyní je ve velké psí kleci se svým již dříve odchyceným bratrem, ještě zbývá chytnout jednoho mourka, stejně starého.Vracet do lokality nikoho paní Jana nebude, ale bude jim hledat nové domovy.


PŘIBĚH č.1424
Kocour z kočičí rodiny, kterou postupně odchytává paní Jana, bydlí mezi bytovkami v Olomouci u garáží a domem, kde sídlí různé firmy. Přes den jsou schovaní v díře vedoucí do sklepa domu, vycházejí při stmívání.


PŘIBĚH č.1421-1423
Dům po zemřelém majiteli v obci Kyjov, u kterého se množí kočky. Příbuzní to bohužel neřešili a tak se kočičí kolonie rozrostla. Pár koťátek našlo domov a v tuto chvíli v místě zůstává sedm plachých koček, z toho pět loňských koťat. Jako první se podařilo odchytit dvě kočičky a kocourka. V kastracích se bude pokračovat.


PŘIBĚH č.1419-1420
Paní Dana nás požádala o pomoc s kastracemi v kolonii toulavých koček na Rakovnicku.


PŘIBĚH č.1418
Paní Lucie nás požádala o pomoc s kastracemi třech loňských koťátek, které jsou bez majitele a začala chodit k její tetě ma jídlo. Rádi jsme pomohli. Druhá přišla na řadu kočička.


PŘIBĚH č.1416-1417
Pokračujeme s kastrace s paní Marilyn nedaleko Znojma.


PŘIBĚH č.1412-1415
Jedná se kočky z areálu tiskárny v Kozlovicích u Přerova. Kočky se začaly stahovat do okolních zahrádek a na půdy. Bylo snadné je teď chytit, je jim chladno a mají hlad. Na půdě v seně se jim zima tráví dobře. V únoru se kočky na zahrádkách mrouskají a případná koťata by jenom znamenala další zdravotní vyčerpání. Paní Jana se o kočičky se po kastraci postará a pokusí se jim najít nové majitele, příp. je na jaře vypustí zpět do zahrádek. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1411
Nekastovaný kocour dlouhodobě na ulici, odchycen dne 13.1.2019 na krmném místě v Olomouci, bezprostředně mu bylo poskytnuto prvotní ošetření pro parazitům. Paní Dáša zajistila prozatím bezpečí, stravu. Kocour je vyššího věku, pokusí se o jeho adaptaci a jeho případnou adopci;v případě, že adaptace bude neúspěšná, bude zdravý vrácen zpět na krmné místo.


PŘIBĚH č.1410
Kocicky žily v domově důchodců nedaleko Bohnic, kde byly mláceny holí a utekly až do zahrádek. Jedna se o kočičku a nejspíš její odrostle kotatko kočičku, kterou paní Jana chodí krmit a není ji jejich osud lhostejný. Nyní byla zatím vykastrována první kočička.


PŘIBĚH č.1409
V zahrádkářské oblasti nedaleko Brna si pořídila paní Broňa zahrádku, kam jí začaly chodit kočičky od sousedky, která zemřela. O kočičky se budou nadále starat, ale rádi by předešli dalšímu množení. Nyní přišla na řadu jedna kočička.

PŘIBĚH č.1407-1408
Paní Radka našla v lese nedaleko obce Řitusy kočičku a kocourka. Jsme rádi, že již nebudou muset procházet opětovnými říjemi

PŘIBĚH č.1404-1406
Kolonie přitoulaných koček v chatové oblasti Žloukovice na pozemku sousedů. Pět koček nechala paní Soňa před 10 lety vykastrovat na vlastní náklady a přesto občas přivandrovala další divoká kočka a letos vrhla koťata. Letos kastrovali další 2 kocoury. Koťata by měla být na konci srpna ve věku cca 15-16 týdnů, tedy měla by být možnost rané kastrace, dříve než zdivočí. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1402-1403
V chatové koloniiu Velvar je hodně koček, ale par uz si zvyklo na souseda, staršího pána, který tam žije celoročně. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1400-1401
Na Feliti. se obrátila nová obyvatelka obce Cítov ohledně přemnožených kočiček. Velice jí trápí přístup lidí na venkově ke kočičkách a hlavně ignorace kastrací. Kolem jejího nového domu se potuluje kolem 13 hladových kočiček. Některé nejsou zdravé. Kočičkám samozřejmě dala najíst a prioritně chce kočičkám poskytnout kastrace, aby se dále nemnožily.


PŘIBĚH č.1399
Feliti uhradilo kastraci staršímu kocourkovi z areálu jedné firmy. Čeká ho pohodlnější a klidnější život. Rádi jsme mu pomohli.


PŘIBĚH č.1398
Nová lokalita, kterou začínáme kastrovat, se nachází blízko obce Okrouhlice na Vysočině. Zatím byla vykastrována kočička, protože už mrouskala, takže hrozilo "nebezpečí z prodlení" :) Kocourci budou následovat. Jsme rádi, že se zde nenarodí další kotě, které by jen těžko našlo někdy domov.


PŘIBĚH č.1395-1397
Přemnožená lokalita u České Bělé, kde jsme kastrovali opakovaně. Vykastrována byla zbývající loňská koťata, jedna kočička a dva kocourci. Jsme rádi, že se lokalita stabilizuje a nebudou tam přibývat další nechtěná koťata. Rádi jsme pomohli k dobrému konci.

PŘIBĚH č.1394
Maggie k paní Lucii ze Znojma začala chodit asi před rokem, nechala se pohladit asi půl roku zpet. Má ještě 3 další kočky, které chodí pravidelně a 4, které chodí občas. Jedna 23.12. zemřela na vrozenou vadu-srdce. Jedna podstoupila minuly rok odstranění kyly, jelikož došla s kylou jako tenisak. Přes zimu kočky měly jak úkryt venku pod schody, tak se jim uvolnila prádelna, kam se jim koupila dvířka.


PŘIBĚH č.1393
Paní Lucie z Nymburska nás požádala o pomoc s kastracemi třech loňských koťátek, které jsou bez majitele a začala chodit k její tetě ma jídlo. Rádi jsme pomohli. První přišel na řadu kocourek.


PŘIBĚH č.1392
K panu Filipovi se přitoulala asi rocni kocicka, které se ujali. Kočička bydlí doma společně s několika dalšími kočičkami, kterých se pan Filip ujal.


PŘIBĚH č.1390-1391
Pan Martin se nás obrátil s prosbou o pomoc se záchranou kolonie koček v Ústí nad Orlicí. Zatím byly vykastrovány 2 kočičky, veterinární léčbu (svrab, blechy apod. již zajistil a koček se ujala jedna paní důchodkyně)

PŘIBĚH č.1389
Kočička se přidala k synovi paní Evy, který šel ke kontejneru vysypat koš a hledala něco k jídlu a také byla u stodoly, kde krmí venkovky v Tursku.


PŘIBĚH č.1388
Kotata se narodila letos v květnu v opuštěném objektu bývalé lidušky ( LŠU ), krerá patřila Městské časti Prahy 6. Následně jí prodala Korejcům a objekt se bude rekonstruovat. Kotata tam chodila paní Iva krmit, kočka se záhadně začátkem září ztratila. Jedné kočičky se ujali sousedé, jedna bohužel utekla a jednu jsme vykastrovali a paní Iva jí po ochočení bude hledat rodinu.


PŘIBĚH č.1387
Kočička se objevila u jedné chalupy na samotě u lesa, která je daleko Přerova. Pán je myslivec a zvířata mu vadí a ještě je tráví. Tím, že ji paní Eva zahlédla víckrát, kočička měla obrovský hlad a nechala se vzít do náruče, tak si ji vzali.. Hrozilo ji velké nebezpečí. A po kastraci budeme zkoušet hledat nový domov. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1384-1386
paní Jana chodí krmit bezprizorní kočky ve Štětí. Pod nádražím se v současné době nachází cca 15koček. Pro 4 má zajištěnou péči a pobyt v teple po dobu zimních měsíců. Nadále se bude snažit najít umístění a zařídit kastraci i pro ostatní kočky. Jedná se vesměs o kočky plaché, které budou po zimě opět vypuštěny do své lokality. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1378-1383
Původně to začalo dvěma kočkami, které do rozlehlého areálu podniku přinesl jeden zaměstnanec, prý "na myši". Ostatní zaměstnanci se ohrazovali, že kočky je třeba vykastrovat, se zlou se však potázali, "je to proti přírodě". Počet koťat se dařilo zaměstnancům několik let držet "na uzdě". Po hromadném propouštění zaměstnanců se však žádná, byť i nezákonn...á, regulace už nekonala a tak počet kočiček narostl na úctyhodné číslo 27. Sami nevíme, zda je toto číslo konečné. A tak zastal velký problém, vedení zakázalo kočky krmit, ač samo ví, že tudy cesta nevede. Samozřejmě, že jsou kočičky potají krmeny, ovšem množství stravy je značně omezeno. Pro tolik kočiček, to je jasné. Nyní je s vedením podniku vyjednán odchyt, kočičky budou vykastrovány a vráceny zpět. Bohužel se téměř všechny bojí lidí.


PŘIBĚH č.1377
Paní Eva nás požádala o pomoc s kastracemi divokých koťat, které odchytila v Tursku. Nyní přišla na řadu kočička.


PŘIBĚH č.1375-1376
Pokračujeme v kastracích v přemnožené lokalitě, která se nachází u České Bělé na Vysočině. Tam jsme už minulý rok kastrovali několik koček, loňská koťata přichází na řadu nyní. Jako první byla kastrována kočička a kocourek. Paní, která se o ně stará, by jim ráda našla domov. Rádi jsme pomohli alespoň s úhradou kastrací.


PŘIBĚH č.1373-1374
Aliyah a Aziz jsou bráškové narození zachráněné slabé kočičce Valerii, která na tom byla před porodem velmi špatně. Děkujeme paní Janě, že jí osud kočiček není lhostejný a pomáhá nám s kastracemi na karlovarsku.


PŘIBĚH č.1370-1372
Paní Eva ze Zábřehu nás požádala o pomoc s kastracemi kočiček, které se u ní začaly objevovat. Některé přijdou na jídlo občas, některe z nich zůstavaji a chodí do kotelny kočičimi dvířky, kde maji pelíšky.


PŘIBĚH č.1369
Kočička, cca 4 měsíce, se u slečny Michaely z Brna objevila zhruba před dvěma týdny. Nemůže jí najít nový domov a útulky ji odmítají, proto se jí ujala a udělala v kůlně pelíšek. Stále studuje a kastraci si nemůže dovolit. Kočička se pomalu zotavuje ze všech zdravotních problémů. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1368
Jedná se o bezprizorni kočičku v Týništi nad Orlicí, kterou krmi paní Petra několik měsíců na sídlišti u popelnic. Vždy čeká na jídlo, ptala se, ale nikomu nepatří. V létě měla koťata, která asi zahynula. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1367
kocourek byl nalezen v Opavě na ulici v největších mrazech, našla ho paní, sdílela na FB, kocourka nikdo nehledal, kocourek je ošetřen, vykastrován, ještě bude naočkován a bude vypuštěn tady u domu paní Radky, dokud se ho někdo neujme.. bude hledat domov.. už nějaký měl slíbený, ale ten nakonec nevyše


PŘIBĚH č.1365-1366
Pokračujeme s kastracemi s panem Hvězdoslavem na Frýdecko-Místecku


PŘIBĚH č.1364
U fabriky, kde pracuje paní Naďa se objevily kočky, které se tam krmí zbytky jídel. Mají různé nemoci hlavně průjmy, nejsou odčervené. Odčervila je. Průjmy zvládla přidáváním smekty do jogurtů a kupuje granule pro kočky, které pravidelně krmí. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1360-1363
Byli jsme požádáni o úhradu kastrace divokých kocourků v obci Ražice v Jižních Čechách, které zůstali nedaleko domu, kde zemřela paní majitelka a dědicové dům prodávají. Kocourci už nebudou muset procházet opakovanou říjí.


PŘIBĚH č.1357-1359
K sousedce paní Jany ze Studénky se pristehovaly dve micky na půdu, maličká kočička, která měla jedno koťátko se zlomeným ocáskem a bez očička. O měsíc později jí nějaký "dobrák" hodil ještě malého kocourka. Rádi jsme pomohli.


PROJEKT FELITI KASTRUJE - PŘIBĚH č.1356
Pokračujeme s kastracemi s paní Martinou v Želeticích.


PŘIBĚH č.1355
Paní Olze na zahradu vyhodili 4 koťata. Kočkám se u paní Olgy z Prahy líbí a paní Olga nás požádala o pomoc s kastracemi. První přišel na řadu kocourek. Rádi jsme pomohli


PŘIBĚH č.1353-1354
Kočičky se dostaly na stáj ke koním u Veverské Bítýšky. Kočičky už nebudou muset procházet opětovnými říjemi.


PŘIBĚH č.1352
K babičce paní Jany z Moravského Krumlova se přitoulalo koťátko, které si nechala. Je to černobílá kočička. Kočička zůstala a my jsme pomohli s kastrac


PŘIBĚH č.1351
Černá mladá kočička se cca před měsícem objevila na zahradě u paní Jany. Byla přítulná, tak jí zkoušeli přes sociální sítě hledat majitele. Prozatím se však nikdo neozval. Kočička přichází denně večer na krmení. Paní chce předejít dalšímu množení. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1350
Pokračujeme s kastracemi s paní Martinou v Želeticích.


PŘIBĚH č.1347-1349
Pokračujeme s paní Valerií s kastracemi v Kravsku.


PŘIBĚH č.1346
Paní Anna z Mníšku pod Brdy se stará o párek (kocour a kočka) od majitele, kterému se už dvakrát narodila koťata a není schopný se o ně sám postarat. Paní Anna si uvědomuje problém s opětovnými říjemi a porody. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1345
Amirah se narodila bezprizorní kočičce Valerii, která byla velmi slabá, což se odrazilo také na Amirah a je nejmenší kotě z vrhu. Amirah si vybojovala své místo na slunci a je krásná slečna, kterou jsme rádi vykastrovali. Děkujeme paní Janě z Karlových Varů, že jí osud kočiček nebyl lhostejný.


PŘIBĚH č.1344
Mladý kocour Mour žije ještě s jednou vykastrovanou kočičkou v Brně u restaurace, která nyní nemá žádného majitele. Kocourek byl zpočátku velmi plachý a nedůvěřivý. Nyní si paní Evu oblíbil a rád se nechá pohladit. I když je velký a nevykastrovaný vše si od kočičky, ke které se přidal nechá líbit. Je to takový moula. Po kastraci se mu pokusí najít domov. K restauraci nepatří a pokud se tam objeví nový majitel mohl by ho vystrnadit.


PŘIBĚH č.1342-1343
Sousedka paní Marylin ze Znojma měla kočky a nestarala se, paní Marylin jim dala krmení a ony pravidelní chodily až zůstaly. Všechny kočky z ulice adoptovala a má je doma. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1341
Původně si pan Vladislav z České Lípy vzal kočku z venku, protože se o ni nikdo nestaral a byla špinavá, zanedbaná. Jenže náš kocour doma, zařídil 3 kotata.Vyrostli a začaly s nimi být problémy.Neustále mají zájem o další dvě kočky,které máme a pořád nalehají.Kočky jsou již kastrovány,takže to nejde.Kocouři však stále značkují a neustále mńoukají. Rádi jsme pomohli vykastrovat všechny kocourky, poslední přišel na řadu tento


PŘIBĚH č.1339-1340
Paní Eva z České Lípy nás požádala o kastraci kočiček její sousedky, důchodkyně, na jejíž zahradu u domu se stahují toulavé kočky z okolí. Snaží se jim alespoň občas přilepšit nějakým krmením. Problém je,že jí tam kočky pak vodí i koťátka. Ona se je vždy snaží udat po okolí,ale to nejde do nekonečna.


PŘIBĚH č.1338
Venkovní kocourek se přitoulal k důchodcům v Klánovicích. Oni ho krmí, ale o kastracích nic moc neví, paní Alena je přesdědčila, že ho necháme vykastrovat, oni ho budou krmit dál a nebude hrozit výroba koťat z jeho strany a ani nebude skákat pod auta.

PŘIBĚH č.1337
Na Karlštějnsku se potloukal kocourek, jsme rádi, že už nemusí mít opakovanou říji.


PŘIBĚH č.1336
Paní Jana stále řeší kočky starého pána z Ostravy, který umírá na rakovinu. Většinu jsme již vykastrovali a našli nový domov. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1335
Pan Přemysl nás požádal o kastraci handicapovaného kocourka, kterého našli na pile v Ostravě. Pravděpodobně tam i přišel o zadní nohy, je asi 10 měsíců starý a jeho rodiče si jej vezmou do bytu. Při nalezeníl byl začervený, tím že se pohybuje jen omezeně, ale už ho dali dokupy.


PŘIBĚH č.1334
Kočičku našla paní Šárkav jedné vesnici nedaleko Brna jako malé kotě, které nakrmila a ona se k nim začala vracet. Po čase přišla i se svými koťaty. Některým našli domov a o některá se nadále starají.


PŘIBĚH č.1332-1333
Cca 20-25 různě starých koček, které známý paní Lucie krmí na chalupě. Chalupa leží na samotě poblíž malé vesnice. Původně mu začaly chodit na krmení od psů, ale pak se začaly mezi sebou množit. Lidé z vesnice se k nim nehlásí a kočky se množí a pán už si neví rady. Na odchytu se bude podílet, umožní vstup na pozemek


PŘIBĚH č.1330-1331
Paní Radka nás požádala o pomoc s kastracemi: všechny kočky a kocouři se množí nekontrolovatelně nikdo se o ně nestará, krmím je již rok. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č.1329
Příběh kočky Micky je obyčejný příběh typické venkovské kočky. V zimě k babičce paní Anety přišlo na kost vyhublé odrostlé koťátko. Babička mu dala párkrát najíst a ono začalo chodit pravidelně, když byly velké zimy, tak ho pouštěla ohřát do kotelny, kde mu vyrobila i pelíšek a dala bedýnku s pískem. Zima přešla do jara a s kotěte vyrostla mladá kočičí slečna, která se začala toulat. A tak se stalo, že v dubnu Micka porodila dva kocourky. Oba dva půjdou za týden k hodným lidem do bytu, kteří je nechají i vykastrovat a Micka zůstane s babičkou.


PŘIBĚH č.1328
U paní Lucie se přemnožily venkovní kočky. Vloni jim venkovní donesla na zahradu koťata. Obě si nechali, mají je doma, jsou to 2 kočky, vykastrované. Letos jim další přinesla na zahradu 3 koťata. A další kočky jsou nad jejich možnosti, krmivo a pelíšky zajistlili. Ráda jsme pomohli s kastrací.


PŘIBĚH č.1326-1327
U sousedky paní Kateřiny se nekontrolovaně množí kočky. Paní je stará a má starosti hlavně sama se sebou a svým zdravotním stavem. Jedna kočka se rozmnožila na 6 dalších. Kočky žijí spíš divoce, sice je krmí zbytkama, ale za člověkem moc nechodí. Paní Kateřině se podařilo se štěstím 2 kočičí holky odchytit, má je doma a po měsíci jsou jakž takž kontaktní a jakž takž mazlivé. Kočičky už nebudou muset procházet opakovanou říjí.

PŘIBĚH č.1323-1325
Paní Adrea se ujala třech kočiček, které se toulaly a nikdo se k nim nehlásil. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1321-1322
Manžel paní Petry s dětmi přinesl dvě zrzavé kočičky, bydlely v místní zahrádkářské kolonii (Velké Žernoseky, u CS Betonu, pod autem). Bylo jich tam cca 6, ale podařilo se jim nalákat jen tyto dvě. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1319-1320
Jedná se o dvě odrostlá koťata, černé kocourky.Věkem asi 7-8 měsícu.Byly nalezeni paní Ivetou asi cca před měsícem u ní ve vsi u silnice.Vzala si je domů,bohužel se jí nedaří je umístnit nikam,proto je pořád má v péči a už mi začali očúravat, asi značkovat. Rádi jsme pomohli, snad nyní paní Iveta snáz najde kocourkům rodiny


PŘIBĚH č.1317-1318
Pokračujeme s kastracemi v Kravsku.


PŘIBĚH č.1316
V campu se začal objevovat kocorurek, paní Alžběta si jej vzala na zimu domů, jenže ouvej na byt tedy není rozhodně zvyklý, chystá se ho hned po zimě vypustit, ale chtěla zabránit dalšímu množení koťat. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1314-1315
Kočky žijí poblíž nebo v areálu bývalé tiskárny, občas se toulají po zahrádkách, sem tam spí u někoho na půdě nebo v kůlnách. V zimě jsou zvyklé chodit se přikrmovat do zahrádek v okolí. Děkujeme paní Janě za to, že se o kočičky postará.


PŘIBĚH č.1312-1313
ačali jsme s paní Janou kastrovat lokalitu ve Výšovicicích, bývalý areál zemědělského družstva. Kočičky už nebudou muset mít opakovaně koťata.


PŘIBĚH č.1311
Pokračujeme s kastracemi kotěte z Nezlů. Teď už je z kotěte kočka, které je víc jak půl roku. Žije u baráku s přístupem do domu a majitelé (důchodci) jsou ochotni nechat ji doma po dobu hojení jizvy, resp. i přes zimu


PŘIBĚH č.1308-1310
Pokračujeme s kastracemi v Olomouci s paní Hankou.


PŘIBĚH č.1305-1307
Divoké kočičky, které se zabydlely v obci Zaloňov poblíž Jaroměře. Již se nemusí trápit nechtěným březostem a porodům.


PŘIBĚH č.1303-1304
Pokračujeme s kastracemi v OLÚ Paseka.

PŘIBĚH č.1301-1302
Toulavky našly rodinu, kde budou bydlet. Rádi jsme pomohli s kastracemi.


PŘIBĚH č.1299-1300
Jedná se o mladou kočičku a starší kočičku, které se zdržují na zahradě u rodinného domu. Kočičky krmí paní Martina a poskytla jim základní péče.


PŘIBĚH č.1297-1298
Koťata odchycená společně s matkou v polovině září v Blansku. Máma už je, díky Feliti, vykastrovaná a protože jí musely být vytrhány téměř všechny zuby, zůstane u paní Alči. Koťatům po kastraci budu hledat nový domov.


PŘIBĚH č.1296
Kočička byla bohužel nekastrované a několikrát do roka měla koťata, některá se behěm těchto let podařilo umístit a zachránit, ale bohužel některá byla usmrcena nehumánním způsobem a to místnimi obyvateli. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1294-1295
Pokračujeme s kastracemi v OLÚ Paseka. Nyní přišli na řadu dva kocourci.


PŘIBĚH č.1293
Bezprizorní březí kočička odchycená na nádraží na Ostravici. Kočičku paní Radka odtamtud vzala v létě, protože byla březí. U ní v Orlové porodila a postarala se o koťátka. Těm našla domov. Kočičce Milly momentálně taky hledám domov.


PŘIBĚH č.1291-1292
Paní Adéla má zahradě tři toulavé kočky, které jsme nechala vykastrovat. Přitoulala se další dvě, kočka a kocour. Podařilo se nám je ochočit a jelikož u nás na zahradě všech pět zůstane (denně krmeny, odčerveny, přístřešky mají) chceme je nechat vykastrovat. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1288-1290
Paní Eva se na Vás obrátila s prosbou o vykastrovaní tři koťat, která žijí ve Velké Bystřici na parkovišti.
Jejich matku se podařilo již vykastrovat. Hledá jim domov, protože jsou na nebezpečném místě a jejich osud jí není lhostejný.


PŘIBĚH č.1287
Paní Jana stále řeší kočky starého pána, který umírá na rakovinu.Většinu již vykastrovala a našla nový domov. Nyní jsme uhradili kastraci kocourkovi.


PŘIBĚH č.1285-1286
V obci Bulhary se nachází zahrádkářská kolonie,kde se asi před 3 lety objevilo kotě. Kočičku zahrádkáři krmí a tak kočka 2x za rok rodí. Zatím se koťata dařilo darovat,ale letos 1 kotě-kočka zůstala. Asi nebudou mít problém je nakrmit, ale nikdo z nich nemyslí na to, že se teď budou množit rychleji. Díky Feliti už nebudou další nechtěná koťata.


PŘIBĚH č.1283-1284
Dvě kastrované kočičky od Humpolce, které nikomu nepatří. Starší kočička a tříbarevné jarní kotě, jehož máma byla kastrovaná už dříve. Díky Feliti už nebudou další nechtěná koťata od těchto kočiček, rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1280-1282
Paní Monika poskytla dočasný domov 3 koťatům, která měla být utopena. V případě, že se jim domov nepodaří najít, koťata si nechá. Nacházela se na pozemku pána, kam se přistěhovaly 2 kočky, které on krmí, ale to je veškerá péče, kterou jim poskytne, narozená koťata topí, což ale nemá jak dokázat.


PŘIBĚH č.1276-1279
Na chalupě u paní Vlaďky se objevily kočky. První dvě holky už mají rok a jedna měla koťata, která teď mají týden. Paní Vlaďka jezdí na chalupu pouze o víkendu a dovolené. Rádi jsme kočičkám pomohli.


PŘIBĚH č.1273-1275
V Olomouci-Týnečku se nacházejí 3 dospělé kočky (zřejmě loňská koťata), která u svého domu začala krmit jeddna milá důchodkyně. 2 kočky již porodily, ale koťata se nepodařilo najít, třetí kočka je také březí, ale je tu ještě šance, že by se kastrace mohla stihnout před porodem. Jsme rádi, že kočičky už nebudou muset rodit.


PŘIBĚH č.1271-1272
Další kočičky z Neředína u letiště.


PŘIBĚH č.1269-1270
Pokračujeme s kastracemi v Olomouc Neředín, u letiště.


PŘIBĚH č.1267-1268
Kolonie nekastrovaných koček, která se nachází v Neředíně u letiště. Celkem je zde na dvou různých místech asi třináct koček, které se množí mezi sebou. Městská policie z této lokality už opakovaně odvážela koťata a proto jsme pátrali odkud by koťátka mohla pocházet. Zjistili jsme, že paní, která zde kočky krmí, není příliš
kastracím nakloněná a proto tento problém neřešila. Prý to zařídí příroda .....


PŘIBĚH č.1266
Babička na okraji města, tam kde lišky dávaj dobrou noc, začala minulé léto krmit potulné kočky, protože byly nemocné a vychrtlé. Kocouři se nám na dvoře točí asi 4, ale jsou stále plaší.Kočičky byly 2, jedna se ztratila a zůstala jedna, která měla letos koťátka, která jsme našli roztrhaná po zahradě. Kočička je nyní nebojácná a motá se nám pod nohama. Z loňskéhu vrhu koťat zůstal jeden kocourek(další nepřežila), kterého jsme si rozmazlili a nechali. Babička má dobré srdce, ale kočičky se neustále množí a nacházíme mrtvá koťátka.

PŘIBĚH č.1265
Kočičky se začaly toulat před domem, paní Míša je začala krmit. Každý den ve stejný čas chodily pravidelně skoro 4 měsíce. Po dalších dvou měsících došly až domů k paní Míše a ihned se zabydlely. Bylo jí strašně líto je vrátit na ulici tak si je nechala doma. Základní ošetření dostaly, obě měly svrab v uších toho se zbavily. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1264
Kocourek se objevil asi před 3 měsíci u obchodního domu, kde byla krmena kočička, která tam žije už od narození a je vykastrovaná . Byl plašší a neobjevil se vždy, ale pravidelně každý den díky jedné hodné paní dostával jídlo. Zdálo se, že je hluchý. Před auty vůbec neuhýbal, ani se nebál hluku. Odchyt byl náročný, protože je to místo rušné a nevědělo se, kde se umístí. Ale díky další dobré duši se našel domov a podařil se odchyt. Tak se kocourek dostal díky FELITI na kastraci a zase k hodnému panu doktorovi a už je v novém domově.

.

PŘIBĚH č.1262-1263
V březnových mrazech se k paní Mirce nastěhovala do sklepa kočka s koťaty. Když bylo koťatům něco málo přes měsíc, zmizela s nimi a později je přivedla jen na krmení. Nyní je "koťatům" 8 měsíců, nechají se chytit, pomazlit, dát prášek na odčervení,ale do domu se jim nechce, jsou to čistě venkovky, které se nám toulají kolem domu. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1260-1261
V této lokalitě Solany se pohybuje větší množství koček bez domova ( po odstěhovaných majitelích, kočky které zde zůstaly v areálu bývalého zemědělského družstva), nemají kde se ukrýt a prosí o jakékoliv jídlo .


PŘIBĚH č.1258-1259
Příbuzní paní Ilony (důchodci 80+), se starají asi o10 toulavých kočiček, které se dále množí. Kočičky mají rádi, krmí je z důchodu, ale na kastrace už nezbývá. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1257
Mladý asi 6 měsíců starý kocourek(mourek) se několik týdnů snažil dobývat do rodinných domů na okraji města Mohelnice, kde ho všichni vyháněli pryč. A přitom chtěl kocourek jen do tepla se ohřát. Jedni lidé hledali alespoň pomoc, tak se obrátili na paní Denisu, protože ona na zábřežsku kočičky zachraňuje, co je v jejích silách a snaží se suplovat útulky(alespoň částečně). Moc děkujeme paní Denise.


PŘIBĚH č.1256
U bývalého zaměstnání paní Šárky v zahrádkách bylo sedm dospělých koček, žačala je s kolegyní krmit, odčervovat a dávat pipety proti klíšťatům. Všechny byly nemocné, hubené, plné klíšťat, strupů a svrabu. Kolegyně řešila s údajnou majitelkou, která se ale nechtěla starat. Daly inzeráty, tři koťátka udala, dvě si vzal kamarád, kocourek zemřel na kapačkách u veterináře a kočička ho stála deset tisíc nocméně to zvládla. S kastrací musí počkat, dle doktora, až nabere sílu, byla dlouho nemocná. Paní Šárka si vzala poslední koťátko, je to holčička Tygřinka, taky byla nemocná,ale už je zdravá a vykastrovaná a se jí daří dobře.


PŘIBĚH č.1254-1255
Kočky žijící v zahrádkářské kolonii na Praze 10/ Na Slatinách (pražská chudinská čtvrť), kam pravidelně dochází paní Ivana krmit a zároveň jí ochotně pomáhají i místní obyvatelé, vetšinou tedy bezdomovci žijící pouze v plechových/dřevěných boudách, u kterých kočky mají zázemí (misky a boudičky), ale rozhodně sami nedosáhnou finančně na jejich kastrace.

PŘIBĚH č.1252-1253
Pokračování s kastracemi u důchodkyně, která má u sebe asi 13 zvířat (z toho je část nově narozených koťat). Když tuto situaci viděla paní Alena, požádala nás o pomoci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1250-1251
Claudia a Carlie jsou sestřičky, které našla paní Karolína poblíž svého zaměstnání v Praze 5 - Radotíně, pobíhaly zmateně u frekventované silnice a srdceryvně mňoukaly... Nemělato srdce je tam nechat. Po prolomení nedůvěry to byla láska na první pohled... nechala si je, mají domov a péči a oplácejí to svou vděčností. Když je našla, už nepotřebovaly svou kočičí maminku, papaly samostatně. Holky už jsou správná nerozlučná trojka a rády se chodí ven potulovat...


PŘIBĚH č.1249
Paní Monika má dočasném domově mourovanou kočičku Žany a její mámu Anču ze zahrádek v Olomouci Lazcích.
Starala se o ně paní, co tam má zahrádku, ale jak začli maloši pobíhat po jiných zahrádkách, přestalo tam pro ně být bezpečno, proto jim přes facebook našla dočasku u nás. Dva kocourci, bráchové od Žany, po kastraci přes Feliti našli rychle společný domov, nyní přišla na řadu Žany.


PŘIBĚH č.1245-1248
Kočičí rodina 7-8 koček a koťat, koťata jsou 4-5 měsíců stará, jedno je s pohmožděnou zadní tlapou. Jsou opuštěné v polorozpadlém domku u lesa, bez vody a jídla. Denně projde hodně lidí, ale jen pár jim přinese něco k jídlu. Potulují se v lese, aby se uživili. Město věc nechce řešit. Děkujeme paní Blance, že jí kočičky nejsou lhostejné.


PŘIBĚH č.1243-1244
Paní Alena nás požádala o pomoc s kastracemi koček ve Velké Veleni, kočky jsou u statku, kde se množí a nikdo se nestará, koťata pak mizí záhadně..


PŘIBĚH č.1241-1242
Pokračujeme s kastracemi s paní Martinou, které nejsou kočičky lhostejné. Kočičky jsou od sousedky paní Martiny, která o ně nemá žádný zájem a kastrace je pro ní cizí slovo. Paní Martina poslala i zábavnou fotografii


PŘIBĚH č.1240
Kočička se toulá kolem domu, kde bydlí pan Standa, na střídačku jí krmí s jednou důchodkyní. Rádi jsme pomohli..

PŘIBĚH č.1239
Kocourek pochází z Prahy - Hostivaře, kde bydlel na parkovišti pod auty. Místní krmičky mu nosily jídlo téměř celý rok, bohužel kocour i jeho krmení bylo trnem v oku mnohým obytavelům sídliště. Když se začalo ochlazovat, bylo vidět, že starší kocourek začíná být nemocný. Proto se odchytil, díky Feliti vykastroval a minimálně na zimu zůstane v teple. Je hodně plachý a zatím dost ostrý, takže co bude dál se uvidí.


PŘIBĚH č.1238
Vesnická kočka matka přivedla na zahradu 4 koťata, jedno kotě se ztratilo, ale tři zůstala. Kočička, 2 kocourci. Jsou v místě chalupy paní Dany, kde se snaží o pravidelné krmení. O starou kočku nikdo nejeví zájem, prý není ničí, koťata zůstala na dvoře, ale toulají se po celé vesnici.Stará kočka se přijde jen nažrat.Nechala ji očkovat, odčervit a FELITI uhradilo kastraci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1236-1237
U zaměstnavatele paní Terezy je mnoho koček, rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1234-1235
Pan Pavel nás požádal o kastrace dvou kocourků, kteří nemají majitele a chodí na zahradu a žebrají něco k jídlu. Starší kocour je dva roky starý a mladší kocour stáří cca 6 měsíců, otec a syn. Sousedé se o kočky nikterak nestarají a pokud ano, tak koťata budou topit. Je to prostě vesnice. Jde o lokalitu Poučník Karlštejn.


PŘIBĚH č.1233
Kocour chodí k panu Jaroslavovi již několik měsíců chodí na zahradu, spí v kůlně. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1232
Pokračujeme s kastracemi s paní Veronikou v ul. Zaoralová v Brně Líšni, u ubytovny. Tentokráte přišla na řadu tato černá kráska.


PŘIBĚH č.1231
Pan Aleš se ujal kocourka, který začal značkovat. Vzhledem k tomu, že je v ID požádal nás o pomoc. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1230
Jedná se o kočky ze zahrádkářské kolonie v Ostravě Třebovicích,u firmy Pikant.


PŘIBĚH č.1224- 1229
Tyhle kočičky a kocouři jsou další várka z ohromné skupiny cca 40 ti, většinou plachých koček včetně koťat, které žijí/žili v areálu bývalých kasáren ve Strašicích. Většinu koťat se podařilo odchytit, socializovat, umístit, některé ještě na svůj domov čekají. Celá akce byla velké sousto i finančně a posbírala se na něj malá skupinka dobrovolníků, kteří se před tím vůbec neznali. Moc děkujeme Feliti kastruje za podporu a úhradu kastrací. Děkujeme za kastrované kočičky, které se tam dále nebudou množit. Ten šedobílý kocourek, co je vyfocen u misky, velké štěstí neměl. Zemřel před na Felv. Kastrovaný.

PŘIBĚH č.1222- 1223
Paní Helena má ustájeného koně na jednom malebném místě nedaleko Brna, jsme u lesa, blízko obce Veverská Bítýška. Provozní stáje je dobrosrdečná ženská, objevila se letos během léta na stáji 4 koťata. K jejím stávajícím dvěma stájovým kočkám je to docela nadlimitní stav. Snaží se jim, dopřát kvalitní stravu a základní veterinární péči. Kočky se chodí,... najíst, mají kam hlavu složit, ale kastrace je momentálně nad její finanční možnosti. Léčila je opakovaně na chlamydie, které si mezi sebou předávali. Teď se na stáji začala objevovat další (sedmá) kočka, přichází z lesa, zatím je velmi plachá, dáváme jí granule do seníku. Situace začíná být kritická. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1222- 1223
Paní Helena má ustájeného koně na jednom malebném místě nedaleko Brna, jsme u lesa, blízko obce Veverská Bítýška. Provozní stáje je dobrosrdečná ženská, objevila se letos během léta na stáji 4 koťata. K jejím stávajícím dvěma stájovým kočkám je to docela nadlimitní stav. Snaží se jim, dopřát kvalitní stravu a základní veterinární péči. Kočky se chodí, najíst, mají kam hlavu složit, ale kastrace je momentálně nad její finanční možnosti. Léčila je opakovaně na chlamydie, které si mezi sebou předávali. Teď se na stáji začala objevovat další (sedmá) kočka, přichází z lesa, zatím je velmi plachá, dáváme jí granule do seníku. Situace začíná být kritická. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1220- 1221
Pokračujeme s kastracemi v okolí drůbežárny, kde jsme již kastrovali dvě kočky.


PŘIBĚH č.1218- 1219
Důchodkyně se stará o volně žijící zvířata. Z jejího důchodu si nemůže dovolit kočky vykastrovat. Aktuálně má u sebe asi 13 zvířat (z toho je část nově narozených koťat). Když tuto situaci viděla paní Alena, požádala nás o pomoci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1217
Paní Petra našla na poli toulavou kočičku. Další den ji přinesla jídlo a vodu, několik dní jsme ji takto chodila krmit až začala s nimi chodit domů a nyní přichází na až dvůr, je plachá, ale je potřeba ji/jeho kastrovat. Díky kastraci jsme zjistili, že je to kočička, která nebude muset procházet opětovným mrouskáním.


PŘIBĚH č.1215-1216
Pokračujeme s kastracemi v OLÚ Paseka. Již několik let je to neřešitelný problém, který nechce řešit ani ústav, ani obec. Kočičky se zde nekontrolovatelně množí a narozená mláďata buďto umírají hlady a nebo je s nimi naprosto nelidsky zacházeno. Množství přejetých nebo ubitých zvířat je již delší dobu alarmující!!! Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1214
Kočička se potuluje kolem zahrádek u řeky Labe a občas se zatoulaji k paní Kateřině na zahradu. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1213
Koncem srpna k paní Nadě přišla na zahradu na chalupě v Jincích černá kočička v naprosto zbědovaném stavu. Totálně vyzáblá, v očích krvavé skvrny a začala na mne zoufale mňoukat. Bylo vidět, že by se ráda nechala pohladit, ale zároveň měla z toho šílenou hrůzu a utíkala. Kočičku začala krmit a ona se začala zdržovat na její zahradě. Protože dostala rýmu a prskala, vzala jí k veterináři kde jí dali antibiotika a samozřejmě doporučili kastraci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1211 - 1212
Dvě kočičky, které zůstaly po zemřelé babičce a maminka paní Vlasty se rozhodla zůstat v domě a starat se o ně. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1209 - 1210
Pokračujeme s kastracemi u Vranovské přehrady, děkujeme paní Ivaně, že jí osud kočiček není lhostejný.


PŘIBĚH č.1207 - 1208
Pod chatkou na nařadí se rodičů paní Daniely na chatě v zahrádkářské kolonii usadila kočička se dvěma odrostlými koťaty. Paní Daniela chce zabránit dalšímu množení kočiček a bohužel je jediná, která je ochotná to řešit. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1206
Pokračujeme s kastracemi s paní Andreou, kočičky jsou zahojené a nyní přišel na řadu kocourek.

PŘIBĚH č.1204-1205 Jedná se o skupinu asi sedmi koček a kocourů v lokalitě OLÚ Paseka. Již několik let je to neřešitelný problém, který nechce řešit ani ústav, ani obec. Kočičky se zde nekontrolovatelně množí a narozená mláďata buďto umírají hlady a nebo je s nimi naprosto nelidsky zacházeno. Množství přejetých nebo ubitých zvířat je již delší dobu alarmující!!! Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1200-1203
V okolí Znojma je několik velkých kočičích kolonií, které sice hodní lidé krmí, ale nikdo nekastruje. Po domluvě s veterinářkou jsme se pustili do odchytů a kastrací těchto lokalit. Paní doktorka chápe, jak je situace zoufalá a že je třeba s tím společně něco udělat. První se podařilo odchytit letošního kocourka a kočičku, staršího kocoura, který asi celé skupině velí a vícenásobnou rodičku. Postupně budeme v prokastrování této početné skupiny pokračovat.


PŘIBĚH č.1198-1199
Kočička se potulovala již dlouho v parku v centru Ostravy, paní Broňa se snažila o odchyt již dříve, nepodařilo se. Opět porodila koťátka a nyní se jí podařilo kočičku odchytit i s koťaty. Koťátka nabídne k adopci, kočička je plachá, zvyklá žít venku. Kocourek je také z kolonie. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č.1196-1197
V zahrádkářské kolonii volně žijí kočky, zřejmě je tam někdo vyhodil jako koťata. A samozřejmě se dále množí.... Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1194-1195
Ve vesnici se v areálu drůbežárny zdržuje kolonie koček. Každé jaro rodí koťata o která se nikdo nestará. Kočky jsou převážně plaché. Krmeny jsou především sousedy v okolí. Na vesnici kočky nikdo neřeší a kastrace je téměř sprosté slovo a člověk co to chce řešit blázen. Děkujeme paní Tereze, že jí nejsou kočičky lhostejné.


PŘIBĚH č.1193
Když obecním úřadě zdejší úředník pouze poradil nekrmit a nechat na mraze na jaře již s kočkami problém nebude, přijde na řadu FELITI a my pokračujeme s paní Ladou s kastracemi v zahrádkářské kolonii.


PŘIBĚH č.1192
Před měsícem někdo vyhodil na bytovkach kočičku s dvěma koťátky. Koťata našla své nové domovy, ale maminu nikdo nechtěl a tak zůstala sama v neznámém prostředí, díky tomu že ji paní Alena chodila krmit a dost se na ní nafixovala. Dcera kočky miluje a chtěli by si ji nechat. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a kočička má svůj domov.


PŘIBĚH č.1191
Paní Nina našla při sekání trávy pro králíčky u silnice papírovou krabici, která se hýbala...Byla v ní tři koťátka, kočičky...doma je vypiplala a domlouvala s veterinářem kastraci... Bohužel onemocněla s páteří a neměla nikoho kdo by jí pomohl odvézt kočičky na kastraci. Kočičky zmizely a vrátily se s koťaty. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1189-1190
Paní Martina náš požádala o kastraci kočiček své sousedky ,která nemá žádné finanční prostředky a ani nijak velký zájem o kočky. Paní Martina je typ člověka, který nenechá nic ležet bez pomoci . Děkujeme, že můžeme být tohoto součástí.


PŘIBĚH č.1188
Příběh kočiček začal začátkem letošního roku kdy se u paní Míši začaly toulat před domem, tak je alespoň krmila. Každý den ve stejný čas chodily pravidelně skoro 4 měsíce. Po dalších dvou měsících došly s paní až domů a ihned se zabydlely. A už u paní Míši zůstaly.


PŘIBĚH č.1187
Na zahradu paní Lucie se zatoulal kocourk, o kterém myslela, že je to nové sousedovo kotě. Byl trochu zablešený, ale jinak v pořádku. Nebyl zvyklý na lidské pohlazení a trvalo dlouho, než se nechal vzít do náruče. Podle veterináře ale nějaký domov měl. Byl asi zvyklý na chleba, protože klidně roztrhal sáček, aby se na chleba dostal :-) Přes léto se toulal, ale teď už si celkem pravidelně přijde pro pohlazení a granule, tak ho mohla snadno odchytit a nechat vykastrovat.


PŘIBĚH č.1185-1186
Asi pred 2 týždňami sa k paní Kristině na záhradu pritúlal kocúrik (Mikeš) keď ho priviezol z vrakoviska jeden sused (majiteľ vrakoviska ho chcel zabiť a aj s jeho sestrou, ktorá je plachá a na 1x sa ju nepodarilo odchytiť). Po pár dňoch sused doviezol aj jeho sestru (Lízu), ktorá je na brata naviazaná. Paní Kristina poskytla oběma dočasnou péči. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1183-1184
Paní Jana stále řeší kočky starého pána, který umírá na rakovinu.Většinu jsme již vykastrovala a našla nový domov. Nyní jsme uhradili kastrace dalším dvěma.

PŘIBĚH č.1181-1182
Toulavé kočky žijí v chatové osadě Oseček u kontejneru. Jejich kastrací chce paní Míša snížit další množení divokých koček


Vložte svůj text...