VYKASTROVANÉ KOČKY 1
kočky, které byly vykastrovány prostřednictvím kastračního programu FELITI kastruje

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 174 až 179
Tyto kočičky žijí v zahradě u činžovního domu v Olomouci. Stahují se sem, jelikož je tu stará paní krmí. Paní Lucie se o kočky zajímala, chtěla jim pomoci, ale bylo jí řečeno, že pokud se kočky rozmnoží, otráví je. Na ten popud se obrátila na Pomocné tlapky Olomouc, bohužel nedisponují finančním obnosem, aby mohli kastrace uhradit. Sama Lucie kastrace bohužel také finančně nezvládne. Proto se obrátila na FELITI kastruje a jsme rádi, že jsme pomohli vykastrovat tuto zahradu a umožnit těmto kočičkám spokojený život kastrátů.

Kastraci provedla dne 23.3.2017 MVDr. Jitka Tesaříková, Olomouc.  

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 172 a 173
Oba žijí v Kroměříži na ulici, větší se tam vzal nevím odkud, je to krásný černý kocour, kterému paní, která chodí kočky krmit, dala jméno Kapitán. Menší kocourek Moureček se na ulici narodil na podzim loňského roku. Kapitán už je zpět ve svém rajónu, Moureček zatím zůstává u paní Karly, která mu léčí hnisající drápky na přední tlapce. Po doléčení bude vrácen do lokality odchytu, kde za pomoci krmičky bude žít spokojený život kastráta. 

Kastraci provedl 5.4.2017 MVDr. Jan Snopek, Vetrina Kroměříž https://www.veterina-kromeriz.eu/


PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 169 až 171
Tyto tři kočičky se zdržují se v obci Lojovice u Velkých Popovic, kde je krmí starší paní. Ta bohužel nemá peníze na jejich kastraci. Nezdržují se tam pouze tyto tři kočičky, ale ještě dalších sedm. Tyto nechala před časem paní Ester vykastrovat za vlastní peníze. Na tyto poslední tři už peníze neměla, tak jsme mohli pomoci my. Už všechny čeká jen dlouhý a spokojený život za pomoci hodné krmičky. 

Kastraci provedl MVDr. Martin Vašák, Benešov. https://www.veterinabenesov.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚHY č. 165 až 168
O kastracích koček u firmy v Havlíčkově Brodě jsme už psali. Nyní s potěšením píšeme jejich poslední 'příběhy'. Poslední proto, že kastrační akce byla zdárně ukončena a byly vykastrovány poslední kočičky a jeden kocourek, dnes jsou již všichni v pořádku zpět tam, kde mají své doma. Přejeme všem dlouhý spokojený život a samozřejmě i hodné krmiče. 

Jejich kastraci provedla 13.3.2017 Veterinární ambulance HB s.r.o., https://www.vethb.cz

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 164
Orlík, okr. Příbram - pokračují zde kastrace toulavých koček. Teď přišla na řadu tato mourovaná kráska. Tato pochází asi ze statku, na krmení chodila ještě s jednou kočičkou - asi sestřičkou. Kočička ( i přes svojí nízkou váhu 2,3 kg) také byla březí.

Kastraci provedla 27.3.2017 MVDr. Kateřina Nováková, Kovářov

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 163
Tato kočička a maminka od nedávno kastrovaného koťátka v průmyslovém areálu na Praze 10 je již kastrovaná. Markétě se podařilo jí odchytit a při kastraci byla potvrzena ranná březost. Kočička dostala jméno Muffina a po kastraci se setká se svojí již kastrovanou dcerou. 

Kastraci provedla 5.4.2017 MVDr. Klára Kunčická, Veterina Nusle, https://veterinarnikrmiva.cz/kontakt-74/ 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 162
Uprostřed města Kynšperka žil zhruba 3 roky na ulici u jednoho krámku tento krásný "zrzounek", který dostal jméno Felix. Sedával na chodníku a žebral o jídlo. Pak se na delší dobu ztratil. Když se vrátil, byl ve velmi špatném stavu, popálený. Na léčbu peníze paní Hana našla, na kastraci už ale ne. Proto do života Felixe vstoupil kastrační program FELITI. Dnes už je to velký mazlivec, ale svoje šrámy na duši si už ponese napořád. 

Kastraci provedl dne 6.4.2017 MVDr. Martin Sobota. https://www.veterinakv.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 161
Blue Berry toto překrásné jméno dostal od Dany tento asi 3 letý kocourek s poraněnou tlapičkou (pravděpodobně od nakopnutí). Byl nalezený a odchycený v jedné firmě v Olomouci. Dnes už je po kastraci a vyhlíží novou milující náruč. 

Kocourka vykastroval dne 3.4.2017 MVDr. Pavel Trnka, Dlouhá Loučka

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 160
toto kotě se připletlo Markétě k odchytu, když měla políčeno na jeho březí maminku. Do sklopce hodilo téměř šipku, z toho jak bylo hladové. Kočičky se nacházejí v jednom průmyslovém areálu na Praze 10, kde jsou standartně každému na obtíž a krom slov zhnusení a odkopávání se ničeho jiného nedočkají. Jediného zastánce mají v osobě tamního vrátného, který je i krmí. Kočička dostala jméno Šórty kvůli extremně krátkým nožičkám. Kočičce je cca 5 měsíců a díky kastraci už bude žít spokojený život. Po rekonvalescenci pro ní budeme hledat nový domov. 

Kastraci provedla 4.4.2017 MVDr. Klára Kunčická, Veterina Nusle, https://veterinarnikrmiva.cz/kontakt-74/ 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 159
Verunka - toto jméno dostala kočička, která žila bezprizorně na jednom sídlišti v Chropyni. Tady ji také krmily, celou letošní krutou zimu, hodné paní. Dle veterinářky je kočička cca 1,5 - 2 roky stará. Krmičky se s příchodem jara obrátily na paní Karlu s žádostí o pomoc s kastrací. Ta kočičku odchytila, nechala s FELITI vykastrovat a vzala k sobě po dobu rekonvalescence. Po uzdravení bude Verunka hledat stálý, láskyplný domov.

Kastraci provedl 31.3.2017 MVDr. Jan Snopek, Kroměříž.  https://www.veterina-kromeriz.eu/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH č. 151 až 158
Poblíž města Dvora Králové n. Labem se nachází, v odlehlé části obce Zaloňov, objekt Nová Amerika, kde je nově golfové hřiště. Dříve zde byly stáje. Do nich, z důvodu lovu myší, zavlekli několik koček, které se zde množily, ztrácely a zase množily. Poté, co se objekt stal golfovým rájem, jsou kočky na obtíž, nikdo nemá zájem je odchytit, vykastrovat a řešit. Každý se vymlouvá na to, že kočky nejsou jeho. Tak se do toho, s naší pomocí, pustila paní Iva. Majitel souhlasil s odchytem a kastracemi, ale platiti nechtěl. Celkem zde bylo vykastrováno 6 koček a 2 kocouři. Díky této akci se zde již nebudou množit nechtěná koťata a kočky zde v klidu dožijí. 

Kastraci provedla dne 3.4.2017 MVDr. Martina Taslerová, mobilní všeterinární ordinace Daktari, 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH č. 147 až 150

Pokračují kastrace plachých koček u firmy v Havlíčkově Brodě, tentokrát byly vykastrovány dvě kočky a dva kocourci. Všichni se po kastraci budou vracet zpět za svými už vykastrovanými kamarády, mají tam zázemí i krmení a díky kastracím bude jejich počet takový, že budou moci všichni zůstat a prožít svůj život v relativním klidu a bezpečí.

Kastraci provedl dne 3.4.2017 MVD. Jaromír Štursa, Havlíčkův Brod. https://www.veterinahb.cz/

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 146
Paní s invalidním důchodem. V podzimních plískanicích našla zbídačenou kočičku se 7 koťátky. I přes veškerou snahu 2 mimina nepřežila. Paní kočičce poskytla pomoc při odchovu koťátek. Ty se později podařilo umístit, jen maminku - dospělou nekastrovanou kočku nikdo nechce. Kastrace je prvním krokem k nalezení nového domova pro tuto princeznu.

Kastraci provedl MVDr. Jan Nytra, Ostrava. https://www.vetklinika-nytra.cz


PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 145
Tato kočička, pocházející ze zahrádkářské kolonie na Praze 10 unikala a vyhýbala se sklopci, po cele dlouhé 2 roky. Během této doby stačila "vymnouknout" několik vrhu koťat, z nich některé, dnes již vykastrované, žiji stale po boku teto "matky rodu". Kočička dostala jméno Pumprdlíková. Jelikož to není plašanka, dostala šanci na dosocializaci u paní krmičky a po vyléčení svrabu a doléčením kastraci se jí bude hledat nový domov.  

Kastraci provedl dne MVDr. Kamil Schwetter, https://veterinarnikrmiva.cz/kontakt-74/ 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH 140 až 144

Dalšími kočkami, jejichž kastraci uhradil projekt FELITI kastruje, je těchto pět plachých koček od firmy z Havlíčkova Brodu. Přesně se jedná o čtyři kočičky a jednoho kocourka. Všechny se budou po rekonvalescenci vracet zpět, u firmy je bezpečno, nikomu nevadí, naopak tam mají k dispozici boudičky a zaměstnanci jim dávají najíst. Koček žije u firmy momentálně 13 a díky probíhajícím kastracím snad bude tento počet konečný a zvládnutelný. Naopak pro nás to i díky vaší finanční podpoře konečný počet není a samozřejmě pokračujeme jak nám to jen stav našeho účtu dovolí.

Kastraci provedl dne 29.3.2017 MVD. Jaromír Štursa, Havlíčkův Brod. https://www.veterinahb.cz/ 

PROJEKT FELITI KASTRUJE, PŘÍBĚH Č. 138 a 139
Dvě kočičky kastrované 27.3.2017 nespojuje stejná lokalita, ale osoba pana veterináře, který obě dvě v tento den kastroval. Černobílá kočička je z obce Bácovice v okrese Pelhřimov, kde na jednom místě žije kolonie kočiček, která se nyní začíná řešit. Tato kočička je kontaktní a navíc zraněná, přišla o oko a proto se jí bude hledat domov. Druhá, tříbarevná kočka žije společně s mnoha dalšími u jedné firmy v Havlíčkově Brodě, tato je velmi plachá a divoká, proto se bude vracet zpět, lokalita je relativně bezpečná a zaměstnanci firmy kočičky krmí a chtějí je zpět. Rádi jsme pomohli s úhradou kastrací a dali tak kočičkám šanci na lepší život. Kastrace provedl MVDr. Štursa z Havlíčkova Brodu https://www.veterinahb.cz/  

Začali jsme s kastracemi v Karlových Varech. Lázeňské město, kde se nikdo nechce postarat o toulavé kočky. Mezi lázeňskými hosty se potulují vyhublé a bezprizorní kočičky, které se nekontrolovatelně množí. Jsou zde již minimálně dvě velké kolonie koček. Paní Jana nebyla lhostejná k této smutné situaci a začala s kastracemi těchto koček. Jaké první ve sklopci uvízl tento mourovaný chlapeček. U nás bude pod číslem 137 

Kastraci provedl dne 22.3.2017 MVDr. Martin Sobota

Přerov II.
Paní Markéta pokračuje v kastracích u staršího pána v chatové oblasti. Další 4 kočičky jsou vykastrované a už se nebudou množit. Tentokrát to byli tři kocourci a jedna kočička (133 - 136).

Kastraci provedla dne MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov 

Novou lokalitou, kde náš projekt 'Feliti kastruje' pomohl, je město Chotěboř na Vysočině. Opuštěné kočky se tam v stahují k jedné paní, loni se u ni sice kastrovalo, ale zůstalo tam několik plachých koťat, která byla na kastraci moc malá. Z nich do letošního roku bohužel zůstala jen tato holčička, která jediná svou plachost překonala. Aby se situace s nekontrolovaným rozením dalších koťat neopakovala, pomohli jsme s úhradou její kastrace. Kočička tak bude mít možnost užívat si spokojeného života v klidu, na rozdíl od svých nekastrovaných sourozenců. Kastrace zachraňují životy, proto jsou tak důležité. Toto byla naše 132. 

Kastraci provedl dne 18.3.2017 MVDr. Jaromír Štursa z Havlíčkova Brodu.  

7. kočička z autobusového depa. Sama ješte neskutečne kotě, max. podzimni kotě, která byla již sama březi, naštěsti na začatku březosti, kdy mohl veterinař kastrovat, kočičce tak zachranil život, protože by jen sotva sama porod zvládla. Kočička dostala jmeno Rozarka a zařadila se tak do smečky, ze stejne lokality, stejneho stáři, čili nejspiše k sourozencům, kteři si uživaji plných misek jidla, teplych a suchých pelišků, napsala nám Markéta. Kočička má u nás číslo 131.  

Kastraci provedl dne MVDr. Kamil Schwetter, https://veterinarnikrmiva.cz/kontakt-74/

Přerov I.
Jsme v Přerově. Paní Markéta nám napsala příběh staršího pána, který se stará asi o 13 koček, které k němu, na jeho chatku, chodí na jídlo. Přes zimu tam chodí dvakrát denně krmit jak kočky, tak i slepice, které tam má. Kočky se k pánovi postupně stahovaly ze starých kasáren, které sevpoblíž bourají a budou na tom místě stavět nákupní středisko. Pán ze svého důchodu zvládá pouze kočky krmit (i tak mu tam Markéta nosí občas granule a konzervy). Kastrace byly nad jeho možnosti a tak jsme dostali žádost o pomoc s kastracemi, které hlavně pomůžou kočičkám, aby se zde nemusely nekontrolovatelně množit. Paní Markéta zařídila odchyt, kastraci a rekonvalescenci. Poté budou kočičky vráceny zpět na místo odchytu, některým bude hledat Markéta nové domovy. Jako první byly odchyceny tyto dvě kočičky (127, 128) a dva kocourci (129, 130). 

Kastraci provedla  MVDr. Kateřina Fuksová,  Přerov

Cecilka - mourovatá kočička s bílým nosíčkem. Plašanka první třídy, která se neobává Vás v zájmu záchrany před lidskou rukou, klidně pokousat...Kočička byla krmena delší období spolu s kočičkou Mařenkou venku. Jedná se pravděpodobně o májová koťata, která následkem poměrně silné zimy a nedostatku přirozené potravy, hledala obživu mezi paneláky. Kočička je zatím hodně plachá a nekontaktní. Byla stejně jako její sestřička silně začervená, se svrabem v uších. Po nezbytném veterinárním ošetření zůstala spolu s Mařenkou v domácím prostředí, a to právě z důvodu možného zabřeznutí, pokud by byla vypuštěna ven. Ale taktéž z důvodu, že u nás není útulek pro kočky a sídliště není ta správná lokalita pro pohyb koček

Kastraci provedl dne 17.3.2017 MVDr. Erik Doležel, Velké Meziříčí, https://www.dovet.cz 

"Mařenka" - černá kočička s bílým nosíčkem. Kočička byla celou zimu krmena spolu se svojí "asi" sestřičkou Cecilkou. Bohužel při jednom z krmení kočička kulhala a nechtěla se přiblížit k jídlu, sice přišla, seděla opodál, ale nejedla. Toto trvalo asi týden. Bohužel je plachá a chytit ji i přes její postižení nebylo úplně jednoduché. Asi po týdnu se to povedlo, kdy se podařilo nalákat obě kočičky doklece. Následoval odvoz na veterinu, kde mimo běžné neduhy venkovních koček jako je svrab, silné, ale opravdu silné začervení, bylo zjištěno, že kočička má zřejmě prostřelenou nožičku, to se naštěstí po rentgenu nepotvrdilo. Rána byla ošetřena, kočička byla zaléčena antibiotiky, odčervena, byl jí zaléčen ušní svrab. Až potom mohla být provedena kastrace, aby nedošlo k jejímu zabřeznutí a zbytečnému rození dalších nechtěných koťátek. " napsala nám zachránkyně paní Marie. Od nás má kočička číslo 125.

Kastraci provedl dne 17.3.2017 MVDr. Erik Doležel, Velké Meziříčí, https://www.dovet.cz 

"Čertík" - malá černá kočička, která byla zřejmě již loňským vánočním dárkem. Ke mně se dostala po té, co byla před domem nakopnuta sousedem ze vchodu a kočička zůstala sedět na trávníku. Prvotně jsem si myslela, že je kočička pokakaná, ale když jsem sešla dolů, abych se podívala, proč kočička zůstává sedět a nikam nejde, zjistila jsem, že má zakrvavenou zadní část těla. Kočičku jsem vzala opatrně do přepravky a zavezla k veterinárnímu ošetření. Kočička sice byla nakopnutá, ale hlavní poranění způsobil zřejmě nějaký volně pobíhající pes nebo kocour. Kočka měla poraněnou nožičku, ocásek a konečník. Následovala léčba a mně přibyl doma malý pacient, který si s léčbou dal skutečně načas, než se mohlo uvažovat o kastraci..." napsala nám, mimo jiné, paní Marie v žádosti o pomoc při kastraci. Bylo nám ctí, že jsme mohli uhradit již 124. kastraci. 

Kastraci provedl dne 17.3.2017 MVDr. Erik Doležel, Velké Meziříčí, https://www.dovet.cz

Paní Veronika, která žije v Brně už několik let pomáhá opuštěným kočkám bez domova. Odchytává je, nechává kastrovat a hledá jim nové domy, pokud se to nepodaří, vrací je zpět do místa odchytu. Bohužel peníze na kastrace jí už nezbývají. Proto se obrátila na nás o pomoc. A přesně to tyto případy je tu FELITI kastruje. Díky tomuto programu mohl být vykastrován krásný černý kocourek z areálu místní firmy v Líšni, kterému jsou cca 2 roky. Už nebude mít puzení kvůli mroukalkám a bude si žít spokojený život kastráta. U nás dostal číslo 123. 

Kastraci provedl dne 10.3.2017 MVDr. Tomáš Pelikán, Brno https://veterinarni-ordinace-tomas-pelikan.cz/

Markéta nám k odchycené a kastrované kočičce ELVÍŘE s číslem 122 napsala "již 6. kočička od autobusového depa na Praze 10, kterou jsem se snažila odchytit více jak měsíc, se nakonec projevila jako milovnice syrového kuřecího, kterému nemohla říci ne a nakonec se nechala do sklopce právě na něj chytit. U kočičky při kastraci bylo zjištěno, ač sama ještě kotě, už byla raně březí. Jedná se o kočičku velmi krásnou, ale poněkud bohužel zanedbanou, s dlouhou srstí, povahově bohužel plašanku, stáří max. půl roku".  

Kastraci provedla 16.3.2017 MVDr. Klára Kunčická, Veterina Nusle, https://veterinarnikrmiva.cz/kontakt-74/

Krásná tříbarevná kočička žije spolu se squattery v areálu "Obecné školy" na pražském Bohdalci.
Kočičku zachránil jako maličké koťátko squatter pan P., který v areálu již několik let trvale bydlí a pomáhá tam vyklízet nepořádek. Kočička postupně přivedla na svět několik vrhů koťátek, která pán rozdal nebo se rozptýlila po okolí, pak se ale překvapivě zodpovědně začal pídit po možnosti kastrace. Rádi jsme mu pomohli.  Kromě této kočičky Kačenky, přezdívané "mamina", se v areálu zdržovali ještě dva její asi půlroční potomci - krásná tříbarevná holčička a šedý kocourek. Všichni tři už mají kastraci za sebou (pro nás 119 - 121). Plašší Kačenka se vrátila na místo, kde o ni bude pan P. dále pečovat, mladé sourozence přijal spolek Cat World z.s. a po karanténě jim bude hledat nové domovy. Zájemci mohou volat o koťátka na tel. 603119756.  Je pro nás radost spolupracovat s děvčaty z Cat Worldu.

Kastraci provedl 15.3.2017 MVDr. Kamil Schwetter, veterina Nusle, https://veterinarnikrmiva.cz/kontakt-74/

Tento dospělý mourovaný krasavec pochází z Orlíku, okr. Příbram. V okolí této kolonie se toulal nepravidelně již delší dobu a to za mroukalkama. A protože okolí není příznivé pro nekastrované toulající se kočky, bylo o jeho osudu rozhodnuto - kastrace. Pro nás již 118. Při kastraci bylo zjištěno, že je napaden svrabem, blechami, měl několik boláků a tržných ran. Vše bylo ošetřeno a nyní se zotavuje v dočasné péči u Anny. 

Kastraci provedla dne 9.3.2017 MVDr. Kateřina Nováková, Kovářov

"MALIČKÁ" asi dvouletou toulavou a divokou kočičku pravidelně krmila jedna hodná paní v Postoupkách. Bohužel se jí nikdy nepodařilo Maličkou pohladit, natož chytit, protože se nepřiblížila víc než na 2 metry. Koncem února se Maličká začala mrouskat a bylo jasné, že bude březí. Odchytit ji byl velký problém, nakonec se nám to ale lstí podařilo. Maličká už je po kastraci, bez níž by se za pár týdnů narodila další nechtěná a bezprizorní koťátka. Jakmile se Maličká zotaví, bude hledat nový domov. Autorem a realizací tohoto příběhu se šťastným koncem paní Karla a kočička jménem "maličká" má od nás číslo 117. 

Kastraci provedl dne 13.3.2017 MVDr. Jan Snopek, https://www.veterina-kromeriz.eu/

Kočička želvička z areálu přestanovské firmy, kde žije, dle místních, už více než dva roky. V létě má vždy dvakrát koťátka, která po odstavení končila v ústeckém útulku. Potom jí ale objevila paní Renata. Nejdříve kočičce zajistila zateplenou boudičku. Nafotila jí a nabízela na fb. Každému se líbila, ale nikdo jí nedal domov. Paní Renana si řekla, že pro kočičku udělá alespoň to, že jí nechá vykastrovat, aby se netrápila několikanásobnými porody a rozmnožováním nechtěných koťátek. V této fázi do příběhu vstoupilo FELITI a uhradilo již 116 kastraci. Kočička již byla čerstvě březí, dle veterinářky je jí cca 3-5 let a určitě bude ozdobou nějaké domácnosti. Takže pokud milujete tyhle bezkresbové želvy, napište si o ní. 

Kočičku vykastrovala dne 7.3.2017 MVDr. Emílie Klečková https://www.kleka.cz/ordinace.htm

HULÍN VII.
...a zpátky Hulíně ....kocourek a kočička s číslem 114 - 115

Kastraci provedla dne 10.3.2017 MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov   

HULÍN VI.
...pokračujeme v Hulíně, snad se pomalu blížíme ke konci....kocourek s číslem 113.

Kastraci provedla dne 13.3.2017 MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov  


Když se paní Petra na jaře nastěhovala do nového domu, u souseda byla kočka s 5ti koťaty. Žili zde na zahradě pod stromem - na dešti, zimě, nepřízni. Hladové a vyhublé. Paní Petra je začala krmit, a jak to bývá, kočky ví, kde jim je dobře, tak se přestěhovaly.Rychle se to rozkřiklo a přibyla ještě jedna kočička, která se ke skupině přistěhovala. V novém domově dostaly k dispozici krytý pelíšek, mají 3x denně jídlo a lásku. Chyběla už jen kastrace. S tou pomohl program FELITI kastruje - v evidenci pod číslem 106 - 112.

Kastraci těchto sedmi koček provedla dne 9.3.2017 MVDr. Emílie Klečková,

 https://www.kleka.cz/ordinace.htm

Rozárka - krásné jméno a ještě krásnější "želvička". Nebylo by dobré jí nechat rodit nechtěná a těžko udatelná koťata. Řešení je kastrace. Už si od lidí zažila dost, když jí někdo jako kotě hodil přes plot k paní Svatavě. Ta nechala Rozárku vykastrovat a bude zblízka pozorovat její život spokojené kastrátky. Od nás dostala číslo 105.

Kastraci provedl dne 13.3.2017 MVDr. Tomáš Barbořík, https://www.veterina-vystaviste.cz/

EVŽEN patří k "tlupě" kočiček z autobusového depa na Praze 10, kde jsem už několik zvířat z programu FELITI kastrovali. Momentálně se zotavuje u Markéty Žilinové. Evžen dostal v naší evidenci číslo 104 .

Kastraci provedl dne 9.3.2017 MVDr. Kamil Schwetter https://veterinarnikrmiva.cz/klinika   

Kočička s číslem 103 pochází opět ze zahrádkářské kolonie na Praze 10. Tři kočky jsme z této lokality už vykastrovali, tato poslední stále ne a ne se nechat chytit. Ale nakonec pochopila, že je to pro její dobro. Kočičky v kolonii mají k dispozici zateplené polystyrenové boudičky a mají i své krmičky. Tak v této lokalitě se už kočičky nebudou nekontrolovatelně množit, už si budou žít svůj spokojený kočičí život .

Kastraci provedl dne 9.3.2017 MVDr. Kamil Schwetter https://veterinarnikrmiva.cz/klinika  

HULÍN V.
Zase zpátky v Hulíně. Po dříve vykastrovaných, už čtrnácti kočkách, pokračují odchyty a kastrace v této lokalitě (99 - 102). Snad už se brzy dočkáme poslední kočičky, které v této lokalitě pomůžeme. Bez vaší podpory by tyto kočky dál v této kolonii rodily nechtěná koťátka.

Kastraci dvou kočiček a dvou kocourků provedla dne 7.3.2017 MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov 

Starovičky III

Tato černá kráska je maminka černých koťátek, která byla kastrovaná v lednu s programem FELITI kastruje. Toto je poslední kastrovaná kočka z lokality - bytovky Starovičky. Hurá - další "čistá" lokalita.
Z programu FELITI kastruje bylo vykastrováno již 98 koček.

Kastraci provedla dne 9.3.2017 MVDr. Tereza Ptáčková, https://www.zivet.cz/index_cz.php

,,Brňanda,, - své netradiční jméno dostala tato krásná, ale velmi plachá malá kočička, podle místa odchytu. Ze svého původního venkovního živoření v areálu brněnské firmy, kde byly opuštěné kočky a koťata denně ohrožovány psy a jinými nástrahami, si do svého depozita přivezla mimo brášku Brňáčka a kamaráda Garfilda také ušní svrab, který bylo nutné léčit. Brňanda je velmi milá, stále tedy plašší s výrazně vytřeštěnýma očima, ale jakmile jí do kožíšku dolehne teplo hladících rukou okamžitě zvláční a tulí se za hlasitého spokojeného vrnění.
Brňanda je 97 kočička kastrovaná z programu FELITI.

Kastraci provedl dne 7.3.2017 MVDr. Lukáš Rambousek, https://www.vetvill.cz/

Beruška "Jičínská" dostala své jméno díky vysušené berušce ve svém kožíšku. Beruška je z jičínské kauzy. Kočička zpočátku nejedla, nepila, stále schoulená někde v koutku. Díky laskavosti a trpělivosti depozitní "mamky" začala pomalinku jíst z ruky, začala se zmírňovat velký stres, kterým trpěla. To byly první dny, dnes již Beruška vychází mezi ostatní kočky s trošku větší kuráží, schovává se méně a k miskám s dobrotami už chodí ráda. Jen vždy prvně zkontroluje, zda se nikdo nedívá a hurá do toho. U jídla nemá ráda diváky :) Beruška je 96 kočička kastrovaná z programu FELITI.  Kastraci provedl dne7.3.2017 MVDr. Lukáš Rambousek, https://www.vetvill.cz/


Představujeme Vám Vanessku, v našem seznamu s číslem 95. Sama odrostlé kotě (dle veterináře 8 měsíců), byla odchycena vysoko březí. Bylo třeba s kastrací čekat, až kočička odrodí (koťátka si vzala Velká kočka za duhový most) a nebere sílu na kastraci. Dnes už je zcela v pořádku, kastrovaná a našla už i nový domov. Byla nabízena pouze 10 min !!! Nový majitel jí chce dopřát už jen bezstarostný a láskyplný život. Na to jak je mladinká, si prošla peklem. 

Kastraci provedl 28.2.2017 MVDr. Pavel Trnka, Dlouhá Loučka   

Představujeme Vám Zuzanku, v našem seznamu s číslem 94. Tato mladinká kočičí slečna (dle veterináře max 7 měsíců) byla ve velmi špatném zdravotním stavu, podvyživená ( 1,8 kg) , vystresovaná a BŘEZÍ. Péče Dana Kubištova a kastrace jí pravděpodobně zachránila život. Zuzanka kastraci zvládla a už jí čekají jen samé sluníčkové dny.

Kastraci provedl 28.2.2017 MVDr. Pavel Trnka, Dlouhá Loučka  

Strnadovo zahradnictví I.
Pod vedením paní Soni Thomové a ve spolupráci s dalšími organizacemi, začala velká kastrační akce ve zchátralém Strnadově zahradnictví na Praze 6. Zde je skupina bezdomovců, žijících ve stanech. Kolem nich se pohybuje cca 15 i více koček a stále se množí. Některé jsou v lepším, jiné v horším stavu. Po složitém vyjednávání s bezdomovci o možném odchytu a kastracích koček a s příchodem příznivého počasí, odchyty a kastrace mohly začít. Z programu FELITI kastruje byly uhrazeny zatím tyto dvě krásné a mazlivé kočičky (92, 93). Další budou v nejbližších dnech následovat. 

Kastraci provedl dne 6.3.2017 MVDr. Kamil Schwetter https://veterinarnikrmiva.cz/klinika

Tento překrásný "zrzavý" kocourek Kubíček si prošel velikým utrpením, které přináší život nekastrovaného kocoura na ulici. Kožíšek plný blech, klíšťat, tělo samé zranění, staré jizvy a šrámy, svrab v uších - nikdo z vás by takhle nechtěl žít. Měl ale štěstí. Přišel do cesty Marketa Zilinova, která ho nejen vzala na ošetření a kastraci k veterináři, dala mu teplo domova, plné mističky a tím zcela změnila jeho budoucí život. Hodně štěstí "červeňáčku"  . Pro FELITI je to již 91 kastrace z tohoto projektu.

Kastraci provedl dne 6.3.2017 MVDr. Kamil Schwetter https://veterinarnikrmiva.cz/klinika

HULÍN IV.
Zase zpátky v Hulíně. Po dříve vykastrovaných jedenácti kočkách přibyly tyto tři kočičí krásky (88, 89 a 90). Lokalita v Hulíně je z větší části již vykastrovaná. Bez vaší podpory by tyto kočky dál v této kolonii rodily nechtěná koťátka 

Kastraci provedla dne 2.3.2017 MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov

A další kastrovaný krasavec z autobusového depa na Praze 10. Je to již třetí zvíře kastrované v této lokalitě bezprizorních koček a 87 zvíře z Programu FELITI. Paní Markéta, která kastrace zajišťuje, mu dala jméno Vašík. Mourovaný kožíšek s bílými prstíky - není možné si ho nezamilovat. Všechny kastrace jsou financovány z transparentního účtu 99775534/2010. Děkujeme za podporu a finanční pomoc, kterou teď na předjarní kastrace moc potřebujeme.

Kastraci provedl dne 3.3.2017 MVDr. Kamil Schwetter https://veterinarnikrmiva.cz/klinika

Tento příběh by se mohl jmenovat " black and white" z Kuřimi. Tato tři odrostlá koťata nikomu nepatří. Jejich mamina, toulavá myšilovka, zmizela poté, co ji někteří lidé odháněli od bytovek. Její ztrátu čtvrtý sourozenec nepřežil. Někteří zahrádkáři nemají kočky rádi. Jiní lidé ale tajně dávají krmení kočičím bezdomovcům pod keře. Kočky jsou plaché, některé se vyjímečně nechají u žrádla pohladit, jiné čekají, až bude vzduch čistý a krmiči budou v uctivé vzdálenosti, potom teprve baští. Na kastraci se "vezly tři kočky", ale z veteriny potom volali, že jde o kocourky. A tito tři krasavci obsadili čísla 84, 85 a 86 na našem seznamu kastrovaných zvířat. Kdyby měl o tyto překrásné kastrované kocourky někdo zájem,tak budou vděčni za domov a svého člověka. V případě zájmu nás prosím kontaktujte, zprostředkujeme to. 

Děkujeme všem dobrým lidem, Kočky SOS Hodonín za rady a tipy, FELITIkastruje za platbu kastrací a paní Aleně Pávkové za pomoc, řidičce za servisní odvoz, usměvavým doktorkám K.Němcové, M.Červené, L.Kappelové a sestře T.Slovákové za obětavou péči na veterině https://www.veterina-tisnov.cz/tym/. Kastrace zde proběhla 1. 3. 2017

Dne 21.2.2017 byl vykastrován v rámci projektu 'Feliti kastruje' kocourek, který žije v komunitě kočiček bez domova na rozhraní města Orlová a sousední vesnice. O kočičky se v této lokalitě stará paní Jarka, která už roky kočky bez domova krmí a kastruje. Po kastraci se kocourek vrátil zpět na místo, kde žil. Má zajištěnou každodenní stravu spolu s ostatními kočičkami, které na jídlo docházejí. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a díky kastraci bude v místě další spokojené zvířátko. Pro nás je to vykastrovaná kočka s pořadovým číslem 83.

Kastraci provledl MVDR. Petr Vrána, veterinární ordinace Šenov. https://www.veterina-senov.cz/

Paní Liliana Chlumová miluje zvířata a snaží se ve svém okolí pomáhat opuštěným a nemocným zvířatům. Z místního útulku dostala kontakt na náš kastrační program. Také se obrátila o pomoc na město, kde jí jedna zastupitelka sdělila, že je zakázané krmit toulavé kočky! Místo pomoci řešit situaci přemnožených koček kastrací, vydají zákaz krmení! V areálu střediska Víteček pro postižené klienty v Černošíně v okrese Tachov se starali o kocourka, kterého nechali vykastrovat. Ale vloni se jim tam objevila kočička s koťátky. Podařilo se jim kočičku ochočit, koťátka rozdat. Bylo ale třeba kočičku vykastrovat. A tady jsme mohli pomoci. Mám radost, že jsme tuhle překrásnou želvičku (s číslem 82) mohli nechat kastrovat z programu FELITI. Všechny kastrace jsou financovány z transparentního účtu 99775534/2010. Děkujeme za podporu a finanční pomoc, kterou teď na předjarní kastrace moc potřebujeme.  

Kastraci provedl 21.2.2017 MVDr. Miroslav Houdek https://www.e-veterina.cz/veterinari/plzensky-kraj/mvdr.-miroslav-houdek.html

Ve městě Hulín, kde na místě zvaném Celnice se nachází cca 15-20 divokých koček, které se zde nekontrolovatelně množí. Z programu "FELITI kastruje" jsme před nedávnem nechali vykastrovat několik koček. Dnes vám představíme další tři kočičky a jednoho kocourka. (78-81). 

Kastraci provedla dne 22. 2. 2017 MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov.

Ve spolupráci s paní Markétou jsme začali kastrovat kočky z autobusového depa na Praze 10. Kočky zde nikomu nepatří, naopak jsou zde na obtíž. Paní Markéta kočky odchytla, nechala vykastrovat a doma si zřídila malé depozitum, kde se kočičky zotavují po zákroku. Ve sklepě s oknem a přístupem ven jim udělala zázemí, kde budou moci zůstat. Jedná se o klidnou lokalitu, kde tyto plašanky budou v bezpečí před koly aut. První v řadě je kocourek Brambůrka a kočička Cuketka (paní je milovnice jídla). Jsou to již 76. a 77. kočka kastrovaná z programu FELITI kastruje. Kočky byly vykastrovány ve Vet Centru Stodůlky https://www.vetcentrum.cz/

Obrátila se na nás paní Řeháková s prosbou o pomoc při kastracích ve městě Hulín, kde na místě zvaném Celnice se nachází cca 15-20 divokých koček, které se zde nekontrolovatelně množí a lidem z okolí jsou již trnem v oku. Z programu "FELITI kastruje" jsme před nedávnem nechali vykastrovat kocourka a kočičku. Dnes vám představíme další tři kočičky a dva kocourky z této party. Tyto kočičky budou v naší evidenci označeny čísly 71 - 75. Další kastrace jsou naplánované na příští týden. Brzy už tato početná kolonie bude celá vykastrovaná a už se zde nebudou rodit nechtěná koťátka. Kastraci provedla  MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov


Již dříve jsme informovali o třech koťatech od paní Dagmar, která před týdnem nechala vykastrovat Rozinku a  Lucinku. Nyní je vykastrovaná i jejich sestra Ivanka. Ivanka kastraci krásně zvládla, je sice malinká,  ale moc šikovná. Pro Feliti kastruje to byla již 70 kastrace.

Kastraci provedla dne 14.2.2017 MVDr. Monika Vítková, https://www.veterinalipnik.cz/ 

Další kočičkou, v pořadí již 69, která byla kastrovaná z programu FELITI, je Anička. Anička se narodila loni někde na ulici v Jihlavě. Byla odchycena a jelikož ji hrozil odvoz do jednoho špatného kočičího útulku, ujala se jí starší paní, která má už více koček. Anička má u ní zajištěno krmení a možnost ohřát se v teple. Když přišel čas na kastraci, byli jsme požádáni o pomoc s úhradou kastrace. Rádi jsme pomohli. Anička si nyní bude moci užívat život spokojené kastrátky. 

Kastraci provedla veterinární klinika Na Slunci, Jihlava

https://www.veterina-naslunci.cz/

BÍLOVEC IV

Dne 31.1.2017 byly vykastrovány poslední dvě kočičky, o které se stará paní Martina z Bílovce. Celkem jsme tedy v tomto místě uhradili kastraci 11 dospívajících kočičích slečen, které by jinak brzo přivedly na svět nepočítaně dalších koťátek. Rádi jsme paní Martině v této pro ni finančně náročné situaci pomohli a přejeme ji hodně štěstí v další péči o kočičky, zejména úspěch při hledání nových domovů. Pro Feliti club to byl kočka č 67 a 68 kastrovaná v rámci našeho kastračního programu. Děkujeme vám všem, kteří nás podporujete, má to smysl.

Kastrace kočiček provedl Tomáš Malina ze Šenova u Nového Jičína, https://www.veterina-anenska.cz/

BÍLOVEC III

Už jsme dříve zaplatili kastraci šesti kočiček bez domova, o které se stará paní Martina z Bílovce. Nyní přišly na řadu další tři.  kastrované v rámci kastračního programu Feliti clubu 64,65,66. Paní Martina bude také ráda, pokud by kočičky, které nechala s naší pomocí vykastrovat, našly trvalý domov. Pokud by někdo měl zájem, rádi zprostředkujeme kontakt. Těší nás, že jsem mohli pomoci s kastracemi dalších kočiček a zabránit tak tomu, aby přišla na svět další nechtěná koťata, pro která by bylo velmi těžké najít hezký domov.  

Kastrace kočiček provedl dne 23. 1. 2017 Tomáš Malina ze Šenova u Nového Jičína, https://www.veterina-anenska.cz/

BÍLOVEC II

Z kastračního programu Feliti kastruje byly uhrazeny kastrace dalších tří kočiček (61, 62 a 63), o které se stará paní Martina z Bílovce, o které jsme už psali. Paní Martina se stará o hodně kočiček, často na své vlastní náklady, tak jsem rádi pomohli alespoň s uhrazením kastrací. Pokud byste kočičkám od paní Martiny chtěli pomoci i vy, nejlépe je nabídnout jim trvalý domov. Nabídka kočiček, o které se stará a je možné si je osvojit, se brzy objeví na webových stránkách Feliti kastruje.

Kastrace kočiček provedl dne 16. 1. 2017 MVDr. Tomáš Malina ze Šenova u Nového Jičína, https://www.veterina-anenska.cz/

KOČKY OD PANÍ ADÉLY

"Dobrý den, ujala jsem se 3 koťátek, které měli být utraceny, bude jim teď 8 měsíců, 2 kluci a jedna holčička a bojím se, aby se mi nezačali množit, bohužel nemám stálý příjem a můžu si dovolit zaplatit kastraci. Paní Zuzka z cat-mania mi doporučila, abych napsala o pomoc vám. Bydlím v Praze na Palmovce a zjistila jsem si, že veterina Svobodník si účtuje za jednoho kocourka 695,- ale je možné, že by se dalo domluvit i za 500,-. Bylo by možné zažádat o pomoc?" Paní Adéle jsme rádi pomohli. Dnes jsou již Bandita (59) i Bombelek (60) vykastrovaní a slečna, která už začala mrouskat, bude následovat.

Kastraci provedl ve dnech 8. a 9. února 2017 MVDr. Svobodník https://www.veterina-svobodnik.cz/

BÍLOVEC

O pomoc s úhradou kastrací nás požádala paní Martina, která se v Bílovci stará o nalezené kočičky. Snaží se jim pomáhat co může, ale protože se stará o více koček, úhrada kastrací byla nad její možnosti. Slíbili jsme proto pomoci a kastrace zafinancovat, abychom předešli narození dalších koťat bez domova. Kastrace prvních koček proběhla 16.1.2017. Kočičky od paní Martiny jsou většinou mazlivé a proto pokud by se někomu zalíbily, je možné jim také poskytnout skutečný domov. Vykastrované kočičky mají číslo 56,57,58.
Kastrace kočiček provedl dne 17. 1. 2017 MVDr. Tomáš Malina ze Šenova u Nového Jičína, https://www.veterina-anenska.cz/

ROZINKA A LUCINKA

Rozinka (mourinka) a Lucinka (želvička) - 54 a 55 kočička kastrovaná z programu FELITI kastruje. Obě kočičky se toulaly dlouhou dobu ulicemi, hladové, špinavé a zcela opuštěné. Až do doby, než přišly do života paní Dáše Sedláčkové. Její srdce nezůstalo lhostejné k osudu těchto dvou krásek. Postarala se o ošetření, naplnila mističky, dala teplo domova. Na kastrace už ale peníze nezbyly. Ale vědomí, že tím ulehčí kočičkám jejich budoucí život, požádala FELITI o pomoc. Jsme rádi, že jsme mohli kastrace uhradit. U paní Dáši ještě na kastraci čeká mladinká černá kočička Ivanka, která ale bohužel permanentně mrouká. Jakmile to bude možné, pojede také na zákrok. Děkujeme za péči o tyto kočičí dušičky. 

Kastraci provedla dne 9.2.2017 MVDr. Monika Vítková, https://www.veterinalipnik.cz/

DIVOKÉ  KOČKY Z HULÍNA

Obrátila se na nás paní Řeháková s prosbou o pomoc při kastracích ve městě Hulín kde na místě zvaném Celnice se nachází cca 15-20 divokých koček, které se zde nekontrolovatelně množí a lidem z okolí jsou již trnem v oku. Za své peníze nechala již 5 kočiček vykastrovat. Bohužel nedisponuje financemi na kastrace všech koček, sama má doma již 10 nalezenců, o které se stará /samozřejmě je má všechny vykastrované/. Cituji z emailu: "Jak jsem již psala, divoké kočky se zdržují na jednom místě, kde je obytná zona a lidem vadí. Pokud by bylo možné mi pomoci s kastracemi těchto kočiček, byla bych moc vděčná. Bylo mi přislíbeno, že když budou kočky vykastrované, tak je můžu dát ke koním a do kravína, kde bude o ně dobře postaráno" První kočičky z této skupiny již jsou vykastrované. Je to ji 52 a 53 kočička financovaná z programu FELITI kastruje.

Kočky vykastrovala 30. 1. 2017 MVDr. Kateřina Fuksová, Přerov

STAROVIČKY II

Toto černé odrostlé kotě je kastrovaná kočička s číslem 51. To je poslední vykastrované kotě z lokality - bytovky Starovičky. Jsme rádi, že náš FELITI kastrační program pomohl vyřešit neutěšenou situaci nekastrovaných koček v celé jedné lokalitě. Zde už se nebudou nekontrolovatelně množit kočky - byly vykastrované. Děkujeme všem, kteří nám s kastračním programem pomáhají. Vážíme si toho.

Kastraci provedla MVDr. Jana Chaloupková, Veterinární ordinace Velké Pavlovice https://www.zivet.cz/index_cz.php

PADESÁTÁ KOČIČKA

Díky propagaci programu FELITI kastruje ve skupině CAT MANIA se podařilo vykastrovat další kočičí slečnu. Od počátku je to již 50 vykastrované zvíře. Zde je její příběh tak, jak nám ho poslala paní Kateřina.

"Na stránkách cat manie jsem našla na vás odkaz a řekla jsem si, že to zkusím. Už delší dobu samostatně pracuji na kastraci různých bezprizorních kočiček, naposledy lokalita mezi Jindřichův Hradec a Kunžak - 15 koťat na samotě u lesa, naštěstí z toho jen 4 kočičky na svoje náklady a 3 si vzal útulek v Týně nad Vltavou. A mnoho dalších. Teď nejnovější můj "úlovek" byla kočička vyhozena z auta jedoucí přede mnou. Zastavilo, otevřelo dveře, odjelo. Na silnici zůstal uzlíček neštěstí. I přes zavřené dveře jsem slyšela, jak plakala. Jen jsem otevřela už jsem ji mela na klině a byla 'moje'. Ale nechat jsem si ji nemohla, mam doma 2 kočky a jednoho kocoura z čehož kocour je těžce nemocný a cizí lidi/zvířata snáší hodně těžce, kromě toho nás léčba stoji takových peněz ze si další kočku nemůžu dovolit živit. Veškeré útulky se otočily zády, nikdo nepomohl, takže kočičku jsem dočasně umístila u babičky na chalupě a hledám ji domov. Uvědomuji si však, že kastrace je nutná a uvítala bych finanční pomoc. Na kastraci půjde tak jako tak, ale řekla jsem si, že za pokus nic nedám a třeba pomůžete." <3 Jsme rádi, že jsme mohli pomoci.
Kastraci provedl dne 21.1.2017 MVDr. Petr Vondrák, Pelhřimov https://www.veterina-pe.cz/

STAROVIČKY

Venku mrze ale to nevadí, neboť 48 a 49 kočička je po kastraci teple a bezpečí domova. Jedná se o poslední dvě odrostlá loňská koťata od bytovek ve Starovičkách. V létě byla vykastrovaná jejich maminka. Kočičky se budou po vypouštět zpět do místa odchytu, kde o ně s láskou pečují "krmičky". Katka, která zařídila kastrace, je tam chodí kontrolovat a odčervovat. Čeká je krásný život svobodného kastráta. 

Kastraci provedla dne 19.1.2017 MVDr. Jana Chaloupková, Veterinární ordinace Velké Pavlovice https://www.zivet.cz/index_cz.php


KOCOUREK ZE ŽĎÁRU

Dne 5.1.2016 byl vykastrován kocourek od Žďáru nad Sázavou - je to již 47 zvíře financované z programu FELITI kastruje. Kocourek se přitoulal k paní Dáše, ke které se stahují místní kočičky, pravděpodobně od některého ze sousedů, který se o ně vůbec nestará. Jelikož je paní Dáša ochotná se o přitoulané kočičky v rámci svým možností postarat, ale hradit kastrace si dovolit nemůže, nabídli jsme ji pomoc. Jsme rádi, že existují lidé, kterým osud koček není lhostejný a my jim můžeme pomoci.

Kastraci provedla dne 5. ledna 2017 MVDr. Zuzana Havránková https://www.veterinapolnicka.cz/

KASTRUJEME I V ZIMĚ. 

Jak to tak bývá, pokud je člověk milovník koček, rychle se to o něm roznese nejen mezi lidmi, ale i mezi kočkami. Nejen že kočičích strávníků přibývá, ale "hodní" lidé mu hází přes plot nechtěná koťata. To je i příběh paní Dáši z Oseku nad Bečvou. Pokud se někdo postará o tyto nechtěné opuštěné kočičky, nejen že je musí krmit, ale často nechá nemalé peníze na veterině za odblešení, odčervení, očkování a často i za ošetření závažnějších potíží. Na kastrace už většinou nezbývají peníze. Ale proto to je tu FELITI club. S jeho přispěním bylo možné vykastrovat první letošní kocourky - Vojtíška a Jiříčka (45 + 46). Jelikož mají u paní Dáši teplé zázemí na rekonvalescenci, bylo možné je kastrovat hned. Další letošní "přírůstky" budou ve spolupráci s FELITI kastrovány později. Děkujeme, že kastrujete !

Kastraci provedla 5. ledna 2017 MVDr. Monika Vítková, Lipník nad Bečvou, https://www.veterinalipnik.cz/

STATEK ŠTERNOV

Za pomoci Dany Kubištové pokračují kastrace na statku Šternov - další tři kočky - 42, 43 a 44. Pro letošek asi poslední kastrace. Bohužel to není konečné číslo kočiček z tohoto statku. Je škoda, když to dojde tak daleko. Proto jediným řešením jsou KASTRACE! Děkujeme Daně za její neúnavnou činnost při kastracích.

Kastraci provedl MVDr. Pavel Trnka, Dlouhá Loučka  

VELKÁ KASTRAČNÍ AKCE ZDEJCINA

Někdy je to tak, že když uveřejníme příběh kastrovaných koček, tak ty jsou už nejen vykastrované, ale i zahojené. Prostě někdy velká akce nějakou dobu trvá. Jako u těchto 9 !!! kočiček - v pořadí již 32 až 41 kastrace.  

"Na umisťovací výstavě koček a psů, pořádané v pohádkovém prostředí Muzea betlémů v Karlštejně, nás oslovila paní. Prosila o pomoc pro svou matku, která má moc ráda zvířata, krmí kočky z okolí, kterým se odstěhovali majitelé, kočky jí vodí koťata, koček přibývá a paní nemá na kastraci....a vlastně ani není přesvědčená, že je to správné. Přijela jsem do domu, kočky, zase kočky a několik pejsků, všichni se ve vzájemné pohodě povalovali na spoustě křesel a gaučů, všude mističky s krmením, málem kočičí ráj. Jedno kotě bylo doma, ostatní si hrály venku.....Krásný ale když jsem si spočítala, kolik koťat přibyde, až kočičky zase porodí ..... K paní se stahují na jídlo ještě koťata koček ze sousedství. Nejdříve se bojí, postupně se osmělí, nastěhují se a další rok u paní mají koťata..... Naštěstí majitelku již dcera přesvědčila, že to tak dál nemůže nechat. Navíc - a to je nejhorší - paní bydlí v domě, který jí nepatří a bude se muset odstěhovat. A kočky sebou nebude moci vzít. Pokud se pro ně nepodaří najít umístění, budou muset zůstat a kastrovaným kočkám se to bude zvládat snáz, když se nebudou muset starat o koťata. Kastrovat potřeba 7 koček a 2 kocouři. Je tam několik koťat, která převezmeme, až se ochočí. Některá koťata jsou i nemocná, paní je léčí u naší veterinářky na naše náklady. Z důvodu nemoci nebylo možné jednu kočku kastrovat, ale to už zvládneme :) MOC DĚKUJEME za vaši pomoc. Doufám, a byla bych ráda, když i dále zůstaneme v kontaktu, s pozdravem Ivana Stejskalová".
Děkujeme za Vaši práci a pomoc kočičkám. Bylo nám potěšením pomoci.

Kočičky vykastrovala dne 15. 12. 2016 MVDr. Vladimíra Brožková, Bubenická 109, Hostomice, Hostomice pod Brdy, 26724

HANIČKA

Další kastrovaná kočička z programu FELITI zaplní 31 řádek našeho seznamu.Zde je její příběh: kočička dostala jméno Hanička. Jako jedna z mnoha kočiček co žijí různě po takových firmách , jsou tam trpěné ale nikdo se nepořádně nestará. Jen paní Zdeňka Winterová. Psala mi, požádala mě, jestli bych s kastrací nepomohla. Před týden jsem kočičku byla prohlédnou a poprvé odčervit i s jejím kotátkem, cca 4měsíčním kocourkem, ten půjde na kastraci za pár měsíců. Hanička byla odčervena a tento týden měla naplánovanou kastraci. Vše proběhlo naprosto bez problému a máme radost ,že je to další kočička která už se nebude trápit mrouskáním a zbytečným rozením kotátek , ikdyž o ně vždy přišla. Bude vrácena na firmu kde má zázemí a budu se jí snažit kontrolovat, odčervovat a dodávat papání. Tím chci i velice poděkovat sdružení Feliti za tu největší pomoc."
FELITI děkuje za soucit a neúnavnou práci pro všechny opuštěné kočky Kateřině Krškové. Radí jsme zaplatili kastraci.

Kastraci provedl dne 8. 12. 2016 MVDr.  ,Zdeněk Blažek, Velké Pavlovice, https://www.zivet.cz/index_cz.php

ADÉLKA

30 tá kočička kastrovaná z programu FELITI se jmenuje Adélka a narodila se na jaře na ulici v Jihlavě, kde nějak přežívala společně s maminkou. Obě byly odchyceny a jelikož jim reálně hrozil odvoz do jednoho špatného útulku, kde by nemusely dopadnout dobře, což si nikdo nepřál, ujala se jí starší paní, která má už více koček. Adélka má u ní zajištěno krmení a možnost ohřát se v teple. Když přišel čas na kastraci, byli jsme požádáni lidmi, kteří k ní kočičku odvezli, o pomoc s úhradou kastrace. Sami se starají o hodně koček a tak finance chyběly. Rádi jsme pomohli. Přejeme Adélce dlouhý a spokojený život kastrované kočičky.

Kastraci provedla dne 30. 11. 2016 veterinární klinika Na Slunci, Jihlava

https://www.veterina-naslunci.cz/

KOČIČÍ KOLONIE Z PÍSKU

Na konci listopadu byli vykastrováni dva kocourci a pět kočiček žijící v kolonii v Písku - kočička 23-29. Jejich kastraci zprostředkovala paní Eva Hudcové, které tímto velice děkujeme. Tady je její příběh:

Už se nikdy nikdo nedopátrá, která jedna kočka a jeden kocour byli na začátku. V jednom velkém Píseckém bloku mezi domy, se pohybuje cca 15 plachých koček, které nikomu nepatří. Některé jsou dokonce moc hezké a nesou stopy snad ruské nebo britské kočky. Někomu vadí, někdo je krmí a ony se množí, rodí a koťata většinou stejně umírají. Takový klasický příběh, který se jako přes kopírák děje na tolika místech v Čechách i jinde. Ač lidé nadávají nebo se starají, mnohdy je nenapadne, že by mohli zamezit zbytečnému páření a pomnožování zvířat. S velkým vděkem jsem proto využila pomoci Feliti clubu a nechala kočičky vykastrovat na veterině ve Vodňanech, kde navíc MUDr. Slavatová a MUDr. Diviš podpořili dobrou věc a operace provedli s příjemnou slevou. Číči se u mě zotavovaly dobrý týden a jedna, které byla navíc odstraněna kýla a tukové boule, dokonce 15 dní. Poté byly vypuštěny do své lokality, kterou nyní spolu s jednou ochotnou paní, která tam bydlí, chci monitorovat a nejlépe na jaře pokračovat v dalších kastracích. Paní Pávkové bych tímto chtěla velice poděkovat. Eva Hulcová 

Kastraci provedli dne 21. 11. 2016 MVDr. Klára Slavatová a MVDr. Zbyněk Diviš, Veterina Vodňany, V Líse 76, https://veterina-vodnany.cz/ 

SIMONKA

22 kastrovanou kočičkou, z programu FELITI kastruje, je "Simonka". Její životní příběh začal ve chvíli,kdy se narodila díky nezodpovědným lidem na opuštěném, rozestavěném domě, kde žila bez přístřeší, na dešti mezi stavebním materiálem a nikdo se o ni nestaral. Pak jedná dobrá duše jí tam postupně vyrobila zateplenou boudičku, nosila jídlo. Kočička začala svoji zachránkyni důvěřovat, nechali se časem i pohladit a pochovat. Pak přišla ale další rána - u boudičky se objevil nápis se zákazem krmení kočiček a zlý člověk řekl, že jí ublíží (utluče lopatou). Zachránkyně Jana - se na nás obrátila s žádostí o pomoc s úhradou kastrace. Slíbila Simonce, že už nikdy nebude zoufale pobíhat a hledat něco k jídlu pro koťátka, která by se narodila do kočičí bídy. Jsme rádi, že i do Přerova jsme mohli pomoci jedné úžasné kočičí dušičce. Kastraci má Simonka šťastně za sebou a už netrpělivě v depozitu vyhlíží svůj skutečný nový domov.

Kastraci provedl dne 29. 11. 2016 MVDr. Jan Snopek, Veterina Kroměříž, https://www.veterina-kromeriz.eu/

ADÉLKA

Dnes vám představíme 21 kastrovanou kočičku z programu FELITI kastruje. Chtěli bychom za tento dobrý skutek poděkovat Petře Jamné, která nejen vybrala od kolegů v práci fin. částku na kastraci druhé kočičky, krmí je, pečuje o ně, ale odmítla návrh, že uhradíme i kastraci druhé kočičky s tím, že jsou určitě jinde potřebnější. Díky za takové dobré duše mezi námi. Máte náš respekt. <3
Svůj příběh nám napsala sama kočička:
"Jmenuji se Adélka a je mi rok a půl, chci Vám představit i svoji sestřičku Čičinku, která je zhruba stejně stará jako já. Už jako malá koťátka jsme se narodily na ulici, panička bydlela v karavanu za budovou PSSZ. Když se pán, kterému celý pozemek patří rozhodnul, že bude stavět, vystěhoval naši paničku a my zůstaly samy. Ujaly se nás tenkrát paní z PSSZ a od té doby se o nás starají. Abychom měly lepší život rozhodlo se (bez našeho souhlasu podotýkám), že půjdeme vykastrovat, abychom neměly už žádné koťátka. Musím se skromně pochlubit, že jsem pyšnou maminkou 2 nádherných koťátek. Čičinka, moje sestra, je taky maminkou - letos se její koťátka darovala do dobrých rukou. Toto je náš stručný příběh - mohla bych mluvit déle, co ráda dělám a že jsem pánem svého teritoria a umím si zjednat respekt, ale to by bylo na delší povídání."

Kastraci provedla dne 5.11.2016 MVDr. Klára Kunčická, veterinární klinika Praha 4, Nusle https://veterinarnikrmiva.cz/klinika

PAN PODKOLENKA

Dne 27. října 2016 byl vykastrován jubilejní 20 kocourek.  Dostal od své zachránkyně jméno "Podkolenka". Tenhle kocourek má pro Feliti zvláštní význam. Když jsme s programem začali, tak byl náš sen vykastrovat do konce roku 20 koček. A JEN díky vám všem - kastrujícím, pečujícím, darujícím, kupujícím a vlastně všem, kteří uvěřili ve smysluplnost tohoto projektu, se tento sen stal skutečností už dnes. 
A tady je příběh "pana Podkolenky - "před měsícem k divokým kočkám, které krmíme, přibyl i kocourek "Pan podkolenka". Nejprve chodil na jídlo tajně, abychom ho neviděli, či jsme byli hodně daleko. Jelikož je sám kotě, spřátelil se s koťaty od divoké kočky Penelopky a hrál si s nimi. Po 14 dnech začal přespávat v hospodářské budově, kterou jsme přetvořili na přístřešek pro venkovní divoké kočky. Již se nechá pohladit, ale pořád je ostražitý. Zatím zůstává v naší péči, a pokud se mu u nás bude líbit, rádi ho přijmeme do "naší" smečky divokých koček :-) "Jana Jana Relee Kozlovská. Kastraci provedl MVDr. Reithmayer z kliniky ERVET v Čelákovicích. Děkujeme za obětavost a jsme rádi, že jsme mohli pomoci s kastrací. https://www.ervet.cz/

MIA ZE STAROVIČEK

S velkým potěšením vám dnes představím již 19 kastrovanou kočičku z programu FELITI club kastruje. Kateřina Kršková, která kočičku odchytla a kastrovala ji pojmenovala Mia. A jaký nám k ní poslala příběh - hezké čtení: "Mia má krásné zelené oči a je mladinká, řekla bych tak max rok...sama ještě kotě co mělo koťata. Začala se objevovat u jedné paní na pozemku v obci Starovičky. Byla jsem o ní informovaná a paní my pak sdělila, že se jí zdá, že má ocucané cecíčky. Tak se začaly hledat koťata. Protože kočička u paní trávila poslední dva dny hodně času, bylo docela akutní najít rychle kotátka v jakém jsou stavu. Paní je našla ještě v podvečer u sebe na půdě. Měli velký zánět očí a očička úplně zalepená. Ty se nám podařilo dobře během týdne rozkapat, ale kotátka byli hodně hubená, kočička se o ně moc nestarala.Začalo dokrmování lahvičkou. Mia byla taky hodně začervená, po druhém odčervení přestala jíst, začala mít průjem, zvracet, začalo léčení, které zvládla během dvou týdnů co byla na atb a začala mít o kotata zase zájem a zase začala kojit. Dnes je kotátkům zhruba dva a půl měsíce a tak mohla jít Mia na kastraci." Děkujeme Kačce za kastrovaní a veškerou péči o Miu a její miminka. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň malinko pomoci.  Kočičku vykastroval dne 27. října 2016 MVDr. Zdeněk Blažek, Velké Pavlovice, https://www.zivet.cz/index_cz.php

KOČIČKY Z OLOMOUCE

Za pomoci Dany Kubištové jsou vykastrované další tři kočky - 16, 17 a 18. Kočičky jsou loňská podzimní koťata, žijí na statku, kde jsou i kocouři, takže byla kastrace nezbytná, aby se tam nemnožily a nerodily stále další koťátka. Krmení jim paní Dana pravidelně zajišťuje a kočičky tam mají na zimu i boudičky. Pokud se podaří jejich socializace, bude jim paní Dana hledat nový domov. Děkujeme Daně za její neúnavnou činnost při kastracích.

Kastraci provedl  10. října 2016 MVDr. Pavel Trnka, Dlouhá Loučka 

TEREZKA

Dne 1. 10. 2016 byla vykastrována další, v pořadí už 15 tá kočička. Jedná se kočičku od pana Kulíška (pán bez domova, kterému shořela chata nad hlavou). Kočička, které říká Terezka, zmizela po požáru a vrátila se až s malými koťaty. Ta už jsou nyní velká a tak mohla být vykastrovaná, aby mohla užívat života jako spokojená kastrátka. Po rekonvalescenci se bude kočička vracet zpět, kde je zvyklá. Za tuto záslužnou činnost děkujeme Markétce Miltové. Bylo nám potěšením uhradit kastraci. Děkujeme! 

Kastraci provedl MVDr. Jaromír Štursa. https://www.veterinahb.cz/

KOČIČKY Z HORNÍ BEČVY II

Díky paní Darině Zedkové se podařilo vykastrovat kočičku číslo 12, 13 a 14. Děkujeme. Příběh těchto kočiček jsme zde již uváděli. Jedná o další tři kočičky z chatové oblasti Horní Bečvě. Ještě tam zbývají kocouři, jejich kastrace bude následovat. Děkujeme za úžasnou aktivitu Darině a je nám ctí, že můžeme pomoci alespoň s úhradou nákladů za kastrace. 

Kastrace provedla dne 18. 9. 2016 MVDr. Dana Korbášová, Rožnov pod Radhoštěm https://www.veterinaroznov.cz

KOČIČKY Z HORNÍ BEČVY

Díky paní Darině Zedkové se podařilo vykastrovat tři kočičky. 
"Před několika lety se na Horní Bečvu k chatové osadě zatoulala kočička, která porodila mláďata. Paní Tovaryšová, které je dnes krásných 90 let, začala kočičku, která se usídlila ve stodole, krmit a starala se o ni i její koťátka. Kočičky se ale začaly rychle množit a dnes jich je tam 12. Nebýt této ženy, která je ze svého skromného důchodu krmí a stará se o ně, už by jistě nebyly. Díky programu Feliti kastruje se podařilo zatím vykastrovat tři kočičky a budeme nadále s kastracemi zbylých pokračovat, aby již k jejich rozmnožování nedocházelo. Děkujeme všem přispěvatelům za jejich pomoc".

 Kastrace provedla dne 18. 9. 2016 MVDr. Dana Korbášová, Rožnov pod Radhoštěm https://www.veterinaroznov.cz  

KOČIČKA OD JARKY Z ORLOVÉ

Dne 17. 8.2016 byla vykastrovaná kočička, která žila na parkovišti u jednoho obchodního centra, kde to pro ni nebylo bezpečné. Je hodně plachá, proto chvíli trvalo, že se ji podařilo odchytit. Kočičku nechala vykastrovat paní Jarka z Orlové, která se v místě stará o spoustu venkovních kočiček. https://www.facebook.com/KockyUJarkyOrlova/

Kastraci provledl MVDR. Petr Vrána, veterinární ordinace Šenov. https://www.veterina-senov.cz/

PŘÍBĚH MŇAUKY A MŇOUKY

Městské sídliště u lesa, kde se pohybují dvě divoké kočky Mňauka a Mňouka, kterým udělali hodní důchodci na zimu zateplenou boudičku pod schody do vchodu, chodi je krmit a aspoň trochu jim ulehčí ten život, který celý prožily venku.Již jsme 4x odebíraly s kamarádkou kolem 3 - 8 koťat po každé říji. Daly koťátka do pořádku a našly vhodný domov. Několikrát se snažily důchodce co je krmi přemluvit, že se všichni slčzime a necháme kočky vykastrovat. Ovšem každá snaha marná. Ovšem po zjištění, že existuje kastračni program, jsme kočky společně s paní veterinařkou kočiny i s koťátky odchytly pomocí uspávaci pasty v kapsičce. Holky jsme vykastrovaly, vyčkaly až se probudí z narkozy a zmatoži se, Vše zkontrolovaly a rychle dravce vypustily. Bohužel divokost se nezapře. Koťátka jsou u nás, již odčervené a odblešené a čekáme, dokud jim budeme moc hledat nový krásný domov. Soňa Kubcová: Soničko, děkujeme Vám za pomoc s kastrací a rádi jsme náklady zaplatili.

Kočičky vykastroval 18. 8. 2016 MVDr. Jaroslav Šedivý, veterinární klinika ARGO, Týniště nad Orlicí 

https://www.veterinatyniste.cz/

KOČIČKA Z JIHLAVY

pátou vykastrovanou z programu FELITI kastruje je kočička, která se jednoho dne ocitla na zahradě u starší paní blízko Jihlavy. Buď se tam přitoulala, nebo ji tam někdo vyhodil, protože paní má i své vlastní kočky. Díky pomoci Markéty Miltové je další kočička, která nepřivede na svět nechtěná koťátka. Kastrace proběhla 20. 8. 2016 na veterinární klinice Na Slunci v Jihlavě.

https://www.veterina-naslunci.cz/

KOČIČKY Z OLOMOUCE

10. 8. 2016 FELITI kastruje uhradila kastraci dvou bezprizorních kočiček. Kastrace proběhla úspěšně. Kočičky žily v otřesných podmínkách, naštěstí nebyla ani jedna březí.Jedná se pravděpodobně o matku z dcerou, kočičky jsou velmi plaché, byly ošetřené proti parazitům a kastrované. Za záchranu a kastraci děkujeme paní Daně Kubištová.  

Kastraci provedl MVDr. Pavel Trnka, Dlouhá Loučka 

PENELOPE

Druhá vykastrovaná kočička z projektu FELITI kastruje - přišla s odrostlými koťátky, hladová a začala ujídat Mikešovi paní Jany. Začala je tedy krmit a trvalo měsíc, než se kočička nechala odchytit a vykastrovat. Zatím zůstává i s koťátky v péči paní Jana Relle Kozlovská. Vykastrovaná byla 10. 8. 2016. Kastraci provedl MVDr. Reithmayer z kliniky ERVET v Čelákovicích. Děkujeme za obětavost a jsme rádi, že jsme mohli pomoci s kastrací. https://www.ervet.cz/

KOČIČKA Z KAUZY Z HAVLÍČKOVA BRODU

Dne 25. 7. 2016 byla z projektu FELITI kastruje vykastrovaná první kočička. Jednalo se o kočičku z Havlíčkova Brodu uvedená v kauze TV Prima. Za záchranu kočiček patří velké poděkování panu Jaroslavu Kulíškovi. Kastraci provedl MVDr. Jaromír Štursa. https://www.veterinahb.cz/