Vykastrované kočky 7
Sem vložte podnadpis

PŘIBĚH č.1222- 1223
Paní Helena má ustájeného koně na jednom malebném místě nedaleko Brna, jsme u lesa, blízko obce Veverská Bítýška. Provozní stáje je dobrosrdečná ženská, objevila se letos během léta na stáji 4 koťata. K jejím stávajícím dvěma stájovým kočkám je to docela nadlimitní stav. Snaží se jim, dopřát kvalitní stravu a základní veterinární péči. Kočky se chodí, najíst, mají kam hlavu složit, ale kastrace je momentálně nad její finanční možnosti. Léčila je opakovaně na chlamydie, které si mezi sebou předávali. Teď se na stáji začala objevovat další (sedmá) kočka, přichází z lesa, zatím je velmi plachá, dáváme jí granule do seníku. Situace začíná být kritická. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1220- 1221
Pokračujeme s kastracemi v okolí drůbežárny, kde jsme již kastrovali dvě kočky.


PŘIBĚH č.1218- 1219
Důchodkyně se stará o volně žijící zvířata. Z jejího důchodu si nemůže dovolit kočky vykastrovat. Aktuálně má u sebe asi 13 zvířat (z toho je část nově narozených koťat). Když tuto situaci viděla paní Alena, požádala nás o pomoci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1217
Paní Petra našla na poli toulavou kočičku. Další den ji přinesla jídlo a vodu, několik dní jsme ji takto chodila krmit až začala s nimi chodit domů a nyní přichází na až dvůr, je plachá, ale je potřeba ji/jeho kastrovat. Díky kastraci jsme zjistili, že je to kočička, která nebude muset procházet opětovným mrouskáním.


PŘIBĚH č.1215-1216
Pokračujeme s kastracemi v OLÚ Paseka. Již několik let je to neřešitelný problém, který nechce řešit ani ústav, ani obec. Kočičky se zde nekontrolovatelně množí a narozená mláďata buďto umírají hlady a nebo je s nimi naprosto nelidsky zacházeno. Množství přejetých nebo ubitých zvířat je již delší dobu alarmující!!! Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1214
Kočička se potuluje kolem zahrádek u řeky Labe a občas se zatoulaji k paní Kateřině na zahradu. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1213
Koncem srpna k paní Nadě přišla na zahradu na chalupě v Jincích černá kočička v naprosto zbědovaném stavu. Totálně vyzáblá, v očích krvavé skvrny a začala na mne zoufale mňoukat. Bylo vidět, že by se ráda nechala pohladit, ale zároveň měla z toho šílenou hrůzu a utíkala. Kočičku začala krmit a ona se začala zdržovat na její zahradě. Protože dostala rýmu a prskala, vzala jí k veterináři kde jí dali antibiotika a samozřejmě doporučili kastraci. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1211 - 1212
Dvě kočičky, které zůstaly po zemřelé babičce a maminka paní Vlasty se rozhodla zůstat v domě a starat se o ně. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1209 - 1210
Pokračujeme s kastracemi u Vranovské přehrady, děkujeme paní Ivaně, že jí osud kočiček není lhostejný.


PŘIBĚH č.1207 - 1208
Pod chatkou na nařadí se rodičů paní Daniely na chatě v zahrádkářské kolonii usadila kočička se dvěma odrostlými koťaty. Paní Daniela chce zabránit dalšímu množení kočiček a bohužel je jediná, která je ochotná to řešit. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1206
Pokračujeme s kastracemi s paní Andreou, kočičky jsou zahojené a nyní přišel na řadu kocourek.

PŘIBĚH č.1204-1205 Jedná se o skupinu asi sedmi koček a kocourů v lokalitě OLÚ Paseka. Již několik let je to neřešitelný problém, který nechce řešit ani ústav, ani obec. Kočičky se zde nekontrolovatelně množí a narozená mláďata buďto umírají hlady a nebo je s nimi naprosto nelidsky zacházeno. Množství přejetých nebo ubitých zvířat je již delší dobu alarmující!!! Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1200-1203
V okolí Znojma je několik velkých kočičích kolonií, které sice hodní lidé krmí, ale nikdo nekastruje. Po domluvě s veterinářkou jsme se pustili do odchytů a kastrací těchto lokalit. Paní doktorka chápe, jak je situace zoufalá a že je třeba s tím společně něco udělat. První se podařilo odchytit letošního kocourka a kočičku, staršího kocoura, který asi celé skupině velí a vícenásobnou rodičku. Postupně budeme v prokastrování této početné skupiny pokračovat.


PŘIBĚH č.1198-1199
Kočička se potulovala již dlouho v parku v centru Ostravy, paní Broňa se snažila o odchyt již dříve, nepodařilo se. Opět porodila koťátka a nyní se jí podařilo kočičku odchytit i s koťaty. Koťátka nabídne k adopci, kočička je plachá, zvyklá žít venku. Kocourek je také z kolonie. Rádi jsme pomohli.

PŘIBĚH č.1196-1197
V zahrádkářské kolonii volně žijí kočky, zřejmě je tam někdo vyhodil jako koťata. A samozřejmě se dále množí.... Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1194-1195
Ve vesnici se v areálu drůbežárny zdržuje kolonie koček. Každé jaro rodí koťata o která se nikdo nestará. Kočky jsou převážně plaché. Krmeny jsou především sousedy v okolí. Na vesnici kočky nikdo neřeší a kastrace je téměř sprosté slovo a člověk co to chce řešit blázen. Děkujeme paní Tereze, že jí nejsou kočičky lhostejné.


PŘIBĚH č.1193
Když obecním úřadě zdejší úředník pouze poradil nekrmit a nechat na mraze na jaře již s kočkami problém nebude, přijde na řadu FELITI a my pokračujeme s paní Ladou s kastracemi v zahrádkářské kolonii.


PŘIBĚH č.1192
Před měsícem někdo vyhodil na bytovkach kočičku s dvěma koťátky. Koťata našla své nové domovy, ale maminu nikdo nechtěl a tak zůstala sama v neznámém prostředí, díky tomu že ji paní Alena chodila krmit a dost se na ní nafixovala. Dcera kočky miluje a chtěli by si ji nechat. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a kočička má svůj domov.


PŘIBĚH č.1191
Paní Nina našla při sekání trávy pro králíčky u silnice papírovou krabici, která se hýbala...Byla v ní tři koťátka, kočičky...doma je vypiplala a domlouvala s veterinářem kastraci... Bohužel onemocněla s páteří a neměla nikoho kdo by jí pomohl odvézt kočičky na kastraci. Kočičky zmizely a vrátily se s koťaty. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1189-1190
Paní Martina náš požádala o kastraci kočiček své sousedky ,která nemá žádné finanční prostředky a ani nijak velký zájem o kočky. Paní Martina je typ člověka, který nenechá nic ležet bez pomoci . Děkujeme, že můžeme být tohoto součástí.


PŘIBĚH č.1188
Příběh kočiček začal začátkem letošního roku kdy se u paní Míši začaly toulat před domem, tak je alespoň krmila. Každý den ve stejný čas chodily pravidelně skoro 4 měsíce. Po dalších dvou měsících došly s paní až domů a ihned se zabydlely. A už u paní Míši zůstaly.


PŘIBĚH č.1187
Na zahradu paní Lucie se zatoulal kocourk, o kterém myslela, že je to nové sousedovo kotě. Byl trochu zablešený, ale jinak v pořádku. Nebyl zvyklý na lidské pohlazení a trvalo dlouho, než se nechal vzít do náruče. Podle veterináře ale nějaký domov měl. Byl asi zvyklý na chleba, protože klidně roztrhal sáček, aby se na chleba dostal :-) Přes léto se toulal, ale teď už si celkem pravidelně přijde pro pohlazení a granule, tak ho mohla snadno odchytit a nechat vykastrovat.


PŘIBĚH č.1185-1186
Asi pred 2 týždňami sa k paní Kristině na záhradu pritúlal kocúrik (Mikeš) keď ho priviezol z vrakoviska jeden sused (majiteľ vrakoviska ho chcel zabiť a aj s jeho sestrou, ktorá je plachá a na 1x sa ju nepodarilo odchytiť). Po pár dňoch sused doviezol aj jeho sestru (Lízu), ktorá je na brata naviazaná. Paní Kristina poskytla oběma dočasnou péči. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1183-1184
Paní Jana stále řeší kočky starého pána, který umírá na rakovinu.Většinu jsme již vykastrovala a našla nový domov. Nyní jsme uhradili kastrace dalším dvěma.

PŘIBĚH č.1181-1182
Toulavé kočky žijí v chatové osadě Oseček u kontejneru. Jejich kastrací chce paní Míša snížit další množení divokých koček


Vložte svůj text...