VYKASTROVANÉ KOČKY VIII
Sem vložte podnadpis

PŘIBĚH č.1762
Jedná se o dvě mladé kočky z Velké Veleně. Kočky jsou na statku, nemají majitele, drží se v seně. Bohužel byla odchycena pouze jedna kočička, která už byla po rekonvalescenci vrácena na statek.

.

PŘIBĚH č.1758-1761
Pokračujeme s paní Monikou v kastracích v OLÚ Paseka.


PŘIBĚH č.1754-1757
K paní Jarmile začalo chodit 9 koček na zimu. Jedná se o divoké a toulavé kočky. Nyní přišly na řadu další 4 kočičky. Jsme rádi, že se nám daří prokastrovat okolí Bučovic. Už zbývá poslední nevykastrovaná kočička.


PŘIBĚH č.1752-1753
V chatové oblasti v Kunraticích byla nedávno zrušena zahrádkářská kolonie, je tam množství koček a kocourů. Dnes byly odchyceni a vykastrována dva kocourci.

PŘIBĚH č.1748 - 1751
Čtyři kočičí holky byly postupně vykastrovány v obci Vysoká. Jedna starší kočka a tři loňská koťata. Jsme rádi, že se díky tomu nebudou v obci rodit další bezprizorní koťata. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1745-1747
Obec Kyjov, pokračujeme v kastracích koček po zemřelém majiteli. Tentokrát byla odchycena kočka a dva kocourci. Na místě ještě zbývá jedna nevykastrovaná kočka neznámého pohlaví, kterou se samozřejmě také pokusíme odchytit.


PŘIBĚH č.1744
Paní Marie, která pracuje v centru Prahy na vrátnici a krmí zde skupinu koček, které se stále množí. Požádala nás o pomoc a s pomocí Jolanty se podařilo zatím odchytit a vykastrovat jednu kočičku.


PŘIBĚH č.1741-1743
Asi 11 koček (z toho 6 kočiček - prioritně v Obci Zbečno). Majitel si vzal dvě opuštěné kočky, které se začaly množit. Jedná se o kastraci koček nepřizpůsobivého občana, který se o kočky stará nedostatečně a na kastrace nemá finance. Další tři kočky přišly na řadu dnes. Zatím byly celkem vykastrovány čtyři kočky a dva kocouři.


PŘIBĚH č.1739 -1740
Obrátila se na nás paní Radka s prosbou o kastraci divokých koček. Jedná se o další kočky, které žijí ve starých stodolách, některé jsou pořád dosti divoké, ale jelikož je krmí, tak si postupně zvykají a některé už se dají i chytit a tím pádem jsme začali s kastracemi.


PŘIBĚH č.1738
Kocourka našla paní Kateřina ve měste Vsetín u obchodního domu jednota v "kanále". Byl maličký, měl max.2 měsíce, měl nemocné očička, kocourka vzala domů, dala ho do pořádku, vykrmila a nyní mu hledá nový domov, neboť ho nechce pouštět zpět do města, jsou okolo frekventované cesty.


PŘIBĚH č.1737
Tři kočičky, žijící ve staré slévárně, kolem dokola jsou jen firmy žádný dům. Paní Zuzana se ptala po okolí, zda několomu nepatří. Kousek od slévárny má firmu a kočky se nám stahují k popelnici začala jim přes zimu dávat jídlo. vypada to na tři kočky, protože se tu potuloval i kocour který se o ně"pokoušel" ten se ale už 2týden neukázal. Nedaleko od toho je...jich místa jsem nalezla i zraněné asi jejich lonské kotě. Mělo přejetou pánev je u ní v léčení už měsíc a má se k světu. Jen výlohy za něj nebyly malé. Kotě už má slíbený domov. Ale kočky zatím nikdo nechce, nejsou mazlivé (ani kotě nebylo). Dvě kočičky byly vykastrovány začátkem března a nyní byla vykastrována poslední kočička. Zobrazit víc
PŘIBĚH č.1735-1736
V opuštěné zahradě v obci Svojetice je zhruba 10 koček, občas jim někdo přinese něco k snědku. Paní Nela nás požádala o pomoc s kastracemi. Kočičky, které budou vykastrovány, bude ochočovat a hledat jim rodiny.


PŘIBĚH č.1733-1734
V lokalitě Kostomlátky se objevily další dvě kočičky, byly ihned vykastrovány, aby nestihly zabřeznout.


PŘIBĚH č.1731-1732
V obci Měřín je několik toulavých koček, které krní 80 letí důchodci, kteří nás požádali o pomoc s kastracemi. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1730
Lokalita Horní Újezd - 12 kočiček, začalo to před dvěma lety třemi a počet se samozřejmě navýšil. Tento týden nám tam nějaký "dobrák" ještě tři přidal, ty se pokusí paní Gabriela umístit, jsou nejvíce ochočené, zbytek jsou bohužel divočaci, tudíž bez šance na umístění. Jídlo mají, zázemí taktéž (jsou v areálu drůbežáren),o pokastrační péči bude postaráno u paní Gabriely.


PŘIBĚH č.1729
Pokračujeme v kastracích v Ústí nad Orlicí. O víkendu pan Martin při krmení přivítal navrátilce /je to kocour, který k nim také patřil, ale v létě z osady zmizel. Zjevně na něj už přišlo jaro, naštěstí kočky zatím nejeví o něho zájem. Ale nakonec byla odchycena kočička, což se u divokých koček stává.


PŘIBĚH č.1727-1728
Pokračujeme s paní doktorkou v kastracích koček z kolonie koček žijícíh v okolí veterinární ordinace. Momentálně je tam 12 koček, 3 vykastrované loni na podzim a kočka a kocourek nyní a zbývá 7 koček.
PŘIBĚH č.1725-1726
Ulice Na Stráži , Praha 8. Paní se stará u svého domu postarala o kočičku, která ale přivedla 4 koťata. Odchycen a vykastrován je již černý kocourek a jedna mouratá kočička. Oba se vrátili zpět, kde o ně je dobře postaráno.


PŘIBĚH č.1723-1724
Lokalita - Bajkalská, Praha 10. Tato lokalita je trošku složitější na odchyt. Kočičky zde pobývají na prázdném pozemku, kde se zbourala stavba. Pozemek je velký, okolo jsou odbytné domy, MŠ, park. Je tu celkem asi 10 koček, které zde krmí několik lidí z okolí. Kteří nás také požádali o pomoc. Odchyty se zde musí provádět pozdě večer. Zatím se nám podařilo odchytit jednoho kocourka, který už je po kastraci zpátky a jednu další kočičku.


PŘIBĚH č.1722
Lokalita Praha - Stodůlky . Paní se tu několik let stará o opuštěné kočky. Jsou zde cca 3. Po změně vlastníka domu hrozilo, že se kočičky bohužel budou muset odstěhovat. Naštěstí po domluvě mohou zůstat a tak se snažíje odchytat a vykastrovat. Bohužel moc nespolupracují a tak se zatím podařilo chytit jen loňské kotě. Po kastraci se pustí zpátky. Je to plachá mramorovaná kočička. Jeden kocourek na lokalitě je již kastrovaný, při odchytu jsme zjistily že má již cvik v uchu.


PŘIBĚH č.1716-1721
Lokalita - Novovysočanská, Praha 9 - zahr.kolonie. Paní se stará u své chatky o cca 10 koček. Bohužel peníze na kastrace nemá a tak nás požádala o pomoc. O kočičky je zde dobře postaráno a tak se po kastracích mohou vrátit zpět. Zatím jsme odchytly a vykastrovaly šest kočiček. Kocouři nás teprve čekají.
PŘIBĚH č.1714-1715
V okolí staré nemocnice ve Znojmě se potuluje kočička a její 2 odrostlá koťata cca 7-8 měsíců stará. Kočičku se podařilo odchytit a vykastrovat, koťata jsou velmi plachá, ale na jídlo se nechala nalákat do přepravky. A již budou žít život spokojených kastrátů.


PŘIBĚH č.1705-1713
Ve vesničce Mutišov v Jižních Čechách žije kolonie bezprizorních koček, které bych ráda vykastrovala, protože se zde začínají nekontrolovaně množit. Kočky nikomu nepatří, kolonie vznikla tak, že toulavá kočička porodila v kravíně šest koťat a když jim byly přibližně dva měsíce, ztratila se. Jedna z těch šesti už měla také koťata a v tuto chvíli se začínají všichni mrouskat a hrozí pohroma přemnožení. Kočky paní Martina nechala vykastrovat všechny tedy celkem 9. 5 koček a 4 kocouři.


PŘIBĚH č.1704
Micinku potkala paní Božena před několika lety na cestě nedaleko mé zahrady. Byla zima a ona byla nemocná, zraněná, vyhublá a hlavně silně nedůvěřivá. Trvalo velice dlouho než se paní Boženě podařilo Micinku ochočit, ale povedlo se a nyní mohla jít Micinka na kastraci.


 PŘIBĚH č.1703
Kočička se nachází v Malém Chlumci, kde patřila paní, která zemřela a nyní nemá domov. Jídlo ji obstarává občas starší paní se zahrádkou. Kočka se u ní objevila poprvé loni po úmrtí paní, když ji tam přivedla 2 cca dvouměsíční koťata - koťata dali k adopci a kočka zůstala v okolí. Občas příjde na jídlo - občas není vidět třeba týden. Nyní si paní myslí, že kočička čeká opět koťata.

PŘIBĚH č.1701-1702
Jedná se o kočky a kocoury ze zahrádkářské kolonie u firmy Pikant v Ostravě Třebovicích. Paní Maruška, která je obětavě krmila, ze zdravotních důvodů už nemůže docházet, kočky teď krmí pan Eda. V současné době se průběžně objevuje při krmení 12 až 15 koček..... 2 kočičky již budou mít klid od opakovaných říjí.


PŘIBĚH č.1698-1700
Paní Romana začala na statku u koní krmit jednu kočičku a teď jich je jedenáct. Jelikož byli plaché, podařilo se jí pohlaví zjistit až nedávno. Už jsou ochočené. Zvládají odchyt, ošetření i přepravu. Samozřejmě všechny krmím a když je třeba,zajistí i vet. vyšetření. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1696-1697
V Oboře u Poděbrad v jízdárně žije několik koček. Paní Mirka jim kupuje krmení a některé již nechala na své náklady vykastrovat. Nyní jsou tam ještě čtyři kočky, od jednoho roku, do tří let. Dvě kočky a dva kocouři, kteří by kastraci také potřebovali. Jelikož starost o ně stojí nemalé peníze, kastrace dalších čtyřech divokých je nad její finanční možnosti. UPo dobu rekonvalescence budou u paní Mirky a poté budou vráceny zpět do jízdárny.


PŘIBĚH č.1694-1695
Pokračujeme s kastracemi v Kostomlátkách. Dnes přily na řadu poslední dvě kočičky. Jsme rádi, že je tato lokalita vyřešena.


PŘIBĚH č.1693
Pokračujeme s kastracemi na dvoře sociálních rodin v lokalitě Kravsko. Vloni se nepodařilo odchytit poslední černou kočičku. Také jsou tam ještě 2 kocouři a jeden z nich právě přišel na řadu s kastrací. Jsme rádi, že paní Valerii není osud kočiček lhostejný.


PŘIBĚH č.1691-1692
Pokračujeme v kastracích v kočičí kolonii u bezdomovců v Praze na Jarově. Tentokrát přišel na řadu kocourek a kočička. Vykastrováno v této kolonii tak bylo do dnešního dne celkem šest koček a dva kocouři. V místě zůstává neznámý počet nekastrovaných plachých koček, odchyty jsou spíše o náhodě, ale určitě se bude pokračovat.


PŘIBĚH č.1690
Černobílá kočička, která se toulá po ulici v Kozolupech. Kočička není plachá, nechá se pohladit. Má u paní Petry v garáži misku s jídlem.


PŘIBĚH č.1689
Starší kocour, který se již roky pohybuje v areálu 2 právnických firem, kde dříve bývalo zemědělské družstvo v obci Kaňovice.


PŘIBĚH č.1688
Paní Jana jezdí krmit toulavé kočičky v Týně/Bečvou. Nachází se v zahrádkářské kolonii u opuštěného altánku. Nyní se tam nachází odrostlá loňská kočička kolem 1 roku a zhruba stejně starý kocourek. Nepatří nikomu,chodí je krmit jen paní Jana a mají tam ode ní boudičky, kde se mohou schovat. Dnes se podařilo vykastrovat kocourka.


PŘIBĚH č.1687
Jedná se o kolonii kočiček čítající cca 20 kusů,které mají boudičky a krmné místo na ulici Jeremiáše v Ostravě-Porubě. Některé jsou již vykastrované, ale stále je ještě asi 5 kusů nevykastrovaných, z toho 3 kočky a 2 kocourky. Kolonie se nachází poblíž mateřské školky, ovšem vedení nám v ničem nepomáhá, jen jim kočky vadí. Feliti již několik kočiček uhradilo (kočičku a kocourka v minulém týdnu a nyní kocourka). Zbývají dvě kočičky, které ještě nebyly odchyceny a vykastrovány.

.

PŘIBĚH č.1686
Kolonie koček v zahradách chatové oblasti Žloukovice. Kolonii pred 11 roky vykastrovala na vlastni naklady, ale opět se tam nastěhovaly další cizi kocky a ty vrhly v loňském létě koťata. Jedna kočička byla vykastrována u druhé, velmi divoké kočky, která byla také odchycena, bylo po sedaci (vzhledem k agresivitě), zjištěno, že již kastrované byla.
PŘIBĚH č.1685
Jedná se o 3 kočky žijící na odlehlém pracovišti dolového území sokolovské uhelné v kolejové dopravě .Jedna z nich je matka + 2 koťata z května. Paní Radmila je v novém zaměstnání od ledna a hned začala řešit kočičky a jejich kastraci. Děkujeme, že jí osud kočiček není lhostejný. Zatím byla vykastrována jedna kočička.


PŘIBĚH č.1683-1684
V Sokolově žije starší paní, vdova. Po manželovi jí doma zbylo 5 nekastrovaných koček + 1 kocour. Kočičky jsou navíc plaché a nedají se chytit, paní Mirka už domluvila sklopec, který doveze.Kočičku chytí, nechá vykastrovat a kočička se pak vyspí u ní v "dočasné péči" a druhý den kočičku paní vrátím, a takhle dokola. Teď byly vykastrovány dvě kočičky.
PŘIBĚH č.1681-1682
Další lokalita v Kladně: kolonie 7 koček/kocourů + 2 nová, cca 4 měsíce stará koťata. 4 kočky jsou již kastrované, takže zbývají 3 nekastrované kočky. Na podzim se paní Martina ujala 5 nemocných koťat z této kolonie a tím se s nimi seznámila. Koťata na vlastní náklady vyléčila, pro 3 našla domov a 2 nejvíce nemocné kluky si nechala. Kluci jsou již v pohodě, očkovaní a kastrovaní. Mámu těchto koťat jsem nechala vykastrovat. O kočky se stará ( jídlo, přístřešky) starý pán. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1679-1680
V areálu základní školy je několik kočiček, které nikomu nepatří. Bohužel lidé z okolí této školy již na to poukazují, že je jich tam mnoho a stále se množí. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1678
Bobíšek- malé kotě, které někdo hodil na chodbu bytovky, protože vědí, že se paní Růžena o vyhozené a opuštěné kočky. Večer bylo slyšet slabé kočičí mňaučení na chodbě a on tam u vchodových dveří vevnitř schoulený. A tak si ho nechali a my jsme pomohli s kastrací.
PŘIBĚH č.1676-1677
Původně to začalo dvěma kočkami, které do rozlehlého areálu podniku přinesl jeden zaměstnanec, prý "na myši". Ostatní zaměstnanci se ohrazovali, že kočky je třeba vykastrovat, se zlou se však potázali, "je to proti přírodě". Počet koťat se dařilo zaměstnancům několik let držet "na uzdě". Po hromadném propouštění zaměstnanců se však žádná, byť i nezákon...ná, regulace už nekonala a tak počet kočiček narostl na úctyhodné číslo 27. Sami nevíme, zda je toto číslo konečné. A tak zastal velký problém, vedení zakázalo kočky krmit, ač samo ví, že tudy cesta nevede. Samozřejmě, že jsou kočičky potají krmeny, ovšem množství stravy je značně omezeno. Pro tolik kočiček, to je jasné. Nyní je s vedením podniku vyjednán odchyt, kočičky budou vykastrovány a vráceny zpět. Bohužel se téměř všechny bojí lidí. Jedná se 17 a 18 kočičku z lokality Dobříň.


PŘIBĚH č.1674-75
U jedné stáje ve Velaticích u Brna jsou 4 kočičky ( 2 kočičky necelý rok staré, 1 kocourek cca 5 měsíců starý a nejspíš ještě jedna kočička- nenechala se zatím chytit, ta má taky necelý rok). S pomocí paní Zuzany byly vykastrovány 2 kočičky (kočka a kocourek).


PŘIBĚH č.1673
Paní Lucie z Nivnice nás požádala o pomoc s kastracemi divokých koček. Zatím ochočili jednoho kocourka a nyní přišla na řadu i kastrace. Doufáme, se podaří ochočit a vykastrovat další kočičky.


PŘIBĚH č.1671-1672
Kočička přišla k paní Jarce březí, několika koťatkům našli rodiny. Kočičku a jedno koťátko zůstalo a paní Jarce je ochočila a rozhodla si je nechat. Děkujeme paní Jarce, že ji osud kočiček není lhostejný.
PŘIBĚH č.1668-1670
V Praze na Bohdalci žila u bezdomovců kočka, která porodila koťata. Kočičí máma byla vykastrována už loni, nyní přišla na řadu koťata, dvě kočky a kocourek. Jsme rádi, že máme další vyřešenou lokalitu, kde se nebudou rodit další koťata.


PŘIBĚH č.1667
Pokračujeme s paní Jolantou v kastracích v lokatě Tišice. Další kočička bude ušetřena nechtěných porodů.


PŘIBĚH č.1668-1669
Přemnožené kočíčky karlovice, jedná cca o 12-15 kocicek, ktere se potuluji po obci. Přesný počet není znám, vetsina z nich neni socializovaná. Dokonce se tu pry o kocicky strilí.


PŘIBĚH č.1666
V chatové oblasti nedaleko Soběslavi se začaly objevovat kočičky a paní Ilona nás požádala o pomoc s kastracemi. Jedná se o poslední kočičku.
PŘIBĚH č.1660-1664
K důchodci (sousedovi paní Vlasty z Žerovic) na zahradu se přitoulala před rokem kočka, nyní je jich tam 5, bylo 7, ale dvě zmizely. Důchodce je tak nějak krmí, ale nemá peníze na kastrace. Jsme rádi, že paní Vlastě není osud kočiček lhostejný.


PŘIBĚH č.1657
K paní Daně se přitoulala kočka a zůstává cca měsíc. Vypadá to, že si je "ochočila". Avšak začal brousit okolo cizí kocour, vypadalo to, že by nemuselo zůstat jen u jedné kočky, naštěstí s pomocí Feliti se nemusí již bát, že by kočička musel trpět opakovanými porody.


PŘIBĚH č.1655-1656
Původně to začalo dvěma kočkami, které do rozlehlého areálu podniku přinesl jeden zaměstnanec, prý "na myši". Ostatní zaměstnanci se ohrazovali, že kočky je třeba vykastrovat, se zlou se však potázali, "je to proti přírodě". Počet koťat se dařilo zaměstnancům několik let držet "na uzdě". Po hromadném propouštění zaměstnanců se však žádná, byť i nezákon...ná, regulace už nekonala a tak počet kočiček narostl na úctyhodné číslo 27. Sami nevíme, zda je toto číslo konečné. A tak zastal velký problém, vedení zakázalo kočky krmit, ač samo ví, že tudy cesta nevede. Samozřejmě, že jsou kočičky potají krmeny, ovšem množství stravy je značně omezeno. Pro tolik kočiček, to je jasné. Nyní je s vedením podniku vyjednán odchyt, kočičky budou vykastrovány a vráceny zpět. Bohužel se téměř všechny bojí lidí.


PŘIBĚH č.1650-1654
Dalších 5 kočiček z lokality Tišice. Kočičky si nyní budou moci užívat život spokojených kastrátek


PŘIBĚH č.1649
Z kočičí kolonie u bezdomovců v Praze na Jarově se podařilo odchytit další plachou kočku na kastraci, byla v začátku březosti. V místě stále nekončíme, je zde ještě několik nekastrovaných koček a kocourů, přesný počet bohužel nikdo nezná


PŘIBĚH č.1648
Pokračujeme s paní Jolantou v kastracích v lokatě Tišice. Díky Feliti už nebudou další nechtěná koťata od této kočičky, rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1646-1647
O příběhu kocourka ani kočičky moc nevím, přišli oba hladový a urousany a já cítila, že jim musím pomoci, sama se snažím jak se dá, ale jim jsem se rozhodla dát teplo domova a plnou misticku, protože by jinak neměli šanci. Někdy si říkám podle toho, jak vypadali, že je lepší, když zvířátka neumí mluvit, asi by si člověk poplakal nad jejich minulostí.


PŘIBĚH č.1642-1645
Pokračujeme s paní Janou v kastracích v lokalitě Štětí, už by měly zbývat jen 2 kočičky, ale u divokých koček nikdo nikdy neví..


PŘIBĚH č.1641
Divoká kočička se objevila u paní Yvony z Roudnice nad Labem, paní ji začala krmit a ochočila a nyní přišla na řadu kastrace


PŘIBĚH č.1640
Dvouletá kočka, která poprvé měla kotě ještě sama jako půlroční. Kočka má pravidelně 2x ročně koťata, sama je malá, slabá, vysílená. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1637-1639
Pokračujeme s paní Lucií v kastracích v lokalitě Černice


PŘIBĚH č.1635-1636
Jedná se o kolonii kočiček čítající cca 20 kusů,které mají boudičky a krmné místo na ulici Jeremiáše v Ostravě-Porubě. Některé jsou již vykastrované, ale stále je ještě asi 5 kusů nevykastrovaných, z toho 3 kočky a 2 kocourky. Kolonie se nachází poblíž mateřské školky, ovšem vedení nám v ničem nepomáhá, jen jim kočky vadí. Feliti již několik kočiček uhradilo a nyní přišli na řadu kočka a kocour. - v Ostrava.


PŘIBĚH č.1633-1634
Na zahradě paní Evy se začlaly objevovat kočičky asi 6 koček,které se narodili minulé jaro za plotem na pozemku střední odborné školy, jsou divoké. V zimě jim paní Eva poskytla pelíšky a boudičky.


PŘIBĚH č.1631-1632
jeden hnědý cca půlroční dlouhosrstý kocourek, kterého paní Nina ochočila, odčervila a odblešila, jeden z kocourů od Restaurace Na Kopečku, Nové Zámky...a druhá je černá kočička, dlouhosrstá, je hodně plachá...cca rok, pořád byla o hodně větší než hnědý kocourek, nyní jsou stejně velcía zdá se, že jde o kočičku..... - v Nové Zámky.


PŘIBĚH č.1629-1630
Pokračujeme s kastracemi v Kostomlátkách.


PŘIBĚH č.1627--1628
Do zahrádkářské kolonie v Brně se přistěhovali bezdomovci, jak to v této době bývá již dost obvyklé a mají 2 kočky teprve odrostlé. Hrozí rozmnožení. Děkujeme paní Heleně, že jí osud kočiček není lhostejný.


PŘIBĚH č.1622-1626
Lokalita toulavých koček v bývalém areálu JZD v Lomnici u Tišnova. Jedná se o 4 mourovaté sourozence a jednoho zrzka.


PŘIBĚH č.1621
V areálu TOS Kuřim se pohybuje několik toulavých koček. Pan Milan nás požádal o pomoc s kastracemi, druhý přišel na řadu mourek.


PŘIBĚH č.1620
Jedná se o 4 kočky žijící na ulici. Dvě černé kočičky Rozinku a Rézinku, které se dají pohladit a možná i chytit, mourovatou Betynku která je plachá (odchyt asi s odchytovou klecí) a mourovatý kocour Mikeš. nyní byla vykastrována Betynka.


PŘIBĚH č.1619
Další kocourek odchycený a kastrovaný v Praze Strašnicích, z lokality, kde žije osm kočiček, které tam lidé nechtějí. Stále nekončíme a v kastracích se bude pokračovat


PŘIBĚH č.1618
Pokračujeme v kastracích v Praze Strašnicích. Tentokrát byla vykastrována kočka, opět v začátku březosti. Další odchyty v lokalitě jsou samozřejmě v plánu.


PŘIBĚH č.1617
Jedná se již o "odrostlá" pražská koťata, kterých se lidé zbavili vyhozením na ulici, po letních prázdninách, vánočních svátcích. Jako druhá byla vykastrována další kočička.


PŘIBĚH č.1614-1616
Jedná se o lokalitu divokých koček v Čakovicích, jsme rádi, že kočičky už nebudou rodit.


PŘIBĚH č.1613
Jedná se o kocourka, který se nachází v kolonii toulavých koček, kterou denně pan Stanislav. Narodil se na jaře minulého roku, a jelikož se pohybuje u čtyřproudé silnice, tak se bojí, aby nezačal běhat za kočkama právě přes tuto silnici. Jeho bráška i sestřička jsou již kastrovaní.


PŘIBĚH č.1610-1612
Pokračujeme s kastracemi v obci Źbečno. Další tři kočky nebudou muset procházet opakovanými říjemi a porody.


PŘIBĚH č.1607-1609
Asi 11 koček (z toho 6 kočiček - prioritně). Majitel si vzal 2 opuštěné kočky, které se začaly množit. Jedná se o kastraci koček nepřizpůsobivého občana, který se o kočky stará nedostatečně a na kastrace nemá finance. V první vlně byly odchyceni a vykastrováni dva kocourci a jedna kočička.


PŘIBĚH č.1606
Jedná se o 2 toulavé kočky a 1 kocoura (matka a 2 odrostlá koťata), které se potulují po Lužné u Rakovníka. Kočky krmí má 75 letá teta, každý den se k ní přijdou nažrat. Jsou divoké, lítají venku, ale denně se hlásí o jídlo. Společně jim kupují kvalitní jídlo, aby jim usnadnily život. Nyní přišla na řadu mouratá kočička, u které se při kastraci zjistilo, že už byla pár dní březí.


PŘIBĚH č.1605
Paní Olga našla kočku, chodila za ními mňaukala, venku mrzlo a paní Olga ji adoptovala a žije u nich. Hledali majitele a nikdo se nehlasi, asi ji někdo vyhodil.
PŘIBĚH č.1604
Kocour je dalším členem kastrované kočičí skupiny v Olomouci (část Neředín). Doufaly jsme s paní, která mi pomáhá, že to bude kočka-matka rodu, ale je to kocour, takže koloběh, bohužel, stále někde pokračuje.
PŘIBĚH č.1602-1603
Objevili jsme kolonii nekastrovaných koček, která se nachází v Olomouci. Dověděli jsme se nejdříve o čtyřech koťatech a jejich matce. Jedno kotě jsme už odchytili a při odchytávání ostatních koťat jsme zjistili, že nekastrovaných koček je v této lokalitě víc. Jejich celkový počet nedokážeme odhadnout, viděli jsme zatím asi šest dospělých koček. Děkujeme paní Janě, že jí osud divokých koček není lhostejný.


PŘIBĚH č.1600-1601
Začínáme kastrovat další kočičí kolonii, tentokrát v Praze Strašnicích, kde se nachází celkem osm koček. Jako první byli odchyceni kocourek a kočička, která už byla v začátku březosti. Dnes už mají oba po kastraci a jsou vráceni zpět. V kastracích v místě se bude pokračovat.


PŘIBĚH č.1598-1599
Kočky a kocouři nemají domov, žijí venku, potulují se ve vesnici, nekoordinovaně se množí a tím vzrůstá problém. Není mi jejich osud lhostejný, a proto bych jejich dalšímu rozmnožování a trápení chtěla zabránit. Obec Líšnice
PŘIBĚH č.1597
Kočička se narodila v křoví a bohužel nikdy nepoznala pohlazení lidskou rukou. Zůstala tak plachá a z kotěte se stala slečna, která by mohla přivést na svět další nebožátka. Kastrace jí pomůže mít lepší život.


PŘIBĚH č.1593-1596
Pokračujeme s paní Jolantou v kastracích v lokalitě Tišice.


PŘIBĚH č.1592
Jedná se již o "odrostlá" pražská koťata, kterých se lidé zbavili vyhozením na ulici, po letních prázdninách, vánočních svátcích. Zatím přišla na řadu jedna kočička.


PŘIBĚH č.1588-1591
Kamarádka paní Soni z Opavy Kylešovic krmí asi dva roky kočičku Dorinku,tak ji pojmenovaly. Vloni se kočička nějakou dobu neukázala a potom kamarádka objevila v zahradě čtyři kotátka. Dorinka je vzorná maminka, tak se se koťat ujaly, krmí je, mají otevřenou garáž, do které si mohou kdykoliv zalézt..Otec je neznámý, maminka připomíná britskou kočičku. Letos bych chtěla nechat vykastrovat i maminku, at k takovým nehodám již nedochází...


PŘIBĚH č.1586-1587
Lokalita divokých koček v blízkosti Olomouce, kočky začaly chodit na zahradu paní Martiny, která nás požádala o pomoc s kastracemi.


PŘIBĚH č.1584-1585
Děda po smrti babičky měl vzadu na zahradě jednoho kocoura(mazlika) kterého krmil, ale postupně přicházeli další a další a ted je jich tam 8. 6 kočiček a 2 kocouři. Nechce je nikomu darovat a rozloučit se s nimi. Některé se bojí a nepřijdou(jen na jídlo)Kostomlátky


PŘIBĚH č.1582-1583
V minulém roce jsme vykastrovaly k v zahrádkářské kolonii Ořechy v Lipníku nad Bečvou. Ale jsou tu ještě jejich loňská koťata. Tedy 2 kočičky a 2 kocouři. Blíží se jaro, a chtěla bych zabránit dalšímu nekontrolovanému množení. Teď byly vykastrované dvě kočičky.


PŘIBĚH č.1581
Kočka žijící v komunitě koček v Radkově Lhotě. Bílo mourovaná, loni měla 3 koťata, jedno umřelo, 2 se podařilo umístit. Kočička již bude v pohodě a již nebude rodit.
PŘIBĚH č.1580
Jedná se o lokalitu v Budiškovicích, kde je toulají po zahradě a nikdo ze sousedů k nim nehlásí. Děkujeme paní Lence, že jí osud kočiček není lhostejný.
PŘIBĚH č.1578-1579
Jedná se o lokalitu v malé vesnici nedaleko Znojma. Paní Katka se přistěhovala do domu, který byl mnoho neobydlen a kočky se za tu dobu nastěhovaly do stodoly, na půdu.. Jedná se cca 10 koček, ke kterým se sousedi nehlásí. Zatím přišly na řadu 2 kočičky.


PŘIBĚH č.1576-1577
Jednoho dne si je kočička přivedla na zahradu do domova důchodců a misto si zvolili za svuj docasny domov. Důchodcům dělají kočičky radost a my máme radost, že nemusí procházet opakovanými porody. Lokalita Znojemsko.


PŘIBĚH č.1574-1575
Pokračujeme v kastracích u bezdomovců v Praze na Jarově. Jako další byli odchyceni a vykastrováni plachý kocourek a stará plachá kočička, které je nejméně osm let a musela za svůj život porodit nespočet koťat. Jsme rádi, že oba čeká už jen lepší život. V odchytek a kastracích v místě se bude pokračovat.


PŘIBĚH č.1573
Bezprizorní kocourek potulující se po České Bělé. Naštěstí to jedněm z obyvatelů nebylo jedno a dali vědět jiným lidem, kteří mu přes Feliti zajistili kastraci. Rádi jsme kocourkovi pomohli ke spokojenějšímu životu.


PŘIBĚH č.1671-1672
Jedná se o 2 půlroční koťata, která přivedla toulavá kočka, která se usadila na zahradě pana Václava z Třebenic.


PŘIBĚH č.1569-1570
paní Lucie bydlí v malé vesnici Černčice u Žalan ve,které jsou převážně chalupáři. Chalupáři se o zvířata starají přes léto a v zimě se o ně nikdo nestará, kromě paní Lucie. Je tam asi osm až deset koček různého pohlaví, které potřebují kastraci. Jednoho kocourka se podařilo udat, další kočku přejelo auto. Kočky jsou toulavé a jejich počet se průběžně mění.


PŘIBĚH č.1568
Kocourek obývá zahradu v Přerově. Rádi jsme pomohli.


PŘIBĚH č.1564
Jsem velmi divoký kocourek a s člověkem jsem nejspíše nikdy nepříšel do styku. Do odchytové klece jsem se chytil asi v jednu ráno a poranil jsem si o ni hlavičku, když jsem se snažil dostat ven, takže mám teď na hlavičce tři stehy. Byl jsem také plný klíšťat, které mi paní doktorka při kastraci odstranila. Díky Feliti jsem teď kastrovaný a nebudu muset celé noci nahánět kočičky. Jedná se o dalšího kocourka z Charvát.


PŘIBĚH č.1566-1567
Pokračujeme s paní Monikou s kastracemi v OLÚ Paseka.


PŘIBĚH č.1565
Pokračujeme s panem Martinem s kastracemi v lokalitě v Ústí nad Orlicí

PŘIBĚH č.1562-1563
Ve dvore na prazskych Vinohradech se premnozily kocky, jiz nekolikata generace. Mistni lide je krmi, avsak kastraci tu nikdo neresi, bohuzel.


PŘIBĚH č.1561
Paní Kateřina jela ke známým do Kostelce, po příjezdu jí kamarádka mi ukázala sraženého kocourka a tak neváhala a jela do Olomouce na veterinu. Kocourek byl hospitalizován na veterině a ještě bude muset znovu v příštím týdnu. Ptala se po Kostelci jestli je něčí tento kocourek a údajně patří nepřizpůsobivým občanům, kteří se o něj vůbec nestarají. Proto bych Vás chtěla požádat o kastraci neboť nepřízpůsobiví před ní zavřeli dveře.

PŘIBĚH č.1557-1560
K jedné staré paní na zahradu nedaleko Olomouce se před dvěma lety nastěhovaly 2 kočičky, které paní začala krmit a nechala je pobíhat po její zahradě, ty se tam pak usadily. Kočičky nemají žádnou boudičku, spí většinou ve dřevech nebo na seně, nejsou nijak očkované ani odčervované, zkrátka tam prostě žijí. Stalo se ale bohužel to, že kočičky několikrát... porodily koťata a teď je jich na pozemku paní celkem 8. Tři starší kočky a 5 odrostlejších koťat v rozmezí třičtvrtě roku a 1+. Paní je schopná kočičkám zajistit stravu (ne moc kvalitní) na ostatní věci ji peníze nezbývají. Bohužel je problém v tom, že se blíží jaro a hrozí opětovné porody kočiček. Všechny jsou dosti plaché a nesocializované, pro jídlo k paní si ale vždy běží. Sousedům už tyto přemnožené kočičky, které se budou dále množit, pokud s tím nic neuděláme, začaly vadit, jelikož jim chodí i na jejich pozemek, čemuž samozřejmě nejde nijak zabránit. Paní už kvůli tomu také pláče, padlo tam bohužel i to, že pokud se nová koťata narodí, bude se s nimi muset "něco udělat" ani si nechci představit co. Bohužel vím, že se tam na vesnici nechtěná koťata pořád topí, dokonce některé už kdosi odvezl někam do lesa


PŘIBĚH č.1556
Příběh kocourka: Jsem rezavý kocourek s nádhernou kresbou, bohužel však nikde nemám svůj teplý pelíšek a milující páníčky. Jsem velmi plachý, což je také důvod proč jsem hodně hubený a můj odchyt musel probíhat v noci, kdy si dovolím se přiblížit. Měl jsem také plno klíšťat, nemocná očička a mnoho šrámů z rvaček včetně toho u čumáčku. Díky Feliti jsem teď kastrovaný a krmiči mě pomalu socializují, abych si zvykl alespoň na ně a nemusel trpět hlady.


PŘIBĚH č.1555
Kocourze zahrádkářské osady v Pavlovičkách v Olomouci. V zahrádkách se vyskytuje kolonie nekastrovaných kočiček, která se stále rozrůstá. Paní Jana se snažíme odchytit zejména maminku koťat a ostatní kočky, které by už mohly porodit koťata, jsou ale hodně ostražité.


PŘIBĚH č.1554
Pokračujeme s paní Valerií s kastracemi v Kravsku


PŘIBĚH č.1552-1553
Pokračujeme s kastracemi v lokalitě Lidečko kravín. Teď byli vykastrováni dva kocourci.


PŘIBĚH č.1551
Kotátko našla paní Marcela z Karlovarska celé uplakané a umnaukané v lesíku u potoka za chalupou, naříkalo tak nahlas, že se šla podívat co se stalo. Byla v šáší vyděšená ,urousaná pusinku má odřenou do krve, hubená, hladová. Jak na ni promluvila a vysvobodila z toho roští, vůbec se nebránila a bylo vidět, že je štastná, že její naříkání někdo vyslyšel. Možná, že ji tam někdo vyhodil, protože vůbec nebyla plachá a vůbec se nebránila a nechala se chytit.


Vložte svůj text...